PDA

Zobacz pełną wersję : Trzy próby zanim zaloguje użytkownika



JakubF
04-01-2008, 22:30
Problem choć częsty, to jednak nietypowy.
Problem wygląda następująco: gdy użytkownik chce się zalogować musi trzy razy wpisać login i hasło zanim zostanie zalogowany. Pierwsza próba bardzo często kończy się komunikatem o włączeniu ciasteczek (chociaż są włączone), w drugiej i trzeciej taki komunikat się nie pojawia. Efektem jest załadowanie strony startowej. Dopiero po trzeciej próbie (czasem drugiej, ale tu nie ustaliłem żadnego wzorca czemu czasem tylko dwie) udaje się zalogować. Później gdy użytkownik się wyloguje i za chwilę chce się zalogować ponownie udaje mu się za pierwszym razem, jednak jeżeli przerwa między wylogowaniem a zalogowaniem będzie dłuższa (tu również nie udało mi się ustalić jaka) znowu musi trzykrotnie próbować. Logowanie do panelu admina przebiega bez zarzutu, zawsze za pierwszym razem, jednak gdy chcę dokonać jakiejś zmiany ustawień (ale nie we wszystkich częściach) to po kliknięciu "zapisz" zostaję wylogowany. Zmiany zostają zachowane.

Instalacja Joomla przebiegła pomyślnie. Jedyny odchył to register_globals ustawiony na ON.
Problem pojawia się u wszystkich urzytkowników na wielu komputerach i różnych przeglądarkach. Próbowałem różnych instalacji Joomla ale bez skutku. Serwer zapewnia uczelnia.
adres: www.sknhr.ae.poznan.pl

PHP built On: Windows NT CENTAUR 5.0 build 2195 Database Version: 4.0.21-nt PHP Version: 5.1.4 Web Server: Microsoft-IIS/5.0 WebServer to PHP interface: cgi-fcgi Joomla! Version: Joomla! 1.0.13 Stable [ Sunglow ]
Joomla pobrana z joomla.pl

JakubF
05-01-2008, 19:30
Tak się zastanawiam, czy to możliwe, że przyczyną problemu jest to, że serwer nie jest na Apaczu?
A jeżeli tak to co mógłbym zrobić (poza zmianą serwera) by rozwiązać mój problem?

JakubF
24-01-2008, 19:49
po zgłębieniu pomocy stwierdzam, że parametry serwera są ok a nigdzie nie pisze że będzie lipa jak to nie będzie apacz.
próbowałem już dodawania "www"
próbowałem przeładować login.php
cały czas to samo...
jakieś sugestie?