PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 1.0.11, a nowy pomost phpbb przemo



mery_master
10-01-2008, 01:04
Witajcie,

mam taki problem: posiadam Joomla! 1.0.11 Stable z pomostem w wersji 1.0 RC5. Wersja forum to 1.12.5. Wszystko działa poprawnie. Chciałbym przejść do najnowszej z możliwych wersji i kompatybilnych z joomla. Stąd moje pytanie, jaka to wersja i co muszę zrobić, aby do niej przejść? Przeglądałem wiele tematów na forum, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Fedajkin
10-01-2008, 07:11
1. Odinstalowujesz pomost.
2. nadpisujesz pliki joomli/forum i odpalasz patcha (czytaj patchnotes)
3. potem instalujesz nowy pomost.

P.S. Polecam zrobić całkowity backup strony+forum+baza.

mery_master
10-01-2008, 16:42
1. Odinstalowujesz pomost.

Normalnie poprostu jak komponent tak?


2. nadpisujesz pliki joomli/forum i odpalasz patcha (czytaj patchnotes)

Mógłbyś podać skąd je pobrać? Żebym znowu nie miał starszej wersji?


3. potem instalujesz nowy pomost.

Mógłbyś podać mi jego wersję i źródło?


P.S. Polecam zrobić całkowity backup strony+forum+baza.

Czym to robisz? Bo ściągnęłem dwa komponenty z joomla.extension ale nie śmigają...

Z góry dzięki za wsparcie.

stone
10-01-2008, 19:09
najnowsza wersje znajdziesz na joomlapl.com

mery_master
10-01-2008, 19:13
znalazłem to: http://www.joomlapl.com/component/option,com_remository/Itemid,32/func,fileinfo/id,143/ ok?
A to też do wersji 1.12.5, czy mogę przejść na wersję 1.12.6 ? Oraz co z phpbb2 ? Bo widziałem, że wiele modów i stylów jest pod niego, a na phpbb nie działają...

@Stone mógłbyś mi w skrócie powiedzieć jak zrobić ten update, żeby nie skopać?:)

stone
10-01-2008, 19:25
skopac mozna zawsze wiec zrób tak jak napisał Fedajkin, czyli backup, odinstalowywac komponentu nie musisz, tylko potem zrob jego aktualizacje.
Czyli zrob tak
1.full backup
2.nadpisanie plikow joomli 1.0.13 ze strony joomla.pl
2a sprawdzasz czy mozesz sie zalogowac
3.nadpisanie plikow forum do wersji 1.12.6
3a sprawdzasz czy moze sie zalogowac
4.aktualizacja pomostu

spraw

mery_master
10-01-2008, 19:29
Czyli musze całą joomle updatowac do 1.0.13? Niepociagnie dalej na 1.0.11? Jeżeli tak, to ta bedzie ok: http://www.joomlapl.com/component/option,com_remository/Itemid,32/func,fileinfo/id,213/ ?

stone
10-01-2008, 19:34
jak chcesz miec najnowsza wersje to tak, 1.0.13 jest konieczne.
z tym ze, o czym zapomnialem napisac, w 1.0.13 zmienia sie sposob kodowania haseł wiec jezeli masz jakis komponent ktory korzysta z hasłe joomli to jego tez bedziesz musial uaktualnic

edit
a, i ta wersja z joomlapl.com to jest wersja bez polskiego admina, jezeli Ci to odpowiada to ok

mery_master
10-01-2008, 19:40
jak chcesz miec najnowsza wersje to tak, 1.0.13 jest konieczne.
z tym ze, o czym zapomnialem napisac, w 1.0.13 zmienia sie sposob kodowania haseł wiec jezeli masz jakis komponent ktory korzysta z hasłe joomli to jego tez bedziesz musial uaktualnic

edit
a, i ta wersja z joomlapl.com to jest wersja bez polskiego admina, jezeli Ci to odpowiada to ok

Oki, zaczynam się zastanawiać czy warto to robić? Mógłbyś mi doradzić?:) A jest gdzieś wersja z polskim adminem?:) Pozdrawiam