PDA

Zobacz pełną wersję : Brak Meta



Horror
23-12-2007, 10:11
Dlaczego nie widać w źródle strony znaczników
<meta name="description" content="">
<meta name="keywords" content="">

napiszcie cokolwiek w tym temacie, bo na żadnym poście nic nie ma.

wir100
23-12-2007, 22:38
Jaka Joomla? - co uważasz ze wróżki są na forum?

Oczywiście uzupełniłeś odpowiednie wpisy w Adminidstarcja>witryna>konfiguracja globalna?

Uzdrawiam ;)

Horror
24-12-2007, 09:45
Do tej pory wierzyłem, że sa tu jednak wróżki...

A tak na poważnie, mam joomla 1.0.13 pl.

W ustawieniach jest tak jak na serwerze localnym (krasnal) wszystko działa poprawnie, a na serwerze ftp już nie.

Możecie napisać, co powinieniem wlaczyć zeby wyswietlalo "description" i "keywords"?

wir100
24-12-2007, 09:59
nie odpowiedziałeś czy zrobiłeś co trzeba w instalacji J! (Adminidstarcja>witryna>konfiguracja globalna).
Mniemam, ze nie kombinowałeś nic z plikami J! (zwłaszcza index.php).
No i oczywiści ZAINSTALOWAŁEŚ Joomla! na serwerze hostingowym a nie wrzuciłeś tylko templatke...

Uzdrawiam ;)

PS WESOŁYCH śWIEąT !!!

Horror
24-12-2007, 14:28
Wir, zainstalowalem wszystko, nic w kodzie nie zmieniałem, a meta nie ma. Możesz powiedzieć prosto z mostu co trzeba zrobic w konfiguracji, żeby wyświetlały sie "description" i "keywords"? Nie mam takiej wiedzy, żeby bawić sie z Tobą w ciuciu babkę...

wir100
24-12-2007, 14:38
Adminidstarcja>witryna>konfiguracja globalna> META DANE , za "description" odpowiada opis witryny, za "keywords" odpowiada słowa kluczowe.
Oczywiści wszystko to dotyczy startu całej witryny, pozostałe "description" i "keywords" wpisujesz w materiały>tytuł artykułu >metadane. Powinno wszystko śmigać, przynajmniej do tej pory jeszcze sie nie spotkałem z odmowa współpracy ze strony J!.

No chyba ze jeszcze o cos innego Ci chodziło

Uzdrawiam ;)

Horror
28-12-2007, 11:04
Wir100, zgadzam się z Tobą, powinno wszystko działać ale jednak nie działa. Wszystko mam zrobione jak w Twoim opisie, ale w kodzie źródłowym nie widać description i keywords. Mimo to, w wyszukiwarkach strona głowna na opis taki jak w konfiguracji globalnej, a kolejnym problemem jest to, że wszystkie podstrony, mimo wpisania indywidualnie description i keywords ma taki sam opis jak strona głowna.

zwiastun
29-12-2007, 01:14
Horror, proszę, nie rób horroru!
Joomla! jest prosty i łatwy, ale to jednak nie 6klocków do ustawiania wieżyczki. Co nieco wypada poczytać, zwłaszcza zanim zacznie się zasypywać forum pytaniami o ABC.
http://www.demo.joomla.pl/content/section/4/2/

Horror
30-12-2007, 01:08
Zwiastun, dziekuje za linka. Postaram się nie robić horrorowej boruty, ale to silniejsze ode mnie.

Nie wiem dlaczego ale na tym forum nikt nie chce powiedziec co robić w takiej sytuacji. Co z tego ze przeczytam artykuły które nie maja zadnych rozwiazan. Wszyscy wszystko wiedza, ale pomóc nikt nie umie.