PDA

Zobacz pełną wersję : Forum dla Joomla!



klausania
08-01-2008, 15:21
Mógłby ktoś mi polecić jakieś dobre i mało awaryjne forum? Zależy mi żeby komponent był po polsku.:)

klausania
08-01-2008, 15:26
A i jeszcze jedno. Korzystałam z loudmouth, ale z poziomu zarejestrowanego posty nie pojawiały się... Korzystałam z joomlaboard forum to już nic całkiem nie działało.... Fireboard jest takie że nie da się nic dopisać, z żadnego poziomu....

yar3k
08-01-2008, 17:20
Jesli pod joomle to juz znasz ale mozesz jeszcze wykorzystac phpBB i polaczyc mostem z joomla

sogo
08-01-2008, 17:20
Winisz fora a sam jesteś winien, gdzieś robisz błąd.
pozdr.

klausania
08-01-2008, 19:54
Hmmmm...... Wszystko sprawdzam, nie wiem co mogłam przegapić... Loudmouth mi się bardzo podoba i jest łatwe w konfiguracjii :) Tylko Jako admin wszystko gra, można zakładać tematy, pisać, a jeśli użytkownik napisze wiadomość (to też sprawdzałam) to nie pojawia ona się na forum i użytkownik nie ma możliwości założenia tematu :( Na Fireboard nie da się w ogóle nic pisać, tak samo jak w joomlaboard, a jak chce coś w panelu admina coś dodać to wyskakuje jakiś błąd.... Forum loudmouth jest dostępne po rejestracji na stronie www.domowezoo.com (mój serwis) Nie wiem, może znajdziecie coś co pozwoli tam pisać..... Zobaczcie. Z góry dzięki :P

sogo
08-01-2008, 19:59
W fireboard trzeba dokończyć instalację. W panelu administratora w Konfiguracji forum w lewym górnym rogu masz dwa przyciski, jeden pyta się czy to jest nowa instalacja a drugi czy to upgrade z joomlaboard. Naciskasz odpowiedni przycisk i tak kończysz instalację forum.
pozdr.

klausania
08-01-2008, 23:08
Zrobiłam to i wyświetla się jakiś błąd SQL i pełno cyferek :( A jest jakiś sposób na loudmouth??? Zależy mi jednak na tym forum, ono jest bardzo fajne.

klausania
08-01-2008, 23:09
Tylko chodzi o to że wiadomości użytkowników się nie pojawiają (hosting mam z yoyo.pl ale nie wiem czy to ważne)

zwiastun
08-01-2008, 23:37
loudmouth ma dziury, przestrzegam! będziesz mieć ciągle problemy z serwerem, jak pajączki spamerów trafią. A trafią!

Miszka007
09-01-2008, 09:36
Witaj.
Jakie forum więc polecasz?
Pozdrawiam, Michał.

sogo
09-01-2008, 09:54
Witaj, coś nie możliwe aby wszystkie fora były złe :). Popytaj się na forum yoyo, poczytaj tam, może znajdziesz rozwiązanie swojego problemu. Z darmowym serwerami często bywają różne kłopoty. Fireboard to w tej chwili jedyne, aktualizowane w pełni zintegrowane z joomla forum.
pozdr.

klausania
09-01-2008, 17:06
loudmouth ma dziury, przestrzegam! będziesz mieć ciągle problemy z serwerem, jak pajączki spamerów trafią. A trafią!

Pobieram więc jeszcze raz Fireboard-a 1.0.4 PL. Może coś z tego wyniknie, a usunę loudmouth całkowicie z serwera. Jeszcze raz spróbuje dokończyć instalacje, a jak nie to nie wiem co zrobić..... Shoutboxa na pewno nie chce, jeśli się z Fireboard nie uda pomyślę nad jakimś czatem.....

Jeśli pod joomlę to już znasz ale możesz jeszcze wykorzystać phpBB i połączyć mostem z joomla
Bo mostu też nie chce, bo chcę aby forum było całkowicie integralną częścią strony... Próbowałam nawet z tym, ale nie potrafię załatać tych plików.... Coś się po prostu nie udaje :/

klausania
09-01-2008, 17:49
Fireboard nie działa, podczas tworzenia kategorii do forum lub wczytywania przykładowych danych pojawia się jakiś błąd....Standardowo dużo cyferek coś tam o bazie SQL no i kompletnie nie wiem co robić...

sogo
09-01-2008, 18:20
Wejdź w konfigurację forum i zakończ instalację, w lewym górnym rogu są dwa przyciski, update z joomlaboard i nowa instalacja. W Twoim przypadku chodzi o nową instalację. Kliknij w toto to stworzy Ci tabele w bazie, powinno być ok.
pozdr.

klausania
09-01-2008, 20:29
Z darmowym serwerami często bywają różne kłopoty.
A serwer z nazwa.pl? Dało by to coś? No i od razu pytam, czy aby przenieść się na inny serwer wystarczy na inne konto ftp skopiować pliki ( bo pierwszy raz bym to robiła :( ) czy coś więcej? Parametry serwera na jaki bym chciała przenieść się:
* 10 GB powierzchni
* 2000 GB transfer serwera
* Nielimitowana liczba domen
* Nielimitowana liczba kont e-mail
* Ochrona przed spamem i wirusami
* Panel zarządzania Active.admin
* Program pocztowy Active.mail
* Dodatkowe konto FTP
* Bezpłatny okres testowy 14 dni

klausania
15-01-2008, 12:11
Hmmm...... A nie jest to może przyczyna włączonego safe mode na yoyo.pl? Żadne forum nam nie działa.... Myślę czy nie zastosować wrapera na jednej ze stron.... Spróbuję.... Bo żadne forum nam nie chce działać, tak samo nie potrafię znaleźć żadnego chata, który by dobrze działał :/ A na pewno odrzucam jakikolwiek shoutbox...

sogo
15-01-2008, 12:15
yoyo ma swoje forum. Tam najlepiej uzyskać wiedzę.
Polecam ehost.pl , przenosiny nieraz opisane na forum.
pzdr.

klausania
21-01-2008, 20:35
Fakt, winiłam fora, a sama byłam winna
:oDziś przeglądałam bazę danych.... No i w tabelach były jeszcze fora Simple Board i Fire Board.... Usunęłam to w końcu, no i spróbowałam zainstalować Fireboard, w najnowszej polskiej wersji. Pojawił si w końcu poszukiwany przeze mnie przycisk do dokończenia instalacji, a całe forum działa jak natura chciała :D Dzięki za wszystkie odpowiedzi :P

goldek64
07-02-2008, 12:10
Fakt, winiłam fora, a sama byłam winna
:oDziś przeglądałam bazę danych.... No i w tabelach były jeszcze fora Simple Board i Fire Board.... Usunęłam to w końcu, no i spróbowałam zainstalować Fireboard, w najnowszej polskiej wersji. Pojawił si w końcu poszukiwany przeze mnie przycisk do dokończenia instalacji, a całe forum działa jak natura chciała :D Dzięki za wszystkie odpowiedzi :P
Rany a ja dodałem Fire... i słowo daję że nie wiem co zrobic aby dodać post, są kategorie wszystko tylko nie wiem jak dodać....

yama
07-02-2008, 12:15
ale masz same kategorie czy przypisałeś do którejś jakieś forum (podkategorie)?

WojT
07-02-2008, 12:47
Na początku tworzysz główną kategorię a w niej dopiero grupy.
Możliwość dodania jakichkolwiek wpisów jest tylko możliwe w grupach. Tak więc np. możesz utworzyć główną kategorię : informacje ogólne i do niej podpiąć grupę: informacje ogólne - dla której dajesz prawa tworzenia wpisów.

klausania
07-02-2008, 14:54
Jak zaczynałam z serwisem opartym na Cms Joomla! Również szukałam forum :P Wiele instalacji, i było to samo, też nie udawało mi się dodawać kategorii. Później wróciłam do najnowszej wersji Fireboard, udało się :PP Po prostu podkategorie, tworzysz tak jakbyś tworzył rozsuwane menu :P Na zasadzie pozycji nadrzędnych. Główne forum>Sub forum> ew. pod-sub fora itd.

luken
08-02-2008, 22:48
Witam, zna ktoś najprostsze forum dla Joomli? Chodzi mi o takie onetowe dyskusje. Musi być jak najprostsze. Jak narazie próbowałem jVanilla, ale ma jakieś błędy w integracji, może to przez Community Builder. Nie wiem sam. Proszę o szybką odpowiedź, dziękuje.

kpl
09-02-2008, 00:01
Zainstalowałem najnowszą wersję JoomlaBoard 1.1.4-pl antispam. Kategorie zakładają się ale tematy nie. Co robię źle?

kurtz
09-02-2008, 00:15
[...]

kpl
09-02-2008, 01:23
ta najnowsza wersja, którą zainstalowałes to ma już ze 2 lata.
opublikowana w lutym zeszłego roku - jeszcze 2007 i 2008 mylą mi się.




do dyspozycji masz całkowicie po polsku stabilną wersję komponentu fireboard.

do znalezienia na stronie projektu lub via. www.extensions.joomla.org (http://www.extensions.joomla.org)
niestety ta strona nie istnieje
KP

inkos
09-02-2008, 01:27
niestety ta strona nie istnieje
extensions.joomla.org (http://extensions.joomla.org)

kpl
09-02-2008, 02:07
Dzięki wszystkim. Znalazłem już wersję 1.0.4 w innym miejscu (polską). Chyba jutro się tym pobawię bo już późno

di-frost
11-02-2008, 22:51
Może trochę off ale mam problem z zachwalanym tutaj FireBoard. Zainstalowałem bezproblemowo, porobiłem fora, potem fora poziom niżej ale napisanie posta kończy się czymś takim:


Serious db problem:Something is wrong in your syntax obok \'ON id=mesid WHERE userid=63 AND name=\'Daniel\' AND email=\'daniel@\' w linii 1 SQL=SELECT id FROM jos_fb_messages JOIN jos_fb_messages_text ON id=mesid WHERE userid=63 AND name=\'Daniel\' AND email=\'daniel@\' AND subject=\'test\' AND ip=\'127.0.0.1\' AND message=\'test\' AND time>=\'1202760217\'I diabeł wie jak to obejść :(

kargulo
12-06-2008, 19:21
widze ze moge znales tutaj pomoc:
mam FireBoard 1.0.4 Stable [ Teakwood ] 23 December 2007 na joolma Joomla! 1.0.13 Stable [ Sunglow ] 21 July 2007 i teraz jak zapisuje nowy temat w forum to pokazuje mi sie biala strona z napisem
Disallowed Key Characters.

i zeby powrocic na strone to musze wchodzic na glowna strone i na forum , troche to meczace.

pomocy

Hiro PHP
07-08-2009, 21:56
Najpopularniejszym forum dla Joomla! jest chyba Kunena (polska wersja dla Joomla! 1.5x: http://www.joomlapl.com/component/option,com_remository/Itemid,32/func,fileinfo/id,305/), lecz ja polecam forum Agora (http://www.joomlapl.com/component/option,com_remository/Itemid,32/func,fileinfo/id,319/). Może nie jest popularne, ale ma bardzo przejrzysty wygląd i nie występują w nim błędy przy ustawianiu uprawnień i rang, jak w Kunena czy Fireboard.

Niestety wspomniane forum Agora działa z błędami na szablonach, że tak powiem, z szerokim menu, czyli w których obszar na główną część strony jest stosunkowo wąski (oczywiście szerokość można zmienić, lecz nie wszystkim się chce :P), typu JA_Purity.

adminweb
21-09-2009, 18:09
Tak właśnie testuje Agora i szukam czegoś co przy dodaniu rangi Moderator
pokazywałoby ją na forum ale nic nie moge znależć
i nie wiem jak zrobić aby gość widział działy,ale nie mógł czytać postów