PDA

Zobacz pełną wersję : Phocagallery!



foruser
04-01-2008, 00:37
Ta galeria chodzi z J 1.5 RC4 !!!
Można spokojnie instalować. Potrzebny jest jeszcze plugin!
Pozdrawiam.

benio07
09-01-2008, 21:00
Podaj link gdzie to możnz znależć

foruser
09-01-2008, 21:09
Tu masz komplet:

http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,search/Itemid,35/searchword,phoca/cat_id,0/

Pozdrawiam.

benio07
09-01-2008, 21:21
Przepraszam za kłopot ale robiłem chyba jakąś literówke bo nie mogłem znależć .

cygan3
09-01-2008, 21:50
Ja mam tą galerie też u siebie całkiem nieźle działa -> Photosoul.pl - Dusza Fotografii
Oczywiście też na RC4

benio07
10-01-2008, 11:18
Opisz krótko co potrzeba do instalacji tej galeri bo instaluję według opisu na stronie domowej galeri ale mi nie wychodzi tzn pobrałem pakiet tar.bz i robię standardowo przez install dalej upload file & instal i nie mogę zainstalować . Piszesz coś o pluginach których konkretnie . Instaluję na localhost system SuSE Linux .

benio07
10-01-2008, 11:48
Pobrałem pakiet zip i instalacja przebiegła normalnie interesują mnie dodatkowe pluginy jeżeli możesz to odpisz .

benio07
11-01-2008, 10:11
Zainstalowałem plugin plg_phocagallery 1.1.3 który zablokował całą witrynę nie wiem czy to błąd plugina czy też ja coś źle zrobiłem .

foruser
11-01-2008, 10:16
Daj mi to, co Ci pisze na ekranie - określenie błędu.
Może coś pomogę...
Plugin jest OK.
U mnie chodzi.

benio07
11-01-2008, 10:44
Odinstalowałem ten plugin i pobrałem nowszą wersję narazie nie blokuje strony ale jeszcze nie do końca umiem go obsłużyć .

benio07
11-01-2008, 11:36
Otrzymuję taki komunikat błędu
Witaj na stronie KKS GAUDIUM ��şyny

Warning: import() [function.import (http://www.gaudium.yoyo.pl/function.import)]: Unable to access /var/www/sites/yoyo.pl/g/a/gaudium/libraries/joomla/plugin/plugin.php in /var/www/sites/yoyo.pl/g/a/gaudium/libraries/loader.php on line 83

Warning: import(/var/www/sites/yoyo.pl/g/a/gaudium/libraries/joomla/plugin/plugin.php) [function.import (http://www.gaudium.yoyo.pl/function.import)]: failed to open stream: No such file or directory in /var/www/sites/yoyo.pl/g/a/gaudium/libraries/loader.php on line 83

Warning: import() [function.include (http://www.gaudium.yoyo.pl/function.include)]: Failed opening '/var/www/sites/yoyo.pl/g/a/gaudium/libraries/joomla/plugin/plugin.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /var/www/sites/yoyo.pl/g/a/gaudium/libraries/loader.php on line 83

Warning: main() [function.main (http://www.gaudium.yoyo.pl/function.main)]: Unable to access /var/www/sites/yoyo.pl/g/a/gaudium/administrator/components/com_phocagallery/assets/phoca_config.php in /var/www/sites/yoyo.pl/g/a/gaudium/plugins/content/phocagallery.php on line 15

Warning: main(/var/www/sites/yoyo.pl/g/a/gaudium/administrator/components/com_phocagallery/assets/phoca_config.php) [function.main (http://www.gaudium.yoyo.pl/function.main)]: failed to open stream: No such file or directory in /var/www/sites/yoyo.pl/g/a/gaudium/plugins/content/phocagallery.php on line 15

Fatal error: main() [function.require (http://www.gaudium.yoyo.pl/function.require)]: Failed opening required '/var/www/sites/yoyo.pl/g/a/gaudium/administrator/components/com_phocagallery/assets/phoca_config.php' (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /var/www/sites/yoyo.pl/g/a/gaudium/plugins/content/phocagallery.php on line 15

foruser
11-01-2008, 11:46
Jeżeli masz jakiś edytor php, to zobacz co jest w tych liniach, które Ci wywala.
Albo wklej tutaj.

benio07
11-01-2008, 11:59
Tam są takie linie
Pierwszy komunikat odnosi się do skryptu php
tj linia
$trs = include($base . DS . $path . '.php');
odnośnie phocagalery w linii 15 mam
require_once( JPATH_ADMINISTRATOR.DS.'components'.DS.'com_phocag allery'.DS.'assets'.DS.'phoca_config.php' );
require_once( JPATH_SITE.DS.'components'.DS.'com_phocagallery'.D S.'helpers'.DS.'phocagallery.php' );

foruser
11-01-2008, 12:15
Czy Ty ten plugin instalowałeś przez Panel Administratora?
Czy konfigurowałeś plugina w panelu admina?

foruser
11-01-2008, 12:16
Czy konfigurowałeś plugina w panelu admina?

benio07
11-01-2008, 12:31
Plugin instalowany był przez panel administratora a nastepnie włączony przez plugin menager i tyle nie konfigurowałem żadnych ustawień plugina działają na ustawieniach domyślnych jeżeli coś trzeba zmienić to napisz

foruser
11-01-2008, 12:41
Przepraszam.
Pomyliło mi się z komentarzami. Ten plugin nie ma żadnych ustawień...
Ja myślę, że trzeba prześledzić, czy w tym pliku ( i odwołaniach w nim do innych) masz wszystko wpisane jak należy.
Myślę, że dobrze będzie jak pomoże Ci ktoś bardziej biegły w php niż ja.
Boję się doradzać, żebym Ci nie wykoleił całego interesu.
Gdzie masz stronę?

benio07
11-01-2008, 12:54
To jest amatorskie dzieło i narazie w budowie a znajduje się tu http://www.gaudium.yoyo.pl/

benio07
12-01-2008, 10:12
Ogólne dzięki za pomoc ale najprawdopodobnie u mnie nie zadziała ten plugin pozostanę narazie przy tym co mam i poczekam na następnqa aktualizację być może problem się nie pojawi . Będę jeszcze testował na localhost być może coś wymyślę .

veren
02-03-2008, 14:45
Mam pytanie ?
Wgrałęm Phoca Gallery do Joomli 1.5.1, jest prawidłowo zainstalowana, a nie mogę sobie poradzić z dodaniem zdjęć tak aby były widoczne na stronie.
Jak już coś dodam to mam informację "nie ma obrazku w folderze".

Wgrywałem przykładowe zdjęcie na serwer do katalogu /images/phocagallery/foto_1/ plik foto_1.jpg

Dalej już się pogubiłem.

foruser
02-03-2008, 15:06
Cześć.
Zasada jest taka:
1. Wgrywasz przez ftp zdjęcia - najlepiej w utworzone tematycznie katalogi.
2. Wchodzisz z Admina na komponent - tworzysz kategorię.
3. Z kompnentu również tworzysz galerię.
4. Zaznaczasz Multiple Add i w odpowiedniego katalogu zapisujesz zdjęcia.
WAŻNE!
Zdjęcia nie mogą mieć w nazwach polskich liter!
Powodzenia.

veren
02-03-2008, 16:28
foruser, a mógłbyś tak łopatologicznie napisać ?

1. Wgrałem zdjęcia do /images/phocagallery/
2. Wchodzę do Components tworzę album1 został zapisany.
3. Nie mogę odszukać Multiple Add i nie wiem jak później oszukać i zaczytać zdjęcia, są niewidoczne ?

Pozdrawiam.

veren
02-03-2008, 16:37
A jakie powinny być prawa na phocagallery, a jakie na zdjęcia ?
Ja mam tak:
phocagallery -> r w x
zdjęcia -> r w -

foruser
02-03-2008, 17:10
W komponencie wchodzisz w Galerie i tam powinny być Twoje zdjęcia. Zaznaczasz je i po prawej u góry jest multiple Add.

Jak Ci nie woła, że jest źle, to nie ruszaj. Jak plik jest niezapisywalny, to jest info na czerwono.

veren
02-03-2008, 17:16
miałem coś takiego, a jakie powinny być prawa 0777 na katalog phocagallery

inkos
02-03-2008, 17:20
miałem coś takiego, a jakie powinny być prawa 0777 na katalog phocagallery
Ustaw 777 jesli chcesz miec niezpowiedziana wizyte. ;) 755 wystarczy w zupelnosci. :)

veren
02-03-2008, 17:21
ustawiłem na 755 i dalej problem bo nie widać zdjęć

veren
03-03-2008, 21:26
Ustawiłem chmod 755 na images/phocagallery/
mimo to nadal nie mogę widzieć zdjęć z powłoki joomli.

Coś zrobiłem gdzieś źle ale nie wiem gdzie. Sprawdzę to jeszcze na innym serwerze. A jak macie jeszcze jakieś pomysły to czekam na nie.

Pozdrawiam
veren

veren
04-03-2008, 00:59
Witam,
Problem rozwiązany. Przyczyna była po tworzeniu albumów. Robiłem je bezpośrednio na serwerze prawa przypisałem i niby wszytko dobrze a nie działało. Okazało się tworząc te same albumy z joomla Media zostały tak samo zapisane z takimi samymi prawami i wszytko działa już prawidłowo.
Ciekawi mnie dlaczego jest aż taka zależność pomiędzy utworzeniem folderów (albumów) na serwerze a za pomocą Media.

Dziękuję za wszelką pomoc.

Pozdrawiam
veren

slawek77
26-03-2008, 10:12
...Przyczyna była po tworzeniu albumów. Robiłem je bezpośrednio na serwerze prawa przypisałem i niby wszytko dobrze a nie działało. Okazało się tworząc te same albumy z joomla Media zostały tak samo zapisane z takimi samymi prawami i wszytko działa już prawidłowo. ...

U mnie nie działa :(
Wszystko niby jest OK ale nie widzi obrazów.
Co jeszcze robię źle ???