PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją komponentów (wszystkich)



Kamil Wolski
23-12-2007, 22:49
Witam wszystkich.

Mam mały problem. Po zainstalowaniu Joomli oraz stworzeniu pierwszych elementów pojawił się problem ze znakami. W internecie wyczytałem że należy zmienić kodowanie bazy danych na utf-8 i tak samo ustawić kodowanie strony. Tak też zrobiłem. Okej, jest wszystko dobrze ze znakami. Nie mogę teraz jednak zainstalować żadnego komponentu. Ponownie udałem się na znane mi strony i poszukałem. Wyczytałem, że należy w pliku xml zmienić wszystkie polskie znaki oraz zmienić kodowanie tego pliku. Dzięki temu przestaje wyskakiwać mi błąd z informacją o błędnym kodowaniu, jednak nadal Joomla ma problem z utworzeniem katalogu w folderze /components/com_[nazwa]. Dlaczego? Tego nie wiem. Wg informacji które daje Joomla, katalog ten jest zapisywalny. Dla pewności dodam, że posiadam CHMODY 755 dla katalogów, i 644 dla plików. Czy ktoś jest wstanie mi pomóc?

Dakota
23-12-2007, 23:29
najprawdopodobniej masz safe mode włączony (safe mod ustawiony na ON )....sprawdź w panelu admina -> system info...jesli tak jest napisz do administratora serwera w wyłączenie safe mode.....


pozdrawiam
Dakota

Kamil Wolski
23-12-2007, 23:32
A czy idzie jakoś wrzucać komponenty z Safe_mode'm? Bo właśnie dziś na to zwróciłem uwagę.