PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z KODOWANIEM (HELP)



Bartosz31
13-01-2008, 11:28
w komponencie na utf-8
niedziela, stycze� 13 2008, 08:00 - 17:00

mam joomla

Joomla! 1.0.13 Stable [ Sunglow ] 21 July 2007 16:00 UTC
proszę o pomoc
czy jest możliwość zmienienia całego kodowania w joomla
bo w każdym komponencie jest to samo nawet jak mu zmienię kodowanie na UTF-8.
a do każdego komponentu to za dużo roboty
wolał bym joomle Przekodować

sogo
13-01-2008, 11:52
sprawdź kodowanie templatki.

pozdr.

Bartosz31
19-01-2008, 13:48
kodowanie templarki
//echo '<?xml version="1.0" encoding="'. $iso[1] .'"?' .'>';

zwiastun
19-01-2008, 23:01
Dokładniej - o co chodzi

W szablonie pewno wszystko jest OK (linia, którą podałeś to nie kodowanie)

Jaka wersja Joomla? Skąd pobrana? Jaki plik języka polskiego? Skąd pobrany (jeśli dodawałeś do org Joomla)

Macimon
20-01-2008, 01:40
Mam te same problemy. Jak sprawdzić kodowanie templatki i czy chodzi tu o templatkę samego forum, czy całej joomli?

zwiastun
20-01-2008, 03:59
Przeczytaj, coś napisał:
Po co odnosić się do czegoś, co jest niejasne.
Napisz po prostu, jaki masz problem!

Bartosz31
31-01-2008, 15:08
tu jest plik templarki

w komponentach występują krzaki
trzeba zmienić kodowanie całej joomli
czy tylko templarki

inkos
31-01-2008, 15:36
trzeba zmienić kodowanie całej joomli
czy tylko templarki
Czy mozesz odpowiedzieć na pytania wcześniej zadane przez Zwiastuna? Uwierz ale bez nich nikt nie jest w stanie udzielić ci pomocy :mad:
Dla ułatwienia które to oto te pytania:

Jaka wersja Joomla? Skąd pobrana? Jaki plik języka polskiego? Skąd pobrany (jeśli dodawałeś do org Joomla)

Macimon
31-01-2008, 16:34
joomla1.013. utf pobrana z joomla.pl
W końcu zainstalowałem wersję z iso i wszystko ok, ale zalecana jest wersja utf, w sumie nie wiem dlaczego, ale komponenty, np forum, którego plik językowy utf wgrywałem razem nie chciało działać.
Czy unowocześniając do joomla 1.5 będę miał problem z polskimi znakami?

inkos
31-01-2008, 16:49
Czy unowocześniając do joomla 1.5 będę miał problem z polskimi znakami?
W tej chwili nie ma pojęcia "unowocześniając" do Joomla 1.5. To jest "nowa" Joomla a nie kolejna wersja serii 1.0.x stąd na chwilę obecną z racji dużej ilości zmian w J! 1.5 nie jest możliwe przeprowadzenie prostego "upgrade-u" z serii 1.0x do 1.5. Sprawa poruszana wielokrotnie na tym forum a takze na głównym supporcie joomla.org

Bartosz31
01-02-2008, 22:09
Dokładniej - o co chodzi

W szablonie pewno wszystko jest OK (linia, którą podałeś to nie kodowanie)

Jaka wersja Joomla? Skąd pobrana? Jaki plik języka polskiego? Skąd pobrany (jeśli dodawałeś do org Joomla)



Joomla! 1.0.13 Stable [ Sunglow ] 21 July 2007 16:00 UTC
pobrana z http://joomla.pl/
plik języka polskiego ORGNALNY taki jaki był

inkos
01-02-2008, 23:30
Joomla! 1.0.13 Stable [ Sunglow ] 21 July 2007 16:00 UTC
Po pierwsze nie pełna odpowiedź. Zwiastun pytał Cię czy masz Joomle w wersji ISO czy UTF. Uwierz to jest podstawowe pytanie aby udzielić każdemu pomoc na tym forum.

A teraz do rzeczy. Jeśli masz Joomle w wersji ISO to instaluj na niej komponenty kodowane w ISO. Jak masz w UTF to instaluj komponenty kodowane w UTF.

Jak już masz Joomle w wersji ISO i komponent który jest tylko w UTF a nie ma wersji ISO to za pomoca programu Gżegżółka możesz przekodować plik języka (najczęściej polish.php w podkatalogu language) i plik .xml abyś go mógł zainstalować i aby działało bez żadnych zbędnych krzaczków.

To jest naprawdę prosta zasada która musisz znać aby nie mieć takich problemów z Joomla!.

Macimon
02-02-2008, 11:01
Być może nie potrafiłem przekodować odpowiednich plików na utf w komponentach, bo część tekstu nie wyświetlała się poprawnie. Choć nawet w pakiecie joomla (utf) nazwy miesięcy w archiwum nie miały polskich znaków.
Postawiłem wersje iso i teraz wszystko gra. To co mnie interesuje, to dlaczego zalecana jest wersja utf i czy mam się nastawić na problemy, kiedy będę przechodził na 1.5?

inkos
02-02-2008, 14:03
Postawiłem wersje iso i teraz wszystko gra. To co mnie interesuje, to dlaczego zalecana jest wersja utf i czy mam się nastawić na problemy, kiedy będę przechodził na 1.5?
Co do przekodowania to ostatnio "karierę" na tym forum robi Gżegżółka więc warto się z nią zapoznać a także z tekstem opisującym co i jak umieszczonym na jokris.info. ;)

chloe
15-02-2008, 10:32
A ja mam pytanie - bo także mam joomla 1.0.13 w UTF, przez co mam same problemy z komponentami (brak polskich znaków). Czy można bez konieczności ponownego stawiania joomli przekonwertować joomla 1.0.13 utf do joomla 1.0.13 ISO?

Bartosz31
03-03-2008, 20:57
joomla1.013
nie wiem jaka dokładnie wersja
sama się instaluje na hostingu stron yoyo.pl

error
04-03-2008, 17:31
witam,
Jako, że dyskusja na temat kodowania i krzaków trwa na wielu wątkach, podzielę kilkoma swoimi doświadczeniami, których nabrałem podczas instalacji joomli. Może się komuś przyda :)
Zmieniałem joomla 1.0.12 pl na 1.0.13 utf. Obydwie wersje ściągałem z joomla.pl. Podmiana plików sprawiła, że wszędzie pojawiły mi się krzaki. Konieczne było:
1. Nadpisanie ich, co przy dużej liczbie tekstów jest mrówczą pracą
2. Zmiana kodowania wszystkich plików językowych w zainstalowanych komponentach z pomocą Gżegżółki z iso na utf-8
3. Zmiana kodowania (znowu Gżegżółka z iso na utf-8) wszystkich plików, w których kiedykolwiek wpisywałem polskie czcionki.
4. Wpisanie na stałe w szablonie funkcji: <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />.
Powyższe rozwiązania zaowocowały pięknymi polskimi czcionkami w całym serwisie:). Ale nie ma róży bez kolców. Gdy podejrzę źródło strony w IE 7.0 aż roi się tam od krzaków :). Co ciekawe, źródło pod FF jest jak najbardziej poprawne i ma polskie ogonki :)

Pozdrawiam i życzę powodzenia
error