PDA

Zobacz pełną wersję : Jak przerobić komponent z J1.0 -> J1.5



cygan3
08-12-2007, 17:34
Wie ktoś może jak przerobić prosty komponent, mod_gk_imageslider z wersji joomli 1.0 do joomli 1.5?

Bardzo proszę o pomoc. Jeśli będzie trzeba podeślę komponent.
Można go zobaczyć np. na tej stronie http://www.gavick.com/templatesdemo/jun2007/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1

Ten komponent jest zmiany slajdów. W oknie głównym.

foruser
10-12-2007, 11:37
Podłączam się do problemu - ogólnie wszyskie dodatkowe do 1.5

zwiastun
10-12-2007, 13:04
Na etapie, na którym myli się pojęcia modułu i komponentu, proponuję sobie darować nieco bardziej skomplikowane zadanie, jakim jest "przerabianie". Widać to nie hop siup i nie na poradę na forum, skoro autor się również za nową wersję nie zabrał.
A skądinąd - coś mi Polską przy witrynie gavick.com zajeżdża. A w każdym bądź razie, gdy podejrzeć CSS, to jakieś dziwnie znajome wyrazy...
Wie ktoś coś o tym?

jarecki
15-12-2007, 18:06
W takim razie skąd można wiedzieć który COMPONENT jest pod 1.03 a który pod 1.5? Ja przyznam się szczerze że również raczkuje ale próbowałem kilka zainstalować pod joomla 1.5 nieudanie....

Natomiast bardzo chętnie bym się nauczył bądź dowiedział w jaki sposób można to zrobić.. Dlatego dopisuję się pod prośbą kolegi...

pozdrawiam

Jac
15-12-2007, 19:39
A skądinąd - coś mi Polską przy witrynie gavick.com zajeżdża. A w każdym bądź razie, gdy podejrzeć CSS, to jakieś dziwnie znajome wyrazy...
Wie ktoś coś o tym?
Z tego co wiem, Gavick.com stworzył i prowadzi Polak.
Kilka razy czytałem jego wpisy na forum Jokrisa.
Można też coś "wygoglac":
http://www.photoshop.pl/user/robertgavick
http://forum.php.pl/index.php?showtopic=77662&mode=threaded

zwiastun
15-12-2007, 20:22
W takim razie skąd można wiedzieć który COMPONENT jest pod 1.03 a który pod 1.5? pozdrawiam
1. Po pierwsze naprawdę zacząć od uzmysłowienia sobie rzeczy paru raczej prostych:
ot choćby po polsku Komponent a nie Component, 1.0.3 a nie 1.03; przy czym owo .3 to numer kolejnej wersji wydania 1.0.
2. 1.0 i 1.5 to systemy oparte na tej samej podstawie, ale silnik 1.5 jest znacznie zmodernizowany. W 1.5 może działać wiele komponentów przygotowanych dla 1.0 w tzw. trybie Legacy, ale może znaczy tylko: może, nic więcej. Dowiedzieć się można z doświadczenia albo z informacji na Joomla!Extensions. Na podstawie doświadczenia można się też domyślać, czy zadziała. Pod warunkiem, że się myśli, a więc m.in wyciąga wnioski.
3. Dość konsekwentnie nie udzielamy tutaj odpowiedzi na pytania dotyczące 1.5. Nie dlatego, że nam się nie chce, ale dlatego, że wciąż mamy do czynienia z wydaniem RC, a nie stable. A więc - naszym zdaniem - wydaniem dla doświadczonych użytkowników, a nie początkujących.
Chcesz mieć problemy których nie rozwiążesz i niewielkie masz szanse na wsparcie - Twój wybór.

jarecki
15-12-2007, 21:25
Dzięki wielkie za informacje. Będę szukał w takim razie komponentów o których pisałeś... i dalej próbował walczyć z tematem. I oczywiście z utęsknieniem czekamy na stabilną wersję...


pozdrawiam

prajn
29-01-2008, 22:15
A skądinąd - coś mi Polską przy witrynie gavick.com zajeżdża. A w każdym bądź razie, gdy podejrzeć CSS, to jakieś dziwnie znajome wyrazy...
Wie ktoś coś o tym?

Zawsze mam duzy szaczunek do ludzi ktorzy pomagaja innym a wiec takze i do Ciebie za pomoc i za cala prace jaka wlozyles w prace na nad joomla.pl.

Jednak po przeczytaniu tego .... moze zle odebralem Twoja wypowiedz...ale czy Ty masz z tym jakis problem ,ze jakis serwis prowadzi polak ? " Cos mi Polska zajeżdza" ?

"Wie ktos cos o ty" - Jakies sledztwo chcesz prowadzic ?

To chyba dobrze ,ze polacy dokladaja swoje pare groszy w rozwoj sceny joomla i kazda taka praca powinna nas cieszyc - tak przynajmiej ja uwazam.