PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana szaty graficznej dla roznych kategorii



Lord
18-12-2007, 11:08
Witam,

To moj pierwszy post na tym forum. Przejrzalem FAQi ale nie znalazlem odpowiedzi na moje pytanie. Przepraszam za brak polskich znakow, ale pisze z angielskiego komputera. Mam problem ze stylami przypisanymi do kategorii VirtueMart.

Chcialbym, zebyscie mi poradzili w jaki sposob zrobic tak, aby po kliknieciu na link w top menu (zakladki), zmienial sie wyglad strony. Tylko troszke, np. zmiana obrazka w tle, kilku przyciskow, paru obrazkow tla dla menu i zakladek? Dla templatu, ktory uzywam mam 6 styli - czy mozliwe jest, aby zmienialy sie tylko style?

Pozdrawiam i z gory dzieki za pomoc :)

szefowa
18-12-2007, 13:02
Na anglojęzycznym forum Virtuemart'u jest wątek o zmienianiu templatek wraz ze zmianą kategorii produktów: http://forum.virtuemart.net/index.php?topic=21780.0 .

Może to Ci trochę pomoże.

Lord
19-12-2007, 12:03
Fajnie, dzieki, tylko ... nie dziala xP

Nie widze w ogole pola Category Template: [__________].

Nie mam pojecia dlaczego. Powiedz, jakie atrybuty zalecasz dla pola w bazie danych? category_template w jos_vm_category.

Co mam zrobic, gdzie wkleic, zeby to wreszcie bylo widoczne? :( Mowa o pliku product.product_category_form.php.

U mnie fragment kodu wyglada tak:


<tr>
<td ><div align="right">
<?php echo $VM_LANG->_PHPSHOP_CATEGORY_FORM_FLYPAGE ." ". $VM_LANG->_PHPSHOP_LEAVE_BLANK ?>:</div>
</td>
<td valign="top">
<input type="text" class="inputbox" name="category_flypage" value="<?php $db->sp("category_flypage"); ?>" />
</td>
</tr>
<tr>
<td><div align="right">Category Template: </div></td>
<td valign="top">
<input type="text" class="inputbox" name="category_template" value="<?php $db->sp("category_template"); ?>" />
</td>
</tr>
</table>


Dzieki z gory za dalsza pomoc :)

energoserwis
04-06-2008, 01:31
Rewelka !!!
Działa :-)
Podstawowa znajomość baz danych - niezbędna.

Pole do wpisania nazwy templatki pojawia się w edycji grupy towarowej jak powinno lecz chyba coś jest niedopracowane bo cokolwiek w nie wpiszę i zapiszę to znika...

Ale można to obejść "od tyłu" z poziomu bazy danych i wpisać w odpowiednie rekordy co trzeba .... Po tym drobnym zabiegu wszystko działa - czytaj po zmianie kategorii produktów w sklepie zmienia się templatka :-)

UWAGA!!!
Po zastosowaniu tej sztuczki MUSISZ skonfigurować dla każdej grupy templatkę. Innaczej sklep po wybraniu dowolnej kategorii przywita Cię komunikatem błędu ... Coś w stylu "nie znaleziono szablonu" i tyle ....

Definiując nowe pole w bazie danych proponuję wpisać jako wartość domyślną nazwę aktualnie wykorzystywanej templatki, a potem sobie podczepiać pod każdą kategorię osobną templatkę.
Ja tego nie zrobiłem i sklep praktyczne przez kilka godzin walił błędami informującymi o braku szablonu ....

Ogólnie super sprawa