PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z dostępem do instalatora komponentów po zainstalowaniu SOBI2



pankautom
05-01-2008, 01:17
Witam serdecznie forumowiczów.
Opis problemu:
Mam dosyć poważny problem, który pojawił się po zainstalowaniu komponentu SOBI2. Mianowice po instalacji nie mogę uruchomić instalatora komponentów z panelu administracyjnego. Po próbie włączenia instalatora od razu jestem wylogowany i muszę się ponownie zalogować do panelu administracyjnego. Nie mogę zainstalować ani odinstalować żadnego komponentu przez to wylogowywanie. Po instalacji SOBI2 na chwile zobaczyłem błąd o przekroczeniu dozwolonej pamięci w pliku parsera w katalogu includes\domits. Nie zdażyłem niestety zapamiętać co to był za plik. Czy ktoś z Was może mi powiedzieć jak przywrócić funkcjonalność instalatora komponentów. Nie znalazłem do tej pory na forum podobnego problemu z takim błędem. Zainstalowana wersja joomli 1.0.13pl z obsługą polskiego frontendu, a panel administracyjny po angielsku.
Po kliknięciu na installers/components w PA zostaję wylogowany i po podejrzeniu żródła strony otrzymuje taki oto wynik:

* <script>document.location.href='index.php?mosmsg=You need to login'</script>

natomiast w pasku przeglądarki mam taki oto komunikat:

* /administrator/index2.php?option=com_installer&element=component

* a po odświeżeniu strony : administrator/index.php?mosmsg=Admin%20Session%20Expired

Co wykonałem:
Ponadto porównałem zawartość katalogów i rozmiar plików z zrzutem (backupem), który wykonałem parę dni wcześniej. Ponadto mam zainstalowany komponent phpmyadmin 257 za pomocą, którego dokonałem zrzutu bazy danych parę dni wczesniej oraz po wystąpieniu problemu. Nie mogę jednak zaimportować bazy danych wcześniejszej po pierwsze ponieważ na moim serwerze hostingowym nie działa phpmyadmin, a z poziomu phpmyadmin257 nie ma takiej opcji. Po drugie nie mam, aż takiej znajomości tabel mysql, żeby dokonywać importu, a potem szukać różnic pomiędzy tabelami a plikami na serwerze, ponieważ przez te parę dni dosyć sporo treści wprowadziłem na stronę.
Wydaje mi się po tym całym dniu spędzonym na poszukiwaniu błędów, że z niewiadomego powodu po instalacji komponentu SOBI2 istnieje jakiś problem z ważnością sesji przy próbie uruchomienia instalatora komponentów, ale może się mylę. Jeżeli jakaś przyjazna dusza ma jakiś pomysł jak z tego wybrnąć to proszę serdecznie o pomoc.
Pozdrawiam, a szczególnie ZWIASTUNA, dzięki któremu rozpocząłem swoją przygodę z Joomla.

FlashBack
02-03-2008, 12:21
mam podobny problem po zainstalowaniu jevents :)
i albo zawartosc "zasoby" jest robiona na opak, byle cos tam bylo do pobrania. w kazdym razie wiem juz, ze trzeba sobie sprawic lustro joomli na wlasnym dysku i trestowac kazde nowe pobranie komponentu, modulu, bota ze strony joomla.pl :D
no nic szukam dalej rozwiazania.

pankautom
02-03-2008, 21:16
Zgadzam sie ze lustro trzeba robic regularnie. W zeszlym tygodniu bawilem sie z tym zepsutym lustrem i po zmianie memory limit w php na wieksza wszystko dziala bez zarzutu. Czyli jezeli podczas instalacji zostal przekroczony rozmiar pamieci to trzeba go zwiekszyc i po bolu. Pozdrawiam wszystkich, ktorzy grzebia i szukaja.:):):)

FlashBack
02-03-2008, 21:32
dzieki za podzielenie sie doswiadczeniem. sprobuje rowniez czy ten trick zadziala.
no ale raczej najpierw sprobuje zoptymalizowac joomle ze zbednego balastu.

pankautom
02-03-2008, 21:33
mam podobny problem po zainstalowaniu jevents :)
i albo zawartosc "zasoby" jest robiona na opak, byle cos tam bylo do pobrania. w kazdym razie wiem juz, ze trzeba sobie sprawic lustro joomli na wlasnym dysku i trestowac kazde nowe pobranie komponentu, modulu, bota ze strony joomla.pl :D
no nic szukam dalej rozwiazania.
Sprobuj zwiekszyc rozmiar pamieci w php (memory limit np. z 8M na 16M). Patrz nizej. Poozdro

FlashBack
02-03-2008, 21:58
raczej grzebanie w php.ini i zwiekszanie limitu nic nie da bo inny serwis na joomla dziala w 100% nie wywala do logowania. (oczywiscie jest na tym samym serwerze)
Edit:
moze wanze jest to, ze ten "wywalony" serwis jest na joomla 1.0.13

FlashBack
03-03-2008, 13:05
skasowalem jventsa i po sprawie, co do limitow jeszcze raz, to lepiej sciagac dobrze napisane rogramy w php