PDA

Zobacz pełną wersję : Simple Image Gallery Plugin problem



kedarby
27-12-2007, 14:36
problem z tym dodatkiem mianowicie jak zmniejszyc odstep po zdjeciach - miniaturkach, bo dziwnei to wyglada: http://www.gbp.lubochnia.pl/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=20&Itemid=33

jakies pomysly?
pozdrawiam

lokash
06-02-2008, 11:25
ja to w ogole mam problem wrzucam w artykul {gallery}...{/gallery} i **************** zapisuje artykul i wlasnie to samo mi wyswietla na stronce ehm... albo cos zle robie albo czegos nie mam...

inkos
06-02-2008, 14:13
problem z tym dodatkiem mianowicie jak zmniejszyc odstep po zdjeciach - miniaturkach, bo dziwnei to wyglada: http://www.gbp.lubochnia.pl/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=20&Itemid=33 (http://www.gbp.lubochnia.pl/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=20&Itemid=33)


Co to za plugin skąd ściagniety? Sprawdzałeś ustawienia w pliku CSS tego pluginu?

kedarby
06-02-2008, 22:13
/* ---Simple Image Gallery--- */
.sig {clear:both;margin:16px 4px;padding:0px;display:table-cell;}
.sig_clr {clear:both;}
.sig_cont {float:left;}
.sig_thumb {float:left;margin:0px 10px 10px 10px;padding:0px;background:url(shadowAlpha.png) no-repeat bottom right !important;background:url(shadow.gif) no-repeat bottom right;}
.sig_thumb img {display:block;position:relative;background:#FFF;b order:1px solid #ccc;margin:-5px 5px 5px -5px;padding:4px;}
/* ---Slimbox--- */
#lbOverlay {position:absolute;left:0;width:100%;background-color:#000;cursor:pointer;}
#lbCenter, #lbBottom {position:absolute;left:50%;overflow:hidden;backgr ound-color:#fff;}
.lbLoading {background:#fff url(loading.gif) no-repeat center;}
#lbImage {border:10px solid #fff;}
#lbPrevLink, #lbNextLink {display:block;position:absolute;top:0;width:50%;o utline:none;}
#lbPrevLink {left:0;}
#lbPrevLink:hover {background:transparent url(prevlabel.gif) no-repeat 0% 15%;}
#lbNextLink {right:0;}
#lbNextLink:hover {background:transparent url(nextlabel.gif) no-repeat 100% 15%;}
#lbBottom {font-family:Verdana, Helvetica, sans-serif;font-size:10px;color:#666;line-height:1.4em;text-align:left;border:10px solid #fff;border-top-style:none;}
#lbCloseLink {display:block;float:right;width:66px;height:22px; background:transparent url(closelabel.gif) no-repeat center;margin:5px 0;}
#lbCaption, #lbNumber {margin-right:71px;}
#lbCaption {font-weight:normal;}
#lbCaption b {color:#C63C13;font-size:11px;}
#lbOverlay,#lbCenter,#lbBottom,#lbPrevLink,#lbNext Link {z-index:999;} /* JoomlaWorks fix for Slimbox */
/* --- END --- */
to jest css i ktory parametr to moze byc?

inkos
06-02-2008, 22:22
/* ---Simple Image Gallery--- */
.sig {clear:both;margin:16px 4px;padding:0px;display:table-cell;}
.sig_clr {clear:both;}
.sig_cont {float:left;}
.sig_thumb {float:left;margin:0px 10px 10px 10px;padding:0px;background:url(shadowAlpha.png) no-repeat bottom right !important;background:url(shadow.gif) no-repeat bottom right;}
.sig_thumb img {display:block;position:relative;background:#FFF;b order:1px solid #ccc;margin:-5px 5px 5px -5px;padding:4px;}

Poeksperymentuj z tymi wartościami które zaznaczyłem Ci na czerwono.
Napisz jeszcze skąd sciągnałes tą paczke.

kedarby
06-02-2008, 23:06
prosze http://www.joomla.pl/index.php/content/view/322/2/ a jak dojde z tymi ustawieniami to dam znac! dzieki za jakas wskazowke

lokash
07-02-2008, 02:12
a mi ktos pomoze :) jestem zielony w tych sprawach czemu jak wpisuje w artykule {gallery} itak dalej i zapisuje to wchodzac na strone wyswietla mi dokladnie to samoo {gallery} itd.... zadnych zdjec z katalogu... pliki mam w formacie jpg.... hm... gdzie moze lezec przyczyna w templatce ?

inkos
07-02-2008, 11:06
a mi ktos pomoze :) jestem zielony w tych sprawach czemu jak wpisuje w artykule {gallery} itak dalej i zapisuje to wchodzac na strone wyswietla mi dokladnie to samoo {gallery} itd.... zadnych zdjec z katalogu... pliki mam w formacie jpg.... hm... gdzie moze lezec przyczyna w templatce ?
Prawdopodobnie "{gallery}" masz umieszczone pomiędzy znacznikami <p> albo <br /> i stąd nic sie nie wyświetla. Sprawdź podgląd kodu w tym edytorze który masz. Ewentualnie zmień edytor na edytor prosty i wtedy sprawdź co jest z kodem i dokonaj poprawek. Powinno wtedy działać.

kurtz
07-02-2008, 12:22
[...]

lokash
08-02-2008, 01:36
http://www.photojanografia.region-rabka.pl/index.php?view=article&catid=34%3Amiasto&id=60%3Aysa-polana&option=com_content&Itemid=56 na wszystkie sposoby probowalem... na wszystkie mi znane

kurtz
08-02-2008, 01:47
[...]

inkos
08-02-2008, 01:51
na wszystkie sposoby probowalem... na wszystkie mi znane
A czy ten katalog w którym są zdjęcia umieszczony jest w katalogu images/stories i czy też wszystkie znaki w nazwie są z małej litery czy tak jak na stronie?

Skorzystaj z rady Kurtz-a a jak nie pomoże ;) to umieść zdjęcia w katalogu np. "images/stories/lysa" a na stronie wpisz {gallery}lysa{/gallery}. Powinno działać.

kurtz
08-02-2008, 01:59
[...]

inkos
08-02-2008, 02:11
o ile predefiniowana jest scieżka do katalogów image/stories. ale ja nie pamietam. wszytskiego nie idzie zapamiętać.
Nie idzie wszystkiego zapamiętać ale zawsze można sprawdzić opis albo w paczce ;) w wersji która jest w zasobach joomla.pl jest predefiniowana ścieżka w pliku plugin_jw_sig.php ($rootfolder = '/images/stories/'; ). Stąd moja propozycja rozwiązania problemu. :)

lokash
08-02-2008, 08:14
ehm az taki ciemny to nie jest kumam ze to i tamto i siamto ma byc z malej i duzej litery dlatego tak popisalem jak jest bo tak mam a bot automatycznie dodaje katalog /image/stories/ i niby '/' a tam mam katalog zdjecia itak dalej... siedzialem troche na linuxie wiec wiem ocb ale html to nie moja dziauka.. zreszta robie :) reinstal joomla pozdroo i thx za wskazowki jeszcze tu wroce aby poczytac :)

lokash
16-02-2008, 02:24
a mam pytanko bo postawilem od nowa wszystko i ciacham od nowa... i otwieram nowy artykul... oczywiscie wpluginach wylaczylem editor - no editor... zanaczylem tiny... xstandart wylaczylem... ciacham artykul nawijam dalej na Html w artykule i wpisuje {gallery}...{gallery} czy <gallery>..... </gallery> hm... nie kumma zupelnie tego htmla...:confused::rolleyes: help please sprawdzalem juz wszystko co mozliwe

kurtz
16-02-2008, 10:15
[...]

lokash
16-02-2008, 11:40
wejdz sobie w zakładkę boty, wybierz simple image gallery i tam masz instrukcję co i jak.
nie mam zakładki boty :) mam zakłade pluginy i tam sig :D dobra bede kombinował... pozdro:D

lokash
16-02-2008, 14:07
badalem pluginy edytory wylaczalem doinstalowalem...nawet slimbox nie wiem ocb damn it... daje w artykule edytor html i mam tylko {gallery}...{/gallery} save i wchodze na strone i to wlasnie wyskakuje... kompletnie nie wiem ocb... w pluginach obadalem wszystko... a jak przeinstalowalem joomla.. wgralem tylko Simpla dalem enable bo bo instalacji byl disable.. i wlecialem w artykul i dodalem i ****************... simple ma odnosnik do modułów jakichs ? bo kilka powylaczalem...

kurtz
16-02-2008, 14:49
[...]

lokash
16-02-2008, 20:19
jest na public... 637086 pisz jak cos na gg chodzi o to zeby tylko w artykule wpisac {gallery itd.. nic wiecej nic a nic zadnych <gallery itd... poprostu tylko {gallery... hm... jesli tak to qrde sadze ze mam cos wylaczone albo nie wiem juz sam co jest nie tak...

lucyver
16-02-2008, 21:23
Mam dokładnie ten sam problem co lokash :(

Zamiast galerii w tekście, wyświetla się tylko napis {gallery}folder{/gallery}.
Folder jest oczywiście umieszczony w image/stories, a w folderze obrazy .jpg

Korzystam z Joomla 1.5.1

lokash
16-02-2008, 23:17
Mam dokładnie ten sam problem co lokash :(

Zamiast galerii w tekście, wyświetla się tylko napis {gallery}folder{/gallery}.
Folder jest oczywiście umieszczony w image/stories, a w folderze obrazy .jpg

Korzystam z Joomla 1.5.1
no probuje im dac do zrozumienia ze obadalem co mi tylko znane i mozliwe a niekumaty to ja nie jestem.. mam nadzieje ze ktos nam pomoze :) ale widze ze chyba ludziska sie nie znaja... bo problem rodzi mysli... i pasowalo by chyba dac login i haslo by sam ktos zbadal ale jak zaufac ?

kurtz
17-02-2008, 09:28
[...]

lucyver
17-02-2008, 10:26
A może na Joomla! 1.5.x nie będzie to działać? :(

Tutaj (http://www.joomlaworks.gr/content/view/25/28/) można przeczytać:
The "Simple Image Gallery PRO" plugin for Joomla! 1.0.x/1.5.x and Mambo 4.5/4.6

Ale wyraźnie jest napisane, że to wersja PRO

Natomiast tutaj (http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,viewlink/link_id,1468/Itemid,35/) napisali: Compatibility: Joomla! 1.0

Problem w tym, że wersja PRO jest płatna

kurtz
17-02-2008, 10:49
[...]

lokash
17-02-2008, 23:21
ale totrzeba było napisać, że macie J! 1.5 a nie 1.0 ... zupełnie niepotrzebne nerwy a przy zakładaniu tematu jest wyraźny wpis, zeby podać wszelkie niezbedne informacje.

sam z resztą też pisałem w tym temacie na str 2. (http://forum.joomla.pl/showpost.php?p=61562&postcount=11)

w seri 1.0 działa bez problemu.

może w trybie zgodnośi J!1.5 - nie wiem, ja przesidam się na J!1.5 za rok. nie wcześniej.
he he :) a o to to nikt nie zapytal joomla to joomla ten sam engine czy inny? bo teraz wychodzi ze inny... zmieniam na 1.0.14 pozdrawiam i thx za all i ekskjuzimuła za zamieszanie :) ale pewnie jeszcze tu niebawem zawitam...

kurtz
17-02-2008, 23:28
[...]

goral605
07-07-2008, 21:04
Na serwerze w mambots/content i pliku plugin_jw_sig.php w linijce: <style type="text/css">.sig_cont {width:'.($_width_+30).'px;height:'.($_height_+20) .'px;}</style>
zamieniłem +30 na 0 i +20 na 0, bo on tutaj sobie dodawał do szerokości i wysokości.

Pozdrawiam

stansfield
01-10-2008, 23:06
Witam forumowiczów.
Sorki za lamerskie pytanie, ale nie mogę znaleźć sposobu, by z galerii mieszczącej np 20 zdjeć wstawiać pojedyncze zdjecia do tekstu tak, by nie wyswietlało mi całej galerii w jednym bloku.
W poniższym linku przedmowcy jest przykład tego co bym chcial osiągnąć:
http://www.gbp.lubochnia.pl/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=20&Itemid=33 (http://www.gbp.lubochnia.pl/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=20&Itemid=33)
Co wpisać poza katalogiem między znaczniki chcac umieścic np tylko zdjęcie 01,jpg?
{gallery}images/stories/katalog{/gallery}
pozdrawiam i z góry dziekuje :)
stansfield

szymanskir7
21-10-2008, 11:57
Moje: Joomla 1.5.7

W ramach tego pluginu.
Jak poprzednicy wyświetla się tylko {gallery}....{/gallery} zdjęcia są w image/stories
włączenie 1.0 w systemie jest i nic, przeczytałem wszystkie posty i żadnego rozwiązania.
Czy nadal jest problem z 1.5.7 by ten bot zadziałał?
Pamiętam jak miałem 1.5.0 to kolego zrobił i działał.
Czy ktoś ma może jakieś opcje?

Renata
23-10-2008, 08:39
Witam, u mnie w Joomli 1.5.7 działa galeria Simple Image Gallery Plugin. Przy wcześniejszych wersjach joomli 1.5.0 1.5.3 miałam problem z galerią, ale instalowałam Simple Image Gallery do 1.0... Tutaj link do obu wersji galerii:
http://www.joomlaworks.gr/. Mam nadzieję, że to tylko ten problem. Pozdrawiam, Renata

Olga
24-10-2008, 22:56
Jeżeli poprawnie się zainstalowało,odnośniki poprawnie wpisane - nie działa sprawdź uprawnienia pliku showthumb.php (chmod musi być 755 lub 777) Druga przyczyna -brak biblioteki GD Image Library na serwerze -to do firmy hostingowej.

Olga
24-10-2008, 23:05
Ja mam kolejny problem.Instalowałam mod_rewrite-przyjazne adresy URL i miałam kilka galerij (Simple Image Gallery) w jednym artykule -obrazki były linkami do galerij.Zeby podlinkować tworzyłam w Main menu nową pozycję i linkowałam po kolei każdą galerie-kopiowałam adres URL z pasku -wracałam do obrazka w artykule i linkowałam do tego skopiowanego adresu i wszystko działalło dopóki nie te "proste adresy".Teraz jak skasuję w menu pozycję ,wykorzystywaną do uzyskania adresów to galerij nie widze -tak jak by tracą linki.Narazie mam w menu wszystkie trzy galerie http://www.akbegi.pl/ chcę ich mieć w artykule,podpiętych linkiem do obrazków.
Jak mogę uzyskać w inny sposób te adresy do linkowania?(nie mogę zostawić w menu głównym tych pozycij)

Olga
24-10-2008, 23:08
P.S. Jak tylko skasuję pozycje w menu -skopiowane adresy nie działają,ale dopóki nie miałam przyjaznych adresów ,to wszystko bez problemów działało.Może ktoś miał z tym do czynienia

Olga
26-10-2008, 07:48
Poradziłam sobie.Okazuje się ,jak nie masz adresów "miłych" ,to możesz brać jako łącze adres z pasku adresów do obrazków -do wszystkiego,ale jak już masz adresy przyjazne ,to te adresy nie mogą służyć jako łącza w artykułach (to znaczy mogą -dopóki mają pozycje w menu) .Jako URL służą "łącza" z artykułów(skopiować wszystko z tego pola) (pole następne- pod alias) Piszę -może komuś się przyda.

stansfield
19-01-2009, 15:46
Witam forumowiczów.
Sorki za lamerskie pytanie, ale nie mogę znaleźć sposobu, by z galerii mieszczącej np 20 zdjeć wstawiać pojedyncze zdjecia do tekstu tak, by nie wyswietlało mi całej galerii w jednym bloku.
W poniższym linku przedmowcy jest przykład tego co bym chcial osiągnąć:
http://www.gbp.lubochnia.pl/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=20&Itemid=33 (http://www.gbp.lubochnia.pl/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=20&Itemid=33)
Co wpisać poza katalogiem między znaczniki chcac umieścic np tylko zdjęcie 01,jpg?
{gallery}images/stories/katalog{/gallery}
pozdrawiam i z góry dziekuje :)
stansfield
To było naprawdę lamerskie :confused:
poradziłem sobie w ten sposób, że dodałem do katalogów tyle podkatalogów ile potrzebowałem :)
Przykład:
Założyłem główny katalog - galeria a w nim 2 podkatalogi:
katalog 01 - w nim umieściłem 1 zdjęcie
katalog 02 - w nim umieściłem resztę zdjęć

Chcąc w artykule umieścić 1 zdjęcie wpisałem:
{gallery}galeria/01{/gallery}

Chcąc w artykule umieścić pozostałe zdjęcia wpisałem:
{gallery}galeria/02{/gallery}

Proste prawda ? :)

rodzyna62
17-03-2009, 00:23
niby wszystko jasno napisane
ale...
zrobiłem folder identyczny jak ty, wpisałem a artykule {gallery}galeria/01{/gallery} i widzę ten napis a galerii nie ma

możesz pomóc ?

rodzyna62
17-03-2009, 00:50
pytanie nie ważne
dałem radę

stansfield
17-03-2009, 10:30
sorki, nie widziałem poprzedniego posta, ale cieszę się, że Ci się udało :)

maliniakxx
21-05-2009, 12:26
Witam, Witam,.
mam problem z miniaturkami tworzonymi przez bot Simple Images Gallery. Wcześniej działał poprawnie, od jakiegoś czasu przestał miniaturki wyświetlać. Co do wcześniejszych postów - chmody są ustawione poprawnie, biblioteka GD2 istnieje na serwerze - wykrywa ją zainstalowany na stronie moduł RS Gallery i prawidlowo tworzy miniatry. SIG niestety zachowuje się tak jak gdyby z tej biblioteki nie mógł korzystać, chociaż jak wspomniałem przez jakiś czas działał poprawnie. Nadmienię także, że ten sam dodatek zainstalowałem na stronie innej stronie znajdującej w podkatalogu strony głównej, na tym samym serwerze i wszystko jest o.k.
Dodatek odinstalowałem i zainstalowałem ponownie, wyświtlają się tylko białe prostokąty, po kliknięciu na nie zdjęcia w oryginalnym rozmiarze wyświetlaja się prawidłowo. Co tu począć ?

invisiblekid
27-05-2009, 00:52
Witam, ja również mam problem z SIG PRO - wyświetla mi się następujący komunikat: Warning: getimagesize(/opt/joomla/images/stories/Certyfikaty-XN/rela.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /opt/joomla/plugins/content/jwsigpro/sigpro_engine.php on line 86 Image type not supported.
System zachowuje się tak jak by nie był w stanie wygenerować miniatury z obrazu i występuje taki błąd. Kiedy wstawiam do folderu plik mniejszy od miniatury to wyświetla bez problemu. plikowi SIG... nadałem uprawnienia 777.
Czy ktoś może zna przyczynę - jako serwer rozruchowy uzywam SME server - wersja joomli 1.5.10. Malutkie obrazki które są mniejsze od miniatury wyświetla mi natomiast większe to wywala mi taki błąd.
Za wszelką pomoc z góry dziękuję.

Duszak47
06-06-2009, 11:15
Witam

Rozwiązał ktoś ten problem?

U mnie stanęło na tym:
http://www.wyprawy.org/index.php?option=com_content&view=article&id=87&Itemid=132

Pozostałe galerie działają jak należy, zrobiłem nową, wczytało się tylko 8 zdjęć, a teraz już koniec - nie chce ruszyć!

NooCniK
09-07-2009, 11:01
Mam problem z pluginem Simple Image Gallery PRO na joomli 1.5.10. Chodzi o to, że chciałbym żeby w opisach zdjęć wczytywanych z pliku labels.txt wyświetlały się polskie fonty. Próbowałem np. zmienić kodowanie tego pliku tekstowego na utf-8 ale wtedy plugin zachowuje się tak jakby go wogule nie widział. Czy ktoś z Was wie jak to rozwiązać? Piszę bo już chyba wszędzie szukałem i nic nie znalazłem w tym temacie. Z góry dzieki za pomoc.

selian81
11-08-2009, 10:17
Witam, mam problem z naszą galerią na joomli 1.5.8. Zainstalowałem ją poprawnie (na wszelki wypadek zreinstalowałem), włączyłem moduł, uruchomiłem tryb zgodności z joomlą 1.0, zmieniłem chmod pliku showthumb.php na 777, moja galeria GD na serwerze to bundled (2.0.34 compatible), w treść artykułu wpisałem zgodnie z wszelkimi instrukcjami {gallery}food{/gallery} (katalog food to wbudowany w images/stories dodatek z obrazkami np. chleba - traktuję go jako testowy) i nie działa. Prawdopodobnie to jakiś strasznie lamerski błąd, bo wciąż się uczę, ale nie wiem już, co mogę zrobić...
zawsze mogę wstawić jakiś slideshow z photobucket zamiast galerii, ale irytuje mnie ta niemoc... Dodam, że obrazki wyświetlają się poprwanie. Czy ktoś mógłby mi pomóc?
Podaję linka:
http://www.salonirena.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=5&Itemid=13
Ponieważ strona jest w budowie, pozwolę sobie na wyświetlanie tych krzaków "{gallery}" tylko przez jakiś czas. Jeśli problem jakoś się nie rozwiąże, zrezygnuję z Simple Image Gallery.

stansfield
11-08-2009, 11:48
Czy w dodatku Simple Images Gallery masz włączony moduł, a root folder masz ustawiony tak?:
/images/stories/

selian81
11-08-2009, 15:26
Dodatek Simple Image Gallery jest włączony, ale nie mam tam dodatkowej opcji "włącz moduł". Jeśli chodzi o rozszerzenia/moduł, to nie mam tam opcji SIG. W konfiguracji joomla w zakładce system/media folder z grafikami to images/stories, więc ustawienia są standardowe.

stansfield
11-08-2009, 15:44
Źle się wyraziłem, chodziło mi o włączony dodatek.
Spróbuj jeszcze w ramach testów stworzyć w katalogu stories - katalog test, a w nim katalog 01, wrzucić do niego ze 2 zdjęcia, a na stronie wpisać {gallery}test/01{/gallery}
Nie mam więcej pomysłów, a sam używam SIG Pro...

selian81
11-08-2009, 16:56
Niestety, zrobiłem dokładnie tak, jak napisałeś. Katalog test i podkatalog 01 w images/stories... efekt widać na stronce. Przez chwilę pomyślałem nawet, że to może wina mojej templatki, ale sprawdzałem na wszystkich wgranych w mojego cmsa (w tym standardowej templatki joomli) i nic. :(

Zrobiłem jeszcze jedną rzecz... w konfiguracji systemu joomli ustawiłem analiza systemu, która wychwyciła mi na stronie błąd 500 związany z 'plugin_jw_sig' AND folder = 'content' nie podaję tutaj całego komunikatu, bo może nie jest to zbyt bezpieczne, ale jeśli ktoś się na tym zna i chciałby pomóc, to mogę podesłać na priv/mail całość.

goldomir
12-08-2009, 15:14
Witam,

Wyświetlają mi się tylko małe ikonki (kwadraciki), po kliknięciu skrypt działa już poprawnie i normalnie pokazuje się lightbox. Jednym słowem nie generuję miniaturek. Czy ktoś z Was spotkał się już z takim problemem?

Pozdrawiam

selian81
12-08-2009, 16:26
A ustawiłeś chmod pliku showthumb.php na 777 lub 755? Jak rozumiem z wcześniejszych wpisów stąd ten błąd może wynikać.

goldomir
12-08-2009, 17:07
dzięki wielkie za odpowiedź. chmod zmieniłem już dużo wcześniej na 777 i cały czas byłem przekonany, że skoro to nic nie zmieniło, to 755 tym bardziej nie zmieni. dopiero teraz sprawdziłem 755 i wszystko pięknie działa!!!:) pozdrawiam!

selian81
12-08-2009, 19:38
Cieszę się, że udało mi się pomóc z moimi skromnymi umiejętnościami :), choć pewnie sam też bym obstawiał, że 777 wystarczy ;). stansfield trzymam kciuki, by ci się udało z moim sigiem!

selian81
12-08-2009, 23:20
W moim przypadku pomógł stansfeld (raz jeszcze wielkie dzięki). Zreinstalował SIGa i stwierdził, że próbowałem wrzucić zbyt duży format zdjęć. Polecamy umieszczenie nie większych niż 1024x769 :).

Dodam jeszcze, że istnieje już natywna wersja SIGa na joomlę 1.5, więc część postów się zdezaktualizowała :).

rzodkiewka
05-12-2009, 05:45
Słuchajcie a spotkaliście się takimi problemami - sim 1.2.1 free, joomla 1.0.15:
- po najechaniu na miniaturę: prócz tekstu znaczniki - jak je usunę z kodu, bot nie działa
- jeśli galeria jest w pionie - tabelka np. width 200 px - to robi duże przerwy na jakieś 165 px
- albo z kolei, robi wielki odstęp pomiędzy jednym pasem miniatur a tekstem, nie zawsze, ale na ogół

z góry dzięki za pomoc

jaromiko
10-12-2009, 11:19
ale rzeczywiście jak Zwiastun wiele razy pisał wystarczyło przeczytać instrukcję ;))

Ale po kolei by się wam wyświetlały zdjęcia w katalogu images zakładamy katalog w ktorym umieszczamy kolejne pod katalogi do ktorych wgrywany zdjecia : ale uwaga wtedy komendy {gallery} nie adresujemy od {gallery}images/nasz katalog tylko nazwe katalogu images pomijamy bo jest ona ustawiona domyślnie dla Images simple gallery.

zatem komendę piszemy tak {gallery}nasz_katalog/jakisfolder{/gallery} i w tedy się wyświetla prosto jak wół

Napisałem tak prosto jak wół bo już prościej się nie dało ;))

I rzeczywiście czytać instrukcje do bólu ;))

DobleYou
24-01-2010, 12:41
Ja mam taki sam problem jaki tu był już wcześniej poruszany. Otóż nie tworzy mi miniaturek pojedynczych zdjęć w artykule, zamiast obrazka jest biały kwadracik, ale jak kliknę na niego to normalnie zdjęcie się wyświetla w tym specyficznym efekcie lightboxa.. Zmieniałem chmody pliku nawet i całego katalogu z pluginem i modem na 777 i później na 775 ale to nie pomogło.. Co może być tego przyczyną..??

ten_typek
18-02-2010, 16:01
Pisze w sprawie problemu z SIG, otoz tak jak niektorzy uzytkownicy z tego tematu posiadam problem, a mianowicie zainstalowalem SIG, wpisuję {gallery}myphotos{/gallery}i nie wystwietla nic poza tym napisem... jaki moze byc problem? probowalem w roznych wersjach i w kazdej to samo, eyglada na to ze wszystko mam dobrze zrobione, grafika w odpowiednim katalogu. Szukalem na roznych forach i rozwiazania do tej pory nie znalazlem. Prosze o pomoc. Wersja joomli 1.5.15

Maaciek
23-06-2010, 17:47
Witam

Przejrzalem wszystkie wpisy ale nie znalazlem odpowiedzi na moj problem. Wgralem wszystko jak nalezy, probowalem reinstalacji itd i caly czas wyskakuje mi ten sam problem:

Warning: opendir(/home/naszeess/public_html/maciekspala.com/images/stories/<span style="color: #d8dbd6; font-family: 'Lucida Grande'; font-size: 13px; font-weight: normal;">a</span><span style="color: #d8dbd6; font-family: 'Lucida Grande'; font-size: 13px; font-weight: normal;"><span style="color: #c64934; font-family: Arial; font-size: 12px; font-weight: bold;">) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory in /home/naszeess/public_html/maciekspala.com/plugins/content/jwsig.php on line 100

Warning: preg_replace() [function.preg-replace]: Unknown modifier 'd' in /home/naszeess/public_html/maciekspala.com/plugins/content/jwsig.php on line 131

Ma ktos jakis pomysl?
Dziekuje

agryzik
31-08-2010, 11:47
Ja mam taki sam problem jaki tu był już wcześniej poruszany. Otóż nie tworzy mi miniaturek pojedynczych zdjęć w artykule, zamiast obrazka jest biały kwadracik, ale jak kliknę na niego to normalnie zdjęcie się wyświetla w tym specyficznym efekcie lightboxa.. Zmieniałem chmody pliku nawet i całego katalogu z pluginem i modem na 777 i później na 775 ale to nie pomogło.. Co może być tego przyczyną..??

podbiję bo walczę, walczę i żadna z dotychczasowych porad nie pomaga...
dlaczego nie widać miniaturek a po kliknięciu zdjęcie się ładnie otwiera? :(

dilox
14-10-2010, 08:08
czesc. mam zainstalowany ten plugin i teraz jest tak, że wszystkie zdjęcia, które umieszczam w artykułach wyświetlają się na stronie w formie miniaturek, a po kliknięciu wyświetlają się w pełnym rozmiarze. i teraz pytanie. czy jest możliwe, żeby nie wyłączając tego pluginu w wybranym artykule wyłączyć przerabianie zdjęcia na miniaturkę, tj. żeby zdjęcie wyświetlało się w oryginalnym rozmiarze i bez lightboxa. plisssss

a_m
14-10-2010, 09:40
coś podobnego; żeby umieścić galerię w artykule posługujemy się odpowiednim poleceniem, do wrzucania grafik - jak to opisałeś - masz guzik "Grafika" pod oknem edytora; chyba, że nie masz

dilox
14-10-2010, 11:37
phi, mam ten przyciska "grafika" i dalej mam z automatu miniaturki zdjęć, a nie zdjęcia w oryginalnym rozmiarze.:D

a_m
14-10-2010, 13:03
tam zaraz phi, pewnie masz jeszcze inny dodatek, co robi miniatury; jak coś jeszcze napiszesz nie zapomnij podać link do strony

cyberpost
17-12-2010, 00:33
Ja znowu mam taki komunikat
Warning: opendir(//images/stories/images/galeria) [function.opendir (http://www.spa-suchodolska.pl/function.opendir)]: failed to open dir: No such file or directory in /plugins/content/jwsig.php on line 100

co może być problemem? Pomóżcie