PDA

Zobacz pełną wersję : Pierwsza strona bez domyślnego menu



arek1
18-12-2007, 16:03
Witam,

próbuję osiagnąć następujący efekt. Gdy użytkownik wpisuje adres mojej strony otwiera mu się ona i zawiera jakąś treść (być może także flash) w centralnej części (contentpane), ale nie jest wybrane żadne menu. Wybranie dowolnego menu przenosi na odpowiednią stronę. Powrót na tą pierwszą stronę (otwierającą się po wpisaniu adresu strony) możliwy jest tylko poprzez Breadcrumbs, nie prowadzi do niej żadne menu.
Chodzo o to żeby po wpisaniu adresu otwierała się ozdobna strona a nie jakiekolwiek menu.
Jak osiągnąć taki efekt?
Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam
ArekS

floyd
18-12-2007, 21:23
Myślę, że możesz to osiągnąć co najmniej na trzy sposoby (oczywiście mogą być inne) :
1. Ustaw wyświetlanie modułów tak aby były niewidoczne na stronie startowej. Edytuj poszczególne moduły i w tabeli 'Przypisz do stron | pozycji' przypisz je do odpowiednich stron/pozycji z wyjątkiem meinmenu.
Możliwe problemy. Twoja templatka nie obsługuje ukrywania pustych kolumn i będzie to nie najlepiej wyglądało.

2. Utwórz kopię swojej templatki, usuń wszystkie pozycje oprócz header, contentpane, footer czy co tam chcesz zostawić i po zainstalowaniu jej Przypisz ją tylko do meinmenu.

3. Stworz stronę powitalną jako index.html. Umieść na niej wszystko co chcesz (flash, jakieś informacje itp) oraz przycisk kierujący do właściwej strony index.php. Tak utworzony plik wrzuć do katalogu głównego na serwerze. Większość serwerów czyta najpierw html więc twoja strona powitalna zostanie wyświetlona jako pierwsza.

Nie jestem pewny czy o to ci chodziło.

arek1
19-12-2007, 00:18
Dziękuję za odpowiedź.

2 jest dla mnie najlepszym rozwiązaniem.

Pozdrawiam
Arek