PDA

Zobacz pełną wersję : Odmowa dostępu do bazy danych



saycer
03-01-2008, 00:04
Witam!

Prolog
To moja nie pierwsza instalacja joomli, za pierwszym razem oczywiście nie obyło się bez problemów ale jakoś je rozwiązałem przy pomocy tego forum (choć dopiero teraz się zarejestrowałem) jak i googli.
Instalowałem joomlę w podkatalogu mojego public_html. Był to oczywiście czas testów joomli itp. Dojrzałem do decyzji by podpiąć joomle do katalogu głównego i w oparciu o nią zbudować moją stronę.
No i starość nie radość, nie mogę tym razem przebrnąć przez instalację. Nie wiem jakaś amnezja, czy to noworoczna pomroczność jasna.
Wydaje mi się, że robię wszystko jak poprzednimi razy i ciągle nie mogę przejść przez etap tworzenia bazy danych przez instalator.

Problem
Mam utworzoną bazę danych, użytkownika i nadane uprawnienia. W phpadminie baza jest widoczna, zmieniłem gdzie trzeba kodowanie utf8 na general_ci i w operacjach na polish_ci.

Krok 1 Konfiguracja bazy danych MySQL, wpisuję wszystkie dane i jak klikam dalej to wyskakuje okienko:
"Wystąpił błąd bazy danych: Access denied for user 'xyz'@'localhost' to database "xyz" SQL=CREATE DATABASE 'xyz' CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_general-ci"

O ile dobrze pamiętam to miałem ten sam problem wcześniej i chyba jakimiś zapytaniami bazy danych go obszedłem a teraz nie mogę tego przeskoczyć.

Prośba
Co mam uczynić?

kedar
12-03-2008, 19:13
Mam identyczny problem na hostmonster.com Niestety też nie wiem co zrobic. Czy może już sobie poradziłeś? Jak rozwiązałeś problem?

edit:
Problem rozwiązany. Faktycznie to była moja wina, ale dziwnie to było zakomunikowane...
Po prostu nie miałem przypisanego użytkownika do bazy której chciałem używać. Przypisanie użytkownika rozwiązało całkowicie problem.

saycer
12-03-2008, 20:30
U mnie problem był po stronie serwera, który dodawał do wszystkich tworzonych baz danych swój własny prefix.

Rafael_fEVO
28-03-2008, 20:09
Jeżeli dodawał własny prefix to należałoby go zmienić na prefix joomli.

PanYeti
29-03-2008, 22:07
Też to miałem, ale z własnej winy. Access denied for user 'xyz'@'localhost' to database - informuje o błędnym wpisie adresu pocztowego. Wpiszcie cokolwiek, byle wyglądało jak adres e-mail = xyz@localhost.pl

zwiastun
29-03-2008, 22:39
Access denied for user 'xyz'@'localhost' to database
nie informuje o błędnym adresie email, wbrew pozorom, ale o odmowie dostępu do bazy xyz (braku uprawnień) dla podanego użytkownika

PanYeti
30-03-2008, 20:56
uppssss.... pomyliłem cms-y. Podobne błędy wyświetlało mi przy próbach instalacji Nuke.