PDA

Zobacz pełną wersję : Komponenty problem!!



majkelnajt
24-12-2007, 22:52
Witam mam pewien problem z komponentami szukałem na forum i nie znalazłem takiego tematu więc załozyłem nowy temat. Mój problem polega na tym przykładowo ostatnio instalowałem komponent CassiFields instalacja zakończona powodzeniem z zakładce komponenty znajduje sie zainstalowany komponent natomiast w żaden sposób nie umie opublikować na mojej stronie nie wiem jak? Nie ma nawet modułu do tego komponentu wiec nie wiem jak umieści komponent na stronie. Ten sam problem mam z innymi komponentami instalacja dobiega dobrze wszystko ok umię go konfigurować natomiast nie widze go na mojej stronie. Wszystkim za pomoc bardzo dziękuję pozdrawiam i wesołych świąt.

Dakota
25-12-2007, 03:28
w panelu admina
manu->mainmanu->new->component->next->nadaj nazwę oraz z listy wybierz odpowiedni komponent

pozdrawiam i życzę pogodnych świąt
dakota

majkelnajt
25-12-2007, 03:33
Dakota dziękuję bardzo za pomoc i życzę również pogodnych i wesołych świąt.

Temat uwazam za zamknięty

hidden
05-02-2008, 16:24
Witam!
Nie zamykajcie tematu. Nie mogę zainstalować tego komponentu w ogóle. pokazuje się komunikat: Wczytanie komponentu: Nieudane
Błąd: W pakiecie instalacyjnym - brak pliku Joomla! XML lub kodowanie pliku jest niepoprawne
oraz
Wczytaj komponent - Niepowodzenie
Nie znaleziono pliku instalacyjnego:
/var/www/media/install_47a87f06c0547/
Pomocy!

yama
05-02-2008, 16:30
troche wiecej?
- jaki komponent i skad?
- jaka wersja joomla?
- czy na serwerze wlaczony jest tryb Safe Mode?

hidden
05-02-2008, 16:42
No, tu będzie śmiesznie. Serwer jest mój dzisiaj postawiłem, ale niestety nie znam się zbytnio wiec nie wiem nic na temat safe mode. To jest apache2 i stoi pod Ubuntu (tak dla treningu).
Wersja joomla_1.0.13_JIE-pl-utf
Komponent Classifieds-GE_1_4_Final_PL
Może tu chodzić o safe mode, bo właśnie przez niego instalowałem serwer do ćwiczeń (mój płatny ma włączone na stałe i Admin nie chce wyłączyć nawet na chwilę), ale kompletnie nie wiem gdzie to wyłączyć.

hidden
05-02-2008, 16:45
A! I przypomniało mi się, że podczas instalacji Joomla! było napisane na czerwono, że allow_url_fopen jest na "on" i to drugie też

yama
05-02-2008, 16:52
to raczej masz wylaczone, domyslanie zdaje sie SM nie jest wlaczone po instalacji, wyeduj na poczatek instalacyjny plik xml komponentu, prawdopodobnei na poczatek masz zdefiniowana strone kodowa xml na iso-8859-2 jezeli to wersja pl jak podajesz, zmien na utf-8 i dalej poszukaj polskich znakow w piku i pozamieniaj ą na a itd, oczywiscie moze przekonwertowc plik na utf ale dla kilku znakow chyba nie warto, tyle co mi na szybko teraz przychodzi do glowy.

hidden
05-02-2008, 17:07
teraz mam:
Wczytywanie component - Wczytanie NIEUDANE
Błąd programu rozpakowującego archiwum
Wczytaj component - Niepowodzenie
Nie znaleziono pliku instalacyjnego:

hidden
05-02-2008, 17:16
A nie można gdzieś tego SM wyłączyć. To przecież mój serwer :). Tylko gdzie to jest?

yama
05-02-2008, 17:19
co do Safe to najpierw sprawdz czy w ogole masz go wlaczonego zanim zaczniesz go wylaczac ;)
Mam wrazeine ze mozesz miec nie zaisntalowana obsługe Zlib na serwie, ale to juz pisze w ciemno bo nie czuje sie ekspertem od konfiguracji serwerow

I pierwszego i drugiego dowiesz sie w joomla:

Administrator -> System -> Informacje o systemie

hidden
05-02-2008, 20:49
Dzięki yama! Dobrze mówiłeś, żeby nie grzebać z SM, jest wyłączony, ale i obsługa Zlib jest oznaczona na "tak".
Wkleję jak to wygląda, żeby czegoś nie pominąć. Pewnie z tego coś wywnioskujecie.
Wygląda to tak:
RG Emulation (Emulacja Register Globals): WYŁ
Register Globals [Rejestruj globalne zmienne]: WYŁ
Magic Quotes [Magiczne sekwencje sterujące]: WŁ.
Safe Mode [Tryb bezpieczny]: WYŁ
File Uploads [Wczytywanie plików]: WŁ.
Session auto start [Automatyczny start sesji]: WYŁ
Session save path [Ścieżka zapisu sesji]: /var/lib/php5
Short Open Tags [Krótkie znaczniki]: WŁ.
Output Buffering [Buforuj dane wyjściowe]: WYŁ
Open basedir [Katalog bazowy]: Brak
Display Errors [Wyświetlaj błędy]: WŁ.
Obsługa XML: Tak
Obsługa Zlib: Tak
Wyłączone funkcje: Brak

hidden
09-02-2008, 17:10
Ok. Problem rozwiązany, dzięki za pomoc (rozwiązanie http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=14720).
Teraz mam kłopot z instalacją CiviCRM. Przy próbie automatycznego instalowania pojawia się komunikat:
Nie można przenieść wczytanego pliku do katalogu /media.

zwiastun
09-02-2008, 22:26
Prawa dostępu, ale niekoniecznie. Także zbyt duży pakiet i instalator nie wyrabia. Spróbuj instalacji z katalogu na serwerze

hidden
09-02-2008, 23:43
Wrzuciłem katalog na serwer i teraz mam coś takiego:
Instalacja nie powiodła się. Usuń najpierw katalogi pozostałe po poprzedniej instalacji : "/var/www/components/com_civicrm/"
Co dziwne poprzedniej instalacji nie było, bo przecież nawet nie udało się tego zaciągnąć. Na marginesie, właśnie tam gdzie wskazuje ścieżka umieściłem katalog z CiviCRM

zwiastun
09-02-2008, 23:52
Proponuję zatem lekturkę poradnika dla początkujących użytkowników Joomla! Bo będziesz nas tu pytać o dziesiątki takich "dziwnych" zjawisk.
Linki w mojej stopce!

hidden
12-02-2008, 08:39
No i nie znalazłem.