PDA

Zobacz pełną wersję : Emulacja Register Globals, allow_url_fopen, short_open_tag



ProExe
02-01-2008, 20:45
Witam.
Szukałem wszędzie odpowiedzi na różnych stronach i na całym forum ale nie rozwiązały one moich problemów.
Posiadam domenę z hostingiem w megahost.pl

Utworzyłem subdomenę do mojej strony aby przetestować tam joomle.

Problem pojawia się podczas instalacji.

Wyświetlają mi się na czerwono następujące ustawienia... kombinowałem i nic to nie dało... może coś robiłem źle...

Emulacja Register Globals: on
allow_url_fopen : on
short_open_tag : on

Oczywiście cała joomla istaluje się dobrze... configuration.php jest niezapisywalny ale potem go uzupełniam w dane.

Potrzebuje dokładnej instrukcji co zrobić ponieważ nigdzie takiej nie znalazłem.

Moja wersja joomli to : 1.0.13 JIE pl utf

stone
02-01-2008, 21:17
emulacje mozesz wylaczyc w konfigruacji globalnej, natomiast pozstale dwa to w zaleznosci na co Ci hosting pozwala. Możesz miec wlasne ustawienie w pliku .htaccess lub nawet php.ini, ale jezeli nie jest to u ciebie możliwe to trzeba prosic o wylaczenie admina serwera

ProExe
02-01-2008, 21:30
emulacje mozesz wylaczyc w konfigruacji globalnej

Chodzi o plik globals.php?
Co tam zmienić?

Edit: ok już zrobione ;]
Wystarczyło zamienić w linijce

if (RG_EMULATION == 1) {
1 na 0 czyli

if (RG_EMULATION == 0) {

natomiast pozstale dwa to w zaleznosci na co Ci hosting pozwala. Możesz miec wlasne ustawienie w pliku .htaccess lub nawet php.ini, ale jezeli nie jest to u ciebie możliwe to trzeba prosic o wylaczenie admina serwera

Jeżeli chodzi o .htaccess to co tam wpisać i gdzie wrzucić ten plik?
Jak go dokładnie nazwać.

Podobnie z php.ini... Wiem jak go utworzyć ale nie jestem pewien gdzie go wrzucić...

zwiastun
03-01-2008, 00:23
W pliku configuration.php nie należy grzebać łapami! Łapy precz od configuration PHP! Łapki, rączki, rączęta także!
Do edycji pliku configuration.php w Joomla! służy edytor konfiguracji globalnej.
Emulację RG włącza/wyłącza się w zakładce Serwer.

allow_url_fopen : on = w czym Ci przeszkadza? Owszem, pewne zagrożenie, ale to ustawienie serwera, i kwestia bezpieczeństwa SERWERA - porozmawiaj na ten temat z adminem, jeśli Ci zależy
short_open_tag : on = zwykle nie wadzi, wadzi przy komponentach z błędami (pozostawionymi krótkimi znacznikami - gdy się zdarzy, odszukasz skrypt, poprawisz znaczniki i będzie grało.