PDA

Zobacz pełną wersję : Pomost Joomla <-> Phpbb2 by Przemo



Strony : [1] 2

stone
25-03-2006, 22:14
Po kilku dniach intensywnej pracy udało mi się w miarę osiągnąć co zamierzałem. :)
Obecnie pomost integrujący Joomlę z forum by Przemo (http://www.przemo.org) jest w wersji beta, z uwagi na konieczność testów na różnych konfiguracjach serwerów.

Integracja w chwili obecnej posiada następujęce cechy:
- zintergrowane są wszystkie opecje odnośnie użtkowników: rejestracja, logowanie, dodawanie, usuwanie, edytowanie
- w obecnej wersji nie ma możliwości uruchomienia forum na jednej stronie z Joomla ( tryb komponentu), a jedynie jako osobna strona
- wymagane ustawienia to:
* prefix dla joomli - jos_
* prefix dla forum - phpbb_
* katalog dla forum - forum
W wersji ostatecznej będzie możliwość zmiany tych parametrów.
- pomost jest do wersji Joomli 1.0.8 oraz Przemo 1.12.5
- nie ma jeszcze skryptu o synchronizacji użytkowników, wolalbym poczekać z tym aż kilka osób przetestuje to na nowych instalkach bądź JoomliPE

Instrukcja instalacji zawarta jest w paczce.

Paczkę można pobrać stąd www.joomlapl.com (http://www.joomlapl.com)

Zarówno pomost jak i całe forum dołączyłem do JoomliPE -> www.pe.joomlapl.com (http://www.pe.joomlapl.com)

Proszę w tym wątku zgłaszać wszelkie uwagi odnośnie funkcjonowania pomostu a także uwagi oraz prośby:)

livio
26-03-2006, 15:56
No tylko pogratulować :)!
Brawo, stone!!!
Dużo roboty jeszcze przed Tobą, ale już zrobiłeś mały krok, ale duży krok dla społeczności Joomla!.

jacekd
27-03-2006, 21:57
Zrobiłem wszystko tak jak w pliku read_me_install.txt i nie działa. Joomla w miejscu logowania wyświetla:

Fatal error: Call to undefined function: append_sid() in /modules/mod_login.php on line 77

ale samo forum zdaje się działać poprawnie. Czy zrobiłem coś nie tak ?

w wymienionej linii jest:

<?php
$linkback = ".." . append_sid("/");
echo $pretext;
?>

stone
27-03-2006, 22:04
Wywal linie
$linkback = ".." . append_sid("/");

Nie jest ona potrzebna a pozostała po testach

Daj znać czy działa

jacekd
27-03-2006, 22:09
Wywal linie
$linkback = ".." . append_sid("/");

Nie jest ona potrzebna a pozostała po testach

Daj znać czy działa
Po usunięciu zadzaiłała Joomla, a teraz ja potestuje temat :)
Dzięki bardzo za szybką pomoc :)

stone
27-03-2006, 22:12
Koniecznie daj znać:), bo samemu to się nigdy nie da tak do końca wszystkiego sprawdzić

jacekd
27-03-2006, 22:30
W momencje rejestracji użytkownika w Joomla:

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /components/com_registration/registration.php on line 228

W adminie phBB jest ten użytkownik aktywny ale gdy chcemy go edytować to mamy informacje "Wybrany użytkownik nie istnieje". Pomimo że wymagana jest aktywacja e-mail to maila nie ma.

A przy próbie zalogowania i po zalogowaniu do portalu przenosi nas do forum - chyba ta ni powinno być, bo zarejestrowani użytkownicy portalu nie będą mogli korzystać z zasobów przeznaczonych dla nich ?

W momencje rejestracji użytkownika w forum wyskakuje:

Błąd Ogólny Wystąpił Błąd

DEBUG MODE

INSERT INTO `jos_users` VALUES ('', 'tilgner', 'tilgner', '*****', '****', 'Registered', '1', 0, 18, '2006-03-27 22:28:53', '', '', '', '3')

Line : 917
File : usercp_register.php

Ale w phBB jest utworzony taki użytkownik :)

Jeszcze jedna sprawa; nie można zrobić podglądu tworzonego postu ale to chyba inna bajka

stone
27-03-2006, 23:40
a wykonałeś zapytanie sql z pliku w paczce instalacyjnej?

jacekd
28-03-2006, 08:40
a wykonałeś zapytanie sql z pliku w paczce instalacyjnej?

Oczywiście że wykonałem:)

"ALTER TABLE `jos_users` ADD `phpbb_user_id` TINYINT( 5 ) DEFAULT '0' NOT NULL AFTER `params`;"

I jest w tabeli jos_users pole "phpbb_user_id" i ma taką samą wartość jak "id"

stone
28-03-2006, 10:12
A czy możesz tą linikę wstawić bezpośrednio do phpmyadmina i zobaczyc czy pokaze jakis komunikat bledu?

INSERT INTO `jos_users` VALUES ('', 'tilgner', 'tilgner', '*****', '****', 'Registered', '1', 0, 18, '2006-03-27 22:28:53', '', '', '', '3')

jacekd
28-03-2006, 10:17
A czy możesz tą linikę wstawić bezpośrednio do phpmyadmina i zobaczyc czy pokaze jakis komunikat bledu?

INSERT INTO `jos_users` VALUES ('', 'tilgner', 'tilgner', '*****', '****', 'Registered', '1', 0, 18, '2006-03-27 22:28:53', '', '', '', '3')

Pokazuje taki błąd:
Błąd

zapytanie SQL:
INSERT INTO `jos_users`
VALUES ( '', 'tilgner', 'tilgner', '*****', '****', 'Registered', '1', 0, 18, '2006-03-27 22:28:53', '', '', '', '3'
)
MySQL zwrócił komunikat: http://sql.magnus.home.pl/sql/themes/original/img/b_help.png (http://dev.mysql.com/doc/refman/4.1/en/error-returns.html)
#1136 - Column count doesn't match value count at row 1

stone
28-03-2006, 11:17
hmm kurcze wyglada tak jakby brakowalo czegos, czy mozesz zrobic zrzut (eksport) tabeli jos_users i tu wkleic

samej tabeli bez danych

jacekd
28-03-2006, 11:24
hmm kurcze wyglada tak jakby brakowalo czegos, czy mozesz zrobic zrzut (eksport) tabeli jos_users i tu wkleic

samej tabeli bez danych

Proszę :

-- Struktura tabeli dla `jos_users`
--

CREATE TABLE `jos_users` (
`id` mediumint(8) NOT NULL default '0',
`user_active` tinyint(1) default '1',
`username` varchar(25) NOT NULL default '',
`password` varchar(32) NOT NULL default '',
`name` varchar(50) NOT NULL default '',
`usertype` varchar(25) NOT NULL default '',
`block` tinyint(4) NOT NULL default '0',
`sendEmail` tinyint(4) default '0',
`gid` tinyint(3) unsigned NOT NULL default '1',
`registerDate` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00',
`lastvisitDate` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00',
`activation` varchar(100) NOT NULL default '',
`params` text NOT NULL,
`phpbb_user_id` tinyint(5) NOT NULL default '0',
`user_session_time` int(11) NOT NULL default '0',
`user_session_page` smallint(5) NOT NULL default '0',
`user_lastvisit` int(11) NOT NULL default '0',
`user_regdate` int(11) NOT NULL default '0',
`user_level` tinyint(4) default '0',
`user_posts` mediumint(8) unsigned NOT NULL default '0',
`user_timezone` decimal(5,2) NOT NULL default '0.00',
`user_style` tinyint(4) default NULL,
`user_lang` varchar(255) default NULL,
`user_dateformat` varchar(14) NOT NULL default 'd M Y H:i',
`user_new_privmsg` smallint(5) unsigned NOT NULL default '0',
`user_unread_privmsg` smallint(5) unsigned NOT NULL default '0',
`user_last_privmsg` int(11) NOT NULL default '0',
`user_emailtime` int(11) default NULL,
`user_viewemail` tinyint(1) default NULL,
`user_attachsig` tinyint(1) default NULL,
`user_allowhtml` tinyint(1) default '1',
`user_allowbbcode` tinyint(1) default '1',
`user_allowsmile` tinyint(1) default '1',
`user_allowavatar` tinyint(1) NOT NULL default '1',
`user_allow_pm` tinyint(1) NOT NULL default '1',
`user_allow_viewonline` tinyint(1) NOT NULL default '1',
`user_notify` tinyint(1) NOT NULL default '1',
`user_notify_pm` tinyint(1) NOT NULL default '0',
`user_popup_pm` tinyint(1) NOT NULL default '0',
`user_rank` int(11) default '0',
`user_avatar` varchar(100) default NULL,
`user_avatar_type` tinyint(4) NOT NULL default '0',
`email` varchar(255) default NULL,
`user_icq` varchar(15) default NULL,
`user_website` varchar(100) default NULL,
`user_from` varchar(100) default NULL,
`user_from_flag` varchar(25) default NULL,
`user_sig` text,
`user_sig_bbcode_uid` varchar(10) default NULL,
`user_aim` varchar(255) default NULL,
`user_yim` varchar(255) default NULL,
`user_msnm` varchar(255) default NULL,
`user_occ` varchar(100) default NULL,
`user_interests` varchar(255) default NULL,
`user_actkey` varchar(32) default NULL,
`user_newpasswd` varchar(32) default NULL,
`user_login_tries` smallint(5) default '0',
`user_last_login_try` int(11) NOT NULL default '0',
PRIMARY KEY (`id`),
KEY `user_session_time` (`user_session_time`),
KEY `usertype` (`usertype`)
) ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=latin2;

--
-- Zrzut danych tabeli `jos_users`
--

stone
28-03-2006, 12:11
o jejku a skad sie tyle wzieło :eek:
powinno sie konczyc na phpbb_user_id
a cala reszta jest zbedna.
Nie mam pojecia skad to sie wzielo, owszem taka tabela powstaje ale w przypadku instalacji standartowego komponentu integurjacego phpbb, natomiast nie ma prawa w przypadku mojego pomostu

Podaj jeszcze raz dokladnie co i jak instalowałes

jacekd
28-03-2006, 12:21
o jejku a skad sie tyle wzieło :eek:
powinno sie konczyc na phpbb_user_id
a cala reszta jest zbedna.
Nie mam pojecia skad to sie wzielo, owszem taka tabela powstaje ale w przypadku instalacji standartowego komponentu integurjacego phpbb, natomiast nie ma prawa w przypadku mojego pomostu

Podaj jeszcze raz dokladnie co i jak instalowałes

Po kolei to: Joomla 1.08, następnie phBB by Przemo, Twój pomost i w tym momencie było żle (teraz widzę że winna była zbędna linia $linkback = ".." . append_sid("/");) następnie: phpbb_component_1.2.4RC4 aleten też nie działał tak jakbym chciał więc odnistalowałem go usunąłem wpisy w bazie phbb_ i na nowo zainstalowałem phpBB i Twój pomost - reszte już znasz

stone
28-03-2006, 12:26
no to wszystko jasne

instalacja komponentu phpbb zmienia tabele uzytkonikow i stad blad w integracji z przemo.

najlepiej zainstaluj jeszcze raz Joomle od poczatku i wtedy nadpisz pliki z mojego pomostu

jacekd
28-03-2006, 12:33
no to wszystko jasne

instalacja komponentu phpbb zmienia tabele uzytkonikow i stad blad w integracji z przemo.

najlepiej zainstaluj jeszcze raz Joomle od poczatku i wtedy nadpisz pliki z mojego pomostu
A nie można bardziej humanitarnie ;) np. wykasować zbędne wpisy w tabeli od phpbb_user_id i by zadziałało ?

stone
28-03-2006, 12:35
oczywiście że można, tylko tak dla pewności mówie jak zrobić bezpieczniej:)

zreszta powinna być stara tabela w bazie tylko pod inna nazwa

jacekd
28-03-2006, 13:07
oczywiście że można, tylko tak dla pewności mówie jak zrobić bezpieczniej:)

zreszta powinna być stara tabela w bazie tylko pod inna nazwa
Usunęłem zbędne wpisy ale i tak jest coś nie tak. Po zalogowaniu na Joomla istniejącym użytkownikiem przenosi nas do forum automatycznie a przy próbie rejestracji użytkownika na forum
DEBUG MODE

INSERT INTO `jos_users` VALUES ('', 'onet', 'onet', 'onet@telvicom.info', 'c2f96f2a11204d95867711b05c160d73', 'Registered', '1', 0, 18, '2006-03-28 12:55:58', '', '', '', '4')

Line : 917
File : usercp_register.php

Pewnie nie ma się co męczyć tylko od podstaw zainstalować Joomla a może JoomalaPE (czy ona jest w wersji polskiej ?) i będzie po kłopotach.

Mam tylko takie pytania przed całą operacją:

1. Po poprawnej integracji po rejestracji użytkownika na Joomla będzie ona zalogowany automatycznie jako użytkownik zarejestrowany i na portalu i na forum ?

2. A po rejestracji na forum czy jest także traktowany na portalu jako zarejestrowany ?

3. Czy po zalogowaniu na portalu automatycznie przenosi na forum ?

stone
28-03-2006, 19:52
odp na 1-3 tak:)

jacekd
29-03-2006, 17:33
odp na 1-3 tak:)
Zainstalowałem JoomlaPE z integracją i na szybko widzę że jest OK :)
Jedyny problem to taki że po zalogowaniu się w portalu przenosi mnie automatycznie na forum :confused: i a jak zrobić aby nie przenosiło na forum a pozostawało na portalu bo przecież są zasoby na portalu dla zarejestrowanych userów a jednocześnie aby po wybraniu forum był już zalogowany ?

stone
01-04-2006, 10:49
Zapraszam na stronę testowo-demonstracyjną projektu:

www.stone.webd.pl/przemo

OnE.Killer
04-04-2006, 09:05
Mam male pytanie, w ktorch plikach nalezy zmienic prefix (forum), aby sie instalowalo z nowym (i oczywiscie działało ;) )?

stone
04-04-2006, 21:03
Niestety we wszystkich:)

OnE.Killer
04-04-2006, 21:05
:| to przeciez "tylko" tablica z userami :P

stone
04-04-2006, 21:07
Miałem namyśli we wszystkich plikch które sa w paczce z integracją. Na pewno wszystkie ze strony Joomli, ale trzeba tez przegladac czesc dla forum bo tam tez mogło sie cos zawieruszyc

OnE.Killer
04-04-2006, 21:11
Mniejsza z tym bo juz zaczalem wrzucac na inne konto na ktorym jeszcze nie ma phpbb2 ;) (w miedzyczasie zalozylem :) )

ekspert
04-04-2006, 21:32
Witam, mam takie pytanie czy da się zintegrować forum by przemo z joomlą kiedy są one na dwóch różnych serwerach? I jeszcze czy intregracja zadziała kiedy korzystamy z komponentu community builder?

OnE.Killer
04-04-2006, 21:38
Co do pierwszego to nie, bo forum MUSI sie znajdowac w katalogu FORUM zaraz przy JOOMLI ;)

ekspert
04-04-2006, 21:42
hmm, szkoda bo mam serwer na 60free a tam tylko 60 MB i jeszcze forum mam tam dać to rezygnuje z tego...

stone
04-04-2006, 22:52
znaczy dać radę da ale to wymaga porządnego hosta które daje szerokie możliwości konfiguracji baz danych, oraz skryptu w którym bedzie mozna ustawić inna baze danych dla forum, czego obecnie z uwagu na brak czasu nie planuje, takze na razie to tylko teoria:)

natomiast jezeli Ci zależy to warto wydac 30-40zl/rok i wykupic płatny hosting gdzie można swobodnie oddychac:)


Panowie skasowałem wasze posty bo ładnego off-topa tu zrobiliście:) co do darmowych serwerów było już kilka dużych tematów na forum. EOT :)

Balas
05-04-2006, 09:30
Znalazlem blad podczas instalacji. Pare plikow od forum mialo zla sume kontrolna, a baza danych sie juz zainstalowala.


Niektóre pliki wysłane na serwer mają złą zawartość (są prawdopodobnie uszkodzone)
Jeżeli nie edytowałeś żadnych plików, oznacza to, że wystąpiły problemy z ich wysyłaniem na serwer. Sprobuj ponownie wysłać pliki, które są wyświetlone poniżej. Możesz spróbować włączyć lub wyłączyć przesyłanie w trybie binarnym.

Jeżeli zmieniałeś zawartość plików celowo, kliknij TUTAJ aby zainstalować forum, ale TYLKO w tym przypadku!
Jeżeli ściagnąłeś oryginalny pakiet ze strony http://www.przemo.org/phpBB2 i nie zmieniałeś żadnych plików, wyślij je ponownie na serwer. W innym przypadku forum nie będzie działać prawidłowo!
admin/admin_ug_auth.php - Zła zawartość pliku! Suma kontrolna: [ 2800df748217448fbdcde40ed192b765 ]
admin/admin_users.php - Zła zawartość pliku! Suma kontrolna: [ 5254d2b326b694062547253f0a730d50 ]
includes/functions_remove.php - Zła zawartość pliku! Suma kontrolna: [ 8a0c8c52490a6e365a100e6ce3cb96c7 ]
includes/usercp_activate.php - Zła zawartość pliku! Suma kontrolna: [ ebcd92e1cff953089b552fc29af7406d ]
includes/usercp_register.php - Zła zawartość pliku! Suma kontrolna: [ 06755f04ff272c062c88e20d380ce719 ]
includes/usercp_sendpasswd.php - Zła zawartość pliku! Suma kontrolna: [ d67539b13758b85eb99d98b047830abf ]
login.php - Zła zawartość pliku! Suma kontrolna: [ 09bda9833518b88d6b4ecee5de8f4d26 ]

Po nacisnieciu na "tutaj" instalacja przebiega jak w zwyklym phpbb2 by przemo i wysypuje sie:

Wystąpił błąd przy instalacji do bazy danych:

CREATE TABLE phpbb_advertisement ( id mediumint(9) NOT NULL auto_increment, html text DEFAULT '' NULL, email varchar(128) default '' NULL, clicks int(9) default '0' NOT NULL, position tinyint(1) default '0' NOT NULL, porder mediumint(4) default '0' NOT NULL, added int(11) default '0' NOT NULL, expire int(11) default '0' NOT NULL, last_update int(11) default '0' NOT NULL, notify tinyint(1) default '0' NOT NULL, type tinyint(1) default '0' NOT NULL, PRIMARY KEY (id) )

Table 'phpbb_advertisement' already exists

Wystąpił nieoczekiwany błąd instalacji do bazy SQL. Plik instalacyjny: db/schemas/mysql_schema.sql

W bazie danych "*******" istnieją tabele phpBB2 z prefixem "phpbb_"

Możesz wybrać inny prefix dla nowo instalowanego forum, lub usunąć istniejące tabele. Jeżeli zdecydujesz się usunąć, upewnij się, że tabele nie są potrzebne (nie korzysta z nich inne forum dyskusyjne. Nie można cofnąć tej operacji !

Edit
oops ;) mialo to isc do Joomla PE ;)

vj_
05-04-2006, 14:12
Dodaj sobie tylko do pliku sql profilaktycznie, if exist drop table i po problemie :)

Balas
05-04-2006, 21:14
Wysłalem pliki jeszcze raz (z forum i instalacje w joomli na wszelki wypadek) i zainstalowalo bez problemow :) Ale jak juz mowilem mialem to napisac w Joomla PE ;)

stone
05-04-2006, 21:36
Był drobny błąd w pliku index.php Joomli który powodował zamiesznie przy instalacji PE, także jakby nadal coś nie działo to pobrać jeszcze raz i nadpisać plik index.php i zainstalwać, powinno być ok:)

wacki4
16-04-2006, 00:28
taki oto problemik:
błąd w okienku logowania - wyświetla " Witaj! Jesteś zalogowany jako: 0" a gdy próbuje wylogować to przerzuca na główną forum... oczywiscie wszystko po instalacji tej modyfikacji - co moze byc nie tak ?

tplewa
16-04-2006, 01:37
W mod_login.php znajdz taki fragment:

// Logout output
// ie HTML when already logged in and trying to logout
if ( $name ) {
$name = $my->username;
}


i zmien na:

// if ( $name ) {
$name = $my->username;
// }


Bedzie ok poprostu zmienna $name przyjmuje wartosc 0 i nie spelnia warunku.

stone
16-04-2006, 06:23
Problem jest trochę bardziej złozony i dotyczy samej Joomli.

W załączeniu plik logowania z poprawkami do integracji. Bardzo bym prosił o sygnał czy działa

wacki4
16-04-2006, 09:31
pokazuje już dobrze :)

lecz nadal nie chce wylogować, jak próbuje wylogować się przez opcje w menu to nie ma problemów - tu za to przełącza mnie na forum... i nadal jestem zalogowany...

a i jeszcze jedna uwaga: przy synchronizacji nie skopiowało adresów email z przemo do joomli... czy mógłbyś stone jakos pomóc i zrobić kod który by wykonał takie zadanie ?? :)

stone
16-04-2006, 15:41
możesz dac link do Twojej strony?
a adresy e-mail powinny byc przeniesione, czy jestes pewien ze ich nie ma?

wacki4
16-04-2006, 15:43
tak, daje głowe uciac :)

www.ocetimes.pl

stone
16-04-2006, 15:57
Problem jest najprawdopodbniej spowodowany tym ze forum jest w podomenia a nie podkatalogu i tu następuje zgryz, nie testowałem jeszcze integrtacji w takim układzie ale mam to w planie:)

Co do maili to jeszcze to sprawdze

wacki4
16-04-2006, 16:47
subdomenie ;)

ale przecież fizycznie nie powinno to nic zmieniać, gdyż dostęp przez /forum/ również jest aktywny ... :)

a czy móglbyś cos wymyslec z tym kodem ? bo zalezy mi bo musze dodac kilkunastu userom uprawnienia a nie ma ich maili przez co on o nie prosi a nie mam checi tyle poprawiac

problem z przerzuceniem przy logowaniu rozwiązałem poprzez wyłączenie sprawdzania adresu.. :) juz teraz ładnie jedno na 2 przerzuca :) lecz miło by było jakby w ostatecznej wersji była możliwość wyboru

tplewa
17-04-2006, 00:15
Ja mam forum jako inny uzytkownik i tak samo jako poddomena po malych zmianach skryptu wszystko smiga ok. Testowalem tez na dwuch bazach i smigala. Jednak narazie zrobilem na jednej bo rozwiazanie robilem na szybkiego i malo elegancko (dodanie obslugi drugiej bazy od strony phpbb w dp.php i wpisane tam na sztywno dane).
Lekkim problemem jest odpowiednie ustawienie czasu automatycznego wylogowania po stronie PHPBB i Joomla (zdaza sie poprostu ze mimo zalogowania na forum jest sie juz wylogowanym z portalu i na odwrot), ale to juz mniejszy problem.

Bledem jaki znalazlem to upgrade bazy tzn.

ALTER TABLE `jos_users` ADD `phpbb_user_id` TINYINT( 5 )... TINYINT to troche malo jak ma sie duza liczbe userow.

Tak samo tez cos nie tak dzialala rejstracja przez portal (zle update tabeli forum_config) - ale narazie ta czesc sobie odbuscilem.

kolejna sprawa to fakt skrypt przenoszacy ma blad (przynajmniej phpbb->jomla) i nie przenosi emaili (w druga stone nie sprawdzalem bo przenosilem tylko w jedna strone):

$email = $newArray['email']; powinno byc $email = $newArray['user_email']; (chodzi o tabele w PHPBB)


W sumie narazie robie czesc ktora pozwoli na to by uzytkownicy z pewnych grup na forum mialy odpowiednie uprawnienia w portalu...

ahh i bym zapomnial:
/com_login/login.html.php - tez wymaga poprawienia inaczej nie dziala wylogowanie przez przycisk "wyloguj" w menu uzytkownika tzn. wylogowuje tylko z portalu...

--------------------------
login.html.php:

zmienic:
<form action="<?php echo sefRelToAbs( 'index.php?option=logout' ); ?>" method="post" name="login" id="login">
na:
<form action="sciezka_do_forum/login.php" method="post" name="login">

oraz dodac pole:
<input type="hidden" name="logout_phpbb" value="yes" />
--------------------------

jest w tym pliku jeszcze funkcja "function loginpage" - jej narazie nie ruszalem choc tez by wypadalo, jednak nie wiem w ktorym przypadku jest ona uzywana.

Nie wiem czy o wszystkim pamietalem bo skrypty poprawialem na bierzaco jak cos nie fungowalo i nie wiem na ile aktualne mialem pliki z pomostem Stone.


P.S.
Stone moze polaczymy troche sily, aktualnie integruje tez dosc mocno forum z portalem bazujac na twoim rozwiazaniu - a w sumie szkoda roboty bo robi sie dwa razy to samo.

tplewa
17-04-2006, 14:50
Dobra kolejny problem, a mianowicie gdy mamy wlaczona aktywacje kont na forum gdy uzytkownik w profilu zmienia adres e-mail (zostala zmieniona istotna informacja) forum blokuje takiego uzytkownika, wylogowuje i wysyla e-mail z prosba o reaktywacje konta.
Portal tak samo powinien blokowac takie konto, oraz uzytkownik powinien zostac wylogowany.

Mala poprawka do tego tematu (z prefixem mos_ - tak mam w bazie):



usercp_register.php:

...
...


if ( $email != $userdata['user_email'] && $board_config['require_activation'] != USER_ACTIVATION_NONE && $userdata['user_level'] != ADMIN )
{
$user_active = 0;
Dodac:
$joomla_block = 1;

$user_actkey = gen_rand_string(true);
$key_len = 54 - ( strlen($server_url) );
$key_len = ( $key_len > 6 ) ? $key_len : 6;
$user_actkey = substr($user_actkey, 0, $key_len);

if ( $userdata['session_logged_in'] )
{
session_end($userdata['session_id'], $userdata['user_id']);
}
}
else
{
Dodac:
$joomla_block = 0;
$user_active = 1;
$user_actkey = '';
}


...
...


//joomla przemo start
Zmienic zapytanie sql:

$sql = "UPDATE mos_users SET " . $username_sql ." email = '" . str_replace("\'", "''", $email) ."', block = $joomla_block
WHERE phpbb_user_id = $user_id";
if ( !($result = $db->sql_query($sql)) )
{
message_die(GENERAL_ERROR, '', '', __LINE__, __FILE__, $sql);
}



...
...



$message = $lang['Profile_updated_inactive'] . '<br /><br />' . sprintf($lang['Click_return_index'], '<a href="' . append_sid("index.$phpEx") . '">', '</a>');
Dodac:
//joomla-przemo start
//Usuniecie sesji uzytkownika z tabeli w celu wylogowania
$sql = "SELECT id,username FROM mos_users WHERE phpbb_user_id = '$user_id'";
$result = $db->sql_query($sql);
$row = $db->sql_fetchrow($result);
if ($row['id'] && $row['username'])
{
$sql = "DELETE FROM mos_session WHERE userid = '". $row['id']. "' and username = '".$row['username']."'";
$result = $db->sql_query($sql);
}
//joomla-przemo end



Teraz kilka przmyslen.

1. Rejstracja nowego uzytkownika

Osobiscie zamiast uzywac rejstracji z joomla (komponent com_registration) link "Nie masz konta? Załóż sobie" prowadzi do rejstracji na forum "/profile.htm?mode=register"

Dlaczego tak, a nie inaczej. Powod bardzo prosty, rejstrujac sie przez portal nie podajemy wszystkich istotnich informacji wymaganych przez PHPBB (np. jesli ktos ustawi dodatkowe pole jako wymagane itp.).
Mozna to rozwiazac, jednak nalezalo by zaimplementowac w com_registration praktycznie wszystkie pola jakie mamy w formularzu rejstracji na forum. Co jest raczej bezsensowne (powielanie tego samego).

2. Zapomniales hasla

W sumie to to juz bardziej ****************************a, tez link prowadzi na forum "/profile.htm?mode=sendpassword" - choc moze zostac i standardowo poprostu obsluge zmiany profilu, przypomnienia hasla przewalilem calkiem na strone forum.

wacki4
17-04-2006, 14:59
najlepiej to by było cały portal przystosować pod tabelę do forum, i na niej operować - powielanie userów na 2 tabele również nie ma sensu ... :) a myśle że nie było by to tak trudne [w phpbb można zmienić prefiks jednej z tabel poprzez edycje tylko jednego pliku] :) i wtedy pola wymagane w joomli dodać do tejże tabeli... a pola powielające się jakos poklonowac lub zepolić ;)

kolejna uwaga - po rejestracji w portalu pole "ostatnio zarejestrowany" na forum jest puste!

tplewa
17-04-2006, 15:37
najlepiej to by było cały portal przystosować pod tabelę do forum, i na niej operować - powielanie userów na 2 tabele również nie ma sensu ...



moze i bez sensu ;) jadnak ma swoje zalety. Osobiscie predzej czy pozniej mam zamiar znowu rozdzielic bazy (forum i portal bedzie na osobnych) i cos takiego by to utrudnilo.



kolejna uwaga - po rejestracji w portalu pole "ostatnio zarejestrowany" na forum jest puste!


o tym juz wspomnialem:


Tak samo tez cos nie tak dzialala rejstracja przez portal (zle update tabeli forum_config)

wacki4
17-04-2006, 16:19
tplewa - a mógłbys udostepnic swoja wersje z tymi wszystkimi "poprawkami"? :)

stone
18-04-2006, 08:16
wow, chwile mnie nie było i tyle informacji :)
@tplewa jęzli tylko chciałby polączyć siły to byłbym bardziej niz rad:) Kontak na PM

Co do zgoszonych błędów postaram się dzis je poprawić, ale nie gwartatuję bo mi coś ostatnio dzieci spać nie chca:)

stone
18-04-2006, 21:54
@tplewa - poprawki odnośnie blokady uzytkownika joomli po zmianie maila na forum dodałem, paczki jeszcze nie publikowałem bo chcę jeszcze przepatrzyć czy czegoś nie ma więcej od razu
poprawiłem także skrypt integracji i wylogowywanie

teraz pokolei
1. odnośnie rejestracji to prawda że rejestracja na joomli jest uboga w porównaniu z forum. Jednak tak też ktoś może chcieć a mi na początek tak bardziej pasowało, jednak w późniejszym czasie planuję wybór trybu rejestracji z poziomu panelu admina

2. odnośnie zmiany hasła to bym zostawił tak jak jest gdyż zachowujemy w ten sposob jednolitość strony i forum a nie powodoje to zamieszania

3. jedną, wspólną tabele ma komponent integrujący joomlę ze zwykłym phpbb i jak wiele problemów to dostarcza czasem to wie kto chciał co instalować więcej na joomli :) w naszym przypadku chodzi o to aby zmiany były jak najmniejszcze tak aby późniejsze rozdzielenie było bezbolesne i to gwarantują osobne tabele użytkowników

4. jest problem z aktualizacją statystyk na stronie głównej ale na razie nie wiem czym to jest spowodowane, config jest uaktualniany prawidłowo ale nie odświeża się to na stronie, pojawia się czasem jak ktoś sie zalguje np, póki co nie wiem czemu

tplewa
19-04-2006, 00:39
4. jest problem z aktualizacją statystyk na stronie głównej ale na razie nie wiem czym to jest spowodowane, config jest uaktualniany prawidłowo
Nie do konca ;)
Wykonywane jest update tabeli:

UPDATE `forum_config` SET `config_value` = 'a:2:{s:8:\"username\";s:6:\"$username \";s:7:\"user_id\";s:2:\"$phpbb_id\";}'WHERE `config_name` = 'newestuser'

A oryginalnie uzywana jest funkcja "serialize" i tutaj owszem s:8 dla username bedzie ok, ale nie s:6 dla $username - bo ta wartos sie zmienia :)

oryginalnie kod w PHPBB wyglada tak:



najpierw zapytanie o usera:

SELECT username, user_id
FROM " . USERS_TABLE . "
WHERE user_id <> " . ANONYMOUS . "
ORDER BY user_id DESC
LIMIT 1

teraz update:
UPDATE " . CONFIG_TABLE . "
SET config_value = '" . str_replace("'", "''", serialize($row)) . "'
WHERE config_name = 'newestuser'

i na koniec liczba userow:

$sql = "SELECT COUNT(user_id) AS total
FROM " . USERS_TABLE . "
WHERE user_id <> " . ANONYMOUS;

gdzie usercount = row[total]

w sumie kod w czystym PHP (bez uzywania API SQL w Joomla) powinien wygladac tak:



$sql = "SELECT username, user_id FROM forum_users WHERE user_id <> '-1' ORDER BY user_id DESC LIMIT 1";
$result = mysql_query($sql, $conn);
$newArray = mysql_fetch_array($result);

$serialize_string = serialize($newArray);
echo "TEST serialize = $ser_string";


i daje nam to wynik np: TEST ser = a:4:{i:0;s:6:"Alanos";s:8:"username";s:6:"Alanos";i:1;s:4:"1430";s:7:"user_id";s:4:"1430";}

a potem tylko zapytanie:
UPDATE forum_config SET config_value = 'a:4:{i:0;s:6:"Alanos";s:8:"username";s:6:"Alanos";i:1;s:4:"1430";s:7:"user_id";s:4:"1430";}' WHERE config_name = 'newestuser'

i powinno byc ok...

choc mozna to uproscic bo forum pobiera tylko:
$newest_userdata = get_db_stat('newestuser');^M
$newest_user = $newest_userdata['username'];^M
$newest_uid = $newest_userdata['user_id'];^M

get_db_stat robi unserialize

wiec teoretycznie wystarczy zrobic $array = array(nasza tablica zawierajaca username i user_id)
i potem serialize($array)


sorry jesli namieszalem ale juz troche pozno i w sumie spie - moze idzie to zrobiz uzywajac API SQL z Joomla (bez bawienia sie w $array = array) jednak $database->loadObjectList() i $database->loadResult() nie zwracalo mi tablic tak jak mysql_fetch_array. Zreszta tak jak wspominalem jesli chodzi o Joomla to musze jeszcze troche poczytac o samym API, bo narazi emam troche mgliste pojecie ;)


qrde he he chyba sobie nie pospie bo caly czas cos sobie przypominam i dodaje:

nalezy jeszcze rozwiazac pewien problem tzn. sprawdzac (w com_regist...) czy forum przy rejstracji wymaga uwierzytelniania przez e-mail lub admina (robi sie tu problem bo moga byc inne ustawienia w CMS i na forum) np. CMS nie wymaga uwierzytelnienia i wtedy user automatycznie bez tego ma dostep do forum. Takich niuansow moze wyniknac jeszcze wiecej, dlatego po czesci proponowalem uzycie tylko jednego formularza (rejstracja z forum).

nic to chyba juz jak na dzisiejsza noc koniec bo bede spal w pracy...

stone
19-04-2006, 12:05
Dzięki za info w sumie kod mam dosyc podobny tylko cos faktycznie string w moim przypadku coś jest za krótki. Sprawdzę to wieczorkiem.

Co do różnic w ustawieniach masz rację i trzeba to tak doprecyzować aby konta były tak zakładane jak ustawione jest w danym skrypcie

tplewa
19-04-2006, 14:21
w sumie taki kod rozwiazuje problem i chyba mozna tak bedzie to zostawic:



registration.php:

...
...

$phpbb_user_array = array ($username ,"username" => $username,$phpbb_id, "user_id" => $phpbb_id);
$query = "UPDATE forum_config SET config_value = '" . str_replace("'", "''",serialize($phpbb_user_array)) . "' WHERE config_name = 'newestuser'";
$database->setQuery( $query );
$database->query();

$query = "UPDATE `forum_config` SET `config_value` = '$phpbb_user_count' WHERE `config_name` = 'usercount
$database->setQuery( $query );
$database->query();

//joomla-przemo end


jednak tak jak wspominalem zostaja problemy z rozdzieleniem sposobow rejstracji i ustawiania znacznikow blokuj.

tak smo update statystyk nalezy poprawic w /administrator/components/com_users/admin.users.php przy dodawaniu usera. Przy kasowaniu to samo ale z zapytaniem pobierajacym ostatnio zarejstrowanego czyli
SELECT username, user_id FROM forum_users WHERE user_id <> '-1' ORDER BY user_id DESC LIMIT 1

wacki4
19-04-2006, 21:01
panowie panowie.. jak moge zapytac: kiedy planujecie zakonczyc dyskusje, i ruszyc cos z nową wersją ?? :) bo tak czekam i obserwuje i widze że co chwila to inny problem znajdujecie ;)

stone
19-04-2006, 22:16
Jest juz wersja 1.0.4b na stronie :)

wacki4
20-04-2006, 15:53
i jeszcze jedno pytanko... czy mógłbyś mi stone napisać kod który dorzuci mi maile z phpbb do joomli gdyz niezbyt moge usunac userów i jeszcze raz wrzucic, gdyż części dodałem uprawnienia...

tplewa
20-04-2006, 16:24
To powinno rozwiazac twoj problem - obsluga taka sama jak pliku synchronizacji. Przenosi tylko e-maile istniejacych w dwuch bazach uzytkownikow z PHPBB do Joomla.

wacki4
20-04-2006, 19:26
tplewa - dziękuje :)

keicaM
23-04-2006, 21:06
Za tydzień planuję wcielić w zycie integrację Joomli z Forum Przema na stronie z ponad 2700 zarejestrowanymi Użytkownikami (na Forum)

Testowałem pomost w wersji 1.04 na krasnalu

Podczas synchronizacji skrypt zatrzymał się podczas przenoszenia użytkownika z Forum który miał znaczek ' w nicku, czy nie powinien go po prostu pominąć?

Po jakiego grzyba podczas zalogowania się na Joomli zostajemy przekierowani na Forum?! I jak to zmienić?

Czy Stone zaznaczyłeś >wszystkie< modyfikacje w kodzie? Bo widziałem że większość jest ujęta w komentarze. Ta informacja jest mi potrzebna, bo porównuje zmodyfikowane pliki z modem do forum "Spider friendly"(który powoduje ze forum jest indexowane przez wyszukiwarki). U mnie będzie działała joomla zintegrowana z Forum Przema + modem Spider Friendly

tplewa
23-04-2006, 21:50
Skrypt do przenoszenia zostanie napewno poprawiony odnosnie wystepowania ' w nick-u. Co do reszty to jest to wersja beta i moga sie pojawiac problemy, u mnie dziala modyfikacja tez na forum moze nie z 2700userow - jednak forum jest uczeszczane i srednio mam okolo 500 unikalnych odwiedzin dizennie.
Poprawka Spider friendly nie powinna stanowic problemu, u mnie dziala ok.

Odnosnie tego przenoszenia na forum to sprawdz ta poprawke http://joomlaprzemo.lantech.pl/new_login.tar.gz

keicaM
24-04-2006, 01:26
"Poprawka Spider friendly nie powinna stanowic problemu, u mnie dziala ok."
Tu się mylisz bo Stone zmodyfikował te same pliki które są w modyfikacji Spider Friendly, więc aby wszystko dobrze działało nalezy wyedytowac pliki z moda spider Friendly i dodać pomost do Joomli, co już uczyniłem.

stone
24-04-2006, 07:50
A sprawdzałes czy poprawka tplew'y Ci działa, bo zależy nam aby potwierdzić czy to usuwa ten błąd
Mam też pomysł jak to troszke inaczje rozwiazać, postaram się dziś na tym popracować.
Co do pliku synchronizacji dziś będzie poprawiony

tplewa
24-04-2006, 11:43
Tu się mylisz bo Stone zmodyfikował te same pliki które są w modyfikacji Spider Friendly, więc aby wszystko dobrze działało nalezy wyedytowac pliki z moda spider Friendly i dodać pomost do Joomli, co już uczyniłem.


Zadales pytanie czy bedzie dzialac wiec odpowiedzialem ze tak i to jest prawda (nie koliduje z tym Hackiem - od strony software ). I jeszcze prosba ta samo co ma Stone, daj informacje jak dzialaja nowe pliki do ktorych dalem linka. Pomoglo czy dalej sa jakies problemy ???

maniek
24-04-2006, 15:13
czesc. Istnieje modul do wyswietlania na stronie glownej ostatnich posto oraz najpopularniejszych postow z forum phpbb by przemo? Jelsi tak to rposze o jakiegos url. dz z gory

pzdr

tplewa
24-04-2006, 16:46
tak jest taki modul nazywa sie mod_lasttopics_phpBB wystarczy poszukac...

keicaM
24-04-2006, 17:17
Odnośnie tej modyfikacji przekierowania po logowaniu. To na 1 rzut oka działa ok.
Po zalogowaniu się na Joomli nie przekierowuje i jestem też zalogowany na Forum.
Po zalogowaniu na Forum też jest all OK.
Wylogowywanie też działa w obie strony poprawnie.
Dobra robota :)

stone
24-04-2006, 19:27
Z przekierowaniem bywają problemy bo czasem się nieche przekierowywać, a chce zrobić tak jak jest na forum, ze wyswietla sie ekran na którym jest link do kliknięcia w przypadku braku przekierowania

stone
24-04-2006, 19:57
Skrypt synchronizacji poprawiony, paczka uaktualniona, do pobrania stąd http://www.joomlapl.com/component/option,com_remository/func,fileinfo/id,66/

keicaM
01-05-2006, 13:25
Dzięki za świetną robotę z tym pomostem! Naprawdę doceniam czyjąś darmowa pracę w dzisiejszych czasach!
Uzywam tych zmodyfikowanych plików które nie przekierowywują na forum po logowaniu.

Niestety jeszcze nie wszystko działa OK. Moja strona www.portal24h.pl Joomla 1.08 + Forum Przema 1.12.5 + masa zarejestrowanych i odwiedzających (online) Użytkowników
Ustawiłem czas trwania sesji Uzytkownika dla Forum przema na trochę krótszy niż na stronie Joomli. Miało to zapobiec pojawianiu się problemu który zauważyłem jednak nie rozwiązało go:
Zauważyłem że w pewnych przypadkach pozostajemy nadal zalogowani na Forum, a na Joomli już nie i gdy chcemy zalogowac się na joomli nie loguje nas tylko przenosi na Forum (tu jestesmy zalogowani).

Używam Opery 9 beta, na IE i Firefoxie nie sprawdzałem. Nadal testuję dokładniej opisany przeze mnie błąd i zgłaszany do mnie przez Użytkowników.

Te przekierowanie z paskiem postępu to jest b. dobry pomysł (takie jak na Forum). Rozwiązało by to pewnie kilka problemów...

stone
02-05-2006, 21:36
Dzięki za podjęcie ryzyka i instalację na tak dużej stronie, tego własnie pomost potrzebuje, crash testu:) Co do logowania to jakby Ci się udało ustalić te okoliczności to by było super, a co do faktu blokady logowania w przypadku pozostawia zalogowanym na forum cały czas nad tym myślę, postaram się coś w najbliznych dniach z tym zrobic. Pozdrawiam

marian
05-05-2006, 12:40
witam

dopiero co zainstalowałem to u siebie (świeża instalacja Joomla i forum, bez użytkowników) i występuje coś takiego, że kiedy rejestruję nowego użytkownika przez moduł Joomli, użytkownik ten jest widzialny na liście użytkowników w adminie forum, ale nie da się wejść w edycję jego profilu (pojawia się komunikat "wybrany użytkownik nie istnieje")

jeśli rejestruję użytkownika od strony forum, to tego problemu nie ma, nie znalazłem też problemów w działaniu joomli (tzn. po nadaniu uprawnień w Joomli taki użytkownik może normalnie dodawać treści itd.)

macabra2323
05-05-2006, 15:15
Jezu błagam zróbcie coś żeby po zalogowaniu nie przenosiła na forum. Może przenosić na stronę, ale nie na FORUM. I mam problem z modułem logowania. Podczas instalowania wyskakuje błąd:


Wczytaj module - Wczytanie pliku NIEUDANE
Błąd: W pakiecie instalacyjnym - brak pliku XML.
[Dalej...]

Wczytaj module - Niepowodzenie
Nie znaleziono pliku instalacyjnego:
/home/a/u/d/audiotech/www/media/install_445b4fa357e2f/
[Dalej...]

Co mam zrobić??

keicaM
05-05-2006, 19:30
Niestety zamieszałem w bazie danych i do pola php_id w tabeli jos_users kopiowało taką samą zmienną przez co nie rejestrowało automatycznie uzytkownika na Forum. Musiałem usunąć integrację ze strony Portal24h.pl
Cholera...

stone
06-05-2006, 07:31
Widzę że się troszkę nazbierało:) Postaram się dziś wiceczorem i w najbliższe dni pchnąc sprawy do przy.

Tak aby podsumować:
1. Prznoszeni na forum
2. edycja profilu - muszę to jeszcze sprawdzić

@macabra2323 Nie za bardzo wiem jaki moduł chcesz instalowac ale wygląda że jest błąd w jego paczce. Integracja nie wymaga instalacji żadnych dodatkowych modułów

@keicaM mógłbyś napisać dokładniej w cos się stało? może da się jakoś to naprawić

keicaM
06-05-2006, 10:48
To co mi się zamieszało w bazie danych to moja wina a nie bezpośrednio tego pomostu (tak żeby niebyło nieporozumień).

Na localhoscie instalowałem kiedys jeszcze pomost do zwyklego phpbb, a on wiadomo już po dyskusji na poczatku tego tematu powodował wiele modyfikacji w bazie mysql które później sprawiały problemy z pomostem do przema. Niestety radzono aby zainstalować od nowa jomlę (na czysto) a w moim wypadku nie było to mozliwe przy prawie ukończonej stronie. Aby naprawić śmieci pozostałem po pomoście do zwykłego phpbb zainstalowałem (drop table) tabele jos_users i jos_core_acl_aro jos_core_acl_aro_groups jos_core_acl_aro_sections jos_core_acl_groups_aro_map. testy na localhoscie integracji joomli z przemo wydawały się OK.

Po przeniesieniu na działającą stronkę... już nie było tak wesoło, gdyż dopiero po pewnym czasie zauważyłem że użytkownicy nie są rejestrowani automatycznie na Forum. Próbowałęm użyc więc skryptu sync.php który jednak wywalał komunikat "Column count doesn't match value count at row 1". Więc zajrzałem do tabeli jos_users i w polu phpbb_user_id kilka tysięcy nowo zarejestrowanych użytkowników miało przydzieloną jedną i taką samą wartość 127. Zdenerowałem się bo byłem zmęczony inną praca na kompie i wyrzuciłem cała integracje joomli z Przema, ale mam nadzieję że kiedyś uda mi się to jakoś poprawić (te zamieszanie w mojej bazie)

Jeszcze raz podkreślam że integracja u mnie nie działała poprawnie TYLKO z mojej winy, gdyz "zamieszałem" w bazie danych!

stone
06-05-2006, 22:47
No faktycznie niezbyt przyjemna sytuacaj, ma nadzieję że uda Ci się wyjść na prostą:)

Dziś poprawiłem aspekt przenoszenia po zalogowaniu na forum, paczka już uaktuaniona, nie zmienialem wersji bo to tylko mała zmiana. Dla osób które nie chcą pobierać ponownie całej paczki poprawiony plik w załączniku

macabra2323
07-05-2006, 14:16
Z tym modułem to chodzi mi o ten mod zastępczy do logowania. Można go pobrać w tym temacie. To ten w którym Stone pytał czy wszystko jest z nim OK. Z modułem oczywiście. :D

stone
07-05-2006, 14:30
żadnego modułu nie trzeba instalować, wystarczy że napiszesz ten tym co jest w załączniku pliki forum/login.php , powinno pomóc

macabra2323
07-05-2006, 23:04
Zobacz post 38. Podczas instalacji modułu pobranego z postu 38 mam taki błąd(nazwa pliku to mod_login.zip instaluję go w joomli. pisało że jest to poprawiony moduł logowania):

Wczytaj module - Wczytanie pliku NIEUDANE
Błąd: W pakiecie instalacyjnym - brak pliku XML.
[Dalej...]

Wczytaj module - Niepowodzenie
Nie znaleziono pliku instalacyjnego:
/home/a/u/d/audiotech/www/media/install_445b4fa357e2f/
[Dalej...]

keicaM
08-05-2006, 12:23
macabra2323 zadajesz makabryczne pytania :D
Jego nie instaluje sie poprzez instalator Joomli!!! To jest modyfikacja pomostu joomla-> forum przema i nalezy pliki z mod_login.zip podmienić na serwerze poprzez interfejs FTP a nie poprzez interfejs Joomli!

marian
08-05-2006, 12:59
Podmiana pliku login.php nie pomogła odnośnie problemu nieistniejących użytkowników po rejestracji przez Joomlę, ale doraźnie poradziłem sobie z tym zmieniając podlinkowanie "zarejestruj się" w module i komponencie login bezpośrednio na link rejestracji na forum.

A tak nieco z innej beczki - jeśli chodzi o tworzenie komponentów itp. pod Joomlę to jestem totalnie zielony, ale świetną opcją byłoby możliwość połączenia tak zintegrowanego przemo z np. akocomment, aby przy artykułach Joomli był link np. skomentuj na forum - i wtedy wszystkie komentarze umieszczane tylko na forum przemo

stone
10-05-2006, 19:09
Zgodzę się że idea dobra, ale czasu nie ma na razie wogole, wolę się skupić aby sam komponent juz działał. Ale na pewno będę to miał na uwadze

novaczek
15-05-2006, 01:25
tak jest taki modul nazywa sie mod_lasttopics_phpBB wystarczy poszukac...

... znalazlem...zainatalowalem...i mam problem z konfiguracja :( czy ktos juz tego uzywa?

stone
15-05-2006, 12:25
Tak, np tu www.dreamfall.pl , a jaki jest problem u Ciebie?

novaczek
15-05-2006, 13:31
Już OK...miałem problem przy konfiguracji i jakieś krzaki wychodziły... ale ma pytanko bo wyswietla sie u mnie na końcu modułu "/" i nie moge usunąć... i jeszcze...jak zrobileś u siebie + przed tematem?

stone
17-05-2006, 07:49
Szczerze powiem że nie wiem:), tak było od początku. Muszę jeszcze go troszkę zmienić tak aby kolejność była zgodna z ostatnimi postami a nie temtatmi i bedzie ok:)

novaczek
17-05-2006, 07:55
Tak się zastanawiam ale może ten "+" jest zwiazany z zastosowana templatka..., a co z tym "/" na końcu, nie wiesz co poradzic. Zajzyj na piastow.zhp.pl, serwis jeszcze raczkuje ale blad w wyswietlaniu juz widac

stone
17-05-2006, 08:10
Całkiem możliwe że ten + jest związany z klasą dla li , sprawdzę jak będe w domu i dam Ci znać

Hmm co do tego / to nie mam pojęcia, nic takiego sie u mnie nie pojawiało, ale sprawdzę jeszcze konfirgurację co to może powodowac

dziq616
17-05-2006, 15:34
Mam nastepujacy problem

Zainstalowalem joomla 1.0.8d wraz z integracja forum przema. Na mojej stronie (http://www.css.rwi.pl) kiedy loguje sie jako administrator i wchodze na forum wszystko jest wporzadku natomiast kiedy loguje sie jako zwykly user i wchodze na forum to jestem wylogowany...

nadpisanie plikow z paczki 'joomla przemo 1.0.4beta' i wgranie 2 latek nie pomoglo

xhtml
17-05-2006, 16:03
Mam nastepujacy problem

Zainstalowalem joomla 1.0.8d wraz z integracja forum przema. Na mojej stronie kiedy loguje sie jako administrator i wchodze na forum wszystko jest wporzadku natomiast kiedy loguje sie jako zwykly user i wchodze na forum to jestem wylogowany...

nadpisanie plikow z paczki 'joomla przemo 1.0.4beta' nie pomoglo

Ja tez mam ten sam problem, mam swieżą instalke Joooomla oraz forum od Przemo, synchronizacja przebiegla OK wszystko fajnie ryra, ale taksamo jako zwykly zalogowany user wchodzac na forum jestem wylogowany a jako admin jestem zalogowany.

--
pozdrawiam
krzysiek
www.witrazysta.pl (http://www.witrazysta.pl)

keicaM
18-05-2006, 01:13
Wyszedł dzisiaj kompoment integrujący zwykłe phpbb z Joomla i może Stone przyda Ci się rzucic okiem na to http://www.mehdiplugins.com/misc/phpbbjoom.htm

stone
18-05-2006, 07:11
Odnośnie braku logowania, czy w obu przypdkach macie prawidłowo bazę zmodyfikowaną wg pliku sql w paczce instalcyjnej?

@keica Dzięki za info. Przegladnąłem na szybko i wygląda na że opiera się na sesjach co może powodować problemy w przypadku przema, natomiast brak mi jest informacji czy integurje tez zarządzanie uzytkownikami czy tylko logowania. Niestety nie mam czasu teraz tego sprawdzic w praktyce. Jeżli by komuś się chciało i miał czas zobaczyć jak to działa byoby super

dziq616
18-05-2006, 09:11
Odnośnie braku logowania, czy w obu przypdkach macie prawidłowo bazę zmodyfikowaną wg pliku sql w paczce instalcyjnej?

Nie potrafie sprawdzic czy baza jest prawidlowo zmodyfikowana ale
Podczas wykonywania zapytania w PhpMyAdminie wg pliku sql ktory znajduje sie w paczce:

ALTER TABLE `jos_users` ADD `phpbb_user_id` TINYINT( 10 ) DEFAULT '0' NOT NULL AFTER `params`;
ALTER TABLE `phpbb_users` CHANGE `user_id` `user_id` MEDIUMINT( 8 ) NOT NULL AUTO_INCREMENT;
MySQL zwraca mi komunikat o bledzie:


Błąd
zapytanie SQL:
ALTER TABLE `jos_users` ADD `phpbb_user_id` TINYINT( 10 ) DEFAULT '0' NOT NULL AFTER `params`

MySQL zwrócił komunikat: http://72.21.49.138/phpMyAdmin/themes/original/img/b_help.png (http://dev.mysql.com/doc/mysql/en/Error-returns.html)
#1060 - Powtórzona nazwa kolumny 'phpbb_user_id'

xhtml
18-05-2006, 12:47
Błąd
zapytanie SQL:
ALTER TABLE `jos_users` ADD `phpbb_user_id` TINYINT( 10 ) DEFAULT '0' NOT NULL AFTER `params`

MySQL zwrócił komunikat: http://72.21.49.138/phpMyAdmin/themes/original/img/b_help.png (http://dev.mysql.com/doc/mysql/en/Error-returns.html)
#1060 - Powtórzona nazwa kolumny 'phpbb_user_id'

U mnie jest ten sam bład przy wykonaniu zapytania.

pozdrawiam
krzysiek

maniek
19-05-2006, 18:35
hm, nie działa mi autologowanie w forum, ktory jest zintegrowany z joomla. oczywiscie jest to oczywiscie wersja autora, ktorego wypowiedzi mam szczescie czytac na tym forum. wielkie dzieki mu za ta prace.

ale dobra do rzeczy. Autologowanie u mnie w forum nie działa... czym moze byc to spowodowane? Cos czuje ze to cos z cookies ale nie wiem jak to naprawic :) prosilbym o jakas pomoc, pzdr

stone
22-05-2006, 09:34
Do do błedów w zapyatania ch do bazy niestety na niektóry konfiguracja tak się zdarza, trzeba wtedy ręcznie dokonać zmian, albo sprawdzić czy już zostały one zrobione.

Co do autologowania nie testowałem tej funkcji za dokładnie, problemem może być jednak Przemo które ma dosyć duże restrykcje odnośnie autologowania dla użytkowniów ze zmiennym IP (neostrada)

dziq616
22-05-2006, 11:00
Do do błedów w zapyatania ch do bazy niestety na niektóry konfiguracja tak się zdarza, trzeba wtedy ręcznie dokonać zmian, albo sprawdzić czy już zostały one zrobione.
A moglbys napisac w jaki sposob recznie dokonac tych zmian ? lub jak sprawdzic czy zostaly zrobione ?

mam sprawdzic w bazie czy w tabeli 'jos_users' czy istnieje kolumna z odpowiednimi danymi
`phpbb_user_id` TINYINT( 10 ) DEFAULT '0' NOT NULL AFTER `params`?

keicaM
22-05-2006, 11:59
"problemem może być jednak Przemo które ma dosyć duże restrykcje odnośnie autologowania dla użytkowniów ze zmiennym IP (neostrada)"
Można tą "restrykcje", a raczej bardzo dobre zabezpieczenie wyłączyć w PA>Konfiguracja

elmotron
23-05-2006, 13:21
Witam
Pamiętasz Stone mojego maila odnośnie logowania, logowanie na joomli nie logowało na forum, chociarz user był widoczny w tabeli kto jest na forum.
Okazało się że to się dzieje mi tylko na Localu (odziwo w Joomla PE tównież to samo), nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje, mam "apache2triad".
Na serwerze jest już OK, przynajmniej narazie, jeszcze jest faza testowa.
Co do domeny to w przemo mam Nazwa Domeny "www.domena.pl (http://www.domena.pl)", a w Joomli Serwer -> URL witryny http://www.domena.pl. Są to ustawienia z instalki, nic nie zmieniałem. Czy tak moze być, czy coś zmienić?
W Forum chyba można, ale w joomli już się chyba nie da. Pozatym jeśli bym to teraz zmienił w forum, jakie to moze mieć skutki?

Jeszcze jedno
Zauważyłem że jeśli wyłączymy forum, a wchodzimy na strone główną, czyli Joomle, pojawiają się jakieś krzaki z strony głównej forum i ogólnie joomli nie widać. Bezpośrednio na Strone forum da się wejść.
Sytuacja nie ma miejsca, gdy wyłączymy Joomle. Chyba warto by to poprawić.

To chyba narazie tyle.

elmotron
25-05-2006, 12:54
Witam Ponownie

Czy ktoś tu jeszcze zagląda?
Mam Problem z integracją i potrzebuje szybkiej Pomocy.
Joomla 1.0.8
Php By Przemo 1.12.5
Pomost 1.0.4 beta

Nie mogę zmienić uprawnień użytkownika w PA Joomli, wyskakuje komunikat


"Taki login lub hasło są już zajęte. Spróbuj innych."

A nic w loginie ani haśle nie zmieniam, zmieniam tylko uprawnienie i biore zapisz i wtedy pojawia się ten komunikat. I oczywiście zmiany nie zapisuje.
W Forum mogę zmieniać uprawnienia, ale zmiana uprawnień w Forum nie powoduje zmiany w Joomli.

Wie ktoś może co jest nie tak?
I jak sobie z tym poradzić?
Potrzebuje posiłkowego admina na Joomli, ale nie mogę mu dać uprawnień.

stone
25-05-2006, 23:32
ustawienia domen masz ok, ustaw sobie jeszcze na forum aby przekierowywal na www. dla joomli musze to jeszcze poprawic

Co do wylaczonego forum nie testowalem, zobacze

Jak chodzi o zmiane uprawnien to nie mialem z tym problemów, ale jeszcze zobacze.

elmotron
26-05-2006, 04:02
ustaw sobie jeszcze na forum aby przekierowywal na www

Tzn? Co i gdzie? Chodzi o sprawdzanie poprawności adresu?

Przydało by się przekierowanie na Joomle przy wylogowanu z Forum, da się tak ustawić?


Jak chodzi o zmiane uprawnien to nie mialem z tym problemów
Problem się już rozwiązał, ale pojawił się drugi.
Gość się poprostu dwa razy zarejestrował, w Joomli i na forum, w bazie joomli było dwóch takich samych userów i z tąd ten komuikat, także ten problem jest nie aktualny.

A zarejestrował się dwa razy, ponieważ Joomla nielogowała go na forum. Zdziwiło mnie to dosyć, bo testuje to od paru dni na serwie i nie mam problemów z logowaniem i wylogowaniem. Mam dwa konta, admina i drugie zwykłego usera, bez uprawnień.
To drugie zakładałem przez Joomle i wszystko jest nadal OK. Dzsiaj zakłdałem kilka kont szukając problemu i również za każdym razem rejestrując się na Joomli, a Joomla nie logowałs mnie na forum. Dopiero gdy zarejestrowałem się przez Forum konto zadziałało jak nalaeży. tzn logowanie na Joomli -> loguje na Forum.
Nie mam pojęcia co się stało, że wcześniej działało a teraz coś padło.
A u mnie forum jest schowane, tzn. dostępne z menu dopiero po zalogowaniu na Joomli i wolałbym żeby tak zostało.

W czym więc jest problem? I jak go rozwiązać?

stone
26-05-2006, 06:15
Możesz dać link do swojej strony?

elmotron
26-05-2006, 13:12
Jest to strona prywatna (w sumie to będzie bo, jeszcze nic tam nie ma), tylko dla określonej grupy osób. Także Podam ci linka ale na maila.

Wygląda to tak:
rejetracja na Joomli tworzy usera w bazie tylko w tabelach Joomli, bez usera w tabelach Phpbb. Dlatego chyba Joomla nie loguje do forum. Pozatym user jest widoczny na forum tylko w "ostatnio się zarejetrowali", ale i tak nie można się zalogować na forum, pisze że taki użytkowsnik nie istanieje.

Natomiast rejestrując się z Forum wygląda tak jak by było OK, ale nie jest to dla mnie wygodne rozwiązanie.

elmotron
27-05-2006, 12:56
Podaje Info odnośnie problemu, jaki miałem trzy posty wyżej.
Rejestrowanie Usera na Joomli, nie tworzyło usera na Forum i przez to Joomla nie logowała się na Forum.
Powodem było dodanie dodatkowego Pola do prodilu usera, konkretnie przycisku skype, nie był to mod, jest opcja jaką oferuje PhpByPrzemo w PA.
Tekże narazie nie jest to wskazene, a czy będzie poprawione w przyszłej wesjii to już pytanie do Stone-a.

Pytanie:
Czy da się ustawić wylogowanie z Forum aby przekierowywało z powrotem na Joomle?
Na forum używam własnego nagłówka z menu, używam też zamienników.
Dzięki za info.

stone
05-06-2006, 23:36
W przerwie od szukania błędów w integracji popełniłem bota komentującego do pomostu. Na razie daję go jako załącznik do postu, a paczkę uaktualnię jak najszybciej.
Dodatek instaluje się jako bot w Joomli i następnie konfiguruje w jego właściwościach

elmotron
09-06-2006, 11:56
popełniłem bota komentującego do pomostu
Można prosić o więcej szczegółów, do czego to służy i jak to działa?


W przerwie od szukania błędów w integracji

Stone, kiedy wydasz nową wersje pomostu?

ekspert
09-06-2006, 14:41
Cytat:

popełniłem bota komentującego do pomostu
Można prosić o więcej szczegółów, do czego to służy i jak to działa?
Bot umożliwia komentowanie artykułów, dodany komentarz wyświetli się w wybranej kategori na forum. Jest jeszcze mały brak, bo nie ma linku do artykułu, albo też samego artykułu tylko sam komentarz. Trzeba poczekać aż stone coś wykombinuje... Dołączam się do pytania kiedy nowy pomost.

stone
12-06-2006, 22:22
Dodałem funkcję cytowania artykułu do bota. Zmodyfikowałem takze modył ostanich postów na forum tak aby wyswietlał tematy z ostatnimi postami a nie ostatnie tematy.
Całość jest w paczce http://www.joomlapl.com/component/option,com_remository/Itemid,32/func,fileinfo/id,66/

elmotron
13-06-2006, 12:57
Co do Cytowania w komentarzach to najlepsza była by opcja wyboru czy się chce czy nie, bo jeśli każdy komentarz ma miec cytat to trochę bezsensu moim zdaniem.
Albo zrobić żeby bot dodawał jako pierwszy post Cytat lub fragment, a wszystkie pod spodem to juz same komentarze.

Pozatym ta przerobka last topics coś mi nie dziala, testuje na localu i jakies krzaki wyświetla, podalem namiary na baze i nic.

Nie lepiej przerobić Last Topics zmodyfikowany przez Dziq616, nie korzystającą z bazy i nie wymagający Forum jako komponent. ??

dziq616
13-06-2006, 15:03
Mi tez cos zle wyswietla zamiast ostatnich tematow sa jakies krzaki fragmenty kodu itp.
Przylaczam sie do zapytania elmotron-a

stone
15-06-2006, 19:58
W komenatarzach tak właśnie jest że cytat jest tylko w pierwszym poscie

Co do błedów w last topic możecie zrobić screena? Wgrałem pliki których używam tu www.dreamfall.pl i nie mam tu żadnych problemów, ale moze sie cos przy pakowaniu pokichalo

elmotron
16-06-2006, 00:54
Wrzucam screen z krzaczkami z Last topics
http://images2.fotosik.pl/85/e2701a9034cc29c7m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e2701a9034cc29c7.html)

===============
Przy okazji mam pytanie "z innej beczki".
Chce podpiąć pod stronkę domenę, ze względu na integracje z forum nie chciałbym czegoś popsuć.
Także przydałby mi sie mały opis, w punktach po kolei co mam zrobić, aby wszystko działało OK.

W Konfiguracji Joomli mam:
URL witryny: http://www.serwer.ehost.pl
i nie da się tego tutaj edytować.

W konfiguracji Forum mam:
Nazwa Domeny www.serwer.ehost.pl (http://www.serwer.ehost.pl)
Ścieżka skryptu /forum

Adresy są przykładowe, domenę jaką chce zakupić będzie albo na *net.pl albo na *.org.pl

stone
16-06-2006, 07:57
Hmm, faktycznie troszkę dziwne, zobaczę jeszcze u siebie.

Co do domenki to musisz zmienic to w pliku confirguration.php joomli oraz w pliku config forum oraz w konfiguracji forum. Popsuć, nie popsujesz, w najgorszym razie nie bedzie dzialalo zinterowane logowanie

dziq616
16-06-2006, 11:35
W szucam screen z krzaczkami z Last topics

U mnie wyglada to identycznie

stone
16-06-2006, 19:04
Hmm, a u mnie jest ok. Wporwadzilem małą poprawkę, jakbyście mogli sprawdzić

Jaki jest u Was mysql i php?

dziq616
17-06-2006, 14:37
U mnie poprawka nie naprawia bledu.
Co do wersji to:
Wersja MySQL:: 4.1.10-standard
Wersja PHP:: 4.4.2

elmotron
17-06-2006, 15:16
U mnie na localu też wciąż to samo
Na localu mam Krasnal 2.7
z
Wersja MySQL:: 4.1.11
Wersja PHP:: 4.3.9
Serwer WWW:: Apache/1.3.31 (Win32) PHP/4.3.9 mod_gzip/1.3.26.1a
Interfejs serwera PHP:: apache

Mam też konto testowe na Yoyo.pl i tam odziwo działa. Trzeba tylko podać pełny URL do forum, nie może być adres lokalny, bo wtedy mod traktuje forum jako komponent.
na yoyo.pl jest
Wersja MySQL:: 5.0.20-Debian_1-log
Wersja PHP:: 4.4.2-1
Serwer WWW:: Apache/2.0.54 (Debian GNU/Linux) mod_auth_pgsql/2.0.3 mod_fastcgi/2.4.2 proxy_html/2.4
Interfejs serwera PHP:: cgi-fcgi

Na swojej stronce jeszcze nie testowałem, mam na ehost.pl, spóbuje wrzucić wieczorem i dam znać.
Ale przyznam szczerze że wolałbym to na przeróbce by dziq616 na wersjii moda 1.3 niekorzystającej z bazy.

stone
17-06-2006, 22:02
Daj znać.
Daj też link do tego moda, tylko co rozumiesz, że on nie korzysta z bazy danych?

dziq616
18-06-2006, 09:28
...na wersjii moda 1.3 ... Chyba chodzilo o wersje 1.2

Topic w kttorym toczyla sie dyskusja: http://www.forum.joomla.pl/forum/showthread.php?t=1384

Zalacznik: http://www.forum.joomla.pl/forum/attachment.php?attachmentid=112&d=1147690866

@ Stone
Sam tam prosiles abym dal zalacznik, poniewaz chciales dodac modul do paczki integracji.

stone
18-06-2006, 20:11
Sam tam prosiles abym dal zalacznik, poniewaz chciales dodac modul do paczki integracji.

Tak wyglada, sorki ale ostatnio zapomniam jak sie nazywam, spojrzę na to w tym tygdniu

stone
19-06-2006, 22:16
Sprawdziłem ten moduł i jest on prawie identyczny z tym co jest obecnie, oczywiscie z wyjatkiej tego ze ten nie wymag wpisania danych bazy
Zmienilem zapytanie tak aby wyswietlal tematy z ostatnimi postami. Paczkę dodałem do paczki integracji

elmotron
22-06-2006, 01:58
Działa dobrze, wielkie dzięki Stone.
Jedyna rzecz która przychodzi mi na myśl, którą mozna by jeszcze poprawić to wyświetlanie czasu.
Obecnie jeśli włączymy wyświetlanie czasu, podawany czas wciąż dotyczy ostatnio stworzongo tematu, a nie tematu w którym ostatnio napisano post, czyli czas tego postu.
Jak by dało by się to porawić, to by było już super, i można by na stałe wrzucić ten Last_topics do paczki z integracją.

stone
22-06-2006, 07:59
Ok, zobaczę co się da zrobić, nie właczłem tej funkcji i pewno dlatego mi to umknęło.

Poprawiłem kilka drobnych błędów w jpcomment, wystarczy nadpisać pliki bota

elmotron
29-06-2006, 02:21
W związku z pojawieniem się nowej wersji Joomla 1.0.10 Pl mam pytanko:
Kiedy można się spodziewać nowej wersji pomostu z poprawionymi dotychczasowymi błędami i aktualizacją dla nowej Joomli?
Jedyne co mnie powstrzymuje przed aktualizacją Joomli to właśnie pomost, nie pali mi się co prawda z aktualizacją, ale poprostu chciałbym wiedzieć

stone
29-06-2006, 07:41
Do zaktualizowania ma JoomlaPE i ten pomost. Jednoczesnie chciałbym aby w końcu zrobić z tego normalny komponent do instalacji i administracji ale to wymaga trochę czasu.
W kazdym razie aktualizację paczki postaram się zrobić dziś albo jutro.

stone
30-06-2006, 20:47
Pakiet zaktualizowany do 1.0.10pl, do pobrania na joomlapl.com

adamszmu
02-07-2006, 15:29
Witam
Mam pewien problem z integracją
Wszystko przebieglo pomyslnie jednak gdy sie loguje na stronie lub forum nie jestem zarejestrowany na forum mimo ze pokazuje ze jestem online.
gdy prubuje zarejestrować nowego uzytkownika z forum mam blad:

SQL Error : 1196 Warning: Some non-transactional changed tables couldn't be rolled back

INSERT INTO `jos_users` VALUES ('', 'jarekjpdhdh', 'jarekjpdhdh', 'adamsadsszmu@o2.pl', '96e79218965eb72c92a549dd5a330112', 'Registered', '1', 0, 18, '2006-07-02 15:07:59', '', '', '', '281')

Line : 929
File : usercp_register.php


Mam jeszce pytanie czy jest jakis sposób aby forum bylo widoczne jako czesc strony tak jak jest w komponencie phpbb?
pozdrawiam

elmotron
03-07-2006, 14:14
Witam ponownie
Nowego pomostu jeszcze nie testowałem, narazie poprostu brakuje mi na to czasu.

Ale znalazłem w module last_topics (chodzi mi o ten 1.2 modyfikowany przez Dziq) jeszcze jedną niedogodność (poza wyświetlanym czasem tematu a nie postu, o czym pisałem wcześniej).
Chodzi o linki w module prowadzące do poszczególnych tematów, prowadzą one tylko do pierwszej strony, nawet jeśli temat ma już kilka stron.
Czy dało by się go tak przerobić aby linki prowadziły do ostatniej strony tematu? Albo dodać jako opcje w ustawieniach do wyboru?
Z pewnością ułatwiło by to życie.
Thx

Basic
04-07-2006, 00:17
Rowniez mam problem :( - nie moge wylogowac sie z forum. Nie moge zalogowac sie na stronie - wyskakuje blad, ze nie mam dostepu do tej czesci strony. W dodatku gdy sie rejestruje na stronie, to nie ma nowo zarejestrowanej osoby na forum.

Pzdr

adamszmu
04-07-2006, 05:02
a wiec tak poradzilem sobie ze wczesniejszymi problemami bledy byly tylko na localhoscie a teraz mam nastepne i to wcale nie male;(

1 przy prubie synhronizacji z phpbb do joomli mam i synh sie zatrzymuje
Duplicate entry 'users-285' for key 2
po nacisnieciu odswież dodaje jednego uzytkownika i znowu:
Duplicate entry 'users-286' for key 2

jesli nacisne kilka set razy odcwiez mam zsynhronizowanych użykowników

2 po rejestracjiuzytkownika w phpbb i aktywacji uzytkownika uzytkownik zostaje aktywowany tylko na forum a na joomli nie. (to chyba ma zwiazek z 3)

3 zauwazylem ze phpbb_user_id (http://www.blink.pl/phpMyAdmin/sql.php?lang=pl-utf-8&server=2&collation_connection=utf8_general_ci&db=birmingham_db2&table=jos_users&pos=210&session_max_rows=30&disp_direction=horizontal&repeat_cells=100&dontlimitchars=0&sql_query=SELECT+%2AFROM+%60jos_users%60++ORDER+BY +%60phpbb_user_id%60+ASC) w tabeli jos_users konczy sie na 127, wszyscy uzytkownicy o id wiekszym od 127 maja wpisane w phpbb_user_id (http://www.blink.pl/phpMyAdmin/sql.php?lang=pl-utf-8&server=2&collation_connection=utf8_general_ci&db=birmingham_db2&table=jos_users&pos=210&session_max_rows=30&disp_direction=horizontal&repeat_cells=100&dontlimitchars=0&sql_query=SELECT+%2AFROM+%60jos_users%60++ORDER+BY +%60phpbb_user_id%60+ASC) 127
prosze o jakis odzew z waszej strony
pozdrawiam

stone
04-07-2006, 05:43
Której wersji pomostu używacie dla Joomla 1.0.8 czy 1.0.10?

adamszmu
04-07-2006, 12:00
ja uzywam dla joomla 1.08 i mam zainstalowana joomla 1.08.
nie znam sie zbytnio na bazach ale w:

ALTER TABLE `jos_users` ADD `phpbb_user_id` TINYINT( 10 ) DEFAULT '0' NOT NULL AFTER `params`;
zamiemilem TINYINT( 10 ) na MEDIUMINT( 8 )
i problemy 1 i 2 zmojego poprzeniego postu sie rozwiazały

skinny500
04-07-2006, 16:38
Rowniez mam problem :( - nie moge wylogowac sie z forum. Nie moge zalogowac sie na stronie - wyskakuje blad, ze nie mam dostepu do tej czesci strony. W dodatku gdy sie rejestruje na stronie, to nie ma nowo zarejestrowanej osoby na forum.

Pzdr
Tez nei moge sie zalogowac na stronie, error ze nie mam dostepu do tej czesci strony (loguje sie jako admin), na forum tez wyskakuje ten error ale mimo wszystko logowac sie da.
Najnowsza joomla i najnowszy pomost

stone
04-07-2006, 22:22
Paczka poprawiona. Błąd występował z powodu zabezpieczeń jakie zostały wprowadzone w Joomli i musiałem pomost do tego dostosować. Bardzo proszę o informację czy podziałało.
Paczka do pobrania tak jak poprzednio

skinny500
05-07-2006, 00:42
U mnie problem rozwiązany, thx wielkie. Chyba zmian było sporo bo pomost przytył trochę w kb

elmotron
05-07-2006, 01:06
Paczka poprawiona.
Nie jestem pewien, ale chyba paczka niedapisała się przy wgrywaniu.
Porównałem wszystkie pliki z paczki ściagniętej dzisiaj z
http://www.joomlapl.com/component/option,com_remository/Itemid,32/func,fileinfo/id,66/
z paczką 1.0.5beta wydaną 30 czerwca, i rozmiar i zawartość plików są identyczne. Rozmiar paczki zgadza sie co do bajta. Poza tym paczka wciąż ma nazwę joomla_przemo_1_0_4beta, także warto by było zmienić nazwę pliku dla jasności.

I jeszcze mała sugetia, myślę że dobrze by było dodać jeszcze jedną cyferkę do nazwy paczki, żeby każda, nawet najmniejsza zmiana czy poprawka, była odwzorowywana przez ostatnią cyferkę. Nie wszyscy śledzą forum, i dużo łątwiej było by się zorientowac w aktualności swojego pomostu.

skinny500
05-07-2006, 06:38
Nie jestem pewien, ale chyba paczka niedapisała się przy wgrywaniu.
Porównałem wszystkie pliki z paczki ściagniętej dzisiaj z
http://www.joomlapl.com/component/option,com_remository/Itemid,32/func,fileinfo/id,66/
z paczką 1.0.5beta wydaną 30 czerwca, i rozmiar i zawartość plików są identyczne. Rozmiar paczki zgadza sie co do bajta. Poza tym paczka wciąż ma nazwę joomla_przemo_1_0_4beta, także warto by było zmienić nazwę pliku dla jasności.

Zmień ścieżkę dostępu do pliku ręcznie zmieniając 'joomla_przemo_1_0_4beta' na 'joomla_przemo_1_0_5beta' albo sciągnij z TEGO (http://files.joomlapl.com/components/joomla_przemo_1_0_5beta.zip) linku

Basic
05-07-2006, 13:36
Dalej nie działa :)

Mozliwe ze mam zla wersje phpbb by przemo - gdzie sprawdzic jaka sie ma?

stone
05-07-2006, 14:59
A jaki błąd Ci się pokazuje?

Basic
05-07-2006, 20:52
Nie moge sie wylogowac z forum i zalogowac na stronie (ten blad wyskakuje o braku dostepu do tej czesci strony). Gdy rejestruje sie na stronie to nie jestem zarejestrowany na forum :(

Pozdrawiami z gory dzieki :)

stone
05-07-2006, 21:12
Ściągnij jeszcze raz paczkę i nadpisz pliki. Faktycznie była źle podlinkowana. I napisz czy pomogło

Basic
19-07-2006, 12:09
Nic nie pomoglo.

A teraz pytanko za 100pkt - jak odinstalowac ten pomost?
Chyba musze to zrobic bo forum dzialac mi nie chce, a musze je zaaaktualizowac, aby pomost zrobic :(

stone
19-07-2006, 12:39
Po prostu nadpisz pliki oryginalne, powinno być ok

Basic
19-07-2006, 13:08
Nadpisalem

Wyskakuje mi blad podczas logowania na forum i na stronie:


Fatal error: Call to undefined function: phpbb_clean_username() in /home/cenebit/domains/cenebit.pl/public_html/forum/login.php on line 205

Pzdr

stone
22-07-2006, 07:12
Hmm, dziwne, ponieważ nie było zmian które by mogły takie coś powodować, nadpisz dla pewnoście w takim razie wszystkie pliki forum

Basic
22-07-2006, 11:15
Dzieki wielkie za pomoc :) ale sam juz sobie dalem rade :) - forum naprawione. Teraz bd od nowa instalował pomost i mam nadzieje ze odbedzie sie bez problemowo :)

jacobs242
24-07-2006, 22:55
Witam!
Znów bawie sie troche joomlą i próbuje ją zintegrować z forum. Niestety nie wychodzi mi to :|. Robie chyba dobrze:
1. Instaluje joomle.
2. Instaluje forum w katalogu /forum
3. Robie nakładke plików
4. Uruchamiam ten plik synch (wyedytowany oczywiście)
No i niby działa, a niedziała :P
1. Na forum nie można sie zarejestrować.
2. Użytkownicy, którzy się rejestrują na joomli są od razu zarejestrowani na forum (działa :D), sle nie wyświetla ich w żadnych listach userów, na dole jest napisane że zarejestrowany jest jeden user (admin).
Co mam zrobić żeby działało??

elmotron
25-07-2006, 23:01
1. Instaluje joomle.
2. Instaluje forum w katalogu /forum
3. Robie nakładke plików
4. Uruchamiam ten plik synch (wyedytowany oczywiście)

Dodałeś zapytanie do bazy z pliku db_change.sql?

Powinno chyba być:

1. Instaluje joomle.
2. Instaluje forum w katalogu /forum
3. Robie nakładke plików
4. Zapytanie do bazy z pliku db_change.sql
5. Uruchamiam ten plik synch (wyedytowany oczywiście)

jacobs242
25-07-2006, 23:37
zapomiałem :rolleyes:
jutro sprawdze :]

EDIT:
Działa

jacobs242
26-07-2006, 20:34
Jeżeli pomyle hasło lub login przy logowaniu w joomli to informacje o tym wyświetla forum! Da sie coś z tym zrobić?

stone
26-07-2006, 23:04
Poprawiłem to, ściągnij paczkę i nadpisz pliki forum/login.php i includes/joomla.php i daj znać czy działa

jacobs242
27-07-2006, 08:59
Oke działa. Dzięki :]

Ater44
28-07-2006, 02:51
DB function failed with error number 1146
Table 'strateg_forum.jos_session' doesn't exist SQL=SELECT session_id FROM jos_session WHERE session_id = 'd9275c59dfd9fde0218fb4ebef86bd66'
SQL = SELECT session_id FROM jos_session WHERE session_id = 'd9275c59dfd9fde0218fb4ebef86bd66' Hyba cos namieszałem, pomocy. Powyzszy komunikat pojawia sie jak probuje otworzyc strone joomli. Forum dziala ok.

vj_
28-07-2006, 10:13
DB function failed with error number 1146
Table 'strateg_forum.jos_session' doesn't exist SQL=SELECT session_id FROM jos_session WHERE session_id = 'd9275c59dfd9fde0218fb4ebef86bd66'
SQL = SELECT session_id FROM jos_session WHERE session_id = 'd9275c59dfd9fde0218fb4ebef86bd66' Hyba cos namieszałem, pomocy. Powyzszy komunikat pojawia sie jak probuje otworzyc strone joomli. Forum dziala ok.

wyczysc tabele z sesjami, ew. mozesz sobie wziac i optymalizowac pozniej, albo od nowa zainstalowac te tabele

Ater44
28-07-2006, 23:55
Witam serdecznie

Bez zbednego ględzenia przedstawie problem.
Z poprzednim problemem dalem sobie spokoj, niemniej jednak dzieki vj za pomoc.
Zainstalowałem Joomle PE z forum phpBB Przemo.
Wszystko ladnie działa poza logowaniem. Problem wystepuje kiedy sie loguje czy to jako admin czy zwykly user. Pokazuje sie wtedy okno -
Nie masz uprawnień do oglądania tej strony

Co ciekawe na forum okazuje sie ze jednak uzytkownik sie zalogowal. Podobnie wystepuje gdy loguje sie na forum, ten sam blad.

Z gory dziekuje za pomoc

gal01
29-07-2006, 02:10
Spróbuj nadpisać plikami z integracji. U mnie to zadziałało.

Pozdrowienia
Tomek

Ater44
29-07-2006, 13:28
Faktycznie pomoglo. Dzieki

Basic
30-07-2006, 11:27
Problem mam:

ALTER TABLE `phpbb_users` CHANGE `user_id` `user_id` MEDIUMINT( 8 ) NOT NULL DEFAULT '' AUTO_INCREMENT
MySQL zwrócił komunikat:
#1067 - Invalid default value for 'user_id'

nie moge zrobic ostatniego zapytania z db_change.sql :/
jaka tego moze byc przyczyna?

i jeszcze jedno - w pliku readme napisane ze synchronizacje nalezy uruchomic po 4 punkcie, a nie po 5? zrobilem ją po 4 punkcie i wlasnie teraz nie moge tego zapytania zrobic.

Pozdrawiam

stone
30-07-2006, 19:49
Jezelli nie możesz wykonać tego zapytanie to wejdz we właściwości po user_id w tabeli phpbb_users i ustaw ręcznie wartość auto increment

jacobs242
30-07-2006, 21:05
Zainstalowałem mod_latest_topics_ext , poprzednim razem działało a teraz

setQuery($query); echo $db->getErrorMsg(); $rows = $db->loadObjectList(); //check if there is result if(count($rows) > 0){ for($i=0,$n=count($rows);$i<$n;$i++){ $row = &$rows[$i]; $topic_title = $row->topic_title; if(strlen($topic_title) > $titlelenght){ $topic_title = substr($topic_title, 0, ($titlelenght - 2)) ...
co mam z tym zrobić??
Jak zainstaluje od nowa jest to samo. Może trzeba jakieś pliki wyczyścić?

Basic
30-07-2006, 21:27
Sęk w tym, że ja to od poczatku robie recznie, chyba ze nie rozumiem co masz na mysli mowiac recznie ;)

stone
30-07-2006, 21:54
Zainstalowałem mod_latest_topics_ext , poprzednim razem działało a teraz

setQuery($query); echo $db->getErrorMsg(); $rows = $db->loadObjectList(); //check if there is result if(count($rows) > 0){ for($i=0,$n=count($rows);$i<$n;$i++){ $row = &$rows[$i]; $topic_title = $row->topic_title; if(strlen($topic_title) > $titlelenght){ $topic_title = substr($topic_title, 0, ($titlelenght - 2)) ... co mam z tym zrobić??
Jak zainstaluje od nowa jest to samo. Może trzeba jakieś pliki wyczyścić?
tego powiem szczerze nie wiem bo już kilka osób to zglaszało ale działo się tak na localach, chyba jeszcze nikt tego nie zgłaszał na serwerze. Przepatrywłem kod i nic nie mogłem znaleźć, tak jakby kod się nagle wysypywał, ale zypełnie nie wiem czemu


@Basic
Ręcznie w znaczeniu edycji pola a nie wklejenia i wykonania zapytania sql :) Wtedy to się musi się dać zrobić.

jacobs242
30-07-2006, 22:00
stone joomle postawiłem teraz po raz drugi. Za pierwszym razem działało. Wtedy zainstalowałem moduł i było ok. Dziś postawiłem joomle i forum poraz drugi (serwer ten sam i ustawienia też) i spróbowałem tego modułu modified by Dziq. Nie działało. Odinstalowałem i zainstalowałem zwykły i to samo. Nie wiem dlaczego :|

stone
31-07-2006, 08:01
Niesety nie umiem Ci pomóc, ale jeszcze raz przepatrzę dziś plik, może coś znajde,.

Basic
31-07-2006, 09:34
@stone

no ale ja wlasnie edytuje caly czas ;)
klikam edycje tego, ustawiam parametry, zachowaj i ten blad ;]

jacobs242
31-07-2006, 10:39
a instalacja tego modułu dodaje tylko te dwa pliki w katalogu modules, czy jeszcze coś zmienia??

jacobs242
31-07-2006, 11:55
Przeniosłem moduł w inne miejsce i zobaczyłem całość
setQuery($query); echo $db->getErrorMsg(); $rows = $db->loadObjectList(); //check if there is result if(count($rows) > 0){ for($i=0,$n=count($rows);$i<$n;$i++){ $row = &$rows[$i]; $topic_title = $row->topic_title; if(strlen($topic_title) > $titlelenght){ $topic_title = substr($topic_title, 0, ($titlelenght - 2)) . "..."; } $topic_id = $row->topic_id; echo '+ '; echo ''.$topic_title.""; if($display_time == 1){ if(!empty($title_time_separator)){ echo " " . $title_time_separator; } echo " " . strftime($time_format, $row->topic_time); } if($display_user == 1){ if(!empty($time_user_separator)){ echo " " . $time_user_separator; } echo ' '.$row->poster.""; } echo "
\n"; } } else { echo '+ No topics found
'; } ?>
to wygląda tak jakby on w ogóle nie wykonywał skryptu. Pogrubione elementy to linki.

jacobs242
31-07-2006, 21:31
stone posiedziałem i znalazłem błąd :)

W pliku php jest:

<table width="100%" border="0" cellspacing="0" cellpadding="0" class="<?php echo $moduleclass_sfx; ?>content" align="center">
<tr>
<td>
<!-- begin topic content -->
<?

$link = ($component == 1) ? '' : '2';

to pogrubione <? zmieniłem na <?php i działa.
Możesz poprawić w paczce.

evil_slo
01-08-2006, 18:38
Czy pomost bedzie działał (już??) jeśli pliki forum mam w folderze phpbb, i czy dałoby sie zmienić prefixy jommli?

jacobs242
04-08-2006, 00:30
nie wiem czy to tylko na moim kompie sie tak dzieje, ale jakieś dziwne rzeczy.
W ogóle nie moge sie zalogować, nieraz powraca do str. głównej forum, nieraz pokazuje że nie mam uprawnień aby zobaczyć tą strone. Jak sie wyloguje z joomli, pokazuje mi sie logowanie do forum. Jakieś dziwne rzeczy.

extrude.pl

prezes
06-08-2006, 00:30
Mam pytanie: jeśli teraz postanowie zaryzykować i zintegrować serwis joomla z phpbb by przemo to czy
- jest możliwość zrezygnowania z tego, po rejestracji kolejnych userów
i najważniejsze:
- czy będzie możliwa aktualizacja wersji, gdy kolejne już nie będą beta?
Bardzo mi zależy, żeby nie pokasowali się userzy, dane itp. bo serwis, który chcę zintegrować nie jest testowy:)
Będę wdzięczny za opinię, pozdrawiam wszystkich!

prezes
06-08-2006, 00:37
jacobs242, masz rację, testowo się u ciebie zalogowałem i też nie mogę zalogować się ponownie (możesz mnie usunąć z listy userów), pozdrawiam.

stone
06-08-2006, 05:50
Na tym pomoście mam oficjalną stronę gry Dreamfall www.dreamfall.pl i od kilku miesięcy chodzi bez problemów. Jeżeli masz jakieś problemy ściągnij najnowszą wersją z www.stone.webd.pl/przemo i powinno działać. Aktualizacje będą a i użytkowników nie stracisz gdyż integrację można w każdej chwili przerwać nadpisując oryginalne pliki zarówno ze strony Joomli jak i forum

prezes
06-08-2006, 17:08
Dzięki Ci:) A czy mogę liczyć, że ewentualne aktualizacje do końcowych wersji pomostu będę mógł bez problemu nadpisywać? Nie chciałbym "utknąć" w martwym miejscu bez wyjścia, dlatego tak dopytuję:)

stone
07-08-2006, 12:42
Tak, tak się staram robić aby aktualizacje były jak najprostrze

prezes
07-08-2006, 13:03
A jak sądzisz, z czego wynikają błedy, takie, o których mówił jacobs242?

stone
07-08-2006, 22:50
Tych błędów już nie powinno być w najnowszej wersji pomostu

rad.ek
09-08-2006, 20:41
Planujesz wersję pod linuksa?

prezes
09-08-2006, 21:09
stone, ale czy ja dobrze zrozumiałem:
mam teraz joomlę z zaledwie kilkoma testowymi kontami (których prócz admina mogę usunąć), ale na forum przemo mam kilkuset userów - rozumiem, że ich konta po intergracji będą działały w serwisie joomla?
I druga sprawa: jak najłatwiej rozwiązać problem, że portal jest stary i ma jeszcze mos_ - czy w phpMyAdminie jest gdzieś narzędzie do zmiany prefixów w wybranych tabelach bazy (jest to baza mająca mos_ i phpbb_ przema).

stone
09-08-2006, 22:38
Planujesz wersję pod linuksa?

Nie bardzo rozumiem, integracja działa jak najbardziej na linuksie

@prezes
W paczce jest plik do sychronizacji użytkowników, należy go uruchomić zaraz po instalacji pomostu i zmianach w bazie danych
co do prefixów to nie znam takiego sposobu poza zmianą ręczną, ale poszukaj bo może być jakiś szybszy sposób

gielo
09-08-2006, 22:43
Planujesz wersję pod linuksa?

wersję czego ?

bo zarówno php jak i mysql działa zarówno pod lin jak i win a nich właśnie korzysta pomost.Skrypty php i mysql są niezależne od platformy na jakiej działają i obojętne czy jest to linuks, windows, freebsd, solaris czy jakikolwiek inny system na który supportowane są powyższe dwa elementy.

rad.ek
09-08-2006, 22:48
Już wyjaśniam. Na stronce http://www.pe.joomlapl.com/ jest do pobrania joomla! ale w .exe. Raczej tego nie uruchomię na linuksie. O to tylko pytałem.:(

gielo
09-08-2006, 22:52
Tak gdyz jest spakowana do samorozpakowującego się archiwum pod windą. Instalacja pomostu odbywa się tak samo pod windą jak i linukseb bez względu na to gdzie stoi joomla oraz w jaki sposób została ona instalowana. Ważne tylko aby ktoś kto robił tą paczkę nie zrobił tez jakichś swoich "ulepszeń" w kodzie joomli lub tabelach bazy danych z których kożysta pomost

stone
09-08-2006, 23:02
Paczkę i pomost robię ja więc powinno być to samo;)
Natomiast co do PE nie palnuję tego pod linuksa bo po prostu nie wiem jak to zrobić:)

rad.ek
09-08-2006, 23:15
Trudno, w takim razie nie będziesz miał przyjemności posłuchania moich ambitnych pytań "dlaczego to nie działa?" ;) :D

stone
09-08-2006, 23:19
Tylko żebyśmy się dobrze zrozumieli PE to jest instalator, nic więcej, może tak samo zbudować Joomlę instalując samemu dodatki. Także integracja będzie Ci działać tylko musisz ja pobrać stac www.stone.webd.pl/przemo

Thomi Niaomi
15-08-2006, 10:53
Od 2 dni walcze z polaczeniem portalu z juz istniejacym foru.. wszystkie pliki forum przerzucilem do portal/forum/ Po cięzkich bojach udało mi się scalic 2 bazy w jedna, ale teraz przy probie synchronizacji wyskakuje mi nastepujacy blad


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'smackfan_phpbb1'@'localhost' (using password: YES) in /home/smackfan/public_html/portal/synch.php on line 17

Warning: mysql_select_db(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /home/smackfan/public_html/portal/synch.php on line 18
Joomla->Przemo


Warning: mysql_query(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /home/smackfan/public_html/portal/synch.php on line 24
Access denied for user 'smackfan_phpbb1'@'localhost' (using password: YES)

po 2gie, czy pomost, to pliki, ktore byly w katalogu files_to_upload - bo wlasnie je wrzucilem na serwer i nimi nadpisalem istniejace

www.smackfans.foxnet.pl/portal

www.smackfans.foxnet.pl/portal/forum

powyzej linki do portalu i forum

p.s. moze ktos pomoc??

jak tak, to zapraszam najlepiej na gg: 2366114

Thomi Niaomi
15-08-2006, 12:03
chyba udało mi się skonfigurować plik sych, ale niestety mam taki komunikat:


Joomla->Przemo

User Thomi already exists in phpbb
done! 0 users synched

przemo -> joomla

Column count doesn't match value count at row 1
wlasnie przyczytalem, ze ktos tez mial podobny problem.. jednak u mnie tabela jos_user wyglada dobrze:

id int(11) Nie
name varchar(50) latin2_general_ci Nie
username varchar(25) latin2_general_ci Nie
email varchar(100) latin2_general_ci Nie
password varchar(100) latin2_general_ci Nie
usertype varchar(25) latin2_general_ci Nie
block tinyint(4) Nie
sendEmail tinyint(4) Tak
gid tinyint(3) UNSIGNED Nie
registerDate datetime Nie
lastvisitDate datetime Nie
activation varchar(100) latin2_general_ci Nie
params text latin2_general_ci Nie

robert051
15-08-2006, 16:25
Paczkę można pobrać stąd www.joomlapl.com (http://www.joomlapl.com)


gdzie dokladnie jest ta paczka bo nie moge naleźć

stone
16-08-2006, 08:17
@Thomi Niaomi niestety barakuje Ci w tablei jednej kolumny, zobacz to paczki do pliku sql i wykonaj te zapytania, potem powinno pójść

@robert051 Link w moim podpisie :)

Thomi Niaomi
16-08-2006, 08:30
sory ale jezeli chodzi o baze danych, to jestem zielony.. mozesz troszeczke dokladniej sprecyzowac co mam zrobic?

z gory THX za pomoc

robert051
16-08-2006, 10:26
a ja mam takiego byka


Unknown column 'phpbb_user_id' in 'field list'

stone
16-08-2006, 11:27
@Thomi Niaomi skopiuj zawartość pliku sql do okienka sql phpMyAminie i wykonaj, jeżeli nie zobaczysz komunikatów o błędzie to znaczy że się udało

@robert051 a wykonałeś zapytania z sql, o czym mowa powyżej?

robert051
16-08-2006, 11:28
tak wykonałem

stone
16-08-2006, 11:34
A w jakiej sytuacji Ci się to pokazuje?

robert051
16-08-2006, 11:35
jak wywołuje ten plik synch.php

stone
16-08-2006, 11:37
a sprawdź w bazie danych czy w tabieli jos_users masz kolumnę phpbb_user_id , jak nie to wykonaj zypetanie z pliku sql ponownie

Thomi Niaomi
16-08-2006, 11:57
Joomla->Przemo

User Thomi already exists in phpbb
done! 0 users synched

przemo -> joomla

User Thomi already exists in Joomla
User Thomi already exists in Joomla
done! 392 users synched


tzn, że all ok??

stone
16-08-2006, 12:00
tak, teraz wyglada ok

Thomi Niaomi
16-08-2006, 12:25
all bylo cacy.. przez chwile.. teraz natomiast mam problem

http://www.smackfans.foxnet.pl/portal/

portal - to katalog joomli, a wskakuje mi fotum - w dodatku jakies bardzo rozwalone i okrojone

stone
16-08-2006, 12:38
A nie nadpisałes na to plików forum, bo faktycznie to wygląda jak jakies szczątki forum?

Thomi Niaomi
16-08-2006, 12:40
mialem w glownym katalogu poza portal/ inny katalog forum i to z niego najwidoczniej bralo zrodlo, usunalem i jest ok.. jednak przy wejsciu do PA na forum wyskakuje blad i szuka starego katalogu forum, ktory jest usuniety.. dlaczego?

http://smackfans.foxnet.pl/portal/forum/admin/index.php?sid=49b491aef4854412eda6174fc9402f97 link do PA

a przekierowuje na :

http://smackfans.foxnet.pl/forum/login.php?redirect=admin/index.php&admin=1&sid=49b491aef4854412eda6174fc9402f97

p.s. jednak powyzszy problem nie zniknal.. znowu szczatki forum sie pojawily.. nie wiem co jest grane ;/

Nadpisalem plik z Towjej paczki plikiem orginalnej joomli i portal sie wlaczyl.. natomiast nie wiem nadal co jest z logowaniem do panelu administracyjnego.. powrot do orginalnych plikow by przemo nie pomaga

jakies pomysly?

i wszystko jasne.. nie zmienilem sciezki dostepu dla forum

p.s. czy normalne jest to, ze przy probie zalogowania przerzuca mnie na forum, a nie zostaje w portalu.. zmodyfikowalem tez moduł logowania i adres na jaki ma przenosic po zalogowaniu, ale niestety to samo się dzieje

stone
16-08-2006, 20:22
p.s. czy normalne jest to, ze przy probie zalogowania przerzuca mnie na forum, a nie zostaje w portalu.. zmodyfikowalem tez moduł logowania i adres na jaki ma przenosic po zalogowaniu, ale niestety to samo się dzieje

NIe jest to normalne zachowanie, powinno wrócić na portal. Czy po przeniesieniu jesteś zalogowany na forum?

Thomi Niaomi
16-08-2006, 20:36
tak jestem zalogowany - wyglada tak jakby logowanie w portalu mialo zalogowac na forum i od razu tam przenosi i zostaje

co gorsza przy powrocie do portalu i nawet zaznaczonej opcji pamietaj mnie - nadal jestem wylogowany i bez szans na poprawne zalogowanie sie

stone
16-08-2006, 22:50
a nadpisałeś pliki na forum z paczki pomostu? a może nadpisałeś je oryginalnymi przez przypadek?

Thomi Niaomi
16-08-2006, 22:54
faktycznie, to było to.. ale wcześniej coś nie działało, więc zmieniłem na orginalne pliki by przemo.. jednak po wgraniu Twoich logowanie przebiegło bez problemów.. mam nadzieje, ze juz teraz pojdzie z gorki dalsza konfiguracja.

p.s. jednak teraz mam odwrotnie.. przy logowaniu na forum przerzuca mnie do portalu :/

Pozdrawiam i bardzo dziekuje za pomoc

Thomi Niaomi
22-08-2006, 21:44
Kurcze ciagle mam problemy z prawidlowym zalogowaniem

wyskakuje mi blad:

nie masz uprawnien by ogladac ta witryne

a po odswierzeniu normalnie jestem jako zalogowany.. no i ciagle przenosi mnie jak sie zalogowuje na forum do portalu :(

jakies pomysly?

stone
25-08-2006, 08:35
Zdecydowanie nie powinno tak być, sprawdz jeszcze czy masz nadpisane pliki forum tymi z ostaniej paczki pomostu

stone
25-08-2006, 19:29
Znanlazłem drobny błąd który chyba odnosi się do Twojego problemu. Napisz plik z załącznika na includes/joomla.php i daj znać czy pomogło

Thomi Niaomi
25-08-2006, 19:53
nadal to samo.. teraz mnie od razu przerzuca do portalu - zarowno przy logowaniu jak i wylogowywaniu.

chcialem utworzyc usera bys mogl sam zobaczyc, ale niestety:

Could not update users table

DEBUG MODE

SQL Error : 1146 Table 'smackfan_forum.jos_users' doesn't exist

UPDATE jos_users SET block = 0 WHERE phpbb_user_id = 507

Line : 101
File : usercp_activate.php

Jeśli nie potrafisz znaleźć rozwiązania tego problemu,
możesz spróbować poszukać, lub zadać pytanie na forum: http://www.przemo.org/phpBB2/

stone
25-08-2006, 20:13
A czy masz na tej samej bazie tabele jos_users ?

Thomi Niaomi
25-08-2006, 20:27
tak.. wszystko połączyłem w jedną!

czyli przema z istniejącego forum do joomli

stone
26-08-2006, 15:06
to coś faktycznie jest nie tak, ale co konkretnie to ciezko mi powiedziec, musialbym to widziec, jezeli masz mozliwosc przekazania mi danych abym mogl zobaczyc panel admina joomla i forum to napisz na pw

prezes
26-08-2006, 21:45
Ludzie to już 22 strona, czytać się nie daje:D Chyba powinniśmy zrobić zrzutkę dla stone po parę zlotych:)

elmotron
27-08-2006, 21:11
Witam po dłuższej przerwie.

W końcu zabrałem się za aktualizacje Joomli do 1.0.10, nadpisałem wszystkie pliki Joomli, pliki pomostu, wrzuciłem jeszcze poprawiony plik joomla.php z przed kilku postów, i odziwo wszystko działa. :p
Przynajmniej logowanie i wylogowywanie, rejestracji nie testowałem, ale mam nadzieje że też działa.

Mimo to mam kilka sugestii, o niektórych już pisałem.

1. Wyłączenie Forum, w PA forum powoduje wyświetlanie na stronie głownej jakiejś zuborzonej wyłączonej strony forum.
Screen poniżej
http://images2.fotosik.pl/141/ac0fffa53cb25d15m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=ac0fffa53cb25d15)
Przeszkadza to wówczas, gdy np, coś zmieniamy z forum i musimy je tymczasowo wyłączyć, ale nie chcemy wyłączać całego portalu.
Wyłączenie Joomli, niepowoduje podobnego błędu, lecz pozostawia swobodny dostęp do forum.
Da się to jakoś naprawić?

2. Da się tak zrobić, aby wylogowanie z forum, przekierowywało na Stronę główną?

3. Mam Last Topics z paczki z pomostem w wersji by Dziq616, dało by się tego moda przerobić tak, aby linki prowadziły do ostatniego posta, lub ostatniej strony tematu?

4. W module Last Topics, mam brzydkie odstępy, nad i pod linkami, tworżęce nie podtrzebne puste miejsca.
Jak się tego pozbyć?
http://images3.fotosik.pl/141/0909c9adefc0f9ecm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0909c9adefc0f9ec)

5. Komentarze - przydała by się możliwość ignorowania przez bota, poszczególnych sekcji i kategorii artykułów.
Mam na przykład komponent MamBlog (tworzy własną sekcję i kategorię), I można za pomocą tego bota komentować wpisy w blogach, ale dziwne jest to że tylko po wejściu do bloga przez moduły "Nowości" i "Popularne", nie da się natomiast przy wejściu przez menu Komponentu.
Narazie to chyba wszystko co przyszło mi do głowy, narazie... :rolleyes:

prezes
28-08-2006, 00:33
Z przyjemnością oświadczam, że udało mi się zsynchronizować użytkowników forum do joomli.
Główne napotkane problemy
- brak możliwości wylogowania się z joomli! (haha - klikanie w wylogowanie powoduje przeniesienie do logowania na forum - haha, czyszczenie cookies, plików działa dopiero po wyłączeniu/włączeniu IE)
- męcząca konieczność wtórnego logowania się w portalu i na forum

Ogólnie cieszę się, że userzy mogą wysyłać linki na joomlę itp., ale na razie nie dam im tej możliwości, zagryzliby mnie za to logowanie :D

ps. stone, nadpisałem tę paczuszkę do /includes z poprzedniej strony tego wątku, nic nie daje - nadal wylogowanie przenosi na logowanie do forum.

stone
28-08-2006, 10:24
Dzięki za sugestie, w tej chwili intensywnie pracuję nad przeniesięm pomostu do postaci komponentu gdyż w tedy będzie łatwie kontorolować coś sie dzieje, także prosiłbym o chwile cieprliwości, jakieś kilka dni, a po wydaniu nowej wersji będę ją juz sukcesywnie usprawniał o nowe możliwości konfiguracyjne i zajmę sie poprawkami.

Boli mnie że zaraz będzie 1.0.11 i mam tylko nadzieję że nie namiesza za bardzo:)

prezes
28-08-2006, 12:06
Oby nie:) Mam nadzieję, że da się łatwo zaktualizować pliki na wersję komponentu. Pozdrawiam.

stone
29-08-2006, 08:29
Joomla już jest, jak patrzylem to zmian nie ma dużo i powinno grać. Ale chcę jeszcze przeglądnąc kod pod kątem bezpieczeństwa. Na razie nowa wersaj (1.0RC1) jest ukończona w 60%.

Mam także prośbę, jeżeli byłby ktoś chętny do testów nowej wersji prosiłbym o sygnał to wyślę paczke przed udostępnieniem do pobrania na stronie.

skinny500
13-09-2006, 15:59
Już tyle czasu minelo a dalej nie ma wersji kompatybilnej z najnowsza joomla. Kiedy powinna sie pojawic nowa wersja?

stone
13-09-2006, 16:57
Założyłem że w niedziele wieczorem skończe nową wersję i tego się trzymam:)

stone
15-09-2006, 12:17
Uwaga. Wyszła krytyczna poprawka do Przema : http://www.przemo.org/phpBB2/forum/viewtopic.php?t=31281 Nie koliduje ona z pomostem.

stone
18-09-2006, 00:15
Ukazała się oczekiwana aktualizacja pomostu obsługująca Joomlę w wersji 1.0.11pl . Pomost także ma już postać komponentu oraz usunięto kilka potencjalnych zagrożeń bezpieczeństwa. Więcej informacji na stronie projektu (http://www.stone.webd.pl/przemo)

skinny500
21-09-2006, 15:22
[Najnowsza wersja pomostu]

Gdy chce się komuś zmienić uprawnienia, np. ustawić go jako publishera, admina itp to występuje error:


Fatal error: Call to a member function on a non-object in /home/unique/ftp/hellgatelondon/administrator/components/com_users/admin.users.php on line 333
admin.users.php jest składnikiem pomostu więc to chyba właśnie pomost powoduje występowanie tego erroru. Może niech ktoś sprawdzi czy u niego też jest ten błąd czy to tylko u mnie.

stone
21-09-2006, 15:34
Sprawdze to i dam znać wieczorem

stone
21-09-2006, 23:29
Nawet nie skojarzyłem że ten bład jest już znany i dotyczy samej Joomli nie pomostu.
Poprawiony plik znajdziesz tutaj. Nadpisz go i nie zapomniej o ponownych patchu dla pomostu

skinny500
22-09-2006, 00:12
Poprawiony plik znajdziesz tutaj. Nadpisz go i nie zapomniej o ponownych patchu dla pomostu
Nie dałeś linka:)

stone
22-09-2006, 07:40
łeee, ciapa ze mnie http://www.forum.joomla.pl/forum/showthread.php?goto=newpost&t=4226 :)

stone
24-09-2006, 16:01
Wersja RC2. Dodana obsługa języka angielskiego oraz drobne poprawki z synchronizacji użytkowników

skinny500
24-09-2006, 19:34
Zrobilem update do RC2
Wczesniej w ogole nie zwrocilem na to uwagi, ze nalezy 'zalatac' pliki w konfiguracji pomostu i dopiero wtedy pomost dziala (jesli dobrze rozumiem)
Wiec kliknalem zeby zalatalo wszystkie pliki i 2 plikow nie załatało:

components/com_login/login.html.php
modules/mod_login.php

Kiedy pozostale pliki sa zalatane, a te 2 nie to nie da sie zalogowac na forum, klikam na loguj i dalej jestem niezalogowany.

Potwierdzam ze Synchronizacja Uzytkownikow dziala lepiej niz w RC1

stone
24-09-2006, 19:36
wgraj czyste pliki z paczki oryginalnej Joomli i sprobuj ponownie załatać

skinny500
29-09-2006, 20:39
Wgralem pliki od nowa, teraz lata wszystko bez problemu ale nie zmienia to faktu ze dalej nie da sie zalogowac.

stone
30-09-2006, 20:04
Możesz mi podesłać na PW zrzut tabeli phpbb_users i jos_users?

adamszmu
08-10-2006, 02:38
hej
mam joomla 1.10 i pomost w wersji 1.05
chcialbym aktualizowac to do najnowszej wersji ale w zwiazku z tym ze mam to zainstalowane niestandardowo(forum wbudowane w strone )instalacja jako komponent odpada.
czy w nowej wersji sa jakies zmiany w bazie ???
czy mozna by bylo prosic o dodatkowe udostepnienie instalacji w postaci takiej jak byla porzednio ,pliki do nadpisania, mysle ze wielu osobom co maja juz zaistalowany pomost to by pomoglo.

stone
08-10-2006, 19:59
Odnosnie zmian w bazie to tylko co w tej chwili podałem na stronie projektu.
Natomiast co do plików to mogę je przygotować tylko do wersji 1.0.11 gdyż pod tą wersję jest aktualny pomost. Natomist nie widzę przeszkód abys instalował komponent, jeżeli działa Ci na zmodyfikownych plikach na komponencie też będzie a dodatkowo uzuskujesz kontrolę nad synchronizacją użytkowników oraz patchami plików

stone
10-10-2006, 22:13
Nowa wersja - 1.0RC3
Szczegóły na stronie projektu

Thomi Niaomi
12-10-2006, 13:19
Witam ponownie.

Po nieudanej próbie zainstalowania Joomli musialem cale forum od nowa postawic.. teraz znowu bym chcial sprobowac stworzyc portal wspolgrajacy z forum przema, ale bledy wyskakuja.

Dla uscislenia podam, ze baza do jakiej probuje sie polaczyc ma juz tabele z joomli _jos

Informacje o bledzie musialem wkleic do worda, bo za duzo ma znakow i nie chcialo mi przepuscic przez forum tego:

http://www.smackfans.foxnet.pl/blad.doc

Moze ktos mi wyjasnic co sie tutaj stalo? I jak temu zaradzic, by dalej przejsc proces instalacji, bo stanalem na 3ecim kroku!

stone
12-10-2006, 13:29
Sokro masz już tabele to musisz je usunuąć przed instalacja Joomli bo dwa razy tych samych table złożyć nie można

Gamsiu
12-10-2006, 14:38
Mam taką propozycje...

Obecnie standardowow przychodzi po rejestracji mail:

"Sz. P. hmi123! Witaj,

Dziękujemy za zarejestrowanie się w serwisie portal joomla

Możesz teraz zalogować się na adres joomli, korzystając z loginu i hasła podanych podczas rejestracji."

Może dodać do pomostu możliwość zmiany tej wiadomości na taką która poinforumje, że rejestracja została dokonana na forum i na portalu równocześnie a następnie link do portalu i link do forum.

Z tego co zauważyłem to użytkownicy nie wiedzą, że ich konto działa również na forum i rejestruja się czasami ponownie na forum.

Thomi Niaomi
20-10-2006, 11:04
Ostatnio mam malo czasu.. ale jak go znajde, to zaczyna sie cos krzaczyc.

Wgralem wszystko od nowa.. i sie all zainstalowalo.. jednak przy probie wejscia Joomla nie widziala szablonu.. wgralem je i wyskakuje blad:


DB function failed with error number 1146
Table 'smackfan_forum.jos_session' doesn't exist SQL=SELECT session_id FROM jos_session WHERE session_id = 'ec3532e35475bd40c9ebe8864b2e46a0'
SQL = SELECT session_id
FROM jos_session
WHERE session_id = 'ec3532e35475bd40c9ebe8864b2e46a0'

nie wiem tylko dlaczego podlaczylo sie to pod inna baze :/

na smackfan_forum mam forum by przemo, a osobno na smackfan_portal mam joomle i to na tej 2giej bazie zainstalowalem portal

stone
20-10-2006, 11:59
sprawdz dokładnie konfiguracje forum, cudów nie ma, łaczy sie tak jak jest ustawiony:)

Thomi Niaomi
20-10-2006, 12:06
W bazie forum sprawdzalem juz.. nie ma zadnych tabel z rozszerzenia _jos.

w panelu joomli tak samo.. jest, ze korzysta z smackfan_portal - czyli osobnej bazy

stone
20-10-2006, 12:11
Czekaj bo się pogubiłem, możesz jeszcze raz napisać jakie masz bazy, co na nich poinstalowane, jakie prefixy i gdzie jest pomost?

Thomi Niaomi
20-10-2006, 12:26
smackfan_forum - forum _phpbb

smackfan_portal - portal _jos

poki co nie ma pomostu.. zainstalowalem same rzeczy z paczki joomla_przemo_1_0RC3.. natomiast nie ma sensu robic pomostu jak sam portal sie nie odpala :/ http://www.smackfans.foxnet.pl/index.php - teraz natomiast wyskakuje mi Nie znaleziono pliku szablonu! Sprawdź w szablonach:

stone
20-10-2006, 12:32
A jak wygląda plik configuration.php (tylko wykasuj hasła)

Thomi Niaomi
20-10-2006, 12:35
<?php
$mosConfig_session_life_admin = '1000';
$mosConfig_session_type = '0';
$mosConfig_offline = '0';
$mosConfig_host = 'localhost';
$mosConfig_user = '';
$mosConfig_password = '';
$mosConfig_db = 'smackfan_portal';
$mosConfig_dbprefix = 'jos_';
$mosConfig_session_life_admin = '1000';
$mosConfig_session_type = '0';
$mosConfig_alang = 'polish';
$mosConfig_lang = 'polish';
$mosConfig_absolute_path = '/home/smackfan/public_html';
$mosConfig_live_site = 'http://www.smackfans.foxnet.pl';
$mosConfig_sitename = '-= Godsmack Poland =- -= SMACKFANS =-';
$mosConfig_shownoauth = '0';
$mosConfig_useractivation = '1';
$mosConfig_uniquemail = '1';
$mosConfig_offline_message = 'Serwis tymczasowo niedostępny.<br /> Zapraszamy jutro.';
$mosConfig_error_message = 'Serwis powinien być dostępny.<br/>Jeśli widzisz ten komunikat,<br /> powiadom administratora.';
$mosConfig_debug = '0';
$mosConfig_lifetime = '900';
$mosConfig_MetaDesc = 'Joomla! - portal dynamiczny i system zarządzania treścią';
$mosConfig_MetaKeys = 'Joomla!, Joomla! PL, CMS, webdesign';
$mosConfig_MetaTitle = '1';
$mosConfig_MetaAuthor = '1';
$mosConfig_locale = 'pl_PL';
$mosConfig_offset = '0';
$mosConfig_offset_user = '0';
$mosConfig_hideAuthor = '0';
$mosConfig_hideCreateDate = '0';
$mosConfig_hideModifyDate = '0';
$mosConfig_hidePdf = '0';
$mosConfig_hidePrint = '0';
$mosConfig_hideEmail = '0';
$mosConfig_enable_log_items = '0';
$mosConfig_enable_log_searches = '0';
$mosConfig_enable_stats = '0';
$mosConfig_sef = '0';
$mosConfig_vote = '0';
$mosConfig_gzip = '0';
$mosConfig_multipage_toc = '1';
$mosConfig_allowUserRegistration = '1';
$mosConfig_link_titles = '0';
$mosConfig_error_reporting = -1;
$mosConfig_list_limit = '30';
$mosConfig_caching = '0';
$mosConfig_cachepath = '/home/smackfan/public_html/cache';
$mosConfig_cachetime = '900';
$mosConfig_mailer = 'mail';
$mosConfig_mailfrom = 'smackfans@interia.pl';
$mosConfig_fromname = '-= Godsmack Poland =- -= SMACKFANS =-';
$mosConfig_sendmail = '/usr/sbin/sendmail';
$mosConfig_smtpauth = '0';
$mosConfig_smtpuser = '';
$mosConfig_smtppass = '';
$mosConfig_smtphost = 'localhost';
$mosConfig_back_button = '1';
$mosConfig_item_navigation = '1';
$mosConfig_secret = 'JVkleBNDeZ8jU9ht';
$mosConfig_pagetitles = '1';
$mosConfig_readmore = '1';
$mosConfig_hits = '1';
$mosConfig_icons = '1';
$mosConfig_favicon = 'favicon.ico';
$mosConfig_fileperms = '';
$mosConfig_dirperms = '';
$mosConfig_helpurl = 'http://www.joomla.pl/pomoc/';
$mosConfig_mbf_content = '0';
$mosConfig_editor = 'tinymce';
setlocale (LC_TIME, $mosConfig_locale);
?>

stone
20-10-2006, 12:39
To faktycznie jajo.
A usuń ten plik z serwera i zabacz czy coś się zmieni

Thomi Niaomi
20-10-2006, 12:52
Not Found

The requested URL /installation/index.php was not found on this server.
Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

stone
20-10-2006, 12:57
Czyli czyta ten plik. To juz nie wiem. Teraz znikam. Bedę wieczrokiem, jak nic sie do tego czasu nie wyjasni to jeszcza pokombinyje