PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z zalogowaniem od Panelu Admina



kac90
08-12-2007, 15:51
Witam mam dziwny problem... chcę zalogować się do panelu admina, wpisuję login i hasło (na 100% są poprawne) zatwierdzam a strona się jakby odświeża z jedną różnicą- pojawia się na gorze komentarz "You need to login"... posiadam joomla 1.0.13...
w/w sytuacja pojawia się gdy próbuję zalogować się przez Firefoxa, natomiast w IE wyskakują błędy:

Warning: session_start() : open(/nfs1/clients/www/internetdsl.pl/l/o/z/l/lozlotoryja.internetdsl.pl/tmp/sess_a2fb9ea0db2443c7afe69f403155a1aa, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in web/administrator/index2.php on line 36

Warning: session_start() : Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /nfs1/clients/www/internetdsl.pl/l/o/z/l/lozlotoryja.internetdsl.pl/web/administrator/index2.php:36) in web/administrator/index2.php on line 36

Warning: session_start() : Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /web/administrator/index2.php:36) in web/administrator/index2.php on line 36

z góry dzięki za podpowiedź
Pozdrawiam


jeśli podobny temat był już na forum to przepraszam ale szukałem i nic konkretnego nie znalazłem

wir100
11-12-2007, 23:51
witam
sprawdź CHMOD katalogu administrator (wraz z podkatalogami i plikami wewnątrz) oraz ustawienia ścieżek TMP

Uzdrawiam ;)

djalbert
20-12-2007, 20:58
witam
sprawdź CHMOD katalogu administrator (wraz z podkatalogami i plikami wewnątrz) oraz ustawienia ścieżek TMP

Uzdrawiam ;)

Ja mam taki sam problem. Stronkę mam na serwerze home.pl I czy mógłby mi ktoś jaśniej przedstawić to co zacytowałem. Nie jestem tak zaawansowanym użytkownikiem i nie kumam :-)

wir100
20-12-2007, 22:12
Robisz tak:
1.w katalogu z instalacja Joomla! tworzysz katalog TMP i ustawiasz mu CHMOD na 777.
2. katalogi Joomla! maja mieć ustawione CHMOD na 755, pliki na 644
3. jeśli nie wiesz co to CHMOD to proponuje włożyć troszkę wysiłku i odszukać tą informację w sieci - to raczej wyjątkowo proste zadanie, a jak sie znajdzie samemu to na dłużej zostanie. Poza tym temat CHMOD wałkowany na forum wielokrotnie.

Uzdrawiam ;)

MaroS73
23-12-2007, 21:44
I ja mam identyczny problem jak koledzy. sęk w tym, że chmod folderów i plików w katalogu administrator ustawiony mam chyba właściwie. Kombinowałem nawet z innymi ustawieniami chmod typu 777 i dalej nic. Fakt, że przed instalką nie spawdziłem co jest z katalogiem Tmp, a po instalacji folder usunąłem. Czy to może mieć wpływ na brak możliwości logowania?
Również żaden e-mail po instalacji nie został wysłany na moją pocztę (może nie powinien, nie wiem...)
Dodam, że zainstlowałem serwis na serwerze internetdsl.pl, czyli tepsa.

Pozdrawiam
Marek

kac90
23-12-2007, 21:50
również chmody mam raczej dobrze ustawione...
podobnie jak kolega wyżej mam serwer od tpsa więc domyślam się że chodzi własnie o niego...

djalbert
27-12-2007, 10:10
dodaj w folderze install folder "tmp" nadaj mu chmod 755 i zainstaluj CMS'a i zatrybi napewno.

MaroS73
27-12-2007, 15:53
Trzymam cię za słowo. Dziś przetestuję. Dzięki.
pozdrawiam
Maro

MaroS73
27-12-2007, 21:15
No i kiszka. Utworzyłem folder tmp w installation, adałem odpowiednie prawa plikom i foledrom, instalka przebiegła sprawnie. Stronka się wyświetla. Mogę się zalogować na stronce z nazwą admin. natomiast próba zalogowania do panelu admina daje odpowiedź :"sesja wygasła. zaloguj się". Przez chwilę wyświetla się info o błędach, (dodaję link). (identycznie w Firefoxie i IE)
Ma ktoś pomysł?
Maro

MaroS73
28-12-2007, 15:41
Według tego, co ostatnio wymyśliłem, to może chodzi o barak folderu tmp w folderze adminisrtator. Węc go tam stworzyłem (z prawami 755). Ale podobno trzeba jeszcze zminić wartości w administrator\index.php tak aby odwoływał sie do katalogu tmp. Pytanie Jak to zrobić?
A może należy od nowa zapuścić instalkę?
Pozdrawiam
Maro

MaroS73
28-12-2007, 21:04
Próbnie odpaliłem nową instalkę z folderem administrator\tmp. Dalej kiszka. Czyli bez modyfikacji pliku administrato\index.php nie pójdzie (o ile ta modyfikacja rozwiąże sprawę). Czy jest tu ktoś znający się na rzeczy i przyjazny takiemu laikowi jak ja??
Pozdrawiam
Maro
Nie wiem, czy to ma znaczenie ale podczas instalacji dwie z opcji są włączone a zlecane jest off
short_open_tag jest na ON , zalecane OFF
Safe mode jest ON, zalecane Off
no i komunikat o niezapisywalnym folderze tymczasowym, co podobno nie ma znaczenia - (tego to ja juz nie wiem, może jednak ma)