PDA

Zobacz pełną wersję : Znaki polskie w szablonie ( Problem )



crackex
31-12-2007, 15:26
Witam. Zainstalowałem sobie Joomla 1.0.13 JIE iso i szablon Mobileforce.
Znaki polskie nie działają. Niemam pojęcia gdzie zmienić kodowanie znaków i niewiem na jakie. Moja strona http://www.etenclub.y0.pl/
Pozdrawiam. PS Jc nie było jasne to proszę pytać:)

stone
31-12-2007, 20:34
to nie jest wina skórki na moje oko, ale kodowania w bazie. Czy zaraz po instalacji było ok?
Być może kodowanie bazy masz tak ustawione ze przyjmuje instalki joomli w iso i bedziesz musial skorzystac z utf

crackex
01-01-2008, 01:50
zainstalowałem Joomla! 1.0.13 JIE-utf8 i dalej ten sam problem :( w php my admin mam zmienić kodowanie na "utf8 polish ci" czy jak ? Pozdro

stone
01-01-2008, 20:00
a jakie masz kodowanie bazy? system porównań?

Leonardo
01-01-2008, 22:48
Jeżeli w baza operuje na systemie porównań utf-8 to zamień plik
installation/languages/polish/sql/joomla.sql

na ten w załączniku.

Wydaje mi się, że należało by poprawić wersję utf-8 joomla 1.0.13 o ten plik, gdyż za każdym razem (przy systemie porównań bazy utf-8) pojawia się ten problem.

Pozdrawiam
Mariusz

crackex
01-01-2008, 23:32
Dzięki za pomoc :P znaki polskie działają ale tylko w szablone kapelusz ;( mnie interesuję szablon mobile force. Czy w pliku xml szablonu mam edytować w notatniku i zmienić na utf 8 ?

crackex
01-01-2008, 23:43
Ok problem całkowice rozwiązany. W pliku index.php szablonu zmieniłem chaset na utf-8 i wszystko gra. Pozdrawiam

zwiastun
02-01-2008, 01:44
Jeżeli w baza operuje na systemie porównań utf-8 to zamień plik
installation/languages/polish/sql/joomla.sql

na ten w załączniku.

Wydaje mi się, że należałoby poprawić wersję utf-8 joomla 1.0.13 o ten plik, gdyż za każdym razem (przy systemie porównań bazy utf-8) pojawia się ten problem.

Pozdrawiam
Mariusz
Rozumiem, że twierdzenie wynika z doświadczenia. Moje mówi jednak coś innego. Stąd interesuje mnie jednak przyczyna. Domniemanie:
Czy nie dzieje się tak w przypadkach instalacji w już istniejącej bazie danych?
Pliki instalacyjne korzystają z deklaracji w pliku językowym, a w nim stoi:
defined( '_VALID_MOS' ) or die( 'Zasób zastrzeżony' );
define('_DB_CHARSET', 'CHARACTER SET utf8'); //latin1
define('_DB_COLLATE', 'COLLATE utf8_general_ci;');
define('_ISO','utf-8');

aniuafen
02-01-2008, 13:57
Leonardo - ten plik nalezy zamienić PRZED instalacją bo inaczej nic z tego nie będzie?
edit - katalog installation - nie mam pytań już..

Leonardo
02-01-2008, 14:50
Zwiastun
Przypuszczam, że to kwestia wersji mysql, ale to tylko moje dywagacje.

Pozdrawiam
Mariusz

aniuafen
02-01-2008, 15:59
Moze to Ci da do myślenia jeśli szukasz przyczyny - problem pojawił się kiedy chciałam zainstalować wersję z przykładowymi danymi. Teraz zainstalowałam bez danych ale z wykorzystaniem pliku od Leonarda - działa superowo - dzięki Mariusz :D Teraz za chwile będę instalować wersję z przykładowymi danymi I z plikiem od Leonarda i zobaczymy. Trzeba by zainstalować 4 opcje - bez danych i bez tajemniczego pliku i wtedy może miałbyś pełny obraz.
A tak w ogóle założyłam temat NA TEMAT - bo baza danych i polskie litery a tu odpowiedź znalazłam w temacie SZATA GRAFICZNA i polskie litery.. wrrrr Tamten nalezałoby wykasowac....

deprim86
12-01-2008, 05:14
hej jak i gdzie trzeba wpisac w templatce żeby były polskie znaki??

zwiastun
12-01-2008, 10:56
Nic. Szablony mają odpowiednie wpisy.