PDA

Zobacz pełną wersję : konfiguracja poczty



marsus
14-12-2007, 10:40
witam wszystkich zajoomlonych, nie daję rady z pocztą. stronę mam na serwerze nazwa.pl i nie wiem czy problem jest po ich stronie czy żle wpisałem w zakładce poczta w ustawieniach globalnych. Stąd pytanie kiedy mam wpisać serwer SMTP, czy może funkcja mail PHP, czy sandmail. Nie mam wiedzy co do tego - gdzie ją uzupełnić? Z góry dziękiiiiiiiiiiii:confused:

siwy909
24-03-2008, 23:06
Mam ten sam problem ! :mad: i nie mogę znalezc zadnego rozwiązania :( . Może ktoś miał taki sam problem i jakoś sobie z nim poradził . Prosze o pomoc :):confused:

inkos
24-03-2008, 23:15
Mam ten sam problem ! :mad: i nie mogę znalezc zadnego rozwiązania :( . Może ktoś miał taki sam problem i jakoś sobie z nim poradził . Prosze o pomoc :):confused:
Poszukaj na forum tematow dotyczacych dostawcy nazwa.pl - powinienes wtedy znalezc rozwiazanie.

siwy909
24-03-2008, 23:18
niestety przeszukałem całe forum i nie znalazłem nic takiego :( inni tez mieli podobne problemy ale nie było mowy o ich rozwiązaniu

siwy909
25-03-2008, 14:02
Rozwiązałem juz problem :) niżej zamieszczam opis :) :) moze komuś pomoże . A i jeszcze jedno :p przy takiej konfiguracji prawidłowo działa zarówno rejestracja jak i formularz kontaktowy ( u mnie wczesniej nie działal:/)


Pocztę obsługuje: Funkcja mail PHP
Email nadawcy: xyz@naszadomena.pl
Nazwa nadawcy: wiadomo
SMTP wymaga autoryzacji: Nie Konto SMTP: naszadomena.pl
Hasło SMTP: nasze hasło
host smtp: localhost

zwiastun
25-03-2008, 17:22
Jeśli pocztę obsługuje funkcja PHP, to dane konta SMPT są do niczego niepotrzebne!

siwy909
25-03-2008, 18:43
Też mi się tak wydaje:p ale nie sprawdzałem tego . Wykonałem polecenia konsultanta z nazwa.pl i wszystko działa :) a o to przecież chodziło :rolleyes:

crazyluki
26-03-2008, 07:45
siwy: mógłbyś powiedzieć co zrobiłeś ? na tym forum jest taka zasada że piszemy rozwiązanie danego problemu.

siwy909
26-03-2008, 15:49
siwy: mógłbyś powiedzieć co zrobiłeś ? na tym forum jest taka zasada że piszemy rozwiązanie danego problemu.

Napisałem wyżej jak należy skonfigurować poczte :p



Pocztę obsługuje: Funkcja mail PHP
Email nadawcy: xyz@naszadomena.pl
Nazwa nadawcy: wiadomo
SMTP wymaga autoryzacji: Nie Konto SMTP: naszadomena.pl
Hasło SMTP: nasze hasło
host smtp: localhostI to tyle :p nic więcej nie musiałem robić. Wszystko działało poprawnie najważniejsze zeby ustawić
Pocztę obsługuje: Funkcja mail PHP

pamazur
16-11-2008, 22:06
witam,

U mnie problem następujący.
W formularzu jak wpiszę swój mail taki jak w konfiguracji to jest ok i mail dochodzi od razu. Jak wpiszę jakikolwiek inny to dostaję komunikat:

PHPMAILER_FROM_FAILEDtest@onet.pl
Dziękujemy za Twoją wiadomość

Uzywam SMTP.
Wyczerpały mi się pomysły. Z góry dzieki.
pzdr