PDA

Zobacz pełną wersję : poszukuje mapy serwisu (google sitemap) ktora zadziala na Joomla! 1.0.13 JIE-utf8



trytyt
13-12-2007, 03:37
poszukuje mapy serwisu (google sitemap) ktora zadziala na Joomla! 1.0.13 JIE-utf8> dokladnie sprawa wyglada tak ze znalazlem joomla pl kika takich komponentow ale niestety mam Joomla! 1.0.13 JIE-utf8 (ktora to pobrałem z joomla.pl) no i lipa niemoge zainstalowac podejtrzewam ze przez to kodowanie utf8 bo kiedys instalowalem takie rzeczy na zwyklej joomli i smigalo bez zastrzezen BA do tej pory smiga
Prosze poradzcie cos w miare szybko

trytyt
13-12-2007, 04:02
Czesciowo znam odpowiedz udało mi sie zainstalowac ten komponent http://www.joomla.pl/index.php/index.php/component/option,com_docman/task,doc_details/gid,179/Itemid,58/

ale mam sieczke typu

Run Digital

Budujemy serwisy, kt�rymi w �atwy spos�b mo�esz zarz�dza�, w prosty spos�b u�ywa� lub poszerza� funkcjonalno��. Nasza oferta to dobrze zaprojektowana i wysoce przyst�pna oferta serwis�w dla wszystkich.

Program

RD Mapa serwisu jest w pe�ni konfigurowaln� map� dla mambo i joomla. Pokazuje wszystkie pozycje menu, zawarto�� oraz zawarto�� archiwaln� lub tylko dowolnie przez nas wybrane pozycje. Mo�esz zmienia� wygl�d przez u�ycie klas css.Je�li mamsz jakie� �yczenia lub znalaz�e� b��d, skontaktuj si� z autorami przez mail: mambo at run-digital dot com

Gwarancja

Program jest rozprowadzany w nadziei, �e jest przydatny, ale bez �ADNYCH GWARANCJI

Konfiguracja

1) Stw�rz pozycj� menu dla mapy serwisu
2) Konfiguruj komponent u�ywaj�c ustawie� dost�pnych wybieraj�c w�a�ciwo�ci tej pozycji w menu.

tak jak mowilem kodowanie nie dziala ale za to juz jest sukces ze wogole sie zainstalowalo jak myslicie taka mapa bedzie dzialac poprawnie znaczy czy wyszukiwarki poprawnie kumać będą :)?
W instruknji jest opisane ze trzeba utworzyc link w menu podajac komponent i tak zrobilem ale czy nie mozna by wsatwic jakos tego linku w stope zamiast w menu? Bo przeciez moge podac link do mapy googlom i nie musze wtedy chyba trzymac tego linku w menu?
i czy wono usunac napis "Copyright 2005 by Run Digital"

zwiastun
13-12-2007, 04:23
Zadziała Ci ta i inne pod warunkiem, że zmienisz kodowanie
Przed instalacją:
pliku instalacyjnego XML (jest ISO-8859-2, musi być utf-8)
i pliku języka
najlepiej to zrobić np. w Pajączku

Dopisane
Zresztą, masz zrobione - jest w plikowni

trytyt
13-12-2007, 04:29
wiec tylko mam zmienic kodowanie w pliku rd_sitemap.xml ?? ale w tym pliku jest tylko podana instrukcja ktora zacytowalem, wydaje mi sie ze mapa wyswietla sie poprawnie bo wszytkie linki są ok wiec chyba nie bede tego ruszal a jesli chodzi o samą instrukcje przeboleje i tak tylko ja to widze
a zglosilem juz mape do google wiec niechce odinstalowywac
Czy wolno usuną napis "Copyright 2005 by Run Digital" ??

dodane:

Mapa witryny ma nieobsługiwany format. Zgłoś ponownie mapę witryny spełniającą wymogi dotyczące map witryn
i co teraz :( polećcie jakis dobry komponent :(

Dylek
13-12-2007, 08:26
Ot filozofia ciekawa - komponent nie umiesz zmusic do dzialania, ale najwazniejsze jest usunac stopke - co nie?

trytyt
13-12-2007, 08:33
ale usunąc za to umiem :D
nie tak bez zartow to tylko pytalem bo interesuje sie takim sprawami od niedawna i wydaje mi sie ze jesli niema znaczka (C) to chyba wolno :P

Dylek
13-12-2007, 08:47
A czym sie rozni znaczek (C) od slowa copyright? To juz tak calkiem poza samym faktem czy mozna usuwac, czy nie.

trytyt
13-12-2007, 08:49
No własmie caly czas wydawało mi sie ze róznica takowa istnieje.
A wracąc do tematu czy mozesz mi polecic jakis komponent dziający w kodowaniu utf8 ?

Dylek
13-12-2007, 08:58
Kazdy po przekodowaniu polskich znakow - Zwiastun pisal czym to zrobic.

trytyt
13-12-2007, 09:01
Nie no to to wiem tylko tak z lenistwa sie pytam czy gotowego niema bo po cóż by sie przemeczac jesli by istniał gotowiec :D ale dziekuje za oswiecenie zaraz opczaje sprawe :D

Dylek
13-12-2007, 09:04
Dopisane
Zresztą, masz zrobione - jest w plikowni

Ech... len to Ty jestes i to WIELKI

trytyt
14-12-2007, 19:12
A Ty to nie od kąd zaczołem przygode z joomla i zarejstrowałem sie na tym forum ( to bylo gdzies w maju) Ty ciagle sobie chrapiesz http://images28.fotosik.pl/126/d8ad236bafcdfc4c.gif
<żarcik>:rolleyes:

trytyt
15-12-2007, 04:26
Dopisane
Zresztą, masz zrobione - jest w plikowni

no fajnie tylko ze ja końca nie przeczytalem albo nieprzeczytalem postu potym jak zwiastun "dopisal" ehh i sie tyle napociłem zmieniajac kodowanie a i tak polowa nie dzialala a tu prosze http://www.joomla.pl/index.php/index.php/component/option,com_docman/task,doc_details/gid,641/Itemid,101/
daje link moze sie komus przyda :D
Znowu problem co prawda component dziła niby ale dotaje sitemape do google http://tu_domena.pl/index.php?option=com_rd_sitemap&Itemid=21 i błedy
Co jest nie tak?
PS. Oczywiscie dodalem komponent do menu serwisu