PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy z instalacją komponentów



Pavvel70
16-12-2007, 21:42
Witam,

włączyłem system-legacy, pobrałem najnowszą wersję DocMana (com_docman_1.4.0rc1.zip) i nie mogę go zainstalować...
Innych komponentów również.
Pojawia się komunikat:

Warning! - Failed to move file

O co chodzi?

foruser
17-12-2007, 17:31
Problem dotyczy chyba wszystkich dodatków napisanych dla Joomla wcześniejszych od wersji 1.5
Ja również próbowałem zainstalować jakikolwiek z nich. Komunikaty wyświetlają się różne. Tym niemniej nigdy nie uzyskałem tego porządanego: SUCCESS.
Mimo różnych podstępnych zmian w konfiguracjach.
Wydaje mi się, że jesteśmy zdani na czas... :cool:

mazuk
25-01-2008, 09:58
minął jakiś czas, wyszła już stabilna wersja 1.5, wszystko świetnie hula, bez jakiś problemów, aż tu jak powyżej ten sam problem. Przy próbie instalacji czegokolwiek, wyskakuje "Warning - failed to move file".
Czy ostrzeżenie to nie jest w jakimś stopniu związane z chmodami? Przy instalacji nie zminiałem żadnych praw dostępu, ( poza configuration.php) co mnie trochę zdziwiło, więc moze tu jest problerm.
Ktoś moze rozwiązął ten problem?

mazuk
25-01-2008, 10:14
Tak jak myślałem wcześniej. Problem tkwi w chmodacg.
Przede wszystkim aby coś wrzucić do Joomla 1.5, katalog tmp musi mieć prawa ustawione na 777, plus dodatkowe wszystkie katalogi, w które chcemy wrzucić nasze rozszerzenie ( jeżeli komponent, to napewno root/www/components i dodatkowo root/www/administrator/components )
Także kombinujmy, a swoja drogą szkoda iż autorzy przy instalacji nie przypomnieli o konieczności zmiany chmod na plikach i folderach, no cóż, ale w końcu sami też uczestniczymy w rozowju całego projektu :)

kurtz
25-01-2008, 10:29
[...]

mazuk
25-01-2008, 10:31
a od kiedy to J! 1.5 jest stabilna w wersji PL ?
A czy wersja ENG, jest jakaś upośledzona, nie mozna z niej korzystać, skoro niedługo ma się ukazać spolszczenie ?????