PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z zapisywalnoscia ustawien i nie tylko.



wilkolak
20-12-2007, 13:29
Witam.
Mam problem z zapisywalnoscia ustawien w joomla a tazke instalacja modolow i komponentow. Otoz w katalogach mam unwritable oraz w pliku konfiguracyjnym unwritable.
Sprawdzalem pomoc w panelu admina. Tam pisze zeby mozna bylo zainstalowac, zapisac konfig trzeba zmienic chmod danych katalogow na 755 niestety ja takie mam i nie wiem co dalej zrobic.
prosze o pomoc.

floyd
20-12-2007, 13:41
Zmień na czas instalacji na 777. Po zakończeniu na 755.

wilkolak
20-12-2007, 14:52
Dziekuje. Bardzo mi pomogles.
Emulacja Register Globals: OFF: ON
Jak zrobic aby ta opcja byla off?
Display Errors: ON: OFF i tu on?

floyd
20-12-2007, 17:44
Emulacja Register Globals: OFF: ON
Jak zrobic aby ta opcja byla off?
Obie opcje ustawisz zamieniajac nazwę pliku htaccess.txt na .htaccess (w katalogu głównym Joomla) i dopisując w nim linie:

php_flag register_globals off
php_flag display_errors on

wilkolak
20-12-2007, 21:48
Znowu dzieki ale ciagle pojawiaja sie problemy. Tym razem bardziej skomplikowany.
Zniknelo mi menu gorne w panelu administratora.
Ostatnie co robilem to pobralem szablon i wrzucilem go na serwer potem chcialem go ustawic poprzez templatchooser na stronie. Nie dal sie ustawic.
SZ: http://www.joomla.pl/index.php/index.php/component/option,com_docman/task,doc_download/gid,535/ . Gdy juz wszedlem menu nie bylo, zmienialem styl, usunalem go i nic nie dalo.
Co moglo spowodowac znikniecie menu?

floyd
21-12-2007, 07:24
Przyczyn może być wiele. jeśli używasz Opery to zmień na inną przeglądarkę np. FF (z IE7 tez czasami jest problem z menu admina - ucieka w lewo;)). Moze wyłaczona obsługa javascript w przeglądarce, może podczas wrzucania plików na serwer zostały zmienione wielkości liter z dużej na małą lub odwrotnie, może jakieś pliki mają 0 kb wielkości? Same 'może' - trudno stwierdzić.