PDA

Zobacz pełną wersję : "Proszę wybrać sposób wysyłki!"



marcinus23
23-03-2006, 12:39
taki oto blad pojawia sie podczas skladania zamowienia :confused:
mam dodana firme spedycyjna i ustawiona stawke, ale mimo wszystko cos jest nie tak ;/
adres sklepu: http://stanis.tivi.net.pl/

Jon Eck
18-04-2006, 16:41
Witam,

widzę, że nie ja jeden miałem ten problem. Ale o tym było już w tym wątku http://forum.joomla.pl/forum/showthread.php?t=1622

trzeba po prostu uzupełnić WSZYSTKIE informacje przy definiowaniu sposobu wysyłki - zakres kodów pocztowych (w Polsce 00-000 do 99-999) i ciężaru.

U mnie nie działało z tego właśnie powodu.

Pozdrawiam
Jon Eck

Dawidos
18-03-2008, 17:22
.. ustawiłem zakres kodów pocztowych ale nadal mam jakies niezgodne wyniki

mam do wyboru albo Standard Shipping: Suma w ZŁ = 0.00
albo
Zone Shipping Poland: Suma w ZŁ = 12.99

i kurde lipa :/

jeśli ktoś wie co trzeba uczynić to proszę o podpowiedź.:rolleyes:

ulekk
21-03-2008, 09:48
Nie widzę jaki jest błąd bo strona nie jest dostępna, ale u mnie był błąd podczas wyboru metody wysyłki polegający na podwójnym wyświetlaniu się wszystkich metod.
Pomogło usunięcie modułu wysyłki UPS

Dawidos
23-03-2008, 12:17
Nie widzę jaki jest błąd bo strona nie jest dostępna, ale u mnie był błąd podczas wyboru metody wysyłki polegający na podwójnym wyświetlaniu się wszystkich metod.
Pomogło usunięcie modułu wysyłki UPS

... czasami jak rozkminiam joomle to wydaje mi się, że ten system jest niedorobiony :) - nic bardziej mylnego, czasami poprostu człowiek spędza za dużo czasu nad kompem bez odpoczynku usilnie starając się rozwiązać dany problem. Odpowiedź zazwyczaj przychodzi sama na myśl gdy człowiek odpocznie.

Nawiązując do tematu to: udało mi się to super poustawiać. Niewątpliwie należy zacząć ustawki w danych o sklepie i koniecznie zaznaczyć ze sklep jest w Polsce! ->> to była główna przyczyna nie wyświetlania się metod wysyłki. Potem tworzymy spedytora "Poczta Polska" ustawiamy początkowe kody na 00-000 i 99-999, potem waga od 0,0000 do 1,0000 (kg) i oczywiście lokalizację - POLSKA.

Ważnym tu jest to aby poprzeglądać właściwości produktów czy mają one odpowiednią wagę ( czy nie są one za ciężkie) bo jak za ciężkie są to nie będzie wyświetlany sposób wysyłki!

Można śmiało wykasować inne metody ustawione standardowo (UPS DHL i inne badziewia) a w ustawieniach sklepu w zakładce "wysyłka" zaznaczamy ten bodajże przedostatni moduł który pisze że jest zalecany.

I powinno już śmigać:)

pozdrawiam :rolleyes:

nastrychu
05-06-2008, 03:40
U mnie nie działało, dlatego, że zrezygnowałam z pola w formularzu KRAJ, a VM ustawia domyślny jako USA, stąd cisza była.

Ale mam pytanie, jak można na stałe ustawić kraj, aby był Polską, bez potrzeby wyboru?

Dziękuję