PDA

Zobacz pełną wersję : Problem po mogracji



magura
04-01-2008, 15:34
Witam niedawno migrowalem z mambo do joomla. Gdy chce wgrać jakiś komponent zawsze wyskakuja mi komunikaty:
Wczytaj component - Wczytanie pliku NIEUDANE
Błąd: W pakiecie instalacyjnym - brak pliku Joomla! XML.

Wczytaj component - Niepowodzenie
Nie znaleziono pliku instalacyjnego:
/home/xxx/xxx/joomla/media/install_477e42db0acd8/

Gdy chce użyc jakiegoś komponentu sprzed migracji nic się nie dzieje, joomla wogóle nie reaguje :confused:

Pomocy

sogo
04-01-2008, 15:56
być może komponenty które instalujesz, "mambowe", nie są już kompatybilne z joomla. Powoli drogi obu projektów się rozchodzą.
pozdr.

magura
04-01-2008, 16:33
Tylko w tym problem że ja instaluje komponenty dla joomla :(

sogo
04-01-2008, 16:43
jak wyglądała ta migracja, jakim sposobem ją wykonałeś? Dlaczego ponownie instalujesz komponenty?
pozdr.

magura
04-01-2008, 16:50
Nie instaluje ponownie, te komponenty które były nagle przestały działać , np kalendarz jest na stronie ale z panelu admina nie mogę nic zrobić bo nie reaguje. A problem z wgrywaniem dotyczy nowych aplikacji

sogo
04-01-2008, 16:52
obadaj w bazie przedrostki, mambo ma mos_itd a joomla jos_itd, pozmieniaj wszystko na jos_itd.
powinno działać.
pozdr.

magura
04-01-2008, 19:34
Faktycznie wszystko ma przedrostek mos, czy mógłbyś powiedzieć mi jak to zmienić w phpmyadmin ??

sogo
04-01-2008, 20:17
najlepiej to się sam rozejrzyj w bazie, na forum to by wyszło pytanie za pytaniem, dziesiątki. Ustaw sobie język polski jeśli nie masz go ustawiony i rozglądaj się. Najlepiej znajdź np. za pomocą googli coś na ten temat. Żeby coś Ci pomóc musisz sam posiadać minimum wiedzy. Sorki, to nie jest spławianie Ciebie :). Każdy tak wiedzę w tym temacie zdobywał. Na początek zapoznaj się z tym :
http://www.pomoc.joomla.pl/content/category/6/30/51/
pozdr.

zwiastun
05-01-2008, 03:19
Problem może być bardziej złożony. Jomla rozpoznaje taki przedrostek, jaki ustawisz, jeśli masz mos_ a nie jos_, wystarczy zmienić w konfiguracji ten przedrostek. Gorzej, jeśli masz mieszaninę w bazie danych, ale to też dość proste - w phpMyAdminie wywołujesz tabelę, następnie =>operacje, kopiuj tabele do=> albo po prostu zmień nazwę.
W przypadku niektórych starych komponentów przedrostek jest wpisany w nich na sztywno - trzeba przeszukać skrypty i mos_ zastąpić na #__

magura
06-01-2008, 21:45
W konfiguracji jest mos_ tak samo jak w bazie danych

magura
18-01-2008, 15:14
w konfiguracji strony jest mos_ i po zmianie na jos nie da sie potem zalogowac. Natomiast zmiana nazwy w phpmyadmin nie rozwiazuje problemu

zwiastun
18-01-2008, 15:27
coś więcej, za mało info

magura
18-01-2008, 15:38
W konfiguracji joomla jest wpisane mos_ gdy to sie zmieni na jos_ to nie da się później zalogować i trzeba to zmienic w pliku konfiguracyjnym spowrotem na mos_ . W bazie danych wszystkie wpisy mają przedrostek mos_ i po zmianie nazwy nadal komponenty nie chodza.

magura
21-01-2008, 18:41
to co wie ktoś jak mi pomoc ?? Bo mnie to juz dos zalu doprowadza kiedy nie mogę zainstalować zadnego komponentu ani modułu :mad::mad::mad::mad: