PDA

Zobacz pełną wersję : Spis treści w artykule - nie w kolumnie



Pablo_01
30-12-2007, 12:54
Witam, przeszukałem forum i nie mogę znaleźć odpowiedzi na mój problem.
Zrobiłem spis treści w artykule, aby był wyświetlany na górze na środku artykułu. Nie wiem jak zrobić, aby nie był w jednej kolumnie, tylko pisany ciągiem lub ewentualnie w 2 kolumnach.
Proszę o pomoc lub link gdzie coś znajde na ten temat.
Dzięki i pozdrawiam
Paweł

LifeGuard
05-01-2008, 16:39
Sprawdź najpierw co to jest "artykół" bo ja nie wiem... szukam i szukam i znaleźć nie mogę...
http://sjp.pwn.pl/

Pablo_01
05-01-2008, 18:32
Sprawdź najpierw co to jest "artykół" bo ja nie wiem... szukam i szukam i znaleźć nie mogę...
http://sjp.pwn.pl/
Dziękuje, teraz wiem, że popełniłem błąd ortograficzny. Nigdy w tym nie byłem dobry, pisząc w MS Office od razu mam sprawdzanie błędów. Twój post jednak nic nie zmienia...
Skoro jesteś taki dobry to może rozwiąrzesz mój problem lub zasugerujesz rozwiązanie. Tylko proszę nie szukaj kolejnych błędów czy literówek.

LifeGuard
05-01-2008, 18:44
proszę bardzo zawsze do usług, po prostu ciężko się to czyta i "ó" walące po oczach w tym wyrazie....

wracając do tematu...
co za spis zrobiłeś? jakimś komponentem dodatkiem czy zwykłe oparte na linkach html?

nowyr
05-01-2008, 19:19
Witam

Też nie jestem asem z ortografii ale 'to słowo' strasznie bije po oczach ... Z tego co pamiętam, to można edytować własne wpisy tzn. poprawiać błędy ...

Pzdr.

Pablo_01
05-01-2008, 21:34
Skorzystałem z możliwości bota Paginacja - mospaging, podział na strony robię poprzez umieszczenie tekstu: {mospagebreak title=Kolejna strona}. W ten sposób mam spis treści na początku artykułu. Problem polega na tym, że będzie to z 10 pozycji i w jednej kolumnie nie wygląda to ciekawie.

LifeGuard
05-01-2008, 23:52
Kurcze ciężko to sobie wyobrazić, może podaj linka do strony która robisz bo tak to wróżenie z fusów

Pablo_01
06-01-2008, 01:03
Właściwie to mogłem od początku od linka zacząć...
http://www.wspolnotawrzesnia.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=11&Itemid=17
Portal właściwie dopiero rusza, masa rzeczy jest jeszcze do zrobienia...

LifeGuard
06-01-2008, 01:19
spis treści to z reguły w kolumnie jest, nie da się tego ugryźć bez ingerencji w kod php gdzieś w module content, a nie arkusz stylu. Bo spis treści z tego co widzę jest ustawiony w komórkach tabeli (wierszami)

moim zdaniem jest ok i wygląda dobrze, zmień tylko wyrównanie tekstu w tym spisie (zrób wyr. do lewej) ładniej wygląda sprawdziłem.

w pliku "joomla.css" w:


.contenttoc {
border:1px solid #CCCCCC;
margin:5px;
padding:5px;
text-align:center;
vertical-align:top;
}


zmień
text-align:center; na
text-align:left;

mery_master
06-01-2008, 22:41
jest ładnie, ja jednak bym zrobił w pozycji left, tam gdzie masz m.in. imieniny ;)

Pablo_01
08-01-2008, 21:41
Dziękuję wszystkim za podpowiedzi :-)
Zastanowię się między wyrównaniem do lewej a umieszczeniem w pozycje left...

Hastat
22-02-2008, 14:34
Mam pytanie związane ze "spisem treści". Wpisuje nazwy kolejnych punktów w swoim spisie treści w formie {mospagebreak title=Tytuł z literą ó}

Problem jest taki że ten spis treści wyświetla wszystkie polskie krzaczki prawidłowo, oprócz litery "ó" właśnie.

Czy wiecie co może być przyczyną?

inkos
22-02-2008, 14:43
Czy wiecie co może być przyczyną?
Podaj link do strony.

Hastat
22-02-2008, 15:11
Pojawił mi się też inny problem. Artykuł proces ewaluacji jest tzw. kontentem statycznym. Ten typ był umieszczony domyślnie jako jeden z dostępnych typów w mainmenu. Ale nie widzę tutaj możliwości stworzenia drugiego takiego linku do artykułu który będzie również kontentem statycznym. Chodzi mi o to by link w mainmenu np. "Layout strony" prowadził do artykułu, tak samo jak prowadzi do takiego artykułu link "proces ewaluacji".

inkos
22-02-2008, 15:24
Artykuł proces ewaluacji jest tzw. kontentem statycznym. Ten typ był umieszczony domyślnie jako jeden z dostępnych typów w mainmenu. Ale nie widzę tutaj możliwości stworzenia drugiego takiego linku do artykułu który będzie również kontentem statycznym. Chodzi mi o to by link w mainmenu np. "Layout strony" prowadził do artykułu, tak samo jak prowadzi do takiego artykułu link "proces ewaluacji".
Pomóc w rozwiązaniu takich Twoich problemów może jedynie dokładna lektura stron: pomoc.joomla.pl - tam zostały obszernie opisane odpowiedzi na tego typu pytania. :) To o co pytasz to są podstawy które warto poznać aby dalej bez problemów móc kontynuowac przygodę z Joomla!. :)

PanYeti
05-05-2008, 03:39
Właściwie to mogłem od początku od linka zacząć...
http://www.wspolnotawrzesnia.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=11&Itemid=17
Portal właściwie dopiero rusza, masa rzeczy jest jeszcze do zrobienia...
Zakładka "Wokół parafii" koduje w "zachodni windows 1252" - piękne krzaczory :D
Pozdrawiam :)

Meder
02-04-2010, 15:37
Witam.
Również mam mały problem ze spisem treści w artykule. Chciałbym, żeby poszczególne linki wyświetlały się w poziomie, niczym zakładki. Coś podobnego możecie zobaczyć na stronie: http://www.chinesezodiachoroscope.com/chinese_zodiac_rabbit.php

Chodzi mi o tę listę nad samą treścią stronki: Desc, Astrology, Outlook, Love... itd.
Da się coś takiego zrobić?

hrumol
07-02-2011, 14:50
Witam
jestem swiezakiem jesli chodzi o joomla i wogole budowe stron.
ale juz kilka dni bawie sie tym systemem i cos tam kombinuje.
mam takie ptanie, czy da sie przeniesc autoamtycznie twozony spis tresi na modol z lewej lub prawej strony?
zeby nie byl w artykule lub nad nim tylko z boku na module?
dzieki z gory i pozdrawiam