PDA

Zobacz pełną wersję : Atak Turków na kilka stron



sylwekb
19-12-2007, 16:11
Dziś o 5.30 rano miałem atak Turków na 3 moje strony na Joomli v. 1,012, zmodyfikowali tylko plik configuration.php wrzucając kod i flagę Turecką, uprawnienia do pliku mam ustawione na 664. Na szczęście mam na dysku kopie więc niezwłocznie odtworzyłem. Nie mam zainstalowanych żadnych dziurawych dodatków wymienionych na forum. Co mogę jeszcze zabezpieczyć aby atak nie nastąpił ponownie?

haponiuk
20-12-2007, 00:00
Na jakim hoście masz stronę?

sylwekb
20-12-2007, 00:56
Baza danych jest zainstalowana na localhoście ale to raczej nie wina tego, tylko jakiejś dziury w Joomli. Boję się żeby to się nie powtórzyło ale w szerszym zakresie bo mam dużo więcej stron. Dotychczas nie było tego typu ataków bo wydawało mi się, że wszystko co mogłem ze swojej strony zabezpieczyłem, o ile to możliwe zawsze starałem się w miarę szybko aktualizować kod Joomli w miarę pojawiania się nowych wersji.

Jdwind
20-12-2007, 10:07
Nie tylko ty miałeś. Tutaj (http://nt.interia.pl/internet/bezpieczenstwo/news/znowu-atakuja-polakow,1030491) wykaz stron podany na interia.pl. I pytanie - no właśnie, jak jeszcze można się zabezpieczyć? Przecież wiadomo, że jak ktoś jest rozsądny, to nie stosuje loginu: admin i hasła: 12345. Czy to zależy również od serwera, na jakim znajduje się strona? Wydaje mi się, że powinien być rozwinięty przyklejony z tego tematu, lub coś w tym rodzaju.

salwek
28-11-2008, 04:19
Moje 5 stron dostalo w leb. + 5 for pod vBiulletin

Jdwind
28-11-2008, 09:53
Tylko, że w takim przypadku (jak już ochłoniesz i doprowadzisz strony do porządku) pamiętaj o co zawsze się tutaj prosi - podaj jakiej wersji Joomla! używałeś, jakich komponentów, co zostało zaatakowane. Zawsze przyda się taka informacja w celu poprawy bezpieczeństwa.
Pozdrawiam