PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd w tłumaczeniu Fireboard?



Tgr
13-01-2008, 09:39
Witam.

Po 1, mam nadzieje iż piszę w dobrym miejscu, ponieważ sprawa tyczy tłumaczenia.
Chodzi o PL wersje Fireboard 1.0.4
Sprawa wygląda tak, iż z tego co widze, w pliku tłumaczenia jest wszystko dobrze, czyli:
Jeżeli na forum jest więcej niż jeden użytkownik, na dole w statach powinno być X użytkowników prawda? To samo tyczy sie gości.
Błąd polega na tym iż tak się nie dzieje. Nie wiem za bardzo już jak to naprawić, szukam i szukam :)
Obecnie wygląda to tak:

Obecni 10 Użytkownik i 10 Gość ... < irytujące troszkę.



Prosze o pomoc, strona to:
www.phatt.nazwa.pl (http://www.phatt.nazwa.pl) lub www.phatt.pl (http://www.phatt.pl)

inkos
13-01-2008, 13:50
Dziwne. Przed chwilą byłem na twojej stronie i w statach wyswietlilo mi sie cos takiego: "Obecni 0 Zarejestrowanych i 3 Gości"

Moim zdaniem bez ingerencji w skrypt mozesz tylko probowac zmienic w (language\polish.php) polskim pliku jezykowym (autorstwa zwiastuna i sogo) te wartosci:
// Whoisonline
DEFINE('_WHO_ONLINE_MEMBERS','Zarejestrowanych');
DEFINE('_WHO_ONLINE_GUESTS','Gości');
DEFINE('_WHO_ONLINE_USER','Użytkowników');

na:
Zarejestrowany(ch)
Gość(i)
Użytkownik(ów)

Coz taka jest specyfika tłumaczonych narzędzi - nie wszystko da się zrobić uniwersalne. :)

Milego dnia
Inkos

Tgr
13-01-2008, 14:04
Mi z kolei ciagle pokazuje "Obecni 1 Użytkownik i 3 Gość" mówie oczywiście o forum nie o stronie glownej, w tlumaczeniu wyglada to tak:

// Whoisonline
DEFINE('_WHO_WHOIS_ONLINE','Kto jest na forum');
DEFINE('_WHO_ONLINE_NOW','Obecni');
DEFINE('_WHO_ONLINE_MEMBERS','Zarejestrowanych');
DEFINE('_WHO_AND','i');
DEFINE('_WHO_ONLINE_GUESTS','Go¶ci');
DEFINE('_WHO_ONLINE_USER','Użytkowników');
DEFINE('_WHO_ONLINE_TIME','Czas');
DEFINE('_WHO_ONLINE_FUNC','Akcja');


Hmm... myslalem ze to wina firefoxa, ale pod IE to samo mam :)

inkos
13-01-2008, 14:23
Mi z kolei ciagle pokazuje "Obecni 1 Użytkownik i 3 Gość" mówie oczywiście o forum nie o stronie glownej, w tlumaczeniu wyglada to tak:

Tak to wygląda w tym pliku - wkleiłem tylko te linijki które proponowałem ci do zmiany. Mówiąc o stronie głównej forum masz na myśli to (http://www.phatt.nazwa.pl/index.php?option=com_fireboard&Itemid=30)?


Hmm... myslalem ze to wina firefoxa, ale pod IE to samo mam :)
A czy po zmianach w plikach wyczyściłeś cache z przeglądarek na swoim komputerze i z Joomli? To powinno pomóc. :) Jeśli nie to napisz jaką dokładnie masz wersję Fireboard - skąd ściągniętą i czy masz zainstalowane jakieś wtyczki do niego.

Tgr
13-01-2008, 14:29
Cache nie mam w joomli :) a na kompie usuniety, dalej to samo.

Wersje mam z joomlapl.com, wersja 1.0.4 bez zadnych dodatkow :) jedyne co dodałem to last post na glowna strone

Na dole forum pod statystykami jest whoonline, i tam wlasnie ta "kupa" sie dzieje.

edit:

Gdy na forum jest wiecej niz 1 uzytkownik pokazuje normalnie ... :)

2 zarejestrowanych i 2 gosci.

Tak samo, zaraz pod tym tekstem mam:

Gudowski (http://www.phatt.nazwa.pl/index.php?option=com_fireboard&func=fbprofile&task=showprf&Itemid=30&userid=62) Mike Dereyen (http://www.phatt.nazwa.pl/index.php?option=com_fireboard&func=fbprofile&task=showprf&Itemid=30&userid=74)
Ukryj użytkowników:

edit: był błąd, zmienilem na ukryci uzytkownicy :)

To teraz pozostał tylko pierwszy problem, ale raczej jego połowa, gdy jest mniej niz 2 uzytkownikow, pokazuje sie 1 uzytkownikw i X Gosc

inkos
13-01-2008, 15:26
To teraz pozostał tylko pierwszy problem, ale raczej jego połowa, gdy jest mniej niz 2 uzytkownikow, pokazuje sie 1 uzytkownikw i X Gosc

Co do "Użytkowników" to bedzie sie tak dalej pokazywac jesli nie zmienisz tej wartości w pliku jezykowym:

DEFINE('_WHO_ONLINE_USER','Użytkowników');

na:

DEFINE('_WHO_ONLINE_USER','Użytkownik(ów)')

To powinno pomóc.

Jeśli nie to podepnij ten plik językowy do tego wątku - sprawdze go.

Inkos

p.s Gdyby wyszedł jakiś error to zmień "Użytkownik(ów)" na "Użytkownik/ów".

Tgr
13-01-2008, 15:53
Daje plik polish.php, tylko rozszerzenie zmien z zip na php :)


PS. te użytkowników, pojawia sie po kliknieciu w whosonline, a mi chodzi o poprawne wyswietlanie w stopce forum :) bo po kliknieciu : http://www.phatt.nazwa.pl/index.php?option=com_fireboard&func=who pokazuje sie wszystko ok, a mi chodzi o wyswietlanie w ramce na glownej stronie forum u dołu, pod statami. Przykladowo jak jest 1 uzytkownik i np 10 gosci, to pokazuje 1 uzytkownik i 10 gosc
z kolei jezeli na forum jest juz wiecej np 2 uzytkownikow, to mam:
2 uzytkownikow i 10 gosci

Tak jak by to polaczone bylo albo cos... -_- wymiekam :)

inkos
13-01-2008, 16:12
pokazuje sie wszystko ok, a mi chodzi o wyswietlanie w ramce na glownej stronie forum u dołu, pod statami. Przykladowo jak jest 1 uzytkownik i np 10 gosci, to pokazuje 1 uzytkownik i 10 gosc
z kolei jezeli na forum jest juz wiecej np 2 uzytkownikow, to mam:
2 uzytkownikow i 10 gosci

Tak jak by to polaczone bylo albo cos... -_- wymiekam :)
Hm. Niestety nie mam Fireboard u siebie wiec tez powoli wymiękam ale ostatnia szansa. Jeśli to nie jest związane z tymi wartościami:
DEFINE('_WHO_ONLINE_GUEST', 'Go¶ć');
DEFINE('_WHO_ONLINE_MEMBER', 'Użytkownik');
To ja już ci nie pomogę :(

Tgr
13-01-2008, 16:28
To leżymy panie :D Wyczailem teraz kolejna rzecz:

0 Zarejestrowanych i 1 Gosc
0 Zarejestrowanych i 3 Gosci
1 Uzytkownik i 3 Gosc
2 Uzytkownikow i 3 Gosci

Czyli tylko jezeli jest 1 i wylacznie 1 uzytkownik, to goscie sie nie odmieniaja :)

Chyba ten error oleje... :P

inkos
13-01-2008, 16:40
Chyba ten error oleje... :P

No to ja juz wymiękłem. Proponuje to sobie odpuscic gdyz moim zdaniem to wyglada na blad nie w tlumaczeniu a w komponencie. Mozesz jeszcze poszukac info na oficjalnym forum Fireboard.

Ja już odpadam z tej "walki". :)

Inkos

Tgr
13-01-2008, 19:51
Na dzis mi styka :D jutro sesja agresja :x dzieki za pomoc! :)

zwiastun
14-01-2008, 02:28
Proszę sprawdzić wybrane z poniższych tłumaczenie. Będe wdzięczny za ewentualne uwagi i sugestie.

Tgr
16-01-2008, 21:31
O, a myslalem ze po sprawie, juz sprawdzam :)

Tgr
16-01-2008, 21:35
Dalej to samo, poza tym że zamiast "i" jest "oraz:"
Mam:
Obecni: 1 Użytkownik oraz: 2 Gość


Poddaje sie :)