PDA

Zobacz pełną wersję : domena na home.pl, joomla nie może trafić sama do siebie



piotr_kow
23-12-2007, 20:19
Problem z domeną na home.pl pojawiał się kilkaktronie, jednak w żadnym z postów nie znalazłem rozwiązania swojego problemu.

Serwer i domenę mam na home.pl, korzystam z Joomla! 1.13. Instalacja joomli znajduje się w podkatalogu www.mojanazwa.home.pl/joomla - domena bezpośrednio przekierowuje na tą nazwę. Działa to wszystko tylko gdy $mosConfig_absolute_path = '/'; (kiedy wpisałem $mosConfig_absolute_path = '/joomla'; wyskakiwał błąd). Jednak czasem przy odwołaniu do komponentów wyskakują takie kwiatki:

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '//includes/version.php' (include_path='.:/:/usr/php/pear') in /joomla/includes/joomla.php on line 75

Tak, jakby joomla, będąc w podkatalogu, zamiast do owego podkatalogu, odwoływała się do katalogu głównego.

Znalazłem na tym forum rozwiązanie polegające na wklejeniu pliku php.ini i edycji pliku htaccess.txt - żadne z nich nie przyniosło rezultatu. Gdyby ktoś miał pomysł...

pozdrawiam i wesołych świąt:)

Jal
23-12-2007, 23:45
Po raz kolejny pytam - po co instalować Joomla w podkatalogu /joomla skoro ma to być głównym medium witryny? Instaluj w głównym katalogu i nie będzie problemu.
Na home.pl miałem dotychczasową (prowizoryczną) witrynę. Przesiadłem się na Joomle(a) (Jak się to w końcu pisze?) Dla bezpieczeństwa (gdyby coś nie wyszło) starą witrynę zamknąłem w katalogu "1_stara". Nowa Joomla poszła w kat. głównym (patrz: lgd-sejnenszczyzna.pl (http://lgd-sejnenszczyzna.pl)), ale gdyby wpisać np: lgd-sejnenszczyzna.pl/1_stara (http://lgd-sejnenszczyzna.pl/1_stara)otrzymamy poprzednią witrynę.
Więc zawsze w menu joomla mogę zrobić link do czegoś co jest w katalogu głównym poza joomlą ((katalogami joomli). Nie wiem czy pomogłem, ale tak to widzę i tak to u mnie działa.
Pozdrawiam

piotr_kow
24-12-2007, 10:06
Nikt nie powiedział, że ta strona jest głównym medium na serwerze:). Stąd nie chciałbym przenosić jej do katalogu głównego.
pozdrawiam i wesołych świąt :)

plongeur
29-03-2010, 14:05
ten sam problem na home mam, oddzielna baza MySql założona na serwerze, podkatalog w nim joomla zainstalowana i ... jak przeglądam witrynę z podkatalogu to trafiam na witrynę z kat. głównego.

zwiastun
29-03-2010, 14:11
Odpowiadano na to pytanie razy wiele.
Wpisać w configuration.php w $live_site ścieżkę do katalogu

piotr_kow
29-03-2010, 14:12
Witam,

Problem rozwiązałem tak, że co prawda instalacja Joomla jest w jakimś podkatalogu, ale mam ustawioną subdomenę z przekierowaniem na ten podkatalog. Czyli instalacja jest w mojanazwa.home.pl/katalog, na ten katalog jest przekierowanie z subdomeny subdomena.mojanazwa.pl (instalację przeprowadzam już z subdomeną, żeby nie trzeba było zmieniać nic w plikach konfiguracyjnych).

pozdrawiam,
Piotrek

plongeur
29-03-2010, 14:23
dziękuję bardzo,
teraz już wiem przy okazji co to jest "live site url" i do czego moze sluzyc przy stawianiu joomli z backupu joompacka.