PDA

Zobacz pełną wersję : edycja templatki



Poznaniak
25-03-2006, 22:01
wgralem do joomli templatke. szablon jest bardzo fajny jednak srodkowa kolumna o wiele za waska. jak poszerzyc w tej templatce srodkowa kolumna zeby strona miala inna szerokosc. link strony gdzie mam wgrana templatke : www.only-pc.info

Dzięki za pomoc;)

livio
26-03-2006, 16:53
Przenieś wszystkie moduły w prawej na lewą i gotowe!

Poznaniak
28-03-2006, 19:06
Takie rozwiązanie mi absolutnie nia pasuje - ale dzięki....Czy ktoś umie mi odpowiedzieć na pytanie jak poszerzyć tę środkową kolumne ?:(

danieladrianka
28-03-2006, 20:24
zajrzeć do pliku index.php tej templatki i:
albo zmniejszyć szerokość tabel bocznych przy jednoczesnym zwiększeniu środkowej
albo poszerzyć całą stronkę poprzez nadanie jej np. width="90%" i tabelą lub komórkom nadać inne szerokości najlepiej względne (%)
Oczywiście wszystko zależy jak zbudowana jest templatka no i oczywiście trzeba znać przynajmniej podstawy htmla i budowy tabel ;) (lub divów jeśli templatka jest na divach )
Powodzenia ;)

Rybik
28-03-2006, 21:41
ostatnio troche grzebie w templakach i tak dla wlasnej satysfakcji sprobuje przerobic go na szerszy - to opublikuje - bo inaczej lipa, nie bede pisal zmien taka linie na inna bo sie okaze ze jedna tabele sie poszerzy a inna nie itp... jak chcesz poeksperymentowac to zajrzyj do index.php w katalogu templaka i poszukaj slowa width zobaczysz jakie komorki maja jakie szerokosci i mozesz sobie poszerzac co trzeba ... zrob kopie zapasowa ;)

Poznaniak
28-03-2006, 22:17
ostatnio troche grzebie w templakach i tak dla wlasnej satysfakcji sprobuje przerobic go na szerszy - to opublikuje - bo inaczej lipa, nie bede pisal zmien taka linie na inna bo sie okaze ze jedna tabele sie poszerzy a inna nie itp... jak chcesz poeksperymentowac to zajrzyj do index.php w katalogu templaka i poszukaj slowa width zobaczysz jakie komorki maja jakie szerokosci i mozesz sobie poszerzac co trzeba ... zrob kopie zapasowa ;)
jeśli mój grafik nie da rady to oferuje duże piwo temu który to zrobi czyli przelani małej symbolicznej sumy na konto znawcy ;)

Oto następne wyniki próby poszerzenia portalu\template

http://img96.imageshack.us/img96/3610/screenshot200603301330063nf.jpg

Prosze o pomoc - zawsze na jakieś piwko moge żucić ;)