PDA

Zobacz pełną wersję : szukam komponentu forum, dodawanie plikow



kxson
29-12-2007, 03:22
witam..

przeszukalem zasoby joomla.pl i jest tam joomlaboard, ale nie ma pliku zip ktorego mozna bezposrednio zainstalowac, wiec jakby ktos mial jakies godne polecenia forum, dostepne w zip'ie gotowe do instalacji to bym bardzo prosil, koniecznie musi byc w jezyku angilelskim

i jesli ktos by mogl polecic jakis programik dzieki ktoremu kazy zalgoowany moze dorzucic plik i on sie pojawia na liscie dostepnych dla innych zalogowanych, mam w sumie docMan'a i jest ok, tylko nie wiem czemu nie pokazuje plikow tylko same dokumenty wiec zeby umiescic plik musze z niego zorobic dokument ;/

jak zainstalowac komponent ktory nie ma pliku XML, a jak wezmen np plik INSTALL.php to jest "Direct Access to this location is not allowed." mimo ze dostep do folderu jest CHMOD 777 ;/

pozdro

sogo
29-12-2007, 08:40
z tym brakiem pliku zip coś chyba pomajtałeś, to może być paczka z modułem. Wtedy może być taki komunikat. Rozpakuj taką paczkę bo w niej mogą być dopiero elementy do instalacji. Ponadto czytaj opisy jak ściągasz, zawsze pisze, że to paczka i co zawiera.W docmanie w konfiguracji sprawdź jakie pliki dopuszczasz do obsługi, może masz tylko z rozszerzeniem doc.
Tu masz forum
http://www.joomlapl.com/component/option,com_remository/func,fileinfo/id,240/
pozdr.

kxson
29-12-2007, 13:01
staram sie zainstalowac ale przez plik zip nie moge dodac, jak rozpakuje i wrzuce na serwer i chce odpalic przez install.foreboard.php to mi wyskakuje 'Direct Access to this location is not allowed.' to wina ze zle instaluje i robi sie to inaczej czy nie ma dostepu do jakis plikow ?? folder jest chmod777

sogo
29-12-2007, 14:10
czy wcześniej z jakimiś komponentami miałeś kłopoty? może to wina serwera? jaki to serwer?
pozdr.

kxson
02-01-2008, 00:47
serwer jest na 'http://netstrefa.pl/' one maja takie same ustawienia, przy pracy w joomli nie krzyczy ze jakis plik jest 'niezapissywaleny'

so, jakies pomysly ?

kxson
04-01-2008, 18:01
nikt nie ma pomyslu ??

sogo
04-01-2008, 18:19
zadałem ci wcześnie pytania a Ty nie odpowiadasz. Co to znaczy instalowałem poprzez install.foreboard.php?. Może instalujesz moduł jako komponent lub odwrotnie? Czy już wcześniej miałeś doczynienia z instalacją komponentów lub modułów?
pozdr.

kxson
04-01-2008, 18:57
to moze dokladnie powiesz jak Ty bys zaintalowal? ja robie tak jak napisalem tz
1. przez rozpakowanie na serwerze i wskazanie zrodla, wtedy nie moze znalesc pliku XML
2. przez otworzenie pliku install.foreboard.php na serwerze i wtedy daje 'Direct Access to this location is not allowed.'

jest jakis inny sposob instalcji? mam ten plik do ktorego podales linka, jest jakis inny sposob zeby go zainstalowac??

pozdro

sogo
04-01-2008, 20:21
Sorki, nie zadałeś sobie nawet trudu by sam dowiedzieć się podstaw wiedzy co to jest joomla, poczytaj najpierw tu:
http://www.pomoc.joomla.pl/content/category/6/30/51/
http://www.pomoc.joomla.pl/content/category/4/65/26/
potem wróć na forum i będziesz wiedział o co się pytać.
pozdr.

kxson
06-01-2008, 17:20
mysle ze to co jest w tych artykulach pokrywa sie z takimi rodzajami instalacji jakie wyminilem wczesniej, otworzylem linka jakiego dales i zaistalowalem plik ze strony producenta, niby to samo ale zadzialalo, byl plik XML .. lecz moja radosc nie trwala dlugo bo podczas wejscia na forum pokazuje sie

"Table \'xxx.jos_fb_whoisonline\' doesn\'t exist SQL=INSERT INTO jos_fb_whoisonline (`userid` , `time`, `what`, `task`, `do`, `func`,`link`, `userip`, `user`) \n VALUES (\'62\', \'1199636270\', \'Forum Main\',\'\',\'\',\'\',\'/joomla2/index.php?option=com_fireboard&Itemid=30\', \', \'1\')Serious db problem 1146:Table \'jos_fb_sessions\' doesn\'t exist SQL=SELECT userid, allowed, lasttime, readtopics, currvisit from jos_fb_sessions where userid=62"

jak mam to rozumiec?? chyba cos z baza SQL ;/ mial ktos taki problem kiedys??

OK JUZ ALL dziala, ale jesli ktos by mial kiedys taki problem to ja na zapleczu admina zrobilem po prostu FIRE BOARD UPGRADE :D i smiga