PDA

Zobacz pełną wersję : Rejestracja - brak maila potwierdzającego



ashiaron
01-01-2008, 18:25
Mam problem z rejestracją niektórych użytkowników na mojej stronie,tzn. nie dochodzą do nich maile potwierdzające. Po długich próbach okazało się że jeśli w zakładce rejestracja w polu Imie i Nazwisko wpiszę się nazwę dłuższą niż 15 znaków, mail nie dochodzi (zarówno do osby rejestującej się jak i informacja do mnie), natomiast jeśli nazwa ma 15, bądź mniej znaków wszystko działa ok (testowane na kilku skrzynkach). Stronkę mam postawioną na home.pl. Zmiana metod wysyłania w konfiguracji nic nie daje. Help me :confused:

stone
01-01-2008, 20:06
hmm, a tak osoba jest rejestrowana poprawnie?

ashiaron
01-01-2008, 20:30
tak osoba jest normalnie rejestrowana, jedynie mail nie jest wysyłany. Przypuszczam ze to może mieć związek z kontem home.pl, ponieważ na poprzednim servie nie było tego problemu.

stone
01-01-2008, 20:43
tylko pytanie jaki bo dlugosc znaków nie powinna miec tu raczej zadnego znacznia. a jaki był php na poprzednim serwie?

trata
24-03-2008, 19:52
Witam!

Mam podobny problem jak tu opisany, z tym tylko, że maile aktywujące nie dochodzą bez względu na ilość znaków w polu imię/nazwisko. Użytkownik zapisuje się, mogę go aktywować "ręcznie". Ustawienia w global configuration sprawdziłam, są poprawne.

Stronę mam na ovh, serwer obsługuje php 4 i 5. Wersja joomli: 1.0.13 PL .

Zastanawiam się czy może to mieć coś wspólnego z:


Following PHP Server Settings are not optimal for Security and it is recommended to change them:
PHP register_globals setting is `ON` instead of `OFF`?

Pozdrawiam.

crazyluki
24-03-2008, 20:06
trata: nie to raczej nie ma z tym związku

trata
24-03-2008, 22:26
Dzięki Crazyluki. Jam niestety narazie nieco zielona jestem, więc rozważam każdą możliwość ;).

szefowa
27-03-2008, 17:21
Witam.
Mam podobny problem, z tymże u mnie dotyczy wszelkich maili wysyłanych z serwisu: rejestracja, newsletter, potwierdzenie zamówienia w virtuemart itp.. Pojawia się informacja "Nie można było wysłać wiadomości do adres.", albo po prostu nie dochodzi.

Co ciekawe nie dzieje się tak zawsze. Na niektóre adresy email, maile dochodzą bez problemu i trudno mi odnaleźć jakąś prawidłowość w kwestii długości maila/nazwy/ czy rodzaju serwera pocztowego.

Serwer z tymi samymi plikami na serwerze innym niż home.pl śmiga i śle maile bez problemu. Wydaje mi się, że problemy pojawiły się przy nowych rejestracjach na home.pl. Dla kont założonych jeszcze na starym serwerze nie ma tego problemu.
Już przekonałam się, że czasem home.pl po prostu działa inaczej, ale nie wiem co tutaj należy zmienić by było dobrze.

Czy ktoś ma może jakieś sugestie?

crazyluki
27-03-2008, 17:24
korzystasz z funkcji phpmail ? czy przez konta smtp?

szefowa
27-03-2008, 18:01
Zapomniałam dopisać - smtp. Sprawdzałam konfigurację kilka razy, powinno być dobrze.

crazyluki
27-03-2008, 18:02
a próbowałeś przez phpmail ?

szefowa
27-03-2008, 18:04
Przez phpmail na home.pl joomla w ogóle nie wysyła maili.

szefowa
28-03-2008, 09:17
Jeszcze dodam, że rejestracja, przyjęcie zamówienia itp. - wszystko realizowane jest poprawnie, w bazie są prawidłowe dane użytkownika, tylko maile nie są wysyłane.

arkady_pl
28-07-2008, 23:25
na home.pl działa jedynie metoda SMTP - sprawdziłem na sobie - też mam na home i phpmail nie działa i nie sypie błędami. nie ma nic w logach serwera. Utworzyłem konto email specjalnie do wysyłki i działa bez zarzutu.