PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z Joomlą bez wyłączonego register_globals



anarchisten
13-12-2007, 18:51
Witam,
Mam problem z moim dostawcą serwera www. Mianowicie nie udostępnia możliwości wyłączenia w pliku .htaccess regoster_globals.
Czy normalnym efektem ubocznym działania Joomli jest brak edytora wysiwyg przy z włączonej opcji regoster_globals?
Jeżeli tak to czy istnieje patent na obejście tego bez zmiany serwera. Mój dostawca zaproponował mi migrację na inny serwer z wyłączona opcją. Jednak wolałbym tego nie robić ponieważ mam sporo danych, kilka serwisów i może to poskutkować problemami.

Jest o tyle dziwne, że na localhoście z włączoną funkcją register_globals edytor działa. Przetestowałem to.

Dzięki za podpowiedzi.

stone
13-12-2007, 20:20
register globals on na pewno nie ma wplywu na obecnosc badz nie edytora (juz bardziej prawdopodne ze odwrotnie) Ale zdecydowanie sugerowałbym przeniesc sie na serwer z wyłączoną opcją RG ze względów bezpieczeństwa

anarchisten
13-12-2007, 20:26
Co do edytora to jak wspomniałem na localu działa a na serwerze www nie. Nie mam pojęcia dlaczego?

stone
13-12-2007, 20:34
jaki to edytor, czy były dokonowyne jakieś zmiany w joomli, czy działał i przestał działać, jeżeli tak to w jakich okolicznościach?

anarchisten
13-12-2007, 20:48
TinyMCE Wysiwyg Editor, nic nie zmieniałem w kodzie Joomli.

stone
13-12-2007, 20:51
sprawdz jeszcze czy cos zmieni fakt zmiany obecność www. w adresie który wpisujesz

anarchisten
13-12-2007, 21:51
No niestety nie odpala się ani z www a ni bez www. Nadal w kropce jestem.

stone
13-12-2007, 22:44
poszukaj jeszcze dokładnie na forum bo wydaję mi się że coś w tym temacie było ale już nie pamiętam. Możesz także napisać jeszcze raz wszystkie pliki na serwerze, może coś się źle wgrało

anarchisten
14-12-2007, 00:28
No i mnie oświeciłeś. Podczas pierwszego wgrywania plików klient ftp przerwał ze 3 razy połączenie. Ponownie zupodowałem pliki za pomocą nowszej wersji i o dziwo działa wszystko. Edytor wysiwyg jak malowany. Wielkie podziękówy.