PDA

Zobacz pełną wersję : how to: tworzenie struktury strony, admin eng, założenia są



forest kila zbila
29-12-2007, 11:05
Hej

Na początku chciałbym się przywitać, to mój pierwszy post tutaj. Za okazaną pomoc mam nadzieję będę mógł się odwdzięczyć wiedzą z zakresu pc hardware/software. Na co dzień nie tylko hobbystycznie się tym zajmuję.



Przejdźmy do tematu ;)

Instalacja poprawna. Joomla 1.0.13 z angielskim adminem (z polskim nie udało mi sie jej odpalić,, problemy z logowaniem..). Wszystko podpięte i działa.
Nie bardzo wiem jak ugryźć tworzenie struktury strony/menu. Czytałem podręcznik ale 1. opisany jest na podstawie admina polskiego 2. coś nie idzie.. Myślę że problem dla osoby zorientowanej na "jedno odpisanie".

Strona: www.zobaczkrakow.home.pl (http://www.zobaczkrakow.home.pl) , domena w drodze, szablon tymczasowy. Abyśmy wszyscy czuli się lepiej pracując przy tym charytatywnie - jest to lekko już spóźniony prezent choinkowy dla dzieciaka z mojej rodziny. Zasili go fenomenalnymi fotografiami z lustrzanki.

Strona ma wyglądać tak: Boczne menu ma być jedynym, z powyłączaniem reszty sobie radę dam. W bocznym menu - Dwa działy podzielone 'spejserem' GALERIA i MENU

Menu po lewej
---------------------------
GALERIA
----------
Fotografie współczesne
Stare fotografie
Inne

MENU
----------
Forum
Kontakt
Szukaj
---------------------------

--> Po kliknięciu na fotografie współczesne:
Coś a'la lista artykułów, optymalnie z miniaturką losowego zdjęcia i pierwszymi ~2 zdaniami z opisu galerii oraz tytułem artykułu(galerii) jako linkiem (to chyba domyślnie)
Po otworzeniu danej galerii/artykułu
Strona z miejscem na opis, docelowo max ~pół strony z worda + poniżej galeria z miniaturkami

--> Po kliknięciu na stare fotografie:
Zdjęć nie będzie dużo więc nie ma potrzeby rozbijania tego na osobne galerie. Od razu na stronie miniaturki z możliwością ich opisania, komentarza.

--> Inne: j/w w stare..


Z tym MENU chyba dam radę,, nie bardzo się orientuję jak i gdzie wybiera się typ zawartości etc ale mam nadzieję po zrobieniu tego co wyżej poradzę sobie sam,, podstawowe forum na phpbb to chwilka nawet nie pytam, reszta jest zdefiniowana tylko uzupełnić.

Jak się domyślam będzie potrzebny dodatek galeria. Na razie kwestię jego wyboru zostawię w tym temacie jako offtopik czy temat poboczny ze względu na minimalny zakres tematu,, jeśli zajdzie taka potrzeba zgodnie ze wskazówkami regulaminu założę nowy topik do dyskusji a ten temat.

Z góry dziękuję za pomoc

stone
29-12-2007, 21:04
No dobrze, wszystko ładnie, tylko nie napisałeś konkretnie jaki problem masz :)

forest kila zbila
29-12-2007, 22:31
problemu nie mam

liczę na to że ktoś mi wyjaśni jak stworzyć taką funkcjonalność,, tak kliknij w to i w to tam było by idealnie ;)

stone
02-01-2008, 12:33
Widzisz, kwestia jest taka, na forum nie ma mozliwości pisac poradników, nie ma na to po porstu czasu. Można jedynie udzielać porad w konkretnych sprawach, także zacznij sam a jezeli bedziesz miał konkretny problem na ktoryms z etapów to będziemy rozwiązywac. Pozdrawiam