PDA

Zobacz pełną wersję : Galeria użytkowników - prawa dla userów do podgalerii



agryzik
22-03-2006, 23:02
Witam,

przeszukując forum nie znalazłam takiego wątku zatem zadam pytanie w nowym.

Posiadam na swojej stronie galerię zawierającą działy: Plenery i Galeria użytkowników. Ta druga ma kilka podgalerii nazwijmy je USER1, USER2 itd.

PYTANIE:
Czy można tak skonfigurować moduł zOOm galerii, aby przyporządkować kolejne podgalerie użytkownikom tak, by tylko USER1 mógł dodawać zdjęcia do galerii o nazwie USER1 i do żadnej innej, a jednocześnie galeria była widoczna publicznie?

Z góry dzięki

Agnieszka


EDIT: A może nie ma w zOOm akiej możliwości? To może wiecie w jakiej galerii jest?

Jon Eck
01-08-2006, 09:28
Widzę, że kłopocik tego typu mam nie tylko ja. Wszystko ładnie i pięknie, tylko że użytkownicy mają dostęp do wszystkich zdjęć, nie tylko swoich. Nie udało mi się tego nigdzie znaleźć w ustawieniach, ale może ktoś ma rozwiązanie?

Czy uprawnienia do uploadu, kasowania i edycji można jakoś ograniczyć do własnych zdjęć danego użytkownika? Mam wrażenie, że nie ma takiej opcji z prostej przyczyny - nie ma informacji o autorze przy opisie zdjęcia.

Będę wdzięczny za wszelkie info
Jon

jacobs242
01-08-2006, 12:13
a u mnie może tylko user który założył galerie. Tak jest normalnie w zoomie. Może ustawiliście galerie na publiczną??

Jon Eck
01-08-2006, 13:53
Jeśli nie jest ustawiona na publiczną, to nie można jej też oglądać. Chciałbym, żeby oglądać mogli wszyscy, ale żeby każdy z zamieszczających mógł mieszać jedynie w swoich zdjęciach. Tego mi się dotychczas nie udało zrobić.
Jest taka opcja?

jacobs242
01-08-2006, 15:08
hmm, na pewno można oglądać.

Jak będziesz to odewzij sie do mnie na gg 3708257. Odblokuje na chwile swoją strone i ci pokaże :). Moge też ci wysłać screeny z ustawieniami.

KINEK
01-08-2006, 18:59
Ktoś może podać linka gdzie moge ściągnąć galerię zoom

jacobs242
01-08-2006, 21:40
Ktoś może podać linka gdzie moge ściągnąć galerię zoom
google.pl, joomla.pl
troche wysiłku umysłowego nie zaszkodzi :P

Jon Eck
02-08-2006, 12:59
No klikam po tym Zoom'ie w tę i z powrotem, ale niestety - albo użytkownik udostępnia pozycje i wtedy inni o tych samych uprawnieniach mogą z nimi zrobić wszystko to co autor , albo nie udostępnia i wtedy nawet nie mogą ich obejrzeć.

Czy ktoś wie może czy to da się, czy się nie da, żeby oglądać mogli wszyscy, a edytować lub kasować tylko właściciel i administratorzy?
Heeelp!

Dodam tylko, że chodzi mi o ostatnią wersję: 2.5.1 RC2, bo mam dziwne wrażenie, że we wcześniejszej (RC1) współdzielenie i uprawnienia były oddzielone, ale mogę się mylić.

Kinek: ja osobiście proponuję stronę projektu - www.zoomfactory.org - choć i tę informację można znaleźć na wspomnianych przez Jacobsa stronach. Jakby ktoś chciał poszukać, oczywiście.

jacobs242
02-08-2006, 13:21
a może logujesz sie jako admin??
ja logując sie jako admin też moge wszystkie zmieniać.

Nie potrzebnie grzebiesz. Jeżeli galeria nie jest współdzielona, może edytować ją tylko user który ją założył.

Jon Eck
02-08-2006, 14:13
Zacznijmy od początku:
a) użytkownicy nie mają żadnych praw do manipulowania galerią
b) autorzy mają prawo do uploadu, kasowania i edytowania zdjęć
c) autorzy nie mają prawa do zakładania galerii; galerie zakłada admin

Skutki:
- jeśli zdjęcie ma w zakładce "members" zaznaczone "public access" albo np. grupę "autorzy", to wszyscy zalogowani z grupy "autorzy" mogą zrobić z tymi zdjęciami co chcą (przećwiczone na kilku loginach)
- użytkownicy z niższej grupy, którzy w ogólnych ustawieniach nie mają żadnych uprawnień w galerii mogą w powyższej sytuacji oglądać zdjęcia i je oceniać lub komentować.
- jeśli zdjęcie ma zaznaczone w "members" nazwę konkretnego użytkownika, to pozostali nawet go nie mogą zobaczyć.

batbert
02-08-2006, 18:27
Witam,
PYTANIE:
Czy można tak skonfigurować moduł zOOm galerii, aby przyporządkować kolejne podgalerie użytkownikom tak, by tylko USER1 mógł dodawać zdjęcia do galerii o nazwie USER1 i do żadnej innej, a jednocześnie galeria była widoczna publicznie?

Ja rozwiązałem ten problem tak:
założyłem userowi galerię z jego nazwą, a potem w bazie MySQL za pomocą phpMyAdmin zmieniłem w tabeli jos_zoom pozycję uid na numer id tego usera i działa tak jak tego chcesz on może dodawać tam zdjęcia, a inni tylko oglądać :) oczywiście admin ma nadal pełen wpływ na tą galerię

p.s oczywiście jeśli ktoś nie wie za bardzo z czym się to je to lepiej najpierw zrobić backup bazy - za wszelkie pady galerii czy stron nie odpowiadam :D - u mnie to się sprawdziło.

Falka
22-06-2007, 13:51
Poszukuję odpowiedzi na to samo pytanie. Czy komuś udało się rozwiązać ten problem, bez konieczności ręcznego poprawiania w bazie danych poszczególnych użytkowników?

agryzik
28-06-2007, 10:10
batbert hmmm...niezła myśl, na pewno spróbuję. Dzięki

Ps. widzę, że mam reflex :)