PDA

Zobacz pełną wersję : weryfikacja użytkownika po nr karty kredytowej



estin
13-12-2007, 16:08
Witam,

poszukuję komponentu/modułu który umożliwiałby rejestracje użytkowników poprzez weryfikację numeru karty kredytowej. Pamiętam, że kiedyś podobne rozwiązanie stosowane było na ebay.pl (nie wiem czy nadal się to stosuje).
Innymi słowy mówiąc muszę mieć 100% potwierdzenie, że osoba w procesie rejestracji podaje prawdziwe dane.


Komponent nie musi być polski! Jeśli ktokolwiek widział coś podobnego proszę o kontakt

pozdrawiam

stone
13-12-2007, 20:30
uu, coś takiego to komponent z wyższej półki, nie spotkałem się z takim, ale nawet jakby był to bym sugerował napisanie unikalnego tylko na własne potrzeby zaufanemu programiście.

estin
14-12-2007, 09:06
witaj,

myślę ewentualnie o weryfikacje na podstawie dowodu i nr. pesel - sprawdzanie zgodoności.

mogłoby w przybliżeniu powiedziec ile by kosztowalo napisanie komponentu do kart lub do dowodu?

pozdrawiam

stone
14-12-2007, 21:08
nie jestem w stanie Ci tego określić.
Algorytmy do sprawdzenia peselu znajdziesz raczej bez problemu w sieci, natomiast co do weyfikacji kart kredytowych to nie umiem Ci podpowiedzieć gdzie tego znaleść

Sova
16-12-2007, 04:54
Trochę z innej strony:
- nigdy nie zaufałbym witrynie, która chciałaby mnie zweryfikować po numerze mojej karty kredytowej - jest sporo innych możliwości weryfikacji osób/użytkowników
- numer karty to się podaje podczas zawierania transakcji, a i to rzadko w czasach internetowych systemów płatności/przelewów bankowych - nie do potwierdzenia rejestracji w serwisie
- widziałeś w jakimkolwiek sklepie coś takiego?
- masz świadomość co się stanie jeśli w jakiś sposób komukolwiek uda się wykraść numery kart użytkowników serwisu? /właściciela serwisu czeka świat zza krat przez wiele lat + pewne procesy sądowe o zwrot straconych pieniędzy przez użytkowników/
- jak ktoś chce coś kupić to za to zapłaci - rzecz zrozumiała, że poda przy rejestracji prawdziwe dane żeby przesyłka dotarła pod jego prawdziwy adres a nie "gdzieś w kosmos"

Trochę powagi!

estin
16-12-2007, 12:18
Owszem Sova, trochę powagi.

Po pierwsze nie wiesz w jakim celu weryfikacja jest potrzebna ale piszesz, że "nie zaufałabyś witrynie". Nie wgłębiając się w szegóły - kiedy potrzebujesz 100% pewności możesz prosić o wpłacenie vadium lub o numer karty kredytowej - bank sprawdził w procesie jej wydawania kim jesteś i posiada Twoje pełne dane osobowe, czyli podsumowując - nie jesteś Panią Fatamorgana mieszkającą na ulicy Niewidzialnej.
Po drugie - myślisz "jak kupi to chce zeby dotarło". Pewnie tak. W taki sposób można myśleć kiedy się w coś bawisz. Zabezpieczenie sprzedającego jest dla mnie niezbędne i nie ma znaczenia czy "jakikolwiek sklep" tak robi.

Podumowując - szukam PEWNEJ metody potwierdzenia wpisanych danych. Jeśli masz więc jakiś pomysł daj znać. Jak dotąd nie spotkałAM się z niczym skuteczniejszym niż wyżej opisana metoda.

Pzdr.