PDA

Zobacz pełną wersję : Joomfish-jak ustawic domyslny jezyk dla poszczegolnych podstron



zbieracz
22-12-2007, 17:29
Witam,

Dziwne ze nikt jakos nie mial tego problemu, oto on:

Mam strone w jezyku Polskim i Angielskim. Angielska czesc strony zawiera kompletnie inne informacje/menu niz Polska, nie jest tlumaczeniem.

W zasadze chodzi mi o to, by w obrebie powiedzmy jednej kategorii interfejs (dalej, wstecz, napisane przez, logowanie itp) wyswietlal sie zawsze w jezyku angielskim.

Zainstalowalem joomfish, wylaczylem przelaczanie jezykow przez dropdown menu (u mnie to nie ma sensu, jako ze nie mam tlumaczen tylko dwa odrebne dzialy). Miedzy jezykami przelaczam sie poprzez menu z dodanym do URLa parametrem &lang=en i &lang=pl - dziala super.

Polski jest jezykiem domyslnym niezaleznie od jezyka przegladarki.
Mam kodofanie utf-8 w jez Polskim bo przez chwile myslalem o pozenieniu PL i Ang w niektorych miejscach (a utf mi na to pozwala), co okazalo sie bzdura kompletna.

Problem zaczyna sie, gdy ktos wchodzi nie przez strone glowna, ale np z google bezposrednio do konkretnego artykulu. Wtedy w teoretycznie Angielskiej czesci interfejs jest po polsku.

Czy istnieje mozliwosc ustawienia "na sztywno" angielskiego dla np zawartosc konkretnej kategorii?

Wiem, ze moge w "Angielskiej" czesci pokazac dropdown menu z mozliwoscia ustawieia angielskiego, problem w tym, ze nie sadze zeby ktokolwiek z ogladajacych wpadl na to by tego uzyc. Ludzie po prostu zamkna strone, nie beda szukac przelacznika. Poza tym beda dodatkowo skolowani Angielska trescia i Polskim interfejsem.

Prosze o pomoc