PDA

Zobacz pełną wersję : mosPathWay a szukajka [problem nie rozwiązany]



cominher
05-01-2008, 17:41
Witam
Przeglądając stronę, moduł mosPathWay ładnie wyświetla gdzie aktualnie użytkownik się znajduję.
np.
Start>Sekcja_Produkty>Kategoria_Produkty>Produkt
Jesteśmy na "Kategoria_Produkty" i wchodzimy na "produkt", klikając na mosPathWay "Kategoria_Produkty" cofniemy się do tej kategorii.
Jeżeli natomiast wpiszemy w wyszukiwarkę "Produkt" i rozwinie się ta sama lista mosPathWay tj.
Start>Sekcja_Produkty>Kategoria_Produkty>Produkt i cofniemy się do "Kategoria_Produkty" to wyświetli się nam zupełnie co innego niż wcześniej.
"Kategoria_Produkty" wyświetli się w formie tabeli (artykuły z kategorii).

Co zrobić żeby klikając na mosPathWay po wyszukaniu artykułu i wybierając niższą pozycję wyświetliła się Lista zawartość sekcji a nie Tabela?

zwiastun
05-01-2008, 18:57
Nic. Ścieżka powrotu i struktura Joomla! ma taki urok. I raczej nic w tym niezwyczajnego. Twoje produkty (idąć od tyłu) są najpierw w kategorii, a nie w sekcji!

cominher
05-01-2008, 19:18
Twoje produkty (idąć od tyłu) są najpierw w kategorii, a nie w sekcji!
Mała pomyłka, ale wiesz o co chodzi ;-)
Gdzieś kiedyś wpadłem na taką stronę gdzie było to rozwiązane, ale to było dawno...
Szkoda że nie zapamiętałem tej stronki :-(
Czyli co, d*pa?

cominher
07-01-2008, 09:53
A może jest możliwość ustawień globalnego sposobu wyświetlania artykułów?
Na mojej stronce nie ma i nie będzie artykółów wyświetlanych w formie "tabeli artykuły z kategorii"
Według mnie to należałaby się poprawka w tym miejscu, bo w ten sposób tworzona jest tabela której administrator strony nie chce w swoim serwisie a jest na to "skazany" :(

zwiastun
07-01-2008, 23:20
Chce - nie chce, nie za bardzo ma wybór, jeśli decyduje się na pozycję menu typu sekcja artykułów. To wielopoziomowy element struktury: strona otwierająca prowadzi do sekcji, z niej odnośniki do kategorii (tabele kategorii) i dalej do artykułów. W całości taka, trzypoziomowa, jest struktura treści Joomla! Nie testowałem - jest jakiś modul pathway - poszukaj w zbiorach na extension.joomla.org

cominher
08-01-2008, 09:56
Jako samego modułu nie znalazłem, ale na mojej stronie używam modułu mos_exmenu który integruje się z pathway joomla.
Boleje już trzeci dzień jak to obejść i nie mam pomysłu.
Rzeczywiście, tutaj jest jak napisałeś, wielopoziomowa struktura joomla nie pozostawia innej możliwości.

strona otwierająca prowadzi do sekcji, z niej odnośniki do kategorii (tabele kategorii) i dalej do artykułów.
Czyli pozostają trzy rozwiązania:
1. Zmienić strukturę Joomla
2. Znaleźć moduł PathWay z możliwością ustawień (na sztywno).
3. Redagować wszystko jako "statyczne" i po wyszukaniu będzie home>artykuł, ale w ten sposób pozbędziemy się możliwości wyświetlania poszczególnych grup artykułów jeżeli zajdzie taka potrzeba...

Normalnie utknąłem w martwym punkcie i nie wiem jak z tego wyjść.
Worek złota i pół królestwa za pomoc.

zwiastun
08-01-2008, 21:55
Moim zdaniem, po prostu nie zawracać sobie tym w ogóle głowy. Ściezka powrotu przy zastosowanym przez Ciebie rozwiązaniu prowadzi w całkiem niezłe miejsce - do spisu artykułów z kategorii w której aktualnie jest internauta = nigdzie nie błądzi. A jeśli chce trafić do poprzedniego materiału - ma przycisk Wstecz!

cominher
09-01-2008, 14:37
Hmmm...
Przycisk WSTECZ globalnie wyłączony :)
Skoro temat nie do przeskoczenia to nie wiem co dalej, nie było w zaplanowanym projekcie miejsca na tabelę artykułów z kategorii... do tego jeszcze ten nieciekawy filtr...
Dzięki @zwiasun za pomoc.

zwiastun
09-01-2008, 20:33
Filtry możesz wyłączyć wszystkie, ustaw tylko kolejność porządkowania materiałów w menu, możesz również powyłączać wszystkie info, zostawić tylko tytuły, będzie po prostu strona z odnośnikami do artów w kategorii (a dodatkowo odpowiednia klasa dla strony i po tabeli (poza kodem) nie będzie śladu.
Przycisk WSTECZ proponuję włączyć

cominher
10-01-2008, 00:25
Filtry możesz wyłączyć wszystkie
Jak byś jeszcze napomknął gdzie... :)
Skoro już Cię tak wykorzystuje to podpowiedz jeszcze jak tworzyć obrazek/link aby nie pojawiała się w około niego niebieska obwiednia? (sprawdzone na większości edytorach)

zwiastun
10-01-2008, 00:33
1. Filtry wyłączasz w ustawieniach (parametrach) pozycji menu
2. Dla obrazków ustalić w pliku css szablonu border:0

cominher
10-01-2008, 09:39
1. Brak takiego parametru w pozycji menu "Blog - artykuły z kategorii"
2. Zabieram się za css'a, dzięki za wskazówkę :)

cominher
10-01-2008, 09:47
Sorki, jest taki parametr, mam menu poziomowe dlatego nie ma go z pozycjach podrzędnych.
Jak ładnie byłoby bez tej tabeli, żeby można było ją zmienić na "blog -artykuły z kategorii"
Marzenie... :(
Dziękuję za pomoc