PDA

Zobacz pełną wersję : Strona do oceny



procek
08-12-2007, 20:50
Jestem nowy na tym forum i jestem ciekawy co myślicie o mojej konfiguracji joomli ;)
Oto moja strona
http://procek.7pl.info
Wszelkie porady co zmienić, poprawić bardzo mile widziane...

kamax
08-12-2007, 21:31
Wybacz, może to przez mój stan, ale nie potrafię nic przeczytać. Trochę ta zieleń mi w głowie przewraca. Daj przynajmniej "boki" białe

procek
08-12-2007, 22:19
Boki białe? Jak to bedzie wyglądać? Ale nie chodzi mi o sam wygląd tylko o funkcjonalość... Czy wygodnie się Wam po niej porusza?

krecik
09-12-2007, 11:18
"Niezłe wyniki w dziedzinie matematyki (mieć co najmniej 3 w szkole)"

No nie wiem czy te 3 wystarczy :D w programowaniu.

A co do strony to funkcjonalność jest taka jaka powinna. Wygląd też nie jest zły.

procek
09-12-2007, 19:24
Nie chciałem zniechęcać czytelnika, a trójka trójce nierówna... Czyli widzę (bo po innych forach też pytam), że muszę zmienić grafikę w topie strony...

zwiastun
10-12-2007, 03:30
To ja już wolę kolory Vikinga!

haponiuk
10-12-2007, 07:17
Dla mnie fatalnie. Za dużo Zielonego.

procek
10-12-2007, 09:50
OK... Co myślicie o rozjaśnieniu tego trochę?

Jac
10-12-2007, 10:04
OK... Co myślicie o rozjaśnieniu tego trochę?
Spróbuj zmienić kolor tła. Za dużo zielonego :eek:.

procek
12-12-2007, 22:07
A jakby tło (to które ma teraz kolor #008417) zmienić na powiedzmy taki #003E08? Co o tym myślicie?

haponiuk
12-12-2007, 22:22
A może lepiej spróbujesz z butelkową zielenią?
http://www.sxc.hu/pic/m/l/le/leocub/908136_green_bottle_1.jpg

procek
12-12-2007, 22:33
Przecież to wyjdzie jaśniejsze...
A to już całkiem rozwali jej wygląd... Moim pomysłem było:
Przyciemnić boki
Zrobić większy kontrast w logo
Poprawić gradienty na paskach tytułowych bloków

GOGOKOM
12-12-2007, 23:03
Zielony, zielony, zielony - no ale to Twoja strona może zostaw tło a zmień kolor zielonej czcionki.
Moim zdaniem jeżeli ktoś trafi na Twoją stronę i treść go zatrzyma to jest większy sukces niż "wizualny wypas" - nie zagłębiałem się w treść ale po rzucie okiem zainteresowały mnie tematy i w wolnej chwili zerknę ponownie.
A na marginesie zielony uspokaja i jest oryginalnie bo ............na zielono.

procek
12-12-2007, 23:11
Podaj mi kolor w formacie #ZZZZZZ który powinna mieć czcionka... Czcionki bazowej nie zmienię, bo idealne biel bije po oczach, linki mogę "odzielenić" ;) A co do wyglądu... Wiem, że wystarczyły by mi nawet linki tekstowe jeden pod drugim, ale mamy niestety takich internautów, że jak im się opakowanie nie podoba to zawartości nie przeglądną - debilizm :/

GOGOKOM
12-12-2007, 23:39
Jacy internauci taki internet - nie chyba jest lepiej - może.
Tworzysz stronę dla tej mądrzejszej części internautów, a oni są albo początkujący albo już wszystko wiedzą dlatego uważam że opakowanie nie jest twoją drogą do sukcesu. Wchodzisz na trudny rynek i raczej pomyśl o 1 miejscu w googlach niż o kolorze czcionki (tak tylko podsunąłem Ci jako alternatywę dlatego nie podam ci koloru - chociaż biały na całości by maxymalnie bił po oczach).

GOGOKOM
12-12-2007, 23:41
W artykule o instalacji wina prawa część artykułu jest przykryta przez menu

magdaa
13-12-2007, 21:37
może ja nie jestem ta mądrzejsza część internautów - ale moja rada jest jedna. Wywalić ten szablon. Jest nieadekwatny do poruszanej tematyki. Kontrasty powodują gubienie się na stronie. Niechęć do przeczytania czegokolwiek. Ktoś tu pisał o artykule o instalacji windy - tragedia - tego, w takim układzie czytać się nie da. Logo wprowadza w błąd - sugeruje jakieś łącza do np Computer Vortal (no chyba, że ja nie rozumiem tego).

Celem natchnienia na przykład:

http://www.centrumxp.pl/
http://ubuntu.pl/

procek
14-12-2007, 16:30
Dziękuję Wam serdecznie... W wolnej chwili to postaram się trochę dopracować...
Pisałem już o tym na różnych forach i ciągle jednak panuje ta wtórna kolorystyka: Niebieskie menu, białe tło, czarny tekst... Zauważanie, że czasem nie można stron odróżnić bo są kolorystycznie identyczne?

procek
15-12-2007, 18:27
magdaa (http://forum.joomla.pl/member.php?u=2850) trochę jednak nie załapałaś ;) Chodziło mi o to, że moja strona jest wortalem komputerowym, wspiera linuksa, jest stroną domową programu ProTweak (choć nie przyznaje się ostatnio do tego, bo po cichutku robię nową wersję ;) )Marginesy które was tak drażniły (i słusznie! :) ) poprawione :P Nad kolorystyką popracuje w wolnej chwili :)
Sorka, że nowy post ale chciałem podbić temat do góry, żebyście mogli ocenić zmianę tego marginesu, który w standardzie był już tak spiep*** a niby em108 to dobra templatka... No bo do wyszukiwarek jest dobra :P Ale dla userów to chyba nie...

haponiuk
15-12-2007, 18:44
Jak masz na zbyciu 49$ to zapraszam na http://www.joomlart.com/ wybierzesz sobie odpowiednią szatę do swojej strony i nikt ci nie zarzuci, że strona graficzna jest słaba.

PS: I myślę, że nawet magdaa cię pochwali za to :-)

procek
16-12-2007, 12:17
No jasne... Mechanizm działania jak w katalogu Onetu - zapłać nam to powiemy, że jesteś dobry... Chyba jednak odpuszczę sobie temat grafiki... Jak ktoś będzie szukał np jak używać sterowników Omegi to znajdzie to , przeczyta i nie będzie płakał, że strona zielona... Miałeś rację GOGOKOM (http://forum.joomla.pl/member.php?u=7744)

magdaa
16-12-2007, 13:23
procek, pytasz o opinię to ją otrzymujesz - jeśli chciałeś usłyszeć same pochwały, to trzeba było to zaznaczyć w pierwszym poście.

GOGOKOM
16-12-2007, 18:58
Miło to "usłyszeć" ale nie reaguj nerwowo na krytykę tylko wyciągaj wnioski na przyszłość, a nie odbieraj jej jak polecenia, każdy ocenia ze swojego punktu widzenia - w dobrej wierze.

procek
16-12-2007, 21:03
Ok... magdaa (http://forum.joomla.pl/member.php?u=2850), dostałem trochę wskazówek i je wezmę pod uwagę, ale pieniędzy przy tym wydawał nie będę... Tylko o to mi chodziło... Ja jestem osobą, która ma bardzo stałe przekonania, więc nie łatwo na mnie wpłynąć... Chciałem zapytać czy teraz taka przyciemniona wersja zaczyna wyglądać lepiej?
A tobie GOGOKOM (http://forum.joomla.pl/member.php?u=7744) szczególnie dziękuję!
PS. magdaa (http://forum.joomla.pl/member.php?u=2850) - fajny avatar ;)

magdaa
16-12-2007, 21:56
a ... nie przypominam sobie, żebym sugerowała zakup szablonu ...

haponiuk
16-12-2007, 22:02
A ja sugeruje zakup profesjonalnego szablonu.

procek
17-12-2007, 10:08
Dzięki, ale już sam wolę coś wykombinować... Pytałem czy to przyciemnione tło dobrze wygląda... Odpowie mi ktoś?

haponiuk
17-12-2007, 10:30
Za ciemnie. Kuknij tu http://www.templatemonster.com/flash-templates/15202.html jak lubisz zielony.
Masz zielone tło, zielone menu, zielony tekst i wszystko współgra ze sobą.

procek
17-12-2007, 10:39
A teraz?

procek
12-02-2008, 13:58
Co powiecie na taką zmienioną wersję?

inkos
12-02-2008, 14:15
Co powiecie na taką zmienioną wersję?
Dopracuj ją i dopiero pytaj :) - layout w IE 6.0 kompletnie się rozjeżdża - prawa kolumna jest pod środkową. W środkowej teksty nachodzą na siebie itp. Dla mnie czcionki za duże w szczególności tytuły. Moduły menu witryny i moje allegro są szerze od pozostałych w lewej kolumnie.

Daj też osobom odwiedzajacym możliwość zmiany wielkości czcionki i innych opcji jakie dostępne są w "oryginale" tej templatki.

To duże M przy mailu na górze strony nie pasuje do całości (także ten kolor tła).
Co do kolorów się nie wypowiadam. ;)

kamax
12-02-2008, 14:19
No chyba sam przyznasz teraz, że słusznie krytykowali poprzednią wersje, ponieważ w porównaniu z obecną, tamta była "bee!";) Z wagi super ciężkiej dla oczu czytającego, zrobiła się piórkowa. Jest lekko i przejrzyście. Dla mnie się podoba

PS. Rzeczywiście pod IE strona nie nadaje sie do niczego

inkos
12-02-2008, 14:45
Rzeczywiście pod IE strona nie nadaje sie do niczego
Procek spraw aby twoja strona nadawała się do użytku także w IE wbrew pozorom to jeszcze spory kawałek tortu pod nazwą polscy Internauci. :D

kamax
12-02-2008, 15:50
No niestety - wychodzi na jaw mój brak profesjonalizmu jakiegokolwiek:) Chwaliłem dzień przed zachodem słońca. Na moich serwisach użytkownicy IE to ok 50-60% ludków ( nowy serwis zawsze badam na 3 podstawowych przeglądarkach czy nie ma różnic i Tobie Procek też to radze, bo później wstyd;) jak użytkownicy będą narzekać) wiec wyobraź sobie, że te 60% widzi stronę w takim stanie. Nie wejdzie drugi raz
PS. Inkos ja mam sprawić? "Sorka" puściłem mojego posta nie wiedząc o Twoim i tak wyszło

procek
12-02-2008, 21:25
Dziękuję Panowie za informacje! No będę musiał popatrzeć na to w IE6, bo chwilowo nie mam :/ Ale w innych przeglądarkach działa Wam wszystko ok? Bo mi w FF i konquerorze działa ok... Cieszę się, że piszecie konkrety, a nie takie wykrzykniki typu: "ale badziew" itd. Niestety na wielu forach taka jest właśnie kultura :( A ty jest dużo lepiej :) Joomla nie jest dla dzieci neostrady :P

stasio
14-02-2008, 00:40
trochę się spóźniłem na dyskusje ale czy teraz jest oficjalny kolor? jeśli tak ma ktos screena poprzedniego koloru? bo ten jest chyba za anemicznym kolorem co?

procek
14-02-2008, 10:10
Poprzednią wersję widać tu:
http://procek.7pl.info/stara.png

I muszę przyznać, że miała ona w sobie to coś... Ale teraz jest chyba przejrzyściej :)

stasio
14-02-2008, 10:37
wiesz, mi sie wydaje ze fajnie było by odbiec od uklepanego układu menu joomla bo to chyba jest tylko zmiana kolorów oryginalnego templaka... może zrób coś po swojemu... obecny kolor mi sie wydaje mdły... ale szczerze lepiej niz było....

procek
14-02-2008, 11:19
wiesz, mi sie wydaje ze fajnie było by odbiec od uklepanego układu menu joomla bo to chyba jest tylko zmiana kolorów oryginalnego templaka... może zrób coś po swojemu... obecny kolor mi sie wydaje mdły... ale szczerze lepiej niz było....
Już raz próbowałem odbiegać i źle się to skończyło... A modyfikowanie templatki może przynieść same problemy...

stasio
14-02-2008, 11:22
hmmm mi się wydaje ze edycja templaka nie jest za trudna... trudniej potem sie dogadać z (nią) Joomlą na temat układów menu pion poziom kolory itd... nadal tego nie kapuje do końca... :D

procek
14-02-2008, 12:01
Mam tak samo więc wolę się za to póki co nie brać ;)

KYCu
15-02-2008, 01:09
no to nie szybciej by było nauczyć się robić własne templatki? :>
mi to miesiąc zajęło i teraz siedzę i rozmyślam jaką "skórkę" zaprojektować
na własną stronę. Tą co mam teraz też sam zrobiłem, jak i 5 innych które sąw trakcie modernizacji ;) fajna zabawa, tym bardziej że co chwila jakieś pomysły się rodzą ;]

Sova
17-02-2008, 03:47
Poród to ciężka sprawa :)
Zamiast projektowac można dostosowac do Joomla! któryś z tutaj (http://www.freecsstemplates.org/) zaprezentowanych szablonów (268).
Dobre "przetarcie" w tym temacie

procek
12-03-2008, 10:27
Panowie, trochę poprawiłem tzn wróciłem do standardu eGov, uporządkowałem to wszystko, zmieniłem logo... Co powiecie? Od razu mówię, że eGov ma błąd:
gdy mam zielony kolor to belka w kategoriach artykułów jest i tak szara :/ Ostatnio próbowałem to znaleźć i poprawić, ale nie udało się :( Nie wiem czy tam się wczytuje taki szary obrazek czy to jest CSSem ustawiony taki kolor?

KYCu
12-03-2008, 11:00
gdy mam zielony kolor to belka w kategoriach artykułów jest i tak szara :/ja w css templatki poszukał bym pozycji sectiontableheader i zmienił kolor tła

.sectiontableheader {
background-color: #E9F8DD <- twoj kolor belek
}

może pomoże :). Po drugie, troche mi logo nie pasuje ;) to białe tło w nim.

EDIT:

widze u ciebie 2 pliki css (green-nopatern.css, template_css_nopatern.css) i oba maja w sobie sectiontableheader z kolorem szarym, także proponuje ich tła poznieniać na kolor #E9F8DD

procek
12-03-2008, 11:06
jak się ma monitor LCD to się tak dzieje potem :( Co powiecie tak ogólnie o stronie? Myślicie, że takie miniaturki przed artykułami nadają smak?

stasio
12-03-2008, 13:34
nie myślałeś nad zmianą tego logo
http://procek.7pl.info/templates/eGov/images/logo.gif

KYCu
12-03-2008, 13:41
jak się ma monitor LCD to się tak dzieje potem :( Co powiecie tak ogólnie o stronie? Myślicie, że takie miniaturki przed artykułami nadają smak?
tzn? o co Ci chodzi z tym LCD? poprawiles css'a ? widzę że etam
A strona jest przejrzysta wg mnie, nie jest na sr*ne ;), co do bannera, proponuję zmienic :)

procek
12-03-2008, 15:30
Chodzi o to, że barwy na mojej Belinea'rze są takie średnie, zwłaszcza jak mam jasność zmniejszoną i dlatego nie zauważyłem, że to biały kolor... Logo będę zmieniał jak się czegoś nowego w Gimpie nauczę... A co do tej belki to właśnie przeszukuję pliki templatki ;)

stasio
12-03-2008, 17:27
http://images33.fotosik.pl/176/1a41a332844ac902.png

stasio
12-03-2008, 17:29
propos belinei to ja mam 22'' i chodzi b.dobrze... choć chce emigrować do neca na 26 cali...

procek
12-03-2008, 17:47
stasio dzięki! super :) Trochę to zmodyfikuję ale jest bardzo ładne - proste a dobre :) Ja mam belineae 17 więc cudów nie ma, barwy są gorsze niż na CRT, ale oczy nie bolą przynajmniej :) Wymieniłem niby kolor tej belki, ale nic nie dało :(

KYCu
12-03-2008, 17:54
w pliku template_css.css masz

.sectiontableheader {
padding: 5px;
background: #EDEDE1;
font-weight: bold;
}

teraz background zmień na #E9F8DD. Musi pomóc, nie ma bata! :P

procek
12-03-2008, 18:09
nie wiem, może ja się nie znam, ale zmieniłem i nadal nie działa :/
http://procek.7pl.info/templates/eGov/css/template_css.css
i nadal nic :/

stasio
12-03-2008, 20:17
hmmm a zainstalowałaś sobie panel od nvidia? tam można wgrać profil do belinea... poza tym zrób sobie kolory w monitorku sRGB daj jasność na 100% i ustaw tonacje barw w panelu nvidia... belinea nie jest taka najgorsza, grunt to kalibracja kolorów... w firmie mamy beline della LG i benq jakoś udało sie je wszystkie zgrać jesli chodzi o efekt końcowego wyświetlania
co do css ja walczę z tym żeby czcionki na stronie głównej były 12px a te które nie maja swojego odnośnika (jak contentheading) w css wyświetla mi 16px w body dałem ustawienia i nic... :(
to samo zoomgalery ikony nawigacji mam jedna pod drugą i kupa nie daje rady ich przełożyć koło siebie
także nie jesteś sam :)

inkos
12-03-2008, 20:58
Ja mam belineae 17 więc cudów nie ma,

hmmm a zainstalowałaś sobie panel od nvidia? tam można wgrać profil do belinea...
Panowie Wasza rozmowa na temat monitorów to już mały offtopic nawet w dziale offtopic ;) Jeśli chcecie wymienić się uwagami o konkretnych modelach to proponuję PM.

stasio
12-03-2008, 22:06
Przepraszam najmocniej... wracamy do porządku (choć "Off topic Co komu w duszy gra" a nam to w duszy gra:) ) no i wracając do nie offtopów , to przychodzę do tego mięsnego i mówię że mi joomla nie wyświetla 12px czcionki a ekspedientka na to żebym sobie w d... wsadził swoja joomle no i z tego wszystkiego zesr...łem sie w zbroje
procek fajna strona... ciekawy artykuł o rysowaniu postaci w corelu... bez offa...

inkos
12-03-2008, 23:23
Przepraszam najmocniej... wracamy do porządku (choć "Off topic Co komu w duszy gra" a nam to w duszy gra ) no i wracając do nie offtopów , to przychodzę do tego mięsnego i mówię że mi joomla nie wyświetla 12px czcionki a ekspedientka na to żebym sobie w d... wsadził swoja joomle no i z tego wszystkiego zesr...łem sie w zbroje
procek fajna strona... ciekawy artykuł o rysowaniu postaci w corelu... bez offa...
Bez przesady nie przyjmuj tego az tak ostro. :eek: Widziałem że macie ochotę pogadać o monitorach więc zaproponowałem ten PM. ;) A swoją drogą ten Twój tekst o mięsnym jest naprawdę niezły. :D

A co do problemów z CSS to moze przyda się lektura tego tekstu (http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/596/46/). ;)

stasio
13-03-2008, 00:02
nie nie przyjmuje tego za bardzo (porządek musi być na forum) jedyne co to to , że ze szlaucha musiałem płukać zbroje z masy kałowej... (to tyle co w mięsnym)
Ogólnie jeszcze mówiąc to ciężko na tym forum pogadać cały czas tylko "cześć szukam dodatku który wyświetla na stronie więcej niż 3 artykuły" "cześc jestem romek z natury jestem introwertykiem wiec i tak juz dość napisałem... szukam moduły galerii" itd... no nie wiem sam... rozumiem problemy z joomlą... jak zaczynałem z joomlą to nie miałem pojęcia ze jest forum na którym można męczyć ptaka pytaniami "cześć jaki moduł polecacie na logowanie w PA"... moze jestem juz stary i siwy ale pamiętam jak pisałem mgra z Flasha wtedy 4 to nie było zmiłuj internet nie był jeszcze aż tak rozwinięty jedna strona z poradami o Flashu i to ang. było trzeba samemu kulać baboka przez łąkę problemów... czy dziś ludzie idą na łatwiznę i nie uczą sie sami? szukają odpowiedzi zamiast samemu coś wysmrodzić? nauka przez błędy i próby niesie do większego potencjału własnego intelektu bo uczymy sie znacznie więcej niz chcemy... ja np poza portalami , mam na windzie krasnalka wraz z joomla (kilka instalacji) i tam dusze królika po pokrywką zanim zapytam na forum... :) hmmm chyba mnie poniosło a te pier... 12px mi nie daje spać... inkos http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/596/46/ to takie 5 przykazań kościelnych na joomla dzięks... na serio chyba jesteś guru joomlowej alternatywy (przypominam że joomla to ona fajna ****************)
Więc miło sie gada możemy własnymi siłami zbudować powieść pt. "jak joomla zmieniła moje życie" :) nie bedzie offtop

inkos
13-03-2008, 00:28
Ogólnie jeszcze mówiąc to ciężko na tym forum pogadać cały czas tylko "cześć szukam dodatku który wyświetla na stronie więcej niż 3 artykuły" "cześc jestem romek z natury jestem introwertykiem wiec i tak juz dość napisałem... szukam moduły galerii"
Niezłe przykłady sam przed chwilą odpowiedziałem na wiele postów o tej właśnie konstrukcji.

ale pamiętam jak pisałem mgra z Flasha wtedy 4 to nie było zmiłuj internet nie był jeszcze aż tak rozwinięty jedna strona z poradami o Flashu i to ang. było trzeba samemu kulać baboka przez łąkę problemów...
Ano powoli powstaje nam cywilizacja ctrl+c -> ctrl+v połączona z brakiem elementarnej wiedzy z podstaw efektywnego wyszukiwania informacji za pomocą dostępnych narzedzi. I to nie tylko w internecie.

nauka przez błędy i próby niesie do większego potencjału własnego intelektu bo uczymy sie znacznie więcej niz chcemy... ja np poza portalami , mam na windzie krasnalka wraz z joomla (kilka instalacji) i tam dusze królika po pokrywką zanim zapytam na forum...
Gdyby większość tak postępowała jak ty to na tym forum mielibyśmy w bazie mniej o jakąś 1/3 postów. ;) A nauka Joomla bez eksperymentowania to żadna nauka.

to takie 5 przykazań kościelnych na joomla
Oj pomoc.joomla.pl, demo.joomla.pl i joomla.org to prawie jak alfabet i tabliczka mnożenia w szkole. :) Nie przeczytasz masz problemy przeczytasz wiesz więcej ale czasami problem nie chce Cię nadal opuścić. ;)

(przypominam że joomla to ona fajna ****************)
Co do płci Joomla to jak dobrze pamiętam na forum jest gdzies post Zwiastuna w którym ma on inne zdanie na ten temat podparte jakimś "naukowym" dowodem. ;)

stasio
14-03-2008, 00:10
tak... oto temat na temat płci naszej joomli (http://www.forum.joomla.pl/showthread.php?p=66152#post66152) ale poza tym widzę ze ciebie tez męczy temat trudnych postów... często jak jest jakiś problem poruszony na forum ide zobaczyć , co kto napisał a tam pytanie w stylu trzy czwarte delfina w pozycji kucznej... i krew zalewa... ogólnie, czy jest tu złota księga pytań i odpowiedzi? w stylu książka skarg i zażaleń (jaki moduł zainstalować trzeba?)? czasem na forach mamy takie złote myśli użytkowników którzy wpadli zapytać czy u nas w Samie pyrki też są po 3,5 za kilo i spadają dalej... myślę ze tu by sie zabierało... można by nawet zrobić konkurs na najlepsze pytanie miesiąca...
Jest pokolenie jp2 brakuje pokolenia jpg ale mamy widzę pokolenie crtl+c+v i jest to słuszne spostrzeżenie bo skoro sie robi programy komputerowe dla nauczycieli które sprawdzają jaki procent pracy pochodzi z internetu, to zaczyna być niebezpieczne. Maturę jak pisałem jechałem wszystko z głowy teraz no nawet z głowy chyba sie nie pisze o ile jeszcze sie pisze (dawno woźnym nie byłem to nie wiem) ale czy obecnie mamy schyłek (upadek, przedawnienie, przeterminowanie) produktu pt. sam dam rade zrobić?
Moze jestem zbyt krytyczny wobec niektórych rzeczy?
Podoba mi sie na forum to ze jak ktoś zapyta na ogól dostaje odpowiedź i nie ma żeby wszyscy sie rzucili na pożarcie pytającego.. Pamiętam jak na jednym z forów zapytałem o tworzeni dynamicznych obiektów flashowych przy tworzeniu formularzy, zostałem na początku zburczany od podstaw ze jestem debilem jełopem itd... dopiero jak zwróciłem uwage na to ze mam konto na forum od 4 lat i ciągle czytam co nowego i jeden jedyny raz zapytałem o pomoc (nie o podstawy- bo to akurat nie jest podstawą obiekty do formularzy) odrazu wszyscy chcą mnie krzyżować i ze powinni sie zastanowić nad tym co piszą i robią (potraktowali mnie jak 13 latka) to dopiero uzyskałem pomoc od a do z... cieszy mnie ze joomla nie wychodzi z takiego założenia przy pytaniach nowicjuszy...
Ale wracając do tworzenia off topów ogłaszam konkurs na dziewczynę joomla 2007 :) hehehe zobaczymy jak wygląda joomla bo moje wyobrażenie jest trochę hmmm pikantne...
Tolerujemy tylko zgłoszenia dziewczyn a nie ze ktoś kogoś przysłał bo mu sie podoba... regulamin prosty trzeba być kobieta :) sz.p. Inkos jest w jury - kto przeciw - nie widze -dziękuję...

inkos
14-03-2008, 11:34
Ale wracając do tworzenia off topów ogłaszam konkurs na dziewczynę joomla 2007 :) hehehe zobaczymy jak wygląda joomla bo moje wyobrażenie jest trochę hmmm pikantne...
Tolerujemy tylko zgłoszenia dziewczyn a nie ze ktoś kogoś przysłał bo mu sie podoba... regulamin prosty trzeba być kobieta :) sz.p. Inkos jest w jury - kto przeciw - nie widze -dziękuję...
A ja jestem ciekaw co na ten temat powie magdaa :D

procek
15-03-2008, 16:28
A tak panowie wracając do właściwego OT ;) Co myślicie o miniaturkach przed artykułami? I o nowym logo, które sprowokował stasio? ;)

inkos
16-03-2008, 11:24
A tak panowie wracając do właściwego OT ;) Co myślicie o miniaturkach przed artykułami? I o nowym logo, które sprowokował stasio? ;)
Co do logo to moze daj nam jakis wybór z kilku wariantów - zrobimy głosowanie :) A co ty sądzisz o pomyśle stasio :D

procek
16-03-2008, 12:47
Ja ten pomysł stasio'a trochę przerobiłem, ale chyba przyznacie, że to logo nie jest jakieś tragiczne... Nie będę szedł z duchem popu i wstawiał do logo półnagiej panienki, bo tematyka jest zbyt podniosła :P Strona jest prosta, bo graficzne bajery tylko zaciemniają treść... Mam pytanie co do funkcjonalności: SEF Servicemap... Czy waszym zdaniem powinienem zainstalować ten komponent? Miło by było w Google być wyżej... Ale nie wiem 2 rzeczy: Jak podesłać mapę do google z tego. I 2 pytanie: czy to bezpieczne (chodzi o włamy, ale także o to czy joomla przeżyję ten przeszczep, bo nie chcę, żeby padła)

stasio
16-03-2008, 19:07
Co myślicie o miniaturkach przed artykułami? I o nowym logo, które sprowokował stasio? ;)
hmm no miniaturki jak miniaturki... nic dziwnego.. ja w portalch też daje miniaturki bo przeca trzeba jakoś zacząć artykuł... to jak trąba u słonia jak by jej nie było to za gwałtownie by sie zaczynał...


A ja jestem ciekaw co na ten temat powie magdaa :D
Magadaa Maasny? z koła fortuny? hmm czemu by nie... moze sam wziąć udział w konkursie :-)
czy mogę być drugi w jury?
Proszę
http://www.sweb.cz/alexandra.jirickova/images/zebrak.jpg


...............stasio'a ............... Nie będę szedł z duchem popu i wstawiał do logo półnagiej panienki, bo tematyka jest zbyt podniosła ..........
taaaaaaaa z trendem popu nie pójdziesz z panienką ale mój nick widzę odmieniłeś iście w duchu XIX wieku :| nie ma nic złego w kawałku ciała kobiety..... nie mówimy o wstawianiu du...py w logo ale nie robinia logo do du...py :D hmmm troche sie temat zamieszał juz sam nie wiem o czym gadamy... jak o ****************ch to...mój css jest do dupy bo daje 16px zamiast 12px... co juz pani w mięsnym sama zauważyła

PS Ostatnia aktualizacja : 14-03-2008 16:39
Be first to comment this article Zacytuj na stronie Czytaj całość
zmień to "be first błałała" toć to dziwnie wygląda...

procek
16-03-2008, 19:32
Zacznę od końca :P

zmień to "be first błałała" toć to dziwnie wygląda...
Zmienię jak znajdę plik w max comment z tym, bo w pliku z językiem tego nie ma...

XIX wieku
Ma się swoje lata :D A tak serio to niektórzy się obrażają jak się im nicka przerabia...

no miniaturki jak miniaturki... nic dziwnego
Czyli nie wygłupiłem się :)
Yes, Yes, Yes!!! Odpowie ktoś mi na pytanie dotyczące SEF?

stasio
16-03-2008, 19:51
zacznę od początku...

Zmienię jak znajdę plik w max comment z tym, bo w pliku z językiem tego nie ma...
ja mam na to taki sposób total commander plik F4 ctrl+f "be first" enter i tak do skutku... przecież to muszą być pliki komponentu nie sadze żeby czerpał to ze strony microsoftu


Ma się swoje lata :D A tak serio to niektórzy się obrażają jak się im nicka przerabia... no właśnie zabrzmiało jakby było mniej niz tych 19 lat... ja sie nie obrażam na nicka to staropolski nick z tradycjami


Czyli nie wygłupiłem się :) nie... nie wygłupiłeś sie... zresztą zapytaj w mięsnym

Odpowie ktoś mi na pytanie dotyczące SEF mam na jednym portalu mape strony dla google... nie podniosło to strony wyżej nie miałem tez włamu przez to... program mój tworzy XML którego google indeksuje...
twoja strona ma PR3 to na 4 -5 juz jest ciężej wejść... jesli chodzi o podniesienie sie w google...

procek
22-03-2008, 19:50
Czyli Panowie moja strona już wyszła na ludzi? ;) Nie muszę się już wstydzić?
Chcę informować o zmianach technicznych w serwisie (moduł w prawej kolumnie pod sondami). Chciałbym zmniejszyć jego wysokość na np. 200px i zrobić suwaczek. Jak tego dokonać?
2 sprawa to download... Znacie jakiś dobry komponent? Miałem jooget, ale ze względów bezpieczeństwa wyleciał...

stasio
26-03-2008, 10:20
twoja strona jest dla mnie jak wizir (czy coś tam) nie wiedzę różnicy....
Jeśli chcesz 200px daj warpera z suwakiem - jak chce czcionkę 12px
"22 marca 2008 - zaczynamy odgrzewanie artykułów. Niektóre z nich są już prawie 4 letnie więc pora je odkurzyć... Wszystkie odświerzone znajdą się w nowościach :) "
po co kotleta odgrzewać? naszcie coś nowego.,... tylko błagam nie o ukrywaniu tekstu w obrazku... teraz napiszcie jak łamać bruteforcem obrazek żeby powiedział co jest napisane na nim....

procek
26-03-2008, 11:35
stasio, wszystko do zrobienia. Z pomocą przychodzą biblioteki które pozwalają na programowe malowanie. Odczytujesz sobie wszystkie kolory użyte w obrazku i liczbę pikseli. Kolor który jest najbardziej popularny zastępujesz białym i gotowe :) Trochę zawiłe i czasem zawodne, ale jakby się ktoś uparł to może sobie taki dekoder napisać ;)

A jeśli chodzi o odgrzewanie... 4 lata temu kończyłem gimnazjum,a teraz już jestem studentem. Moja wiedza się trochę poszerzyła od tamtego czasu, niektóre linki stały się martwe, a tematy nieaktualne. Postanowiłem postawić na jakość i przyhamować trochę z pisaniem. Muszę teraz poprawić istniejące arty i dopiero wtedy pisać kolejne. Popatrz na art o naszej klasie... Za 5 lat nikt go nie zrozumie, bo nasza-klasa (prawdopodobnie) padnie, trzeba go będzie wtedy zmienić na art o wymuszonym marketingu...

Co do wrapera.
http://procek.7pl.info/index.php?option=com_content&task=view&id=229
Wrzucam sobie taki link i wyświetla całą stronę :( A chciałbym tylko art. Jak by to zrobić? :/

stasio
26-03-2008, 12:19
stasio, wszystko do zrobienia. Z pomocą przychodzą biblioteki które pozwalają na programowe malowanie. Odczytujesz sobie wszystkie kolory użyte w obrazku i liczbę pikseli. Kolor który jest najbardziej popularny zastępujesz białym i gotowe :) Trochę zawiłe i czasem zawodne, ale jakby się ktoś uparł to może sobie taki dekoder napisać ;)
myślałeś nad tym aby dogadać sie z polsatem? borykaja sie z piractwem i łamaniem kluczy w Nagra3 ale ten pomysł o którym piszesz-przy nim Nagravision3 to stara ciota... jakaś zadżumiona maryśka...


4 lata temu kończyłem gimnazjum,a teraz już jestem studentem
gratuluje ja nawet gimnazjum nie skończyłem


Za 5 lat nikt go nie zrozumie, bo nasza-klasa (prawdopodobnie) padnie
Prorok czy co? rypnąłeś sie o 5 lat NK padał wczoraj wieczorem
W zwązku z rozbudową systemu portal niedostępny, przepraszamy i zapraszamy ponownie o godzinie 13.00…
to koniec nasza-klasa nie działa...
nie wiem po co wymieniać artykuły, moze zostać stary w archiwum i mozna dać nowy... więcej artów więcej ludzi więcej czasu spędzają na stronie... dalej mozna sobie dopowiedzieć $$


Wrzucam sobie taki link i wyświetla całą stronę :( A chciałbym tylko art. Jak by to zrobić? :/
nie wiem czy dobrze rozumiem ale moze daj sobie kategorie Zmiany tam artykuły zatytułowane w jakiś sposób troche opisu i wylistuj w menu albo gdzieś...

procek
26-03-2008, 13:29
Co do artów to nie masz racji... Jeśli ktoś przeczyta jeden lipny, 2 słaby to za kolejny się nie weźmie... I zamiast przytrzymać czytelnika to go odstraszę :/

Ale cię bawi to szyfrowanie, co? :D
Przecież to tylko koncepcja. A pomysły typu concept choć zwykle są ciekawe mało kiedy są dobre i nie wchodzą na rynek...

Z tym wraperem wymyśliłem coś innego ;) Zrobię osobny artykuł: zmiany na stronie i dam do niego linka w tym 2 menu nad allegyo :)

stasio
26-03-2008, 22:39
Ale cię bawi to szyfrowanie, co? :D
Przecież to tylko koncepcja. A pomysły typu concept choć zwykle są ciekawe mało kiedy są dobre i nie wchodzą na rynek...
hmmm a co ma tu bawić? mój znajomy był tak mały ze musiał wejśc na drabinę zeby splunąć na ziemię, każdy się z niego śmiał aż nie wytrzymał i powiedział jednemu gościowi "nie śmiej sie z mojego wzrostu" a w odpowiedzi otrzymał "z jakiego wzrostu, urośnij trochę to sie będzie z czego śmiać" wiec jak mi mówisz "nie śmiej sie z mojego pomysłu" cóż jak mogę ci dać? chyba tylko wertels ordżinal...
mnie tak na serio ciekawi tylko zastosowanie tego pomysłu, (fachowo ujmując conceptu) innymi słowy "na ch*j sie to przyda" nie nie umiem znaleźć do tego zastosowania... pierwsze co mi przychodzi na myśl to nagravision kiedyś canal+ tak kodował obraz, było od groma pasków, nie wiem jak to zrobili ale na bank w gimpie , no moze w corelu...
podaj mi sposoby zastosowania twojego pomysłu (realne i co najmniej 3) a sie odczepię od tego i przetrzepie do czegoś innego...

procek
29-03-2008, 15:50
1. Artykuł miał pokazać, że w Gimpie można robić o wiele bardziej skomplikowane rzeczy niż malowanie 2 kresek i że photoshop dla większości domowych zastosowań to rzecz zbędna.
2. Komputer rozróżnia kolory nawet wtedy kiedy my ich nie możemy zobaczyć. A wydawać by się mogło, że oko ma większą dostrzegalną skalę barw. Tak owszem jest, ale nie w ciemnych odcieniach, które otacza jasne tło (w nocy pewnie byś zobaczył ten napis)
3. Jakbyś przeczytał magazyn hakin9 03/2008 to byś wiedział, że grafikę można zastosować do zupełnie innych celów niż ten podstawowy :)

Daj już stasio spokój :) Obrażanie mnie tym, że dasz mi cukierki nie wyjdzie mi dobrze na zdrowie, bo cukier niszczy zęby ;) Choć słodycze lubię, ale z cukierków tylko jakieś miękkie typu toffi czy coś ;)

stasio
29-03-2008, 23:07
Daj już stasio spokój :) Obrażanie mnie tym, że dasz mi cukierki nie wyjdzie mi dobrze na zdrowie, bo cukier niszczy zęby ;) Choć słodycze lubię, ale z cukierków tylko jakieś miękkie typu toffi czy coś ;)
no to nim2 łakocie i witaminy

GIMP i Photoshop jak dla mnie to porównanie almery do phantoma choć fakt do zastosowań domowy PS czasem to za dużo...
a że komputer rozróżnia kolory to wiadomo od dawna, ja to zauważyłem jak rozróżniał biały od czarnego, a co do artykułu hakin9 to poczytaj o znakch wodnych albo o patencie canona na znakowanie obrazów z tęczówki oka fotografującego, zrozumiesz ze wtapianie napisu w tło to dziadostwo i nie liczy sie to w świecie grafiki... jest wiele wiecej rzeczy do opisywania no korekta poziomów lub utrzymywanie (odzyskiwanie) tonacji kolorów z niepoprawnie wykonanych fotek...

Ja sie nie naśmiewam z ciebie tylko ten artykuł jak dla mnie trąci myszką... wolał bym poczytać o czymś innym u ciebie... jeśli strona jest dla ludzi mających pojęcie o komputerach grafice i programowaniu to trzeba sie tego trzymać bo albo piszemy coś wnoszącego albo podstawy... ciekawy jest np art png gif ijpg logiczny tłumaczący bez erekcji pod kołdrą... można by dodać że corel photopaint przy dobrym ustawieniu kompresji w jpg radzi sobie świetnie utrzymując jakość i niską masę pliku :)

Ogólnie jest luz... tyko z tym ukrywaniem tekstu opisałeś tak jakby to był sposób na hakerów pisząc ze można bruteforcem probować łamać

procek
30-03-2008, 10:18
No to już wiem co chciałeś przekazać :) GIMP i Photoshop to Jetta i Passat ;) Dobra! Będę utrzymywał wyższy poziom. Co do felietonów to jest to nie możliwe, bo są sprawy godne poruszenia na tym niższym poziomie. Ale obiecuję, że w sprawach technicznych będę równał do najlepszych ;)
Dziękuję Wam Panowie i Pani ;) za budującą krytykę... Dzięki temu forum zrobiłem stronkę, która już nie odstrasza. Teraz tylko trochę pracy, aby podnieść jej poziom merytoryczny i będzie z tego niezły wortal informatyczny
Proszę o dalsze uwagi - jakby coś

stasio
30-03-2008, 18:33
Dziękuję Wam Panowie i Pani ;)
błysnął przedstawiciel kategorii pośredniej ;)

procek
30-03-2008, 18:59
A przechodząc dalej... Mam SEF i mam problem :D
http://procek.7pl.info/index2.php?option=com_sefservicemap&task=xmlmap&no_html=1
jest jakiś błąd :(

mapa w TXT niby się wyświetla i zgłasza do google, ale są w niej błędy (zdaniem google)

Co wobec tego faktu proponujecie?

demon1
01-05-2008, 23:07
a jakaś opinia na temat serwisu www.info-news.pl ?

crazyluki
02-05-2008, 00:09
tak: mógłbyś czegoś innego do komentarzy używać akocomment jest dość hmm dziurawe:)
poza tym - ładny lekki "blogowy" szablon.
pozdrawiam:)

Jac
02-05-2008, 01:09
a jakaś opinia na temat serwisu www.info-news.pl (http://www.info-news.pl) ?
Wszystko OK poza jednym: "Template Design by Demon" - z tego co wiem, to prawdziwy autor (http://www.joomla24.com/remository/Download/Joomla_1.0.x_Templates_I/Templates_from_Michael_Salzmann/Seriousblue.html) użytego przez Ciebie szablonu zastrzegł w licencji pozostawienie informacji o autorstwie.

PanYeti
02-05-2008, 08:35
Jac, wcale nie jest OK. Szablon został przywłaszczony i jeszcze Demon bezczelnie się tym chwali. Jeżeli jesteś tym samym "demonem" z tego linku http://dhost.info/compmaster/?co=file&id=25 , to powiem krótko: jesteś waść łotr i złodziej.

demon1
02-05-2008, 10:18
nie jestem tym demonem. zmieniłem autora:)

PanYeti
02-05-2008, 11:32
nie jestem tym demonem. zmieniłem autora:)
Gratuluję odwagi przyznania się do błędu. Nic się nie stało. Teraz każda opinia na temat twojej pracy da ci o wiele więcej satysfakcji.
Mogę wyrazić kilka uwag edytorskich o twojej stronie:
1. Błędem jest "boldowanie" całego tekstu. W normalnych (papierowych) gazetach wytłuszczenia stosuje się do akcentowania pierwszego, wprowadzającego akapitu, tzw. "lid" (jak zrobiłeś w "Szalejącej reporterce"), oraz do zaznaczenia szczególnie ważnego fragmentu w tekście. Teraz tekst jest ciemną plamą.
2. Cztery piksele marginesu między kolumnami, to stanowczo za mało. Teksty się zlewają. Wpuść między nie więcej światła.
3. Kolory "Komentarze" i tytułów artykułów są, jak nie z tej bajki - taki niebieskawy blady neonek. Zachowaj jeden styl, ten z pierwszej strony jest OK, trzyma się błękitnej konwencji witryny. No, może bardziej w ciemniejszej tonacji, powinien nieco dominować nad samym tekstem.
4. Nie wiem, czy jest możliwość wyświetlania ikon z prawej strony tytułu - pdf, drukuj, email - tylko w pełnym artykule. W wąskiej "zajawce" wygląda nieciekawie.
5. Rubryka Sport - "Kubica czwarty..." obrazek styka się z tekstem, powinieneś zrobić 3-4 piksele marginesu, poza tym używasz różnego kroju czcionek (Alonso drugi, Kubica czwarty).
W sumie są to drobiazgi ale psują wygląd całości witryny. Ogólnie jest dobrze.
Pozdrawiam :)

procek
05-05-2008, 18:28
jest ok. zmień sobie favicon.ico na twoje logo. Wywal Akkocommenta! W maxcoment wyłącz buźki - szkoda czasu na wczytywanie. Zmień kolor tytułów artykułów na deczko ciemniejszy. opcja "galeria" z górnego menu wystaje zbytnio na prawo - nie wygląda to dobrze. zamień miejscami menu witryny i popularne.

piopiopio
12-05-2008, 21:21
a jak wam sie podoba moja stronka (szkolna) www.gim.i8p.eu ??

crazyluki
12-05-2008, 21:30
coś ten kalendarz taki mało czytelny ( po kliknięciu na którąś z dat ) :)

procek
12-05-2008, 21:35
Ładnie :) Tylko powiedz mi po co robisz 3 kolumny skoro w prawej masz tylko ten niepotrzebny nikomu kalendarz... Ważne ogłoszenia najlepiej pakować na główną...

juzio5
12-05-2008, 23:56
Dot. strony procek.7pl.info
Stronka fajnie wyglada u mnie w rozdz. 1440 x 900, ale jak zmniejszam okno rozwalają się kolumny. Osobiście wole stała szerokość strony. Możesz obecnie robić do 1024 szerokości i na 100% do 960. 800 ma już bardzo niewiele osób.
Kolor zielony jak dla mego oka jest nieco za mdłu - osobiście lubie niece ciemniejsze, wyraziste i ciepłe kolory. Tekst w module najczęsciej czytane jest tego samego koloru co reszta więc nieco się zlewa. Pisząc tego posta zerakam na twoją stronkę i trochę mienić zaczęło mi się w oczach na jedną zieloną plamę. Chyba męczy wzrok, choć kolor zielony (trawiasty) uspokaja źrenice.
Niektóre ramki nie mają lewego pionowego boku - bynajmniej IE nie pokazuje.
Środkowe dwa moduły się zlewają ze sobą - rozsunąć by się przydało, ale chyba już to ktoś pisał o tym. Na stronie głównej jest trochę za pusto mniej więcej od wysokości lewego modułu Kolporter RSS i Reklama w prowo nic nie ma, ani w części body, ani w lefcie.
Ja używam szerokiego monitora i tak to wygląda, jak zablokujesz szerokość na stałe, to będziesz mógł kontrolować lepiej rozmieszczenie wszystkiego i u każdego identiko będzie. Obecnie strona mnie by nie zaciekawiła wzrokowo jak bym trafił przypadkiem na nią, gdyz wydało by mi się, że tu nic nie ma i max 1-2 sek byłby krzyzyk w przegladarce. Jak bym szukał konkretnych informacji o tej tematyce, to nie miał by wygląd znaczenia tylko zawartość.
Ogólnie styronka jest spoko

piopiopio
13-05-2008, 18:36
Zlikwidowałem kalendarz:)

procek
18-05-2008, 10:31
juzio5 (http://forum.joomla.pl/member.php?u=3130) - myślę nad zmianą templatki na inną. Jak coś znajdę ładnego, lekkiego i zielonego to wymienię :) IE - przeglądarka do kosza... Nie będę pod nią robił strony! Masz IE, masz problem - twój problem. To taka przekora z mojej strony i jednocześnie podążanie za trendem software. Czemu teraz do nowych programów jak jest potrzebny .NET Framework, to wszyscy go instalują, a jak do stron potrzebne jest coś innego niż IE to nikt go nie wymienia?

piopiopio (http://forum.joomla.pl/member.php?u=12050) - od razu lepiej. Zamiast pisać "Napisz komentarz", daj "komentuj..." i najlepiej BOLDem to ci zaoszczędzi miejsca i będzie bardziej wyraziste...

stasio
18-05-2008, 13:13
Nie będę pod nią robił strony! Masz IE, masz problem
chcesz komu zrobić krzywdę? sobie czy innym? muszę cię zmartwić ale niestety nadal ludzie używają nIE i to nawet podejrzewam ze ponad połowa... jeśli myślisz poważne nad stroną to nie myśl jak koń z klapkami na oczach... razu pewnego nie przetestowałem portalu w nIE i do dziś bym sie zastanawiał czemu ludzie odeszli do portalu a inni ciągle pisza ze strona nie działa... wiec jesli chodzi o IE to nadal jesteśmy jako administratorzy zmuszeni do liczenia sie z nim (choć i ja bym wolał zeby juz ie nie było na świecie) a pomyśl sobie ze np robisz projekt dla niemieckiej firmy za 6tyś i co mówisz ze nie robisz pod IE niech przejdą na operę, no myślę ze by sie ucieszyli ze aż by im **************** z radości odpadała

crazyluki
18-05-2008, 13:16
co do IE - przeglądarki z jednej ze stron którą administruje - jest to strona na którą nie wchodzą komputerowi maniacy tylko zwykli ludzie. Nadal nie chcesz wspierac IE ?

hmm formatowanie sie usunało. wiec tak LICZBA WEJŚĆ, %udział, Przeglądarka

319 20% Internet Explorer 6.0 272 17% FireFox 1.5.0.12 244 15.3% FireFox 2.0.0.12 231 14.5% Internet Explorer 7.0 147 9.2% FireFox 2.0.0.14 97 6.1% FireFox 2.0.0.13 41 2.6% Internet Explorer 5.01 25 1.6% Opera 9.23 20 1.3% Opera 9.25 19 1.2% FireFox 2.0.0.4 19 1.2% Opera 9.26

stasio
18-05-2008, 13:36
Ja może pokaże jeden miesiąc jak wyglądają wywołania przeglądarek, co prawda nie są rozdzielone na wersje czyli IE6 IE7 czy FF2 FF3 tylko ogólnie a procentowo układa sie to tak

1. 6330737 45.17% Microsoft Internet Explorer
2. 6250802 44.60% Mozilla
3. 1005133 7.17% Opera
Jest to pierwsza trójka, ale jak widać IE góruje... w tym miesiącu (jak na razie) to mozilla wygrywa ale tylko 2% wiec procek masz racje **************************** IE głęboko w port USB

procek
18-05-2008, 14:38
Ja śmiało mogę olać IE6, bo mam wejść ok 10% z niego... A i tak są to przypadkowi ludzie, którzy nie zostaną na stronie choćby nie wiem jak była wspaniała... Tak jak zaczyna się zaniedbywać 800x600 tak IE6 nie nadaje się do niczego. Nie przeszedł ACIDa więc jest złą przeglądarką...

crazyluki
18-05-2008, 14:42
całe szczęście że legalni użytkownicy windowsów mają już IE 7.
procek - nie możesz tak do tego podchodzić. IE przeszło czy nie przeszło testu - dla tych 10 % warto poświęcić trochę czasu/ pieniędzy i przygotować stronę dla użytkowników IE. takie jest moje zdanie i będę się go trzymać.

a pomyślałeś o tym że te 10% osób nie siedzi na niej dłużej bo strona nie wygląda tak jak powinna ?
pozdrawiam

procek
18-05-2008, 14:49
crazyluki (http://forum.joomla.pl/member.php?u=9729) i stasio (http://forum.joomla.pl/member.php?u=4152) jakich używacie przeglądarek? Albo np. Zwiastun. Bo o zakład idę, że nie jest to IE6. To jest jak programowanie... Ilu z was zrobi program konsolowy (powinien pójść wszędzie), a ilu wybierze łatwe i efektywne programowanie wizualne (zależne od platform)? Etatowym programistą nie jestem, ale wiem, że napisanie czegoś w Delphi, a w WinApi to jednak duża różnica czasu i pracy...

crazyluki
18-05-2008, 14:56
procek: dobrze zgadujesz. ale my używamy tego co dla Nas wygodne. Jest to nasz świadomy wybór. Zaryzykuję stwierdzenie że część użytkowników nie wie że istnieje alternatywa dla IE, bądź boją się z niej skorzystać. Podam przykład moich dziadków - jak Windows zaktualizował IE do wersji 7 to miałem zaraz telefon że w komputerze jest wirus i mam przywrócić "ich internet". Musiałem przywrócić komputer z backupu by dali spokój.

Możliwe że Twoja strona jest dla bardziej oświeconych - jako kontrargument podałem przykład moich dziadków którzy chcą iść z postępem ale nie rozumieją pewnych faktów które być może Nam przychodzą z łatwością.

PS. Nie chce umniejszać wiedzy informatycznej moich dziadków - uważam że mało kto może się tak rozwiniętymi informatycznie dziadkami pochwalić. Po prostu stawiam ich jako przykład ludzi dla których wybór przeglądarki ogranicza się do tego co jest w windowsie.

Pozdrawiam i życzę wszystkim tak światłych uzytkowników jak procek:)

stasio
18-05-2008, 16:13
Ja używam FF2 i IE6 dodatkowo na laptopie mam FF3 i IE7 na kompie w firmie mam FF2 IE7 i Opere a poza tym strony dla fantazji testuje w safari na telefonie bo nigdy nie wiadomo czy twój strategiczny partner nie pojawi sie u ciebie z symbiana... ale ogólnie rzecz ujmując 10% to u mnie nie wiem czy dobrze liczę ale ponad pól miliona klientów i wyobraź sobie ze olał bym tylu ludzi miesięcznie... masz tok myślenia okrojony do minimum coś jak IE,
to cytat z twoje strony

Odkąd szukam pracy przy tworzeniu stron WWW, +
Nie będę pod nią robił strony! Masz IE, masz problem - twój problem. To taka przekora z mojej strony i jednocześnie podążanie za trendem software.
Niechciałbym żebyś robił stronę mojej firmie, ani tym bardziej cię zatrudnić...

crazyluki - moje tata ma 60 lat i zabrał sie za internet, pierwsze co robi to pyta znajomych czy używają FF czy IE i chwali sie ze używa FF bo nie łapie mu okienek tak jak IE ;) przekonaj dziadków

piopiopio
18-05-2008, 16:21
procek a mógłbys powiedziec jak zmienic ta nazwe bo nie zabardzo wiem, szukałem w opcjach komponentu i modułu, i nic. A o BOLDdzie nawet google nie szłyszałe:)

procek
18-05-2008, 19:36
BOLD to wytłuszczona czcionka... KOMENTUJ - Zmienić możesz to w plikach komponentu, otwierasz Notepadem++ i jedziesz funkcją Replace.
@stasio - nie chcę pracować dla Ciebie, nie ta klasa... O Amaya słyszałeś? To jej powinno się używać przy tworzeniu stron. IE6 padnie niebawem tak jak padł Windows 98... Taka kolej rzeczy, a ja nie mam zamiaru pracować specjalnie tylko pod jedną przeglądarkę, która i tak wychodzi z użycia. Jeszcze rok (obym miał rację ;) ) i nikt jej nie będzie używał...

stasio
18-05-2008, 19:54
to ze Ie 6 wyjdzie z obiegu to normalka (choć nie zgodę sie ze Win98 padł bo znam wielu co jeszcze męczą ptaka na tym systemie) jednak na przeglądarki MS nie można sie zamykać...
a o co chodzi z ta klasą?

procek
18-05-2008, 20:05
O to chodzi, że jak ty piszesz 6tys za zlecenie, miliony userów, to widzę, że nie pasuję go grona rozmówców... A co produków MS to masz rację, bo IE7 już jest ok i moja strona chyba jakoś bardzo w nim się nie rozpada... A IE6 niech odchodzi jak najszybciej. To jest paranoja jak przeglądam kody templatek MyBB lub Joomli! Co chwilę masz komentarze:
/*dla IE6*/
i poniżej kod specjalnie dla niego...

To tak jakby jeszcze handlować benzyną 94, bo maluchy na niej jeździły...

stasio
18-05-2008, 20:33
no ie7 jest juz znacznie lepszy jeśli chodzi o "czytanie" kodu w IE6 mnie denerwuje wyświetlanie PNG :/
co do projektów za 6tyś to jak pisałem z Niemcami takie ceny w Polsce jest trudniej znaleźć kogoś kto rozumie ze czasami 90% klientów generuje się przez stronę www... co do milionów userów to nie poddawaj się ja tez pamiętam kiedy miesięcznie miałem np 100 i cieszyłem sie jak głupi z bateryjki , teraz ma doła jak userów jest np 12 a nie 14 milionów :) ale nie mow ze nie pasujesz do grona jesteś dżumlowcem nie joomlowcem z tego co mi sie wydaje...
co do E94 o stacja niedaleko mnie chyba tym handluje bo co od nich wezmę benzynę to nie moge ujechać a może maja jeszcze zapasy 86

juzio5
18-05-2008, 21:12
Nie będę pod nią robił strony! Masz IE, masz problem - twój problem"
Nie Procek, mylisz się, to nie mój problem tylko Twój, bo jak mnie coś źle się wyświetla na czyjejś stronie lub coś innego mi nie pasuje to więcej na nią nie wchodze.
A teraz dodadkowo dałeś świadectwo wartości swojej pracy. Zmień podejście, a przynajmniej te publiczne, bo z takim myśleniem cienko coś widzę jakikolwiek sukces. To niemal tak jak byś napisał na stronie głównej:
"Pier... wszystykich wchodzących"
To Twoi użytkownicy i nie zależnie co używają, powinno Ci na nich zależeć, bo kiedyś możesz nawet o takich prosić! Nigdy nie wiesz co będzi kiedy indziej! Ale, to takie moje krótkie przemyslenie i nie krytukuję, bo nie o to chodzi. Twój cyrk, Twoje małpy jak to się mówi, tylko nie chcij czyjejś opini jesli nic nie chcesz z tym zrobić.
Wystarczy ustawić szerfokość templatki i w IE nawet tym obsmarowanym 6, będzie zadowalająco się wyświetlało.

procek
21-05-2008, 22:16
ciekawe co powiecie na strony robione we flashu? Przecież są takie "zajefajne"... nikt nie narzekał, że strona toyoty nie nadaje się do użytku nawet na 512Mbit... Problem IE6 uważam tak samo ważny jak lektury Giertycha w szkołach średnich - o nic tyle krzyku... Klient to klient i dla niego zrobię to tak jak będzie chciał, a że moi czytelnicy nie używają IE6 więc nie warto robić coś ekstra pod niego. Templatka jest do wymiany - zrobię taką, która będzie działać pod Amayą, wtedy kłopoty się skończą...


Jak obiecałem, tak zrobiłem. Proszę o ocenianie nowego wyglądu i układu (wywaliłem zbędne moduły)