PDA

Zobacz pełną wersję : gdzie php tworzy artykuly do tabeli w bazie danych?



mertik
14-12-2007, 12:24
Gdzie "php" w joomli układa, tworzy dane artykułu do wrzucenia do bazy danych?

Np. pisze artykuł w panelu administratora, system go formatuje odpowiednio i wrzuca do odpowiednich kolumn w tabeli jos_content w bazie danych.

Potrzebuje identyfikować każdy artykuł dodatkową zmienną umieszczaną w tejże tabeli (jos_content) w dodatkowej kolumnie. Następnie ją odczytywać content.html.php i wyświetlać na stronie.
------------------
znalazłem takie pliki, tylko nie wiem czym się od siebie różnią

\administrator\components\com_content\
admin.content.html.php -- ten mnie chyba powinien zainteresować = pracuje nad nim.
admin.content.php ---- czym się różnie ten od powyższego? (widze że w tym jest sam php)
content_typed.class.php
admin.typedcontent.html.php

\components\com_content\
content.php

zwiastun
14-12-2007, 13:21
dobrze znalazłeś
ponadto jeszcze com_categories, com_sections

admin.content.php - połączenia z BD, przygotowanie danych,, zachowywanie danych,
admin.content.html.php - wykonywanie operacji na danych w panelu administratora

content.php - jw, tyle że do strony frontowej
content.html.php - prezentacjja na stronie frontowej

oczywiście, komplikacja nieco większa, niż się początkowo może zdawać, a to ze względu na powiązania (z komponentem com_categories, com_sections)

ponadto plik /includes/joomla.php

mertik
14-12-2007, 13:47
"Zwiastun" -> dzięki(za wyjaśnienia), a przy okazji zaznajamiam się z tym artykułem.

http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/67/30/1/2/

na razie jest pomocny.
----------------------------
joomla1.0.13
Doszukałem się w admin w dziale pisania artykułów w zakaładce parametry funkcji Typ DocBook
Tyle że mi to nie działa.
W BD w tabeli jos_content w kolumnie attribs znajdują się opcje dla tego parametru, czyli zapis do bazy jest. Nie ma zaś wyświetlania.
Zna ktoś artykuł w necie (googlowałem nie udało mi się) na ten temat jak tą eksperymentalną opcję przywrócić do życia.
Lub wie jakie zapisy uczynić by pobrać te dane z bazy?
W joomli 1.5 takiej opcji nie znalazlem, chyba została uznana za nie przydatną.

Takie określenie artykułu jest jak znalazł dla mnie.

zwiastun
15-12-2007, 00:45
O ile wiem, nic więcej w tej mierze, co zaplanowano, nie zrobiono

zibi68
17-02-2012, 21:55
Witam, nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na mój problem a widzę tu poruszacie Panowie sprawę bazy i artykułów, więc może coś mi pomożecie w tej sprawie a dokładnie chodzi o ( wiem tylko że to sprawa bazy - testowałem na starszej kopii i tym samym katalogu i było OK )

Problem dotyczy sporadycznej zmiany formatowania artykułów tj, dzielenia na pół artykułu - wygląda jakby to był blok. Zmieniałaem szablony i dalej to samo.

strona to www.portalik24.pl

Sporadyczna zmiana formatowania najczęściej pojawia się na stronie głównej lub w ogłoszeniach zwłaszcza po przejściach z głównej do ogłoszeń i odwrotnie. wystarczy odświeżyć i jest ok Załaczam dwie fotki analogicznie dzieje sie tak ze stroną główną. Sporadycznie, ale się dzieje. Załączam fotkę poglądową.
5074

Gall Anonim
17-02-2012, 22:11
@zibi68
a) to link do strony
b) nie wiem jak podejść do tematu ponieważ jesteś tutaj dłużej niż ja więc chyba się mylę ale wygląda mi to na zwykłe formatowanie w elemencie menu określanym jako przegląd artykułów ........
Pzdr

zibi68
17-02-2012, 22:27
Galu Anonimie,
Nie bardzo wiem co masz na myśli "zwykłe formatowanie" - problem pojawia się sporadycznie a nie stale - dodaje link do strony tu (http://www.portalik24.pl) i dwie fotki - czy nikt nie spotkał sie z takim zjawiskiem ? Tak jak powiedziałem testowałem bazy - starą gdzie jest OK i obecną na starej bazie jest OK czyli tak 5075 a na nowej jest czasami tak powtarzam czasami. 5076 Zastanawiałem sie nad podmianą kolejnych tabel w bazie tylko nie wiem które odpowiadają za nazwijmy to formatowanie. Proszę o pomoc.

a_m
17-02-2012, 22:36
@zibi68, fajnie było by gdybyś w załączniku pokazał co się dzieje poniżej obszaru, jaki w nim ująłeś; ponieważ środkowa część Twojego serwisu nie ma zdefiniowanej szerokości, myślę, że efekt jaki obserwujesz wynika ze stopniowego ładowania się treści; sprawdź to sobie na domyślnych (poprawnych) szablonach

zibi68
17-02-2012, 22:51
Dzięki za zainteresowanie - jeżeli chodzi o to co dzieje się poniżej to wygląda to dokładnie tak samo czyli wszystko co jest w środkowej kolumnie robi się tak samo jak na załączonym obrazku. Generalnie jakby nie patrzeć było dobrze(od lipca 2011) do czasu feralnego instalowania templatki ( cos wywaliło i nie zainstalowała się ) następna templatak poszła ale od tego czasu pojawja sie taki efekt. i nawet zmiana JOOMLI 1.7.3 na 1.7.4 nic nie dało zastanawiam sie nad przejściem na 2.5.1 może cos zmieni. Jeżeli wynika to ze stopniowego ładowania to co można z tym zrobić ? Generalnie wystarczy odświerzenie strony i układ wraca do prawidłowego.
Co myślisz o tym a_m ?

---------- Post dodany o 21:51 ---------- Poprzedni post był o 21:48 ----------

Efekt można podziwiać :) link do strony (http://www.portalik24.pl) - wystarczy kliknąć kilka razy na ogłoszenie i HOME i efekt niestety sie pojawi.

a_m
17-02-2012, 22:52
wszystko co jest w środkowej kolumnie robi się tak samo jak na załączonym obrazku

flashowy baner o szer 640px również jest o połowę węższy?

zibi68
17-02-2012, 22:58
tak wygląda kolumna środkowa po efekcie 5077

---------- Post dodany o 21:58 ---------- Poprzedni post był o 21:56 ----------

5077 a tak wygląda srodkowa kolumna ( wysłałem chyba przez pomyłkę więcej razy ten sam obrazek - sorki

a_m
17-02-2012, 23:04
stawiam na to o czym pisałem: brak szerokości dla środkowego kontenera i pewnie jeszcze czegoś w środku; ciężka treść + style pokazują więc swoje ładowanie przy kiepskim łączu

zibi68
17-02-2012, 23:25
Hmm, tylko jak to sie ma że przez pół roku było ok i nagle sie porobiło ? A co do łącza mam szybkie łącze D-24 i U-4 MB więce nie sądzę. Ale może coś w tym jest. Zanim tu napisałem testowałem na różne sposoby tak jak mówiłem na innym serwerku umieściłem katalog obecny i zmieniałem baze sprzed i po tym defekcie na starej bazie jest OK mój błąd że nie wróciłem od razu teraz doszło kilkunastu użytkowników i klapa - może zapytam tak - czy można byłoby w starej bazie podmienić tabele użytkowników i adsmanagera ( ogłoszenia ) i wrócić do starej bazy - może to jakieś rozwiązanie ale nie wiem czy tak pójdzie nie mam za dużego doświadczenia z bazami. Może faktycznie sprawdzę z systemowymi szablonami. OK wyłączyłem baner flash - zobaczymy jaki będzie efekt.

---------- Post dodany o 22:25 ---------- Poprzedni post był o 22:14 ----------

Zastanawiam się nad tym kontenerem moze coś w tym jest chociaz nie jestem przekonany ale...