PDA

Zobacz pełną wersję : Czy do Joomla trzeba znać SQL ??



dar_o
25-03-2006, 20:40
Witajcie. Nigdy nie uczyłem sięSQL i PHP. Tworzenie w html dość dbrze mi wychodzi, ale ...
Polecono mi Jomla - i zaczęło się. Zainstalowałem Krasnal-serwer (PHP i SQL). Próbuję teraz odpalić Joomla i nie mogę przebić się przez proces instalacji - wywala błąd bazy danych SQL. Czy żeby posługiwać się Joomla trzeba znać SQL? Czy można to jakoś obejść( JAK) ??

danieladrianka
25-03-2006, 21:00
na krasnalu trzeba najpierw założyć bazę dla joomli i nadać jej usera z odpowiednimi prawami ;)(phpMyAdmin w krasnalu jest więc bazę założyć to nie problem ;)) Dla samej joomli musisz znać nazwę bazy, usera i hasło do tej bazy i nic pozatym z zagadnień sqla na początek ci nie potrzeba ;)
No ale skoro stawiasz serwa sam na swoim kompie to niestety taka wiedza choćby podstawowa będzie potrzebna. proponuję jakieś darmowe konto z istniejącą bazą i naukę joomli tam. Lub najpierw odwiedzenie forum krasnala i naukę obsługi jego i bazy sql jeśli chcesz sam stawiać serwer na swoim kompie ;)

dar_o
25-03-2006, 22:16
Juz mi poszlo :> Krasnal ma jakies chyba swoje bazy :) i wg opisu strony locahost ( haslo i login) udalo sie przejsc. Ciekawe co on z tąbazą tearaz zrobi :) ...
--------------
Natomiast pojawil mi sie inny problem. W panelu admina joomla nei moge z zakladek u gory nic wybrac... tzn nie moge kliknąćna elementy...

sogo
25-03-2006, 22:26
a jaką przeglądarkę używasz?
pozdr

dar_o
25-03-2006, 23:51
pod windąIE - ale juz poradzilem :)... restart kompa i all OK :> W sumie fajna ta joomla

livio
26-03-2006, 15:55
W sumie fajna ta joomla
No ba :).

dar_o
26-03-2006, 22:57
Heh. Im więcej siedzę nad nią tym barzdiej mi się podoba. Czy istnieje do niej jakiś drukowany podręcznik ?

stone
27-03-2006, 12:35
Nie w języku polskim. Przynajmniej na razie:)

livio
27-03-2006, 17:33
Jest - ale w 2 punktach:
1. Znaleźć na pomoc.joomla.pl.
2. Wydrukować :).

dar_o
27-03-2006, 23:22
Hehe.
A teraz jeszcze jedno pytanie. Na pewno odpowiedx jest bnanalna, ale... jakos nijak nie mogę sobie poradzić. Mam problem w stronie z którą zacząłem przygodę w Joomla. Schemat graficzny to rhuk_solarflare... . Poniżej górnego menu jest duza grafika z logiem joomla ( na tle czarno-bialego gardientu z wzorkiem. Jak zmienić tę grafikę ?? nie mogę w administracji znalesc odpowiadającej za nią zakladki... HeŁP....

zwiastun
28-03-2006, 02:09
Takich zagadek można tysiące, jeśli nie przeczytasz przynajmniej jednego z podstawowych poradników.
A w ogóle zacznij od zapoznania się z zasadami Forum, bo robisz sobie i nam wszystkim śmietnik. To nie Twój prywatny wątek, tylko wątek na jakiś temat. Co ma wspólnego szablon z sql?

Sova
28-03-2006, 11:46
Na wszystkie podstawowe (i nie tylko) pytania znajdziesz odpowiedzi w pomocy Joomla! więc najpierw poszukaj, później pytaj.