PDA

Zobacz pełną wersję : Trzy sprawy z Fireboard



javelin
10-12-2007, 18:19
1. Wgrałem polską wersję, i niby wszystko działa ale, krzaczy się podpis użytkownika, tzn polskie litery zamieniają się w krzaki a na początku i końcu tekstu dodawane są znaki \ po każdej edycji profilu użytkownika

2. Po kliknięciu w listę użytkowników od frontendu rozjeżdża się templatka strony, ale tylko na liście użytkowników --> www.hzr-zhp.pl

3. Czy da się zrobić tak aby forum było widoczne dla wszystkich ale pisać mogli tylko zarejestrowani użytkownicy??

floyd
10-12-2007, 19:25
Odp. na pytanie 3.
Konfiguracja forum > Ochrona/Konfiguracja ochrony forum > Forum tylko dla zarejestrowanych: NIE > Uprawnienia: Czytanie/Pisanie: NIE

javelin
10-12-2007, 19:42
Widzę że te ustawienia dotyczą całego forum. Mam nadzieję że w przyszłości twórcy pomyślą o zmianie tych ustawień dla każdego pokoju osobno :(

floyd
10-12-2007, 20:47
Odpowiedź dotyczyła pytania zadanego w tej formie.


3. Czy da się zrobić tak aby forum było widoczne dla wszystkich ale pisać mogli tylko zarejestrowani użytkownicy??
Jeżeli chodzi ci o dostęp w tej formie

Widzę że te ustawienia dotyczą całego forum. Mam nadzieję że w przyszłości twórcy pomyślą o zmianie tych ustawień dla każdego pokoju osobno :(
to wejdź w Kategorie i fora > edytuj interesująca cię kategorię > Forum - rozszerzona konfiguracja/ Forum - bezpieczeństwo i dostęp > poustawiaj tam odpowiednie poziomy dostępu. I w ten sposób możesz to zrobić dla każdej kategorii i podkategorii.

javelin
10-12-2007, 22:06
to wejdź w Kategorie i fora > edytuj interesująca cię kategorię > Forum - rozszerzona konfiguracja/ Forum - bezpieczeństwo i dostęp > poustawiaj tam odpowiednie poziomy dostępu. I w ten sposób możesz to zrobić dla każdej kategorii i podkategorii.


Problem w tym że to o czym piszesz pozwala na zaostrzenie reguł, tzn mogę wybrać że forum będzie dla wszystkich lub dla zarejetrowanych. Jeśli dla zarejestrowanych to będzie niewidoczne dla wszystkich. A ja myślę właśnie u sytuacji gdy:

- wszystkie fora są widoczne dla wszystkich ale pisać mogą zarejestrowani
- jedno z tych forum jest i widoczne dla wszystkich i wszyscy mogą pisać

Czyli tylko dla jednego forum złagodzenie reguł.

floyd
11-12-2007, 07:00
Niestety, masz rację. Aż tak "selektywnych" reguł nie można zastosować w Fireboard. A szkoda.

javelin
11-12-2007, 13:17
Niestety, masz rację. Aż tak "selektywnych" reguł nie można zastosować w Fireboard. A szkoda.

Mnie osobiście brakuje jeszcze możliwości tworzenia własnych grup użytkowników i przypisywania tym grupom forum :(

javelin
18-12-2007, 11:14
A czy ktoś może pomóc w rozwiązaniu pierwszego i drugiego problemu?