PDA

Zobacz pełną wersję : templatka eGov



elchoice
25-12-2007, 17:05
witajcie, czy wiecie jak usunąć te ikonki w artykułach typu "config" "intro" "typo" itd...

chodzi mi o to aby zwykły user, ktory przeglada stronę tego nie widział
z góry dziękuje

treker
26-12-2007, 19:36
Ponawiam pytanie

elchoice
26-12-2007, 19:40
a ja już wiem ;p

- w pliku konfiguracyjnym templatki wylacza sie to co nie jest potrzebne

treker
26-12-2007, 20:28
Ja już też

caneri
03-01-2008, 23:22
A dokładnie? Czy chodzi o plik template-config.php i zmiane 0,1,2,3 - zmieniam ale nic sie nie zmienia w templatce.
Podajcie kilka wskazówek

zwiastun
04-01-2008, 04:56
Proszę poczytać w zakładce Konfiguracja. Pewno nie we wszystkich wersjach, ale w większości zostało to akurat przetłumaczone!
Poza tym aż tak trudne do zrozumienia nie jest

caneri
04-01-2008, 08:45
Być może nie jest trudne. „Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia”. (być może moje pytania cię irytują, ale wież mi nie zapytałbym nie czytając wcześniej pomocy - jest tego tak dużo, że rudno to ogarnąć jednorazowo, a fora są chyba po to żeby sobie podpowiadać)
treker, elchoice - bądźcie tak mili i podpowiedzcie chociaż jakich elementów szukać i w którym pliku konfiguracyjnym (templatki, czy strony)

zwiastun
05-01-2008, 02:52
1. Fora i to również, są oczywiście po to, by można pytać i otrzymywać odpowiedzi.
2. Ale na tym, jak na wielu innych forach technicznych obowiązują pewne zasady. Proste - najpierw wykorzystaj wszystkie inne możliwości, a gdy nie potrafisz poradzić, pytaj.
A nie odwrotnie!
Plik konfiguracyjny w szablonie eGov ma razem 12 opcji , z czego co najmniej 6-8 można zrozumieć nawet bez słownika języka angielskiego!
Pozostałe wystarczy po prostu przetestować!!!
Co więcej! W wersji iso pakietu Joomla! International Edition zostało przetłumaczone objaśnienie konfiguracji. Wystarczy tylko kliknąć w krzyżyk przy config, żeby przeczytać to, co poniżej.
Konfiguracja jest w głównym pliku szablonu index.php
Albo szukasz po omacku, bez pojęcia, albo po prostu "nie odrobiłeś pracy domowej" Plik, w którym poprawiasz jest wyświetlany - to nie jest plik konfiguracyjny, ale opisujący konfigurację! Co też łatwo się domyśleć!

$color_themes = array('default','blue','green');
$width_default = 'wide';// zwężone: 800x600; wide: 1024x768; auto: szerokość elastyczna
$color_default = 'default';// default - domyślny; blue; green
$font_size_default = 3;// 3 jest najlepszym domyślnym rozmiarem
$tool = 3; // 0: wszystkie WYŁ.; 1: kolor ON; 2: ekran ON; 3: wszystkie WŁ.
$template_features = 1;// 0: cechy szablonu WYŁ; 1: cechy szablonu WŁ.
$credit_menu = 0; // 0: dolne menu WYŁ.; 1: dolne menu WŁ.
$pathway = 0; // 0: ścieżka powrotu WYŁ.; 1: ścieżka powrotu WŁ.
$patern = 2; // 1: patern WYŁ; 2: patern WŁ.
$menuname = mainmenu; // nazwę menu wyświetlanego w pozycji "top menu"
$google_analytics = 0; // 0: Statystyki WYŁ; 1: Statystyki ON.
$google_analytics_code = 'code'; // Kod Google Analytics tracking np.: 'UA-240382-6'

caneri
05-01-2008, 13:02
Zwiastun z całym szacunkiem do tego co robisz, wiem że wiedze masz nieporównywalną z większością użytkowników tego forum ale to o czym piszesz zrobiłem przed napisaniem na forum - i nie pomogło.
Pomogła natomiast podopowiedz
"elchoice
usuń zawartość pliku template-features.php
albo usuń te linki, których nie chcesz aby się pokazywały, ..."
Pozdrawiam,

zwiastun
05-01-2008, 14:33
Z całym szacunkiem, to wcale nie znaczy, że dobrze zrobiłeś i że to działa tak, jak ma działać.
Krótko mówiąc po naszymu: zmaściłeś (zepsuleś) to, czego nie było potrzeby ruszać. Usunąłeś treści, to się nie wyświetla, dość oczywiste, bo co się ma wyświetlać.
W pliku index.php szablonu wystarczyło zastąpić
$template_features = 1;
na
$template_features = 0;
I nie po to piszę, by Ci coś wytknąć, tylko żebyś zrozumiał, jak ten szablon działa!

elchoice
05-01-2008, 15:50
Z całym szacunkiem, to wcale nie znaczy, że dobrze zrobiłeś i że to działa tak, jak ma działać.
Krótko mówiąc po naszymu: zmaściłeś (zepsuleś) to, czego nie było potrzeby ruszać. Usunąłeś treści, to się nie wyświetla, dość oczywiste, bo co się ma wyświetlać.
W pliku index.php szablonu wystarczyło zastąpić
$template_features = 1;
na
$template_features = 0;
I nie po to piszę, by Ci coś wytknąć, tylko żebyś zrozumiał, jak ten szablon działa!



zgadzam się z Tobą - ja tak samo zrobiłem ponieważ dostałem od Ciebie odpowiedz aby poczytać w pliku konfiguracyjnym. Poczytałem pozmieniałem, nic to nie dało więc znalazłem na to inne rozwiazanie, które zadziałało.
Nie mówię, że ono jest OK bo sam wiem, że nie jest wystarczy popatrzeć w logi serwera do czego się odwoluje strona jak ktos na nia wchodzi - ale reasumując jak nie było innego wyjscia a sprawa byla dla mnie pilna to musiałem jakoś sobie radzić ;)

pozdraiwam

zwiastun
05-01-2008, 16:49
Bo zmiany trzeba dokonać w pliku INDEX.PHP - w linii nr 15
a nie w pliku opisującym konfigurację!
Tutaj akurat nie ma tego problemu, bo w samym szablonie jest tylko wywoływany plik, ale równie dobrze treść tego pliku mogła być umieszczona w jakichś divach i pozostałyby śmieci!

halohalo.pl
19-04-2008, 17:52
Trochę testowałem na różnych przeglądarkach i wychodzi (choć pewnie "Ameryki nieodkryłem") że od samej przegladarki też co nie co zależy.
Podmieniłem logo na swoje i w IE 7.0 logo się "zapada" pod górne menu
w IE 6.0 i firefoxie i Operze jest ok.
Ponadto zrobiłem tak:
$color_themes = 'blue';
$color_default = 'blue';
A w Operze i tak jest siwo http://haczyk.pl/forum/images/smiles/icon_cool.gif ?

Jak ustawić wszystko, żeby było dobrze we wszystkich przeglądarkach, szczególnie, zeby się logo nie zapadało. ?

halohalo.pl
20-04-2008, 10:12
Po poniższym ustawieniu, problem wyświetlania innego koloru to jednak już tylko kwestia "ciasteczek" i odświeżenia przeglądarki.
$color_themes = 'blue';
$color_default = 'blue';
Natomiast nadal nie wiem czemu mi się logo w IE7 zapada pod menu :-/

halohalo.pl
20-04-2008, 12:46
Czytam, szukam, podpatruję nie znalazłem rozwiązania jak to logo specjalnie dla IE& podnieść więc wymyśliłem sobie, że zrobie sobie je dłuższe :-) i najwyzej utnie trochę tła.
W każdym razie jak już poznaje eGov to chciałbym zapytać jak na stronie frontowej zmienić ustawienie wyświetlania newsów.
W standardzie jest:
news 1
news 2, news3
A jak zmienić, żeby były wszystkie jeden pod drugim i żeby wyswietlało się pięć?
Bo w PA w blogu można sobie ustawić ilość kolumn a gdzie są ustawienia kolumn strony frontowej?

zwiastun
20-04-2008, 14:16
W tym samym miejscu, co w blogu. Dokładnie! Tylko to jakby inna pozycja menu.

halohalo.pl
20-04-2008, 21:41
W tym samym miejscu, co w blogu. Dokładnie! Tylko to jakby inna pozycja menu.
index.php?option=com_frontpage&Itemid=1 ,czyli sekcji ID 1 odpowiada News, który jest Listą - Sekcją artykułów w której to Parametrach nie ma czegoś takiego jak ilość kolum.
Zrobiłem więc Sekcję i blogi, wyłączyłem Listę i mimo zmian w Parametrach nadal artykuły wyświetlają się tak jak pisałem :-/
Może te parametry strony frontowej i wyświetlania artykułów są gdzieś w kodzie przypisane?

zwiastun
20-04-2008, 23:00
A skąd taki wniosek? Wymyślasz, zamiast się przyjrzeć. Komponent Strona startowa (FrontPage) generuje przegląd (czyli blog po dawnemu), pooglądaj sobie, co masz w parametrach pozycji menu!

halohalo.pl
22-04-2008, 00:27
A skąd taki wniosek? Wymyślasz, zamiast się przyjrzeć. Komponent Strona startowa (FrontPage) generuje przegląd (czyli blog po dawnemu), pooglądaj sobie, co masz w parametrach pozycji menu!
Chyba "rzeczywiście najciemniej jest pod latarnią" bo co bym nie kombinował w parametrach pozycji menu to sposób wyświetlania mi się nie zmienia.
Poddaje się póki co.

halohalo.pl
30-05-2008, 23:45
he he, dziś jakoś tak na spokojnie jeszcze raz przeczytałem wskazówki Zwiastuna i mi wyszło to wyświetlanie w jednej kolumnie:-)

Mainmenu -> Pozycje menu -> Strona Główna - > i w Parametrach - Kolumna = 1