PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją na środowisku lokalnym



muslimek
25-12-2007, 22:54
Witam,

mam problem z instalacja Jommla 1_0_13PL na środowisku lokalnym - używam IIS, reszta standardowa

Ogólnie Joomla instaluje się i wszystko jest niby OK do chwili próby wejścia na konto admina do panelu administracyjnego. Po wpisaniu danych otrzymuje komunikat "You need to login" mimo wpisywania prawidlowych danych. Jak wpisuję nieprawidłowe to dostaję stosowny komunikat - "Incorrect username..." .Sama strona działa. Prośba o pomoc.

Jeszcze dopiszę bo widzę ze w dziale administracja zgaszali podobny problem że dla wszystkich userów IIS dałem pełne praw dostępu do wszystkich katalogów i plików

Pozdrawiam,
Muslim

muslimek
26-12-2007, 00:22
OK to już sam sobie rozwiązałem. :) Okazuje się, że jednak session save path przy instalacji nie może być niezapisywalna bo powoduje to opisane przeze mnie problemy. Jak ustawiłem prawidłowe dostępy dla tej ścieżki to jest OK.

Pozdrawiam

cymbanek
06-01-2008, 21:14
Jak ustawiłem prawidłowe dostępy dla tej ścieżki to jest OK.




...a gdzie i jak się te dostępy ustawia? bo też mam session save path: niezapisywalny... zainstalowałem sobie polecane VertrigoServ 2.19

pozdrawiam, c.

muslimek
06-01-2008, 23:40
Na Viscie wchodzisz w odpowiedni folder Properties>Security i ustawiasz odpowiednie opcje dla usera serwerowego.

Nie wiem jak u Ciebie się on nazywa bo ja mam serwer na IIS postawiony więc u mnie jest user się nazywa IIS/nazwa komputera. Ustwilem dla niego dostępy dla wszystkich katalogow w tej sciezce i bylo OK.

Dla XP sorry ale niestety nie pamietam. Ale wydaje mi się że w helpie było to opisane.

Pozdrawiam

cymbanek
07-01-2008, 01:07
Po nieudanych probach stanelo na tym, ze postepujac wbrew czyjejs radzie zdecydowalem sie na zainstalowanie krasnala, joomla 1.0.1 (chyba wszystko bez problemu), i czytam artykul dostepny w sieci z Chipa 2005-12-15... pozniej moze bede kombinowac co dalej - to tak, zeby w ogole ruszyc tej nocy z poznawaniem J.! ;)

muslimek
07-01-2008, 01:37
Przeczytaj sobie helpa ze polskiej strony Joomli. Tam jest to dość dokładnie opisane.

Ja zastosowałem trochę niestandardowe zachowanie. Większość helpów opisuje postawienie serwera na Apache ale zawsze.

muslimek
07-01-2008, 01:41
Na krasnalu powinno być ok bo on wszystko robi za ciebie praktycznie jeżeli chodzi o konfigurację serwera php i mysql więc przynajmniej ten kłopot z głowy :). Powodzenia.