PDA

Zobacz pełną wersję : Brak łamania wiersza w edytorze.



foruser
08-12-2007, 16:03
Witam.
Po wejściu na menu użytkownika i po przejściu na Dodaj Artykuł, edytor nie łamie wiersza podczas pisania. Można to zrobić enterem ale...
Być może nie jest określony obszar boksu do edycji (?).
Pozdrawiam.

foruser
11-12-2007, 10:29
Niestety, problem później przenosi się podczas wybrania artkułu do czytania. W tym wariancie, jeżeli Autor pisze ciurkiem to artykuł przy czytaniu wyłazi aż do końca strony...
Może ktoś z Was już to poprawił?

hellman
11-12-2007, 14:44
Tzn. nie robisz odstępów między wyrazami?

foruser
11-12-2007, 14:47
Ro bie. Po prostu nie ma jak np. w Wordzie, że po gojściu do końca strony, zaczyna samo nowy wiersz tylko leci dalej w prawo.

floyd
11-12-2007, 16:49
A może spróbuj z innym edytorem? Jest ich tutaj (http://www.joomla.pl/index.php/index.php/component/option,com_docman/task,cat_view/gid,92/Itemid,66/) kilka do wyboru.

foruser
11-12-2007, 17:20
Dzięki, ale wolałbym nie komplikować i tak niełatwej drogi z Joomla 1.5
Jest edytor, to powinien działać... :)
Poza tym nie bardzo mozna wgrać cokolwiek ze "starych" rzeczy, mimo "legacy" itd...

floyd
11-12-2007, 17:36
Przepraszam ;) teraz dopiero zauważyłem, że temat dotyczy Joomla 1.5
Nie mogę się wypowiadać, ponieważ dopiero rozpocząłem poznawanie tej wersji.

foruser
11-12-2007, 18:27
Problem znika po wybraniu w Global Configuration - Editor - No editor.:cool:

batorowicz
18-12-2007, 14:40
Jest to jakies rozwiazanie, mozna sobie zrobic artykul i go sformatowac tak jak sie chce np w Pajaczku czy w jakims innym edytorze html, a potem wkleic tylko kod w Joomli

waderski
02-04-2008, 12:58
Czy ktoś mógłby wyjaśnić ten problem ? Publikacja artykułów to podstawa serwisu, trudno wymagać od użytkowników żeby pisali tylko odtąd dotąd, bo inaczej tekst się wysypie za stronę. Próbowałem kilku edytorów, stronka jest trójkolumnowa, w css-ie, skalowalna, wszystko w divach pozamykane a zawartość/tekst robi co chce i się wylewa. No obłęd zupełny. A w Pajączku czy w NVU to może sobie pisać administrator ale nie użytkownik.
Pozdrawiam
Waderski

foruser
02-04-2008, 13:06
Hm... Wiem, że był taki problem i u mnie. Tyle, że relatywnie na tyle dawno, że juz nie pamiętam rozwiązania jakie zastosowałem. Obecnie stwiam serwisy na najnowszych wersjach Joomla i nie mam tych problemów.
Może po prostu przekopiuj Content z nowszej wersji???
Pozdrawiam.

waderski
02-04-2008, 13:22
Mam Joomlę 1.5.2

waderski
02-04-2008, 17:56
Wiem już o co chodzi. Joomla umieszcza artykuły w tabelach. Szerokości tej tabeli nie da się formatować bo jest zapisana w jakimś wewnętrznym arkuszu więc css z templatki tego nie nadpisze. Nie ma to też sensu bo stronka nie będzie skalowalna. Jeżeli ktoś zakłada sewis bez treści domyślnych to w pewnym momencie zechce dodać kilka przykładowych artykułów. Nie chciało mi się kopiować i wklejać więc wrzuciłem jakieś dowolne ciągi znaków. Okazuje się, że jeżeli taki ciąg znaków będzie znacznie dłuższy niż przeciętnie wyrazy to edytor głupieje i automatycznie powiększa okno a zarazem komórkę tabeli. Tabela zaczyna wystawać poza rodzica div no i na stronie kaszana. Tak samo gdy chce się oddzielić tekst np. kropkowaną linią to należy zakończyć przez CR (Enter). Proste edytory nie potrafią dzielić wyrazów.
I to by było na tyle. :D