PDA

Zobacz pełną wersję : Polskie znaki 1.013 UTF- problem z bazą danych?



aniuafen
02-01-2008, 13:00
Joomla 1.013 UTF
Baza danych wersja 5 kodowanie UTF-8 Unicode
Objawy - język witryny uparcie pozostaje bez polskich znaków. Nie wiem dlaczego po instalacji Joomli cała baza danych -tabele - były kodowane w latin1 swedish !!!. Po sugestii jednego z użytkowników tu pozmieniałam w tabelach ten sposób komunikacji na utf-8 polish - i powoli to zaczyna działać choć na piechote trzeba wszystko zmieniać .. .

Prawdpopodobnie nie uzyskam odpowiedzi jak to NAPRAWIĆ bo pewnikiem problem jest zbyt złożony. Ale wolałabym dowiedzieć sie jak do diaska mam zainstalować te 13-tke zeby nie mieć z nią problemów??? Przede wszystkim jak zrobić żeby następnym razem t etabele miały prawidłowe kodowania?? Instalowałam 11 -ke 12 tke i nie było problemów.Mam serwis inny aktualizowany do 13 po instalacji wczesniejszej 11 i też hula no problem mimo że przechodziłam z ISO na UTF!!! A tu biedze sie i biedze cholery można dostać. Najszybciej będzie chyba zainstalować 11 i upgradnąc się do 13.... NAwet mimo konieczności zmieniania wszystkich xmli na utf wrr.

Jakieś sugestie??
Acha - po systematycznym zmieniani tych tabel powoli sie wszystko zmienia i DA SIE zapisac polskie znaki - pytanie brzmi nadal - JAK TEGO UNIKNĄĆ przy następnej instalacji.

maćku
02-01-2008, 19:43
Właśnie spotkałem się z tym problemem. Aby uniknąć podobnego problemu w przyszłości należy, w phpMyAdminie, wybrać interesującą nas bazę > wybrać zakładkę "Operacje" i przy "Metoda porównywania napisów" wybrać "utf8_general_ci".