PDA

Zobacz pełną wersję : Galeria, z plikami na innym serwerze wirtualnym



rkowalcz
06-01-2008, 15:11
Czy jest dodatek Galeria, który trzyma wykorzystywane pliki (zdjęcia) na innym serwerze wirtualnym? (umozliwia wgrywanie i używanie plików z innego serwera wirtualnego)

alex51
18-01-2009, 12:57
Też nosiłem się z zamiarem napisania podobnej treści postu. Postawiłbym jednak inaczej pytanie, czy jest możliwość takiego skonfigurowania ścieżek do katalogów w których są zapisywane obrazki i miniatury. Próbowałem to określić w ustawieniach galerii PonyGallery 2.2 PL, tu pobranej i polecanej. W oknie ustawień jest nawet adnotacja:

Tutaj możesz określać ścieżki, w których wasze obrazy maja być przechowywane i zapisywane. Chociaż ścieżki ogólnie mogą być wybierane bez jakiegokolwiek ograniczenia, najlepiej będzie jak pozostawisz je w folderze z galerią. Inaczej zachodzi ryzyko utraty praw dostępu do katalogów, które to prawa uzależnione są od ustawień twojego serwera. Dlatego też tutaj możesz zobaczyć, czy folder z galerią jest zapisywalny ( posiada prawa do zapisu ), i czy pliki są fizycznie obecne na serwerze ( kolor zielony ) lub nie ( kolor czerwony ). Dodatkowo możesz określić właściwy format daty dla naszej strefy.
Niestety wpisanie adresów zewnętrznego serwera, nawet z uwzględnieniem podobnej struktury katalogów nie rozwiązało problemu.
Uważam, że takie rozwiązanie byłoby szczególnie przydatne osobom mającym mniejsze powierzchnie serwerów z joomla i chcących umieszczać zdjęcia na innych serwerach. Żeby była choć opcja ręcznego pzrenoszenia, czyli podlinkowania zdjęć.

rkowalcz
18-01-2009, 13:15
Uważam, że takie rozwiązanie byłoby szczególnie przydatne osobom mającym mniejsze powierzchnie serwerów z joomla i chcących umieszczać zdjęcia na innych serwerach. Żeby była choć opcja ręcznego pzrenoszenia, czyli podlinkowania zdjęć.
No właśnie bo mam np. joomle na home.pl (z limitami), a mam też dsl tpsa do którego dodawają hosting bez limitu transferów i dobrze byłoby tam umieścić galerie i filmy.

dippaolo
20-01-2009, 14:07
Czy jest dodatek Galeria, który trzyma wykorzystywane pliki (zdjęcia) na innym serwerze wirtualnym? (umozliwia wgrywanie i używanie plików z innego serwera wirtualnego)


Podobne pytanie było już tutaj (http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=6545), ale żadnych konkretnych odpowiedzi nie było, a jedna odpowiedź była typu "znam ale sobie poszukaj".