PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja modułu



arky
02-01-2008, 15:22
Witam!
mam problem z instalacja pewnego modułu (nic skomplikowanego)
Na kompie stacjonarnym z zainstalowanym apache wszystko sie instaluje ok
na serwerze nie chce mi sie zainstalowac i wiecznie wyskakuja jakies bledy. Dlaczego tak sie dzieje dlaczego nie moge zainstalowac tego modulu?

stone
02-01-2008, 20:08
jeżeli nie podasz jakie błędy Ci wyskakują nie będzie można Ci pomóc

arky
03-01-2008, 13:41
1. Upload mambot - Upload Failed
ERROR: Could not find an XML setup file in the package.

2. Upload mambot - Failed
Installation file not found:
......./media/install_477cd6f3bcc80/

crackex
03-01-2008, 14:51
u mnie ten sam problem

stone
03-01-2008, 19:42
bład wskazuje że starasz sie zainstalować mambot a nie moduł, sprawdź co instalujesz

arky
03-01-2008, 21:16
pobrałem ze strony inny moduł i tez ten sam błąd otrzymałem.

stone
03-01-2008, 21:56
a jestes na 100% pewien ze w panelu admina wybierasz opcje instalcji modułu a nie mambota?

zasit
03-01-2008, 22:55
u mnie jest ten sam problem

byc moze wynika on z blednego kodowania pliku xml ale u mnie to nie pomagalo

a moze /var/lib/php4/ ta sciezka musi miec prawa do zapisu zeby dobrze sesje dzialaly, no wlasnie jak to zmienic?

stone
03-01-2008, 23:15
faktycznie błąd może się pokazac gdy w pliku xml są polskie znaki i w takim przypadku nalezy je usunac. Ale w tym przypadku jest komunikat odnosnie mambota a mowimy o module stad najpierw chce ta kwestię wyjaśnic

arky
04-01-2008, 09:29
Co do instalacji modułu jestem pewien na 100% i obawiam sie raczej ze to jest cos z obsluga PHP 5.x.x gdyz na serwerze mam zainstalowana najnowsza wersje i byc moze nie wszystko ustawione jest poprawnie w pliku php.ini. Ale wolalem sie zapytac bo byc moze ktos juz mial takie problemy. W wersji PHP 4.x.x nie mialem takich problemow

zwiastun
05-01-2008, 03:08
Długo jeszcze będzie ta zabawa w kotka i myszkę? Stone wyraźnie i słusznie wskazuje, że próbujesz instalować moduł za pomocą instalatora botów!

arky
05-01-2008, 10:36
Myślisz ze jestem jakimś Debilem i nie wiem co to Bot a co moduł
Chyba jest różnica między:
/......./administrator/components/com_installer/module
a
/....../administrator/components/com_installer/mambot

i na siłę próbujecie mi wmówić, że robie to nie tak jak trzeba.
Przecież nie ma nic prostszego jak sprawdzić instalacje i tu i tu.
Jeśli mam moduł to instaluje przez instalator modułów i gdybym sie walnął to doszedłbym do tego i zainstalował jak trzeba.
Ale właśnie problem jest w tym, że nie chce mi zainstalować w żaden sposób.

zwiastun
05-01-2008, 14:42
1. Upload mambot - Upload Failed
ERROR: Could not find an XML setup file in the package.

2. Upload mambot - Failed
Installation file not found:
......./media/install_477cd6f3bcc80/

1. Ja nic nie myślę, po prostu czytam! i Widzę tylko to co widzę! Żebyś i Ty dojrzał, coś napisał, to Ci powiększyłem!

2. Nie wiem, po co przytaczasz jako argument nazwy katalogów. Na co to ma być argument?

Odpowiedź jest na pytanie, a nie na Twoje myśli, a tym bardziej kolegów (co to znaczy: u mnie ten sam problem? u mnie, tzn. gdzie - na jakim Joomla, z jakim modułem, jak instalowanym?, co jest z SafeMode na serwrze?, czy jest biblioteka GZIP)

Chcesz sensownej odpowiedzi, podaj informacje, a nie pyszcz!

arky
05-01-2008, 20:01
Akurat przy instalowaniu Bota pojawia sie identyczny błąd i omyłkowo go wkleiłem, w każdym razie nie zmienia to faktu, że nie mogę zainstalować żadnego modułu i jak na razie nikt mi nie pomógł.

stone
07-01-2008, 21:54
Arky nie denrwuj się ale jak pobędziesz trochę na forum to zobaczysz z czym można się spotkać w pytanich:) Stąd najpierw chcemy wyeliminować to co jest najbardziej oczywiste.
A wracajc do Twojego probelmu mozesz podac ustawienia php?
Oraz czy przy instalacji na serwerze miales wszystko na zielono?