PDA

Zobacz pełną wersję : html w module ?



rrutek
25-03-2006, 22:35
witam
proszę o radę od paru godzin główkuje jak wstawić coś takiego

<align="right" font face="Arial" size="2"><script src="<A href="http://www.di.com.pl/newser/print.php?data=tak&grafika=tak&ilosc=3&kt=993333&kd=5b5b5b&ks=00000"></script></font">http://www.di.com.pl/newser/print.php?data=tak&grafika=tak&ilosc=3&kt=993333&kd=5b5b5b&ks=00000"></script></font>

w nowym module, bloku

danieladrianka
25-03-2006, 23:21
wyłącz edytor WYSIWYG (lub w edytorze wybierz 'edytuj html') w joomla lub wgraj sobie moduł ktory służy do wstawiania właśnie kodu html
ale zanim to zrobisz spójż na ten kod który tu podałeś i popraw go bo trochę jest że tak powiem skopany ;)

rrutek
25-03-2006, 23:25
wgraj sobie moduł ktory służy do wstawiania właśnie kodu html

możesz mi podać jego nazwę ?

danieladrianka
25-03-2006, 23:31
a szukać to się nie chce ?
może zainstalować jeszcze ?
ehhh
masz tutaj ->http://www.joomla.pl/index.php/component/option,com_remository/Itemid,15/func,fileinfo/id,111/

rrutek
25-03-2006, 23:38
bardzo dziękuje za pomoc,
wszystko już wiem ( :) )

rrutek
26-03-2006, 20:30
teraz zaś mam kolejny problem nad którym główkuje, może ktoś mi pomoże

otóż chciałbym aby strona główna po naciśnięciu START
pokazywała wpisany przezemnie tekst, jednak za każdym razem prowadzi to do artykulów, katalogów itp

nie chce prowadzić na stronie różengo rodzaju "sznureczków" itd

strona ma mieć charakter jak to nazwać "mało tekstowy", jeżeli już bedzie na niej artykuł to właśnie pojawi się w osobnym menu, bloku

ogólnie rzecz ujmująć chcę osiągnąć efekt ze po naciśnieciu START strona powróci do startowej a z prawej strony bedzie krótkie powitanie bez dalszych łącz.

kto mi doradzi jak to osiągnąć ?

danieladrianka
26-03-2006, 21:49
szczerze mowiąc nic nie zrozumiałem ??!!

co ty chcesz osiągnąć za efekt ??
po naciśnieciu START nie przenosi cię na stronę startową ? Strona startowa to zawsze ta do której prowadzi pierwszy link w mainmenu.

Ale i tak nie załapałem o co ci chodzi ;)

rrutek
26-03-2006, 22:06
chodzi o to aby w ramace po prawej
na głównej stronie startowej
znajdowal się tylko jakiś obrazek, króciutki tekscik jak np powitanie

ale nie w formie artykułu

danieladrianka
26-03-2006, 23:03
co dla ciebie jest ramką ? i co prawą stroną ? na stronie startowej ??

naprawde pisz dokladnie i używaj określeń odpowiednich dla Joomli bo ciężko zrozumieć co chcesz osiągnąć ;) No albo to ja tak ciężko kapuję ;)

Z regóły "strona startowa" wygląda tak :
lewa kolumna - środek(mainBody) - prawa kolumna
w lewej kolumnie masz zapewne menu z przyciskiem 'Start' który prowadzi na stronę startową - Główną
w środku masz artykuły które opublikowane są na stronie startowej
w prawej kolumnie jakieś dodatkowe moduły np. sonda itp.

z tego co piszesz rozumię że chcesz w prawej kolumnie mieć tylko jeden moduł z obrazkiem i krótkim tekstem - powitaniem czy tak ?
jeśli tak to stwórz sobie nowy moduł ( moduly->moduły witryny->Nowy) i w nim wstaw ten obrazek i tekst a następnie opublikuj go w prawej kolumnie i jeśli ma być widoczny tylko na startowej stronie to tak zaznacz w parametrach po prawej. Opublikuj i gotowe.
Oczywiście jeśli na stronie startowej ma być TYLKO ten moduł to wszystkie inne które kożystają z prawej kolumny wyłącz (lub odznacz wyświetlanie na stronie startowej by na innych się wyświetlały a tylko na startowej nie)

rrutek
26-03-2006, 23:11
jakoś ciezko mi jest się przyzwyczaic do tych nazw jomli :)

więc jest tak:
chodzi mi o środek (mainBody)
nie chcę publikować tam artykułów które mieszczą sie gdzieś tam w katalogach, sekcjach itp
tylko prosty jeden tekst i obrazek ewentualnie, który nie będzie artykułem lecz jakim powitalnym tekstem na stronie głównej (po naciśnieciu START)
najlepiej jakby można było tam wstawić jakiś tekst napisany bezpośrednio w html'u

cieżko jest mi to opisać - wiem o tym ze również ciezko mnie zrozumieć ale mam nadzieję że ktoś mnie nakieruje na odpowiedni kierunek

danieladrianka
26-03-2006, 23:33
no to nie wystarczy zrobić jeden artykuł który będzie wyświetlany na stronie startowej a w nim obrazek i jakiś tekst powitalny ???? nie chcesz tam publikowac innych artów to nie publikuj !
Poprostu na startowej stronie opublikuj TYLKO jeden artykuł właśnie z tym obrazkiem i tekstem powitalnym !!!!
A artykuł to nic innego jak tekst i obrazki właśnie w htmlu ;)
Jeśli nie odpowiada ci pisanie tego arta w edytorze to na ten czas sobie go wyłącz i masz możliwość bezpośredniego napisania arta w czystym htmlu !

To najprostsze rozwiązanie i- bez kombinowania i takich tam ;)

rrutek
26-03-2006, 23:47
tak też uczynię
lecz czy jest możliwość w tym momencie nie pokazywania
w jakiej sekcji czy też kategorii leży/znajduje się ten tekst ?

PS
jeśli nie oznacza to że przez cały czas próbowałem się tego pozbyć i umieścić tekst bez podawania w/w lokalizacji tekstu

danieladrianka
27-03-2006, 00:10
hmm tak sobie się zastanawiam czy ty wogóle czytałeś podstawy na www.pomoc.joomla.pl (http://www.pomoc.joomla.pl) ??
Przeciesz wchodzisz w menu->mainmenu->pozycja 1 'Start' i tam ustawiasz sobie co zechcesz. Czyli możesz ustawić jak artykuły na startowej mają być wyświetlane! Tam właśnie jest pokaż/wyłącz pokazywanie sekcji , kategorii, tytułu strony itp itp
Tekst wyświetlony na startowej może być nawet bez tytułu, autora, daty wogóle goły tekst tylko może być
pokombinuj a napewno uzyskasz to co chcesz. Ale najpierw odwiedz stronę pomocy joomli bo tam wiele pożytecznych rzeczy znajdziesz ;)

rrutek
27-03-2006, 01:09
dziękuje pomogło
a za instrukcję napewno będę musiał się zabrać