PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 1.0.13 - instalacja języka polskiego



jarom
09-01-2008, 19:19
mam instalację joomli w wersji 1.0.13. Gdzie mogę znaleźć pliki ze spolszczeniem (bardziej zalezy mi na frontendzie niż na spolszczeniu panelu administratora)
Przepraszam za lamerskie pytanie, ale nie próbuje udawać specjalisty od joomli ;-)
Pozdrawiam
jaro

zwiastun
09-01-2008, 21:16
Udawać nie musisz, ale to nie powód by lamerskie pytania zadawać i na nie odpowiadać. Są tam, gdzie są!

biznesmaster
11-01-2008, 02:38
Siema.

W sumie mam bardzo podobny problem, też nie jestem specjalistą i mam problem z polskim językiem w wersji "Joomla! 1.0.13 JIE-utf8".

W sumie w instalację był wbity polski język. Kodowanie w templatce jest iso2, w konfiguracji witryny we wszystkich możliwych miejscach poprzestawiałem język angielski na polski. Panel administratora działa bez zarzutów, jeśli chodzi o język, ale niestety mam problem z językiem na front.

Zwracam się z prośbą do graczy wyjadaczy :), mam nadzieję, że jeśli nawet nie znajdzie się osoba która rozwiąże problem, to chociaż wskaże miejsce gdzie szukać rozwiązania ( no w sumie to chyba na forum).

mateuszem
29-01-2008, 14:27
A ja mam natomiast problem, ze nie moge wgrac nowego jezyka, dalej NEW, wybieram pliki z dysku i wyskakuje blad, Upload Faild, i tak w kolko. Probowalem wrzucic pliki na serwer i wtedy w podstronie NEW dac install, ale rowniez wyskoczyl blad. Mam Joomle 1.0.13. W czym problem?

inkos
29-01-2008, 14:39
A ja mam natomiast problem, ze nie moge wgrac nowego jezyka, dalej NEW, wybieram pliki z dysku i wyskakuje blad, Upload Faild, i tak w kolko. Probowalem wrzucic pliki na serwer i wtedy w podstronie NEW dac install, ale rowniez wyskoczyl blad. Mam Joomle 1.0.13. W czym problem?
Co to za język, skąd ściągnięta paczka jaki komunikat błędu. A tak pozatym to jeszcze adres strony, u kogo hosting i inne podstawowe informacje :) Bo my tu ani nie wróżki ani czarodzieje nie mówiąc o wspolpracownikach służb specjalnych co wiedza wszystko na temat każdej Joomli w naszym kraju :cool:

m0cna
29-01-2008, 15:41
Dodam pytanie w tym wątku. Zainstalowałam pakiet 1.0.13 JIE-utf8 (ten umieszczony w zasobach www.joomla.pl (http://www.joomla.pl)).
Ustawiłam w panelu admina język na polski.
Jest polski, ale w miejsce ogonków pojawiają się krzaczki.
Mam do dyspozycji tylko jedną bazę danych MySQL (i domyślam się, że stąd problem, bo w tej bazie mam też forum phpBB z kodowaniem ISO-8859-2)

Czy można to jakoś w prosty sposób obejść?

Doczytałam tu na forum, że dla tej wersji joomli trzeba przekodowywać większość komponentów, które są kodowane w ISO-8859-2.

Jako, że mam zerowe doświadczenie z joomlą pytam fachowców - co mi radzicie: pokombinować z utf8 czy zanim opracuję stronę czy zmienić wersję joomli na IE 1.0.13-iso ? m.

inkos
29-01-2008, 15:47
. Jako, że mam zerowe doświadczenie z joomlą pytam fachowców - co mi radzicie: pokombinować z utf8 czy zanim opracuję stronę czy zmienić wersję joomli na IE 1.0.13-iso ? m.
Chyba sama sobie odpowiedziałaś na to pytanie: zainstalowac Joomla! w wersji ISO i po problemie :)

Lordzik
26-03-2008, 02:48
a gdzie można znaleźć dla tej wersji polską wersję Panelu Administracyjnego ?

inkos
26-03-2008, 11:59
a gdzie można znaleźć dla tej wersji polską wersję Panelu Administracyjnego ?
W wersji JIE 1.0.13. Wkrotce pojawi sie wersja JIE 1.0.15. Ale o tym poinformuje was Zwiastun.

tarek30
17-06-2010, 14:39
jak zainstalować joomle 1.5

zwiastun
17-06-2010, 16:01
Byłoby Mistrzu miło, gdybyś patrzył, gdzie piszesz