PDA

Zobacz pełną wersję : Plik favicon.cio - problem



bruno
21-03-2006, 13:07
Mam pytanie zwiazane jest z plikiem favicion.ico Plik podmienilem w katalogu images na zrobiony przeze mnie, jezeli moj plik ma nazwe favicon.ico, widoczne jest logo orginalne z templatki rhuk_solarflare_ii (http://avicenna.pl/administrator/index2.php?option=com_templates&client=#info), jezeli zmienie nazwe mojego pliku ico na np.favicon2.ico i oczywiscie w konfiguracji witryny zmienie na favicon2.ico jest dobrze i wyswietla sie moj plik. Moje pytanie gdzie jest przechowywany plik favicon.ico (zapasowy) oczywisice kasowalem plik z katalogu images i dalej sie pojawial domyslny pliczek :) czy sciaga sie ze strony producenta skórki? Innej kopi oprocz tej w images nie znalazlem na ftpie, dziwna sprawa :)

prosze o sugestie

magic
21-03-2006, 14:05
Odśwież stronę w przeglądarce w trybie z czyszczeniem cache ( [ctrl]+[F5] ), albo wyczyść sobie cache przeglądarki. Jeśli używasz cache na serwerze - wyczyść go. Czasami też w index.php templatki powtórzona jest omyłkowo linia z linkiem do favicon.ico , ale to raczej nie ten przypadek ...

bruno
21-03-2006, 14:42
Tak wszystko to robiłem i lipa, dopiero jak zmianiam np. na 123.ico to dziala, tak jakby gdzies byla przechowywana wersja poprzednia, moze server proxy mojego providera nie odswieza strony. Dodatkowo zauwazylem ze w panleu admina tez ikonka jest stara, coprawda pliki odpowiedzialne za to mialy skonfigurowane aby braly ikone z "<link rel="shortcut icon" href="<?php echo $mosConfig_live_site .'/images/favicon.ico';?>" />" ale i tak wyswietlala sie ikona domysla joomli, zmienilem recznie zarowno w panelu i w tych dwoch plikacj w katalogu joomla_admin/index.php i login.php i jest ok, jednk nie zmienia to faktu ze cos jest nie tak z konfiguracja dodatkowych ikon :)

sogo
21-03-2006, 17:03
za długo nad tym nie debatuj, po wielokrotnym odświeżeniu, wyczyszczeniu temporary internet files, cache itp. sprawa się unormuje.
pozdr.

bruno
21-03-2006, 17:08
ok nie bede, jak jzu pisalem to ine cache, nie dostalem odpowiedzi skad joomla bierze plik ico jak nie ma fizycznie go na ftpie :)

Czy u was w panelu admin w kategori komponenty zawartosc jest angielska? tj. polls, banners, etc? Posiadam wersje z 1.0.8 z 5 marca

sogo
21-03-2006, 17:16
bierze go stamtąd gdzie go widziałes. Usuniesz go z serwera ale on funkcjonuje w Twoim komputerze.
pozdr.

viper
21-03-2006, 18:40
Opera , IE czy Mozilla przechowuja tą ikonkę w innych miejscach., nie koniecznie tam gdzie jest pamięć podręczna:D więc wyczyszczenie jej nie pomoże. Podmień orginalną ikonkę na serwerze na swoją bez zmiany nazwy i zaglądnij na stronkę z przeglądarki która nigdy nie była na Twojej stronce a zobaczysz właśnie tą podmienioną ikonkę. Najlepiej gdy plik favicion.ico jest od samego początku życia witryny właściwą ikonką bo gościu co odwiedzi Twoja stronkę zanim zdążysz zmienić favicion na swój może mieć do renty pierwszy pliczek.:cool:

bruno
21-03-2006, 20:16
Dziwne ale wielce prawdopodobne :) Ciekawe gdzie jest trzymany ten pliczek? :)